کلینیک زیبایی مشهد : فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید
لوگو وبسایت موبایل

چگونگی خوابیدن بعد از عمل ابدومینوپلاستی

چهارشنبه, 02 آذر 1401

نحوه خوابیدن بعد از عمل ابدومینوپلاستی

این روش زیبایی عموما برای افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که چربی های زیادی در ناحیه شکم دارند. این چربی ها باعث شده تا افتادگی پوست در این ناحیه مشاهده شود. افرادی با چنین مشکلاتی میتوانند عمل زیبایی ابدومینوپلاستی را انجام دهند و از نتیجه آن شگفت زده شوند.
همچنین خانم هایی که بعد از دوران بارداری دچار افتادگی پوست در ناحیه شکم شده اند، نیز می تواند این عمل زیبایی را انجام داده و مشکل افتادگی پوست شکم خود را برطرف کنند.


بعد از اینکه این عمل زیبایی را انجام دادید نحوه خوابیدن یکی از مهم ترین موارد در دوره نقاهت میباشد و عدم توجه به آن می تواند عواقب ناخوشایندی را برای شما ایجاد کند.
از مهمترین دلایلی که نباید بر روی شکم بخوابید، این است که پس از این عمل زیبایی اگر بر روی شکم بخوابید، زخم ها باز می‌شوند و می‌تواند عوارض ناخوشایندی را برای شما ایجاد کند. در این حالت مطمئنا دوره نقاهت شما بسیار طولانی تر میشود.


در طی این مقاله تمام اطلاعاتی که پس از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی مورد نیاز است و شما باید آنها بدانید را به صورت کامل توضیح میدهیم. همچنین نحوه صحیح خوابیدن که پس از این عمل زیبایی نکته بسیار مهمی است، نیز به صورت کامل توضیح داده میشود. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

تعریف عمل زیبایی ابدومینوپلاستی

تعریف عمل زیبایی ابدومینوپلاستی
از جمله مهمترین نگرانی هایی که خانم ها دارند این است که آیا پس از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی میتوان مجددا باردار شد یا خیر؟
برخی از خانم ها که دوران بارداری خود را طی می‌کنند دچار افتادگی پوست در ناحیه شکم و پهلو میشوند که با عمل زیبایی ابدومینوپلاستی این مشکل برطرف می‌شود. اما این سوال باقی می ماند که آیا پس از این عمل زیبایی میتوان مجددا باردار شد یا خیر؟

قبل از اینکه به جواب سوال برسیم این نکته بسیار مهم است:
اگر افتادگی پوست شکم خانمها پس از بارداری کم باشد و این میزان افتادگی ناچیز مشاهده شود، می توان با رژیم غذایی و ورزش افتادگی پوست را جبران کرد.
اما در صورتی که پوست شکم خانمها افتادگی زیادی داشته باشد و نیاز باشد که این عمل زیبایی برای جبران افتادگی پوست انجام شود و زیبایی خانم ها با آنها برگردانده شود، میتوانند مجدداً فرایند بارداری خود را انجام دهند و مشکلی از این بابت برای آنها اتفاق نخواهد افتاد. البته بارداری بعد از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی می تواند کمی ناخوشایند باشد و دارای عوارضی باشد.

برای این منظور شما می بایست از لحظه‌ ای که باردار شدید، تحت نظر پزشک باشید و هر نوع مشکلی که داشتید را به پزشک اطلاع دهید تا به سرعت مشکل برطرف شود. اما در حالت کلی عارضه خاصی پس از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی و بارداری پس از آن گزارش نشده است. اما همچنان با پزشک خود پس از این عمل در ارتباط باشید.

همچنین بخوانید : انجام بوتاکس در دوران بارداری

نکات مهم در هنگام خوابیدن پس از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی

یکی از دغدغه های افرادی ک این عمل را انجام میدهند نحوه ی خوابیدن بعد از عمل است .زیرا ناحیه ای که برش داده میشود روی شکم میباشد و اگر افراد روی شکم خود بخوابند ممکن است عوار1ض جبران ناپذیری را برای آنها به همراه داشته باشد به همین خاطر راه چاره ای برای شما معرفی و توصیه میکنیم تا دوره نقاهتتان کوتاه تر شود و سلامت شما حفظ شود.

افراد پس از انجام ابدومینوپلاستی باید مراقب باشند تا روی شکم خود نخوابند زیرا ناحیه برش عمل جراحی روی شکم افراد میباشد و خوابیدن روی شکم بعد از انجام عمل ممکن است اثرات جبران ناپذیری را روی بدن بیمار داشته باشد .

خواب عمیق می تواند مهمترین تاثیر را در درمان شما و کاهش دوره نقاهت داشته باشد و این یکی از جالب ترین نکات در دوران نقاهت پس از عمل ابدومینوپلاستی است.
یکی از عواملی که می‌تواند خواب عمیق را به شما هدیه دهد این است که هر نوع اتفاق دارای استرس را از خود دور کنید و افکار خود را آزاد کنید. با این کار شما می توانید به خوابی آرامش بخش برسید و از نظر روحی هیچ نوع دغدغه ای نداشته باشید. این کار می‌تواند به خواب راحت شما و کاهش دوره نقاهت بسیار کمک کننده باشد.

بعد از ابدومینوپلاستی روی مبل بخوابید

بعد از ابدومینوپلاستی روی مبل بخوابید

یکی از راهکارهای درست خوابیدن پس از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی این است که می‌توان روی مبل خوابید. پس از این عمل زیبایی اگر با چنین روشی بخوابید، نیمه ی عمل شده بدن شما در قسمت بالایی قرار دارد و می تواند در نگه داشتن زخم ها و بهبود آنها کمک بهتری کند.

این کار باعث می‌شود که هر نوع تورم و تجمع مایع در ناحیه های عمل شده از بین برود یا کاهش چشمگیر داشته باشد. خوابیدن روی مبل در چند روز ابتدایی پس از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی راهکاری بسیار مهم است.

دلیل دیگری که باید چند روز ابتدایی پس از عمل زیبایی را بر روی مبل خوابید این است که:
راحت تر می توانید بلند شوید و فشار کمتری به عضلات شکم شما وارد می شود.

خوابیدن به پشت در ابدومینوپلاستی

این راهکار نه تنها پس از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی حتی در دورانی که سلامت کامل خود را دارید، بهترین راهکار برای حفظ سلامت شما است. خوابیدن به پشت می تواند سلامت شما را تضمین کند.

توجه به این نکته که تمام سطح پشت شما می بایست بر روی تشک قرار بگیرد و هنگام خوابیدن آرامش کامل داشته باشید، بسیار حائز اهمیت است.

زمانی که به پشت بخوابید هیچ نوع فشار مضاعفی به سینه و شکم شما وارد نمی شود. پس به هیچ عنوان هیچ نوع دردی در این نواحی احساس نخواهید کرد. لذا خواب راحت تری را تجربه می کنید.

در صورتی که با خوابیدن به پشت مشکل دارید این عمل زیبایی می تواند برای شما مشکلاتی را ایجاد کند. برای اینکه این مشکل برطرف شود ابتدا می بایست چند هفته قبل از این عمل زیبایی را به پشت بخوابید و این کار را تمرین کنید تا پس از این که عمل زیبایی ابدومینوپلاستی را انجام دادید با چنین مشکلی روبرو نشوید.

از درآوردن گن ها در هنگام خوابیدن خودداری کنید

عواملی که باعث میشود خواب عمیق نداشته باشید را از خود دور کنید

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، اگر خواب عمیق داشته باشید، هم بافت های آسیب دیده سرعت درمان بهترین را طی می‌کنند و هم دوره نقاهت شما در کوتاه ترین زمان به پایان میرسد.

پس اگر در هر شرایطی هستید که می تواند به خواب عمیق و راحت شما آسیب بزند، از آن محیط دور شوید و اگر غذاهای مضر مصرف می کنید، از آن غذاها را نیز دوری کنید تا خواب راحتی را در طول شبانه روز تجربه کنید.

همچنین مصرف برخی از مواد غذایی مضر همچون:
مصرف بی رویه شکر، کافئین یا الکل باعث میشود که خواب شما دچار ناهماهنگی شود و این ناهماهنگی میتواند به دوره نقاهت و همچنین به سلامت شما آسیب بزند. پس باید بیشترین تمرکز شما برای خوردن غذاهای سالم و نوشیدن آب باشد. چرا که بهترین عامل در خواب راحت و تضمین سلامت جسم است.

تاریک و ساکت بودن اتاق شما نیز می تواند به خواب راحت و عمیق کمک کند.

همچنین بخوانید : حمام بعد ازعمل بینی

فعالیت در طول روز بعد از ابدومینوپلاستی

پزشک متخصص پس از اینکه این عمل زیبایی را برای شما انجام داد، حتما به شما توصیه می‌کند که از انجام ورزش های سنگین که به سلامت شما در دوره نقاهت آسیب می‌زند دوری کنید. اما بی تحرکی نیز می‌تواند به دوره نقاهت شما آسیب بزند و آن را بیشتر کند و در درمان شما تاخیر زیادی ایجاد شود. پس به هیچ عنوان بی‌تحرک نباشید و در طول روز پیاده‌ روی کنید و یک برنامه منظم برای قدم دادن داشته باشید. در طول شبانه روز هم این برنامه‌ ریزی‌ها را انجام دهید تا سریع تر درمان شوید.

 

سخن پایانی

سخن پایانی

در حالت کلی پس از اینکه این عمل زیبایی بر روی شما انجام شد، نهایتاً دو روز در بیمارستان بستری هستید و پس از آن ترخیص می شوید. حتما از گن هایی که پزشک تجویز میکند تا یک ماه استفاده کنید. هر نوع التهابی که بدن شما داشته باشد، به کمک این گن ها از بین می رود. پس برای برداشتن گن ها به هیچ عنوان عجله نکنید.

پس از این عمل زیبایی احساس درد در این ناحیه می‌تواند امری رایج باشد و به هیچ عنوان نگران کننده نیست. برای اینکه این نوع درد ها از بین برود مسکن هایی برای شما تجویز می شود که باید طبق دستور پزشک آنها را مصرف کنید.

تا چند روز اول بعد از ابدومینوپلاستی درد دارید ولی این درد ها از طریق دارو قابل کنترل هست تا چند روز پس از عمل تورم و کبودی را هم تجربه میکنید که کاملا طبیعی هست

عمل ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم هیچ خطری برای حاملی یا بچه دار شدن ایجاد نمیکند ولی بهتر هست تا زمان اینکه بچه دار شوید دست نگه دارید جوت حاملگی تاثیر خود را روی پوست میگذارد

نظرات درباره نحوه خوابیدن بعد از عمل ابدومینوپلاستی

 • مطهره کاظمی
  کاربر : مطهره کاظمی
  یکشنبه, 06 آذر 1401

  خودتون رو واسه بعد عملش آماده کنید سختی زیاد داره به نظرم

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  دوشنبه, 07 آذر 1401

  ممنون از ارسال نظر شما

آخرین مقالات کلینیک زیبایی

20 فروردین

تاریخچه دانشگاه باهچه شهیر

ادامه مطلب

15 فروردین

روشهای موثر برای لاغر کردن صورت

ادامه مطلب

08 فروردین

اقدامات ممنوعه بعد از تزریق ژل

ادامه مطلب

02 فروردین

تزریق ژل زیر چشم معجزه و درمان قطعی سیاهی و گودی چشم

ادامه مطلب

25 اسفند

بهترین راه های درمان افتادگی پلک

ادامه مطلب

20 اسفند

تزریق چربی و عوارض تزریق چربی

ادامه مطلب

15 اسفند

عوارض عمل بلفاروپلاستی را بشناسیم

ادامه مطلب

10 اسفند

مقایسه روش های برداشتن خال صورت

ادامه مطلب

30 بهمن

صفر تا صد قرص فیتو + نظرات افراد و بررسی اصالت

ادامه مطلب

25 بهمن

خشکی چشم بعد از بلفاروپلاستی

ادامه مطلب

20 بهمن

روش یخ درمانی برای پوست

ادامه مطلب

18 بهمن

آیا پیکر تراشی قابل برگشت است؟

ادامه مطلب

16 بهمن

آیا از تاثیر خواب بر‍‍‍ پوست صورت اطلاعی دارید؟

ادامه مطلب

15 بهمن

کبودی چشم بعد از جراحی بینی ( رینوپلاستی)

ادامه مطلب

10 بهمن

معروف ترین رژیم های لاغری دنیا

ادامه مطلب

05 بهمن

ماموپلاستی چیست؟ آیا جای بخیه ماموپلاستی باقی می ماند؟

ادامه مطلب

30 دی

بررسی علل و درمان سفت و دردناک شدن نوک سینه اقایان

ادامه مطلب

25 دی

درمان واریس با لیزر و مزایا و مراقبت های آن

ادامه مطلب

20 دی

اندولیفت چیست؟ تمام آنچه که باید از اندولیفت بدانید

ادامه مطلب

16 دی

تاثیر جراحی زیبایی بینی بر حس بویایی

ادامه مطلب

12 دی

ماموگرافی دیجیتال چیست؟

ادامه مطلب

07 دی

7 دلیل اساسی برای نیاز به عمل لیپوماتیک چیست؟

ادامه مطلب

04 دی

ترس از عمل ابدومینوپلاستی

ادامه مطلب

16 آذر

راهکار برای افزایش سایز سینه چیست؟

ادامه مطلب

24 آبان

لیپولیز چیست و چه کاربردی دارد؟

ادامه مطلب

29 مهر

اهمیت ماساژ در لیپوماتیک

ادامه مطلب

18 مهر

جراحی زیبایی لیفت ران در مشهد

ادامه مطلب

22 شهریور

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی در مشهد

ادامه مطلب

14 شهریور

متخصص زیبایی زنان مشهد + دکتر زیبایی واژن مشهد

ادامه مطلب

09 شهریور

اسکلروتراپی چیست؟ و چه کاربردی دارد

ادامه مطلب

04 شهریور

بزرگ کردن آلت تناسلی مردان با تزریق ژل ، تزریق چربی یا عمل جراحی

ادامه مطلب

02 شهریور

بهترین سن برای جراحی زیبایی سینه

ادامه مطلب

29 مرداد

عمل مینی بای پس معده + مزایا و معایب و هزینه

ادامه مطلب

25 مرداد

عمل بای پس معده در مشهد + هزینه و عوارض

ادامه مطلب

21 مرداد

بالن معده مشهد : بهترین پزشک بالون معده در مشهد

ادامه مطلب

17 مرداد

پماد زینک اکساید بهترین برای محافظت از پوست

ادامه مطلب

13 مرداد

فیشیال facial صورت چیست؟ مزایا و مراحل آن

ادامه مطلب

07 مرداد

مراقبتهای بعد از عمل ماموپلاستی چگونه است؟

ادامه مطلب

03 مرداد

همه چیز در مورد پماد بتامتازون

ادامه مطلب

30 تیر

صفر تا صد قرص زینک : فواید نحوه مصرف و عوارض

ادامه مطلب

مقالات مرتبط با نحوه خوابیدن بعد از عمل ابدومینوپلاستی

whatsapp
whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما