دکتر حسن طالب زاده - حدیث ایوازه فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید
لوگو وبسایت موبایل

بوتاکس معده : هزینه ، عوارض ، مزایا و روش انجام آن

سه شنبه, 12 مهر 1401

بوتاکس معده باعث لاغری می شود؟

اضافه وزن و چاقی یکی از بزرگترین دغدغه همه آدمها می باشد که برای لاغر شدن به دنبال روش های مختلفی هستند چون چاقی علاوه بر اضافه وزن باعث ایجاد اختلالات زیادی می شود از این رو یکی از روش های لغری که امروز از ان جهت لاغر شدن استفاده می شود بوتاکس معده می باشد .بوتاکس معده به اصلاح روشی است که می تواند به کم کردن اشتها کمک کند و تایم سیر بودن فرد را طولانی کند .

بوتاکس معده چیست ؟

بوتاکس معده یک روش کم تهاجم ایمن برای اضافه وزن می باشد .

سم بوتولینوم یا همان بوتاکس یک روشی است که از سالیان سال در جهت برطرف کردن چین و چروک مورد استفاده قرار می گرفته است که امروز با همین بوتاکس و تزریق آن به معده باعث انقباض ماهیچه های معده و لاغر تر شدن می شود که با تعویض انداختن تخلیه معده اشتها را کم می کند .

 

بوتاکس معده چیست

 

این روش برای کسانی که قصد دارند فقط چند کیلوگرم وزن خود را کاهش دهند مناسب است و برای افراد چاق مناسب نیست . زیرا فرد تا زمانی که بوتاکس معده و بوتولینوم در معده باشد اشتها کم است و بعد از بین رفتن آن به حالت عادی برمیگردد و نیاز به مجدد بوتاکس می باشد .

مراحل انجام بوتاکس معده

قبل از انجام بوتاکس معده نیاز به اقدام خاصی نمی باشد فقط بیمار باید 8 ساعت قبل از آندوسکوپی بوتاکس معده ناشتا باشد.

بوتاکس معده می تواند از سرطان معده جلوگیری کند. پزشگان معتقد با فلج کردن عصب معده تاثیر و نقش موثری در سرطان را دارد تمرکز کند و از سرطان جلوگیری کند . با بوتاکس معده میتوان به کم شدن اشتها بیمار کمک کرده که معده تایم بیشتری غذا را نگه دارد و فرد احساس سیری طولانی تر داشته باشد . که این امر باعث کم اشتهایی بیمار می شود .

 1. فرد توسط متخصص بیهوشی , بیهوش می شود ( در برخی موارد هم میتوان این فرایند را بدون بیهوشی به سرانجام رساند این مورد را پزشک مدنظر تشخیص خواهد داد )
 2. دستگاه آندوسکوپی از طریق دهان وارد مری بعد معده می شود
 3. پس از فرستادن آندوسکوپ به بعد پزشک به آرامی شروع به تزریق بوتاکس که در انتهای آندوسکوپ آویزان شده است می کند
 4. بعد از تزریق بوتاکس در نقاطی که دکتر در نظر گرفته است آن را خارج می کند
 5. این فرایند 20 دقیقه زمانبر خواهد بود
 6. فرد بیمار بعد از یک الی دو ساعت تحت نظر بودن در کلینیک می تواند ترخیص شود و نیاز به بستری ندارد

 

مراحل بوتاکس معده

مدت زمان انجام بوتاکس معده

بوتاکس معده یا تزریق بوتولینوم تحتانی در معده، یک روش جدید درمانی برای کاهش علائم سندرم تحریک پذیری معده (Gastroparesis) است که ممکن است در برخی موارد مورد استفاده قرار گیرد.

اما باید توجه داشت که این روش درمانی هنوز در مراحل آزمایشی قرار دارد و به عنوان یک روش درمانی رسمی تأیید نشده است. همچنین، در صورتی که برای شما مناسب باشد، ممکن است نیاز به تزریق‌های متعدد داشته باشید.

بنابراین، مدت زمان انجام این روش درمانی و تعداد تزریق‌های مورد نیاز برای هر فرد به صورت متفاوت است و باید توسط پزشک متخصص بررسی و تعیین شود. در هر صورت، باید به مواردی مانند عوارض جانبی و مزایای احتمالی این روش درمانی نیز توجه کنید. ولی به طور کلی این روش در مدت زمان کوتاهی حدود 20 دقیقه انجام می شود بعد از بیهوش کردن بیمار توسط متخصص, فرایند بوتاکس به روش آندوسکوپی انجام می شود و نیاز به مراقبت خاصی ندارد و فرد بعد از چند ساعت تحت نظر در کلینیک مرخص می شود . بعد از انجام بوتاکس معده در کلینیک فرد باید تا 12 ساعت بعد از تزریق از مایعات سرد استفاده کند .

مراقبت قبل از بوتاکس معده

قبل از انجام بوتاکس معده، شما باید با پزشک خود مشورت کنید و دستورالعمل‌های پیشگیری را رعایت کنید. برخی از مراقبت‌هایی که ممکن است پیش از انجام این روش درمانی برای شما توصیه شود عبارتند از:

1. ممانعت از مصرف داروهایی که ممکن است با بوتولینوم تداخل داشته باشند، مانند داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی، آنتی‌بیوتیک‌ها، وارفارین، هپارین و داروهایی که برای درمان بیماری‌های عضلانی-اسکلتی استفاده می‌شوند.

2. اطمینان از عدم وجود عفونت در معده و یا در نزدیکی معده، به خصوص در صورتی که در گذشته عمل جراحی روی معده داشته‌اید.

3. اطمینان از عدم وجود حساسیت به بوتولینوم.

4. در صورتی که دارای بیماری‌هایی مانند مرض قلبی، دیابت، بیماری‌های عصبی و یا خونریزی گوارشی هستید، باید با پزشک خود درباره ریسک‌های مرتبط با بوتاکس معده صحبت کنید.

5. قطع مصرف الکل و دخانیات حداقل ۲۴ ساعت قبل از انجام روش بوتاکس معده.

6. ممانعت از مصرف غذا و نوشیدنی حداقل ۸ ساعت قبل از انجام بوتاکس معده.

7. پیش از انجام بوتاکس معده، باید پزشک خود را در جریان قرار دهید در صورتی که دارویی مصرف می‌کنید که ممکن است باعث افزایش خونریزی شود، مانند آسپرین و داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی.

باید توجه داشت که این فهرست مراقبت‌ها کلی است و شما باید با پزشک خود درباره تمامی جزئیات و نکات قبل از انجام بوتاکس معده صحبت کنید.

مراقبت های بعد از بوتاکس معده

برای انجام هر عمل اگر مراقبت های پس از عمل را به خوبی انجام دهیم نتیجه بسیار بهتر خواهد شد برای بوتاکس معده هم اگر مراقبت های بعد از بوتاکس معده را به خوبی انجام دهیم نتیجه ای شگفت آوری را می بینیم البته این عمل نسبت به سایر عمل ها محدودیت های زیادی ندارد از جمله مراقبت هایی که باید داشته باشیم این موارد هستند:

 • بعد از انجام بوتاکس معده تا 12 ساعت فقط باید مایعات سرد استفاده کنید 
 • مصرف سیگار و یا الکل را کنار بگذارید و یا حداقل به کمترین مقدار ممکن برسانید
 • از رفتن به محل کار تا دو روز خود داری کنید و استراحت کنید
 • تا یک هفته ورزش های سنگین انجام ندهید

 

ماندگاری بوتاکس معده چقدر هست؟

باید در نظر داشت که ماندگاری بوتاکس معده 6 ماه می باشد ولی اگر فرد مراقبت های بهتری داشته باشد می تواند میزان ماندگاری آن را بالا ببرد . در کل بوتاکس معده با تاثیر برو روی عصب معده باعث می شود که غذا در داخل معده و سپس روده تایم بیشتری بماند و فرد احساس گرسنگی نکند .

 

ماندگاری بوتاکس معده

 

مزایای بوتاکس معده

 • دوره نقاهت خاصی ندارد
 • فرد بعد از بوتاکس می تواند به فعالیت های روزانه خود بپردازد .
 • بعد از تزریق می تواند به خانه برود و نیاز به بستری شبانه نیست .
 • یک روش غیر تهاجمی برای لاغری می باشد .
 • بدون خونریزی
 • محدودیت سنی ندارد
 • بدون درد و تورم و کبودی
 • بدون نیاز به برش های عمیق مانند جراحی های لاغری
 • آسیب کمتر به بافت: در مقایسه با روش‌های درمانی جراحی، بوتاکس معده آسیب کمتری به بافت معده وارد می‌کند.

با این حال، باید به این نکته توجه داشت که هنوز تحقیقات بیشتری برای اثبات مزایای این روش درمانی نیاز است و همچنین باید پیش از انجام هرگونه روش درمانی با پزشک خود مشورت کنید.

عوارض یا معایب بوتاکس معده 

هر درمانی یا روش زیبایی عوارض خود را در پی دارد . ولی در مورد بوتاکس معده تا به امروز هیچ گونه عوارض یا خطر جدی را به همراه نداشته است ولی این مورد را هم باید در نظر داشت که بوتاکس معده حتما باید توسط پزشک و باتجربه انجام شود . از این رو گاهی ممکن است بوتاکس معده با حالت تنوع یا درد خفیف در شکم همراه باشد . و همچنین می تواند معده را سیاه کند ، به سایر اندام های بدن آسیب برساند اندام هایی که مد نظر پزشک نیست ولی سم بوتاکس به آن نواحی برسد، همچنین یبوست یکی دیگر از عوارض بوتاکس معده هست که به کرات گزارش شده است.

استفاده از بوتاکس معده علاوه بر مزایایی که دارد، ممکن است معایب و عوارض جانبی نیز داشته باشد. برخی از این عوارض جانبی عبارتند از:

۱. درد شکمی: بعضی از بیماران پس از تزریق بوتولینوم تحتانی در معده درد شکمی را تجربه کرده‌اند.

۲. تهوع و استفراغ: برخی از بیماران ممکن است پس از انجام بوتاکس معده تهوع و استفراغ تجربه کنند.

۳. اسهال: در برخی از موارد، بوتاکس معده ممکن است باعث اسهال شود.

۴. کاهش فشار خون: در برخی از موارد، تزریق بوتولینوم تحتانی در معده ممکن است باعث کاهش فشار خون شود.

۵. عفونت: همانند هر روش درمانی دیگری، بوتاکس معده ممکن است باعث عفونت شود.

۶. عوارض جانبی دیگر از جمله گیجی، خستگی، افت انرژی، پوکی استخوان، ضعف عضلات و تغییرات در شکل صورت نیز ممکن است رخ دهد.

باید توجه داشت که عوارض جانبی بوتاکس معده در بیشتر موارد ناشی از عدم رعایت دستورالعمل‌های پزشکی، بیماری‌های پایه و یا تداخل با داروهای دیگر است. بنابراین، پیش از انجام هرگونه روش درمانی، باید با پزشک خود درباره عوارض جانبی محتمل و ریسک‌های مرتبط با آن صحبت کنید.

 

بنر بوتاکس معده

 

هزینه بوتاکس معده مشهد

برای بوتاکس معده نمی تواند قیمت واحدی را در نظر گرفته زیرا این فرایند وابسته به نوع و برند بوتاکس , هزینه کلینیک , قیمت روز بوتاکس و  بقیه داردهای مصرفی متغیر خواهد بود.

هزینه بوتاکس معده در مشهد وابسته به متخصص و مرکز درمانی است که این روش را انجام می‌دهد. علاوه بر این، هزینه بوتاکس معده به تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان، میزان دوز بوتاکس و منطقه‌ای که باید تزریق شود، بستگی دارد. بنابراین، برای دریافت اطلاعات دقیق در مورد هزینه بوتاکس معده در مشهد، بهتر است با مراکز درمانی مختلف تماس بگیرید و قیمت‌ها را مقایسه کنید.

باید توجه داشت که بوتاکس معده یک روش درمانی است که باید توسط پزشک متخصص و مجرب انجام شود و هزینه‌های مربوط به آن ممکن است بالا باشد. همچنین، برخی از مراکز درمانی ممکن است به افراد تخفیف ویژه و یا پکیج‌های درمانی ارائه دهند که می‌تواند برای بیماران مقرون به صرفه باشد. در هر صورت، قبل از تصمیم گیری درباره انجام بوتاکس معده، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و اطلاعات دقیقی در مورد هزینه‌ها و روش درمانی دریافت کنید.

هزینه بوتاکس معده

بوتاکس معده برای چه کسانی مناسب نیست ؟

افرادی که از مشکلات معده از قبیل ورم , سوزش معده یا مشکلات دیگر آن رنج می برند باید قبل از بوتاکس معده مشکل معده خود را برطرف کنند و همچنین افرادی که دارای حساسیت هستند این کار پیشنهاد نمی شود .

این را هم باید در نظر داشت که بوتاکس معده برای افرادی که اضافه وزن شدیدی دارند مناسب نیست و این روش 100 درصد کاهش وزن را به همراه ندارد .

بوتاکس معده یا تزریق بوتولینوم تحتانی در معده، برای برخی افراد مناسب نیست و ممکن است باعث عوارض جانبی و مشکلات جدی شود. برخی از کسانی که ممکن است نباید از بوتاکس معده استفاده کنند عبارتند از:

۱. بیمارانی که دچار عفونت در معده، روده و یا سیستم گوارش هستند.

۲. بیمارانی که دچار بیماری‌های عضلانی-اسکلتی و یا بیماری‌های عصبی هستند.

۳. بیمارانی که دارای حساسیت به بوتولینوم، هیستامین و یا دیگر مواد موجود در بوتاکس می‌باشند.

۴. بیمارانی که دارای مشکلات خونریزی و یا تاریخچه خونریزی گوارشی هستند.

۵. بیمارانی که دارای مشکلات قلبی و عروقی هستند.

۶. بیمارانی که در حال استفاده از داروهایی مانند آنتی‌بیوتیک‌ها، وارفارین، هپارین و داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی هستند.

۷. بارداران و زنانی که در دوران شیرده‌گی هستند.

۸. افرادی که دارای سابقه بیماری‌های خاصی مانند بیماری های عفونی و التهابی مزمن هستند.

در کل، پیش از انجام هرگونه روش درمانی، باید با پزشک خود مشورت کنید و تمامی مشکلات و بیماری‌های پایه خود را به او اعلام کنید. این اطلاعات به پزشک در تصمیم‌گیری در مورد صلاحیت شما برای انجام بوتاکس معده کمک می‌کند.

 

بوتاکس معده مناسب چه کسانی هست

 

بوتاکس معده برای چه افرادی مناسب است ؟

ترس و استرس از جراحی های لاغری باعث شده است خیلی از افراد به دنبال روش هایی با استرس کمتر و لاغری موقتی نه دائمی باشند و این افراد میتوانند از طریق بوتاکس معده این کار را انجام دهند زیرا بوتاکس معده از طریق آندوسکوپی انجام می شود و نیاز به ایجاد هیچ برش یا جراحی نمی باشد .

بوتاکس معده برای بیمارانی که قصد دارند 10 الی 20 کیلوگرم وزن خود را کاهش دهند مناسب است .

 

آیا بوتاکس معده دوران نقاهت خاصی دارد ؟

خیر بوتاکس معده دوران نقاهتی ندارد زیرا یک روش جراحی نیست و به روش آندوسکوپی از دهان انجام می شود و هیچ برشی به همراه ندارد . ولی بهتر است فرد یک ساعت الی دو ساعت را در کیلینیک تحت نظر باشد .

 

 میزان ماندگاری بوتاکس معده

بیمار می تواند با رزیم غذای مناسب زودتر به نتیجه ایده آل برسد ولی مدت ماندگاری بوتاکس به برند آن بستگی دارد و به مدت 6 ماه ماندگار خواهد بود .

این روش صدردصدی نیست ولی با رعایت رژیم غذایی میتوان به 10 الی 20 کیلوگرم به کاهش وزن مورد نظر رسید

باید این را در نظر داشته باشید که بوتاکس معده یک روش جراحی عمرانه نیست و فقط 6 ماه مداوم خواهد بود .

بعد از بوتاکس معده بیمار بعد از سه روز متوجه کاهش و کم شدن اشتهای خود می شود و بعد از یک هفته با مصرف نکردن کربوهیدرات ها میتونه نتیجه مطلوب و کم شده وزن خود را ببیند.

پزشکان متخصص ما در کلینیک توصیه می کنند که بانوان و مادران باردار به دلیل سم موجود در بوتاکس از انجام آن خودداری کنند . چون سم بوتولونیم موجود در بوتاکس جان جنین را به خطر بیاندازد و مضر ب

نظرات درباره بوتاکس معده باعث لاغری می شود؟

 • فاطمه
  کاربر : فاطمه
  جمعه, 05 خرداد 1402

  با سلام و خسته نباشید،من 6ماه پیش فتق معده عمل کردم ومی خواستم در حد 10 کیلو وزن کم کنم آیا بوتاکس معده برای من مشکلی ایجاد نمیکنه در ضمن اکثر اوقات یبوست دارم و همین باعث عود مجدد فتق من شد. و کما بیش این مشکل را دارم.

 • رویا
  کاربر : رویا
  پنجشنبه, 20 بهمن 1401

  بوتاکس معده رو پیشنهاد میکنید واسه لاغری؟

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  جمعه, 21 بهمن 1401

  با درود احتراما باید شرایط شما به صورت اختصاصی بررسی گردد ولی در صورت کلی می توان از روش های جایگزین استفاده کرد

 • مژگان
  کاربر : مژگان
  جمعه, 30 دی 1401

  سلام آیا برای افرادی که چند سال پیش جراحی معده انجام دادن و ۱۵ کیلو چاق شدن امکان پذیر هست.

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  شنبه, 01 بهمن 1401

  با درود ضمن تشکر از ارسال نظر شما باید بررسی های لازم انجام شود . اگر معده دارای کمترین ورم باشد اصلا نباید این کار را انجام دهید

 • حسین
  کاربر : حسین
  سه شنبه, 03 آبان 1401

  یعنی عمل جراحی داره واسه بوتاکس معده؟

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  چهارشنبه, 04 آبان 1401

  خیر ، احتراما نیاز به عمل جراحی نیست

 • فتحی
  کاربر : فتحی
  سه شنبه, 19 مهر 1401

  سلام برای بوتاکس معده تو شهر مشهد باید کجا برم

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  چهارشنبه, 20 مهر 1401

  سلام لطفا با شماره های مندرج در سایت ارتباط بگیرید

 • فتحی
  کاربر : فتحی
  سه شنبه, 19 مهر 1401

  سلام برای بوتاکس معده تو شهر مشهد باید کجا برم

آخرین مقالات
19 خرداد

پسوریازیس چیست ؟ + راه های درمان

ادامه مطلب

15 خرداد

پلاسما جت چیست؟ + مراقبت های پس از پلاسما جت

ادامه مطلب

11 خرداد

سریع ترین راه از بین بردن لک صورت | درمان لک صورت

ادامه مطلب

07 خرداد

پماد کلسیپوتریول : موارد مصرف ، نحوه مصرف و عوارض شایع

ادامه مطلب

03 خرداد

بهترین کلینیک زیبایی مشهد چه ویژگی هایی دارد

ادامه مطلب

30 اردیبهشت

مراقبت‌ های ‌بعد از عمل سینه که باید بدانید

ادامه مطلب

27 اردیبهشت

پماد کالامین برای چیست؟ نحوه مصرف و عوارض استفاده از آن

ادامه مطلب

24 اردیبهشت

خواص آلوئه ورا برای پوست صورت

ادامه مطلب

21 اردیبهشت

چاق و سفت شدن صورت در مدت زمان یک هفته

ادامه مطلب

18 اردیبهشت

مرگ بر اثر پیکر تراشی و لیپوساکشن | آیا مرگ بر اثر پیکرتراشی واقعیت دارد یا شایعه است؟

ادامه مطلب

15 اردیبهشت

ماسک صورت با ماست

ادامه مطلب

11 اردیبهشت

سوتین مخصوص بعد از عمل سینه

ادامه مطلب

07 اردیبهشت

چه عواملی باعث بزرگ شدن بینی می شود؟

ادامه مطلب

03 اردیبهشت

ویتامین های چاق کننده سریع

ادامه مطلب

30 فروردین

مشکلات تنفسی بعد از عمل بینی

ادامه مطلب

27 فروردین

حاملگی بعد از ابدومینوپلاستی امکان پذیر است؟

ادامه مطلب

24 فروردین

بهترین روش های درمان شوره سر

ادامه مطلب

20 فروردین

معجون جوش خوردن استخوان

ادامه مطلب

17 فروردین

قرص پردنیزولون 5 برای چیست؟ + عوارض و نحوه مصرف

ادامه مطلب

14 فروردین

بهترین فصل کاشت مو چه موقع است؟

ادامه مطلب

10 فروردین

اسکلروتراپی صورت چیست و چه کاربردی دارد؟

ادامه مطلب

05 فروردین

پی آر پی صورت چیست؟

ادامه مطلب

01 فروردین

صفر تا صد قرص گین آپ

ادامه مطلب

26 اسفند

پماد ویتامین آ د برای لکه های صورت

ادامه مطلب

22 اسفند

استفاده از بوتاکس برای سینه ، زیر بغل و کف دست

ادامه مطلب

17 اسفند

علامت های عفونت لب بعد از تزریق ژل

ادامه مطلب

13 اسفند

روش‌های درمان سیاهی دور چشم مزوتراپی، پی آر پی یا هایفوتراپی

ادامه مطلب

08 اسفند

کلینیک لاغری در مشهد

ادامه مطلب

04 اسفند

قرص تقویت کننده مو هیرتامین

ادامه مطلب

30 بهمن

راه های کوچک کردن بینی در خانه

ادامه مطلب

27 بهمن

مرگ در اثر تزریق بوتاکس

ادامه مطلب

23 بهمن

قرص راکوتان چه کاربردی دارد و عوارض روآکوتان چیست؟

ادامه مطلب

19 بهمن

حساسیت به بوتاکس

ادامه مطلب

16 بهمن

اگر فتق عمل نشود چه می شود

ادامه مطلب

12 بهمن

ژل جالپرو و کاربرد آن

ادامه مطلب

08 بهمن

برآمدگی استخوان بینی بعد از عمل و راه درمان آن

ادامه مطلب

04 بهمن

عمل چال گونه در مشهد با قیمت

ادامه مطلب

01 بهمن

چگونه پف زیر چشم را از بین ببریم؟ روش‌های درمان پف زیر چشم

ادامه مطلب

27 دی

تزریق چربی به واژن (لابیا) ، مزایا و عوارض

ادامه مطلب

23 دی

چه کسانی نباید هایفو انجام دهند

ادامه مطلب

مقالات مرتبط با بوتاکس معده باعث لاغری می شود؟

whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما