کلینیک زیبایی مشهد : فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید
لوگو وبسایت موبایل

پماد کالامین برای چیست؟ نحوه مصرف و عوارض استفاده از آن

چهارشنبه, 27 اردیبهشت 1402

پماد کالامین برای چیست؟ نحوه مصرف و عوارض استفاده از آن

کالامین در واقع یک نوع دارویی می باشد که در بیشتر داروخانه ها وجود دارد و به طور معمول بدون داشتن نسخه نیز مورد استفاده است. این دارو ضمن کمتر شدن خارش، عوارض پوستی و جوش های صورت کاربرد دارد، کالامین می تواند تحریک هایی که توسط ترشحات پوستی به وجود می آید، را برطرف نماید. به همین علت محبوبیت بسیاری دارد. نا گفته نماند که این دارو به دلیل این که عوارض خاصی ندارد، بیشتر مورد استفاده کاربران قرار گرفته است.

در پماد کالامین چه نوع ترکیباتی موجود است؟

این دارو، شامل ترکیبات مختلفی است، این ترکیبات عبارت است از زینک اسید یا به عبارتی روی و آهن اکسید نیم درصد. همچنین علت صورتی رنگ بودن این محصول، به علت آهن اکسید موجود در آن می باشد‌. نا گفته نماند که به علاوه موارد فوق، یک نوع ترکیبات غیر فعال هم در پماد کالامین موجود است. که شامل آب خالص، بنوتیت(مواد حجم دهنده اسب) که همچنین در روکش دارو ها نیز کاربرد دارد و کلسیم هیدروکسید و مقداری گلیسیرین  می باشد. همچون بعضی از دارو های مورد استفاده عمومی، پماد کالامین را نیز می توانید بدون نیاز به نسخه پزشک، از تمامی دارو خانه ها تهیه نمائید. سازمان بهداشتی جهانی، پماد کالامین را در دسته از دارو های التهابی و ضد خارش قرار داده است. از این رو کاربرد این دارو ، مشابه دارو هایی نظیر بتامتازون، هیدروکورتیزون و پردنیزولون می باشد.

پماد کالامین و کاربرد های آن

 پماد کالامین در بسیاری از موارد پوستی مورد استفاده می باشد، با ما همراه باشید، تا با کاربرد های این پماد بی نظیر در موارد مختلف شما را آشنا کنیم.

استفاده نمودن از پماد کالامین برای گیاهان سمی: ضمن برطرف نمودن خارش هایی که به علت در تماس بودن با گیاه های سمی نظیر، سماق سمی ، بلوط سمی و پیچک سمی به وجود آمده است، پماد کالامین کاربرد دارد و شما می توانید از نوع موضعی کالامین استفاده نمائید. چرا که پماد کالامین به نحوه ی عالی موجب تسکین درد فرد و همچنین کاهش خارش آن می شود. ولیکن نا گفته نماند که این پماد فقط در از بین بردن خارش تاثیر ندارد، بلکه امکان خشک شدن، ترشحاتی که توسط تحریک های پوستی به وجود آمده است را نیز دارد.

پماد کالامین ضمن استفاده در محل نیش حشره ها: چنانچه در محل زندگی شما حشره های فراوانی وجود دارد، و این مسئله برایتان مشکل شده است، توصیه می شود در طی روز، چند مرتبه ازاین پماد کالامین را بر نواحی که حشره نیش می زند بمالید، و این کار را ادامه بدهید تا تمام علائم پوستی کاملا برطرف شود، ولیکن چنانچه  به پماد کالامین دسترسی نداشتید،می توانید از کرم نیم درصد یا یک درصد هیدروکورتیزون و یا جوش شیرین استفاده کنید.

پماد کالامین ضمن کاهش آبله مرغان: مرکز پیشگیری و کنترل از بیماری در کشور آمریکا توصیه نموده است که ضمن کاهش تسکین آبله مرغان و همچنین کمتر شدن علائم آن از پماد کالامین استفاده نمائید. کالامین به علاوه این می تواند، موجب پیشگیری از به وجود آمدن عفونت های پوستی می شود. توصیه دیگر این که بهتر است ضمن استفاده نمودن از پماد کالامین اول دوش آب سرد و جوش شیرین با جوی دوسر کلوئیدی بگیرید.پس از این که کاملا پوست خود را خشک نمودید. مقداری از پماد کالامین را بر روی محل مد نظر بمالید.

پماد کالامین و کاربرد های آن

همچنین بخوانید : پماد ویتامین آ د برای لکه های صورت

پماد کالامین ضمن بیماری زونا:

ضمن درمان درمان نمودن، زونا داروهایی همچون آسیکلوویر و فامسیکلوویر هم می تواند تاثیر داشته باشد.چرا که این موارد ذکر شده قابلیت ضد ویروسی دارند و از این رو می توانند طول بیماری و شدت آن را به نحو افرهاد، کاهش بدهند. همچنین افراد مبتلا به این بیماری می توانند از کالامین ضمن اقدام های محافظتی استفاده نمایند و موجب تسکین درد و کاهش خارش خود شوند. ضمن نحوه استفاده از پماد کالامین اول از کمپرس مرطوب استفاده نمائید و پس از آن دوش جوی دوسر کلوئیدی بگیرید و در آخر از مسکن ها استفاده نمائید.

پماد کالامین مورد استفاده برای شناگران:

اگر آبی که از آن ضمن شنا کردن استفاده می نمایید حاوی انگل های خاصی باشد، امکان دارد سبب تحریک پوست شما شود و به طور معمول نام‌ این بیماری را، خارش شناگران می گویند. چنانچه افراد دچار این خارش ها شود،‌ پوستشان در خطر عفونت قرار می گیرد. از این رو پماد کالامین یکی از پماد هایی می باشد که ضمن کاهش این نوع خارش ها بسیار موثر است، ضمن استفاده از این دارو ابتدا می بایست پماد را بر روی محل مد نظر قرار دهید و پس از آن کرم های کوتیکو استروئیدی استفاده نمائید و در آخر بهتر است دوش جوی دوسر کلوئیدی بگیرید.

پماد کالامین برای بیماری گال:

در ابتدا به این سوال که گال چه می باشد خواهیم پرداخت، درواقع گال  نوع ناراحتی پوست می باشد که مقدمات به وجود آمدن انگل را فراهم می سازد. برای بهبود بخشیدن به این نوع بیماری می بایست در محل مورد نظر از پماد کالامین استفاده نمائیدو سپس دوش آب سرد بگیرید. البته یک مورد حائز اهمیت و گفتنی این می باشد که پماد کالامین فقط موجب برطرف شدن علائم گال می شود و در از بین بردن تخم های انگل نقشی ندارد. چنانچه خارش های حاصل از این بیماری، برای شما بسیار شدید می باشد، از آنتی هیستامین خوراکی نیز می توانید استفاده نمائید، نا گفته نماند که ضمن مصرف نمودن این دارو ها می بایست پزشک خود را مطلع سازید. برای برطرف نمودن انگل ها همچنین توصیه می شود ، لباس ها، حوله و ملافه خود را با آب داغ بشویید، و پس از شستشو با دمای شصت درجه سانتی گراد آن ها را خشک کنید. و لوازم خانه نظیر فرش را با استفاده از جارو برقی پاکیزه نمائید‌‌.

پماد کالامین ضمن درمان نمودن نیش چیگر:

چیگر به چه معناست! ؟یک نوع حشره که شباهت زیادی به کنه دارد را چیگر می نامند. تغذیه این نوع حشره‌ از پوست انسان می باشد‌. از این رو پوست دچار جوش و خارش التهاب می شود. چنانچه این حشره شما را نیز نیش زد، می بایست قسمت گزیدگی را با صابون و آب شستشو دهید، و پس از خشک نمودن قسمت گزیدگی، مقداری از پماد کالامین را بر روی آن بمالید. به علاوه از این دارو، کمپرس یخ استفاده نمودن برای جای آن نیز موثر است. نا گفته نماند که درمان این نوع گزیدگی بسیار مهم است و چنانچه درمان نشود، خراش های حاصل از آن موجب عفونت و برخی مشکلات دیگر می شود.

پماد کالامین ضمن بهبود بخشیدن سوختگی های خفیف:

از این پماد در موارد سوختگی خفیف نیز می توان استفاده نمود، چرا که موجب بهبود بخشی آن می شود. ضمن استفاده از این پماد برای درمان نمودن محل سوختگی، مقداری از پماد کالامین را بر روی محل مورد نظیر مالیدن، کافی است.

پماد کالامین برای بیماری اگزما:

اگزما در واقع یک نوع بیماری پوستی می باشد که بیشتر در نوزاد ها رخ می دهد، ولیکن این نوع بیماری ممکن است در افراد بزرگسال و بر هر نواحی از بدن بروز دهد. چنانچه این بیماری در مرحله  پیشرفت خود نرسیده باشد، زیر نظر پزشک، می توانید از پماد کالامین برای کاهش خارش های بیماری اگزما و همچنین کاهش التهابات استفاده نمائید.

نکات مهم ضمن استفاده نمودن از پماد کالامین

برای استفاده از این نوع دارو، همواره به خاطر داشته باشید که فقط ضمن استفاده نمودن خارجی تولید شده است، به طوری که هیچ گاه نباید از کالامین برای چشم های خود استفاده نمائید. به علاوه چشم، مصرف نمودن پماد کالامین ضمن غشای مخاطی موجود در مقعد، نواحی تناسلی و همچنین بینی ممنوع می باشد.از این پماد می توان برای جوش های به وجود آمده در صورت نوزادان، استفاده نمود و این کار در حال حاضر بسیار رایج می باشد، چنانچه به هر علتی از این دارو به درون دهان و یا چشم شما رفت، بسیار سریع آن جا را با آب زیادی بشویید. و در حالت بلعیدن پماد، می بایست به پزشک مراجعه نمائید.

نکات مهم ضمن استفاده نمودن از پماد کالامین

همچنین بخوانید : هایفوتراپی در مشهد

برای استفاده از پماد کالامین، ابتدا باید منطقه‌ای از پوست که نیاز به درمان دارد را با آب و صابون خوب شستشو داد. سپس پوست را خشک کنید و پماد کالامین را به صورت نازل و به مقدار کافی بر روی منطقه مورد نظر بمالید.

می‌توانید پماد را تا چند بار در روز بر روی پوست استفاده کنید. در صورتی که به دستور پزشک خود عمل می‌کنید، ممکن است بخواهید پماد را با باندیج یا گاز پوشش دهید.

نحوه استفاده از پماد کالامین چگونه است؟

پماد کالامین برای استفاده خارجی بوده و باید به صورت نازل بر روی پوست آسیب دیده استفاده شود. قبل از استفاده از این پماد، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

برای مصرف این دارو، چنانچه کالامینی که تهیه نموده اید، به حالت محلول می باشد، قبل از مصرف، چند مرتبه بطری را تکان دهید.  و یک پنبه کوچک و یا دستمال، را از محلول  آغشته کنید، و پس از آن روی نواحی مورد نظر پوست قرار بدهید، چند دقیقه صبر نمائید تا به طور کامل پماد بر روی پوست خشک شود. و این کار را چند مرتبه در طول روز انجام بدهید. این دارو عارضه های جانبی بسیار جزئی دارد، از این رو جای نگرانی وجود ندارد، در صورتی ‌که پس از مصرف پماد کالامین، دچار التهابات پوستی شدیدی شدید، از ادامه مصرف پماد خودداری نمائید و به پزشک مراجعه نمائید تا علت را جویا شوید.

همچنین بخوانید : قرص گین آپ

در چه صورتی موقع استفاده از پماد کالامین، می بایست به پزشک مراجعه نمود؟

چنانچه این پماد را از مراکزی همچون داروخانه ها تهیه نمودید، و در حال استفاده از آن می باشید در صورت رویت نمودن موارد ذکر شده زیر، توصیه می شود به پزشک مراجعه نمائید.

این موارد عبارت است از:

بدتر شدن شرایط فرد پس از استفاده پماد کالامین

بیش از ۷ روز به طول انجامیدن علائم بیمار

برگشت مجدد علائم بیمار، پس از چند روز

در حالت بلعیدن پماد

در صورت داشتن آلرژی های شدیدی، نظیر کهیر، ورم زبان و گلو و همچنین ورم صورت (سریعا با 11۵ تماس بگیرید)

تاثیر پماد کالامین در بهبود جوش صورت

بله پماد کالامین به علاوه ی موارد ذکر شده ، برای درمان جوش های صورت نیز تاثیر گذار می باشد، شب قبل از رختخواب رفتن حتما شسشتو دهید و پس از آن با کمک مواد پاک کننده ی صورت، پوست خود را تمیز نمائید و در آخر می بایست پماد کالامین را بر ردی قسمت های حاوی جوش بمالید، این پماد به علت دارا بودن برخی از مواد، امکان از بین بردن باکتری هایی که موجب به  وجود آمدن جوش و همچنین التهابات پوستی می شود را دارد. از این رو با استفاده از پماد کالامین جوش های صورت به مرور کاهش می یابند. همچنین کالامین، باعث خشک شدن سریع جوش های صورت می شود.

ولیکن خاطرتان باشد که نباید بیش از آن که پزشک این دارو را تجویز نموده است، استفاده نمائید. در صورتی که در استفاده نمودن از این پماد، دچار علائمی نظیر کاهش هوشیاری و یا تنگی نفس شدید، توصیه می شود سریعا با اورژانس تماس حاصل فرمائید. پماد کالامین در برطرف شدن جوش های موجود در صورت بسیار موثر است، و در مدت نه چندان زیادی سبب از بین رفتن آن ها می شود، یکی از نشانه های موقت پس از استفاده از کالامین، پوسته پوسته شدن صورت فرد می باشد که این امر، نباید موجب نگرانی شما بشود، چرا که به مدت هفت الی ده روز برطرف خواهد شد، و پماد کالامین علاوه بر خشک نمودن جوش ها، جای آن را نیز درمان می نماید و از بین می برد.

البته نا گفته نماند که ضمن مشاهده نمودن تاثیرات بیشتر پماد کالامین برای جوش صورت، بهتر است یک رژیم غذایی صحیح داشته باشید، چرا که به هر میزان که شما از این پماد استفاده داشته باشید، تا هنگامی که شیرینی و چربی زیاد مصرف کنید، کالامین تاثیر چندانی نخواهد داشت ، زیرا یکی از عوامل مهم در جوش صورت، چربی می باشد. و این چربی ها به مرور بر روی پوست تجمع می کند، و باعث می شود منافذ پوست بسته شود. و در این حالت صورت دچار آکنه و جوش می شود. بنا براین توصیه می شود حین استفاده از پماد کالامین، از سبزی و میوه های بسیاری استفاده نمائید تا شاهد نتایج بهتر این دارو باشید.

تاثیر پماد کالامین در بهبود جوش صورت

همچنین بخوانید : مزوتراپی مو 

سخن پایانی

با توجه به مطالب ذکر شده در این متن، با پماد کالامین آشنا شدید. که در موارد بسیاری موثر می باشد و دارای مزیت هایی بسیاری می باشد. درست است که استفاده از پماد کالامین، عوارض چشمگیری برای  فرد ندارد ولیکن در صورت بروز مواردی که شرح داده شد، بهتر است پزشک خود را مطلع سازید، تا به مشکل بر نخورید. در صورت هر گونه سوال و یا مشورت راجع به پماد کالامین می توانید با کارشناسان ما در این زمینه تماس حاصل کنید و جواب تمامی سوالات خود را جویا شوید.

بطور کلی، پماد کالامین برای اکثر افراد و انواع پوست مناسب است. با این حال، در برخی موارد ممکن است برخی افراد حساسیت به ترکیبات پماد کالامین داشته باشند و علائمی مانند خارش، قرمزی و تورم در

بله، پماد کالامین برای کودکان نیز مناسب است و معمولاً بدون ایجاد عوارض جانبی استفاده می‌شود. در واقع، پماد کالامین به عنوان یک راه درمانی ایمن برای علائم خارش و التهابات پوستی در کودک

نظرات درباره پماد کالامین برای چیست؟ نحوه مصرف و عوارض استفاده از آن

 • فاطمه
  کاربر : فاطمه
  شنبه, 18 فروردین 1403

  سلام ببخشید من آبله مرغون گرفتم برای خارشش پماد کالامین بزنم بنظرتون؟چون نمیخوام ردشون بمونه
  بعضیا میگن هیچی نزنی بهتره برای اینکه ردش نمونه

 • ستایش قاسمی
  کاربر : ستایش قاسمی
  پنجشنبه, 24 اسفند 1402

  چطور پماد کالامین را از روی صورت ابله مرغونی پاک کنیم

 • R
  کاربر : R
  چهارشنبه, 09 اسفند 1402

  سپاس فراوان از زحمات شما..
  بسیار مفید بود

 • احمدی.
  کاربر : احمدی.
  چهارشنبه, 02 اسفند 1402

  سلام من از پماد کالامین استفاده میکنم چند روزه امروز استفاده کردم خارش میگیره علت چیه

 • .
  کاربر : .
  پنجشنبه, 07 دی 1402

  سلام به صورت هم میشه پماد کالامین زد

 • مریم
  کاربر : مریم
  چهارشنبه, 06 دی 1402

  سلام من دوهفتس ابله مرغون گرفتم هنوز خوب نشدم چیکار کنم

 • سمیه
  کاربر : سمیه
  یکشنبه, 19 آذر 1402

  عالی استفاده کردم

 • امین
  کاربر : امین
  یکشنبه, 05 آذر 1402

  سلام من آلت تناسلی بعد ازکلاهک تناسلی خارش شدید تورم گرفتم نمیدونم چیکارکنم چه پمادی استفاده کنم

 • مجتبی راغی
  کاربر : مجتبی راغی
  شنبه, 06 آبان 1402

  سلام من بیماری ابله مرغان دارم چطور میتونم برطرف کنم

 • زهرا
  کاربر : زهرا
  سه شنبه, 25 مهر 1402

  سلام ببخشید من یه چیزی مثل کهیر میزنم ولی کهیر نیست قرمز میشه و میسوزه من امروز هم رفتم دکتر بهم پماد داد ولی میزنم بدتر میشه و هر وقت قرص حساسیت می خورم بد تر میشم باید چه کار کنم

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  سه شنبه, 25 مهر 1402

  سلام باید معاینه بشید و احتمالا نیاز به آزمایش دارید

 • عالیه عباسی هستم
  کاربر : عالیه عباسی هستم
  چهارشنبه, 19 مهر 1402

  من باردار هستم دچار له شدگی کشاله ران با خارش شدم آیا پماد کالا مین برام خوبه؟

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  چهارشنبه, 19 مهر 1402

  با سلام این پماد برای خارش مناسب هست و برای شما هم محدودتی ندارد

 • زهرا
  کاربر : زهرا
  پنجشنبه, 13 مهر 1402

  سلام من ۲۰سالمه ابله گرفتم با اینکه بچگی هم شدید گرفتم
  ولی الان ۴روزع گرفتم و پوست صورت بدنم پر شدع خارش شدید
  پوستمم مستعد جوشه ولی میترسم از شوینده ک همیشه استفاده میکردم استفاده کنم چون قویه میترسم زخم بشن
  چ چیزی استفاده کنم برا شستشو صورتم

 • سمیرا ملکی
  کاربر : سمیرا ملکی
  یکشنبه, 09 مهر 1402

  سلام من الان چند روزه ابله مرغان گرفتم ۱۶ سالمه ولی یادم میاد تو کوچیکی هم معمولا یا تقریبا ۶ ساله بودم ابله مرغان گرفته بودم خفیف . ولی الانم گرفتم بدنم واقع میخواره کنترلم رو از دست میدم کله بدن سرم رو موهام تو سرم زده نمیدونم چیکار کنم زیر موژم بالای چشمم زده خیلی میسوزه چشمم باز نمیشه کله بدنم پره خیلیم میسوزه از سوختنش و خارشش واقع خسته شدم اصن استراحت ندارم اعصابم بهم ریخته دکتر به من پماد کالامین و قرص دادن اونارو به وقتش میخورم هروز ولی باطم هیچی به هیچی

 • سارا
  کاربر : سارا
  پنجشنبه, 06 مهر 1402

  سلام من زیر سینه هام و روی شکمم خالهای گیلاسی قرمز و قهوه ای زیادی دارم و بعضی جاها حالت برجستگی روی خال احساس میکنم ایا پماد کالامکس۸٪ رو استفاده بکنم خوبه یا نه؟؟

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  جمعه, 07 مهر 1402

  با سلام برای این مورد که می فرمایید بهتر هست مراجعه به متخصص پوست داشته باشید

 • .
  کاربر : .
  دوشنبه, 06 شهریور 1402

  سلام من ١٥ سالمه ٦ روزه ابله مرغون گرفتم روی صورتم پر شده وحالت چرکیه چیکارکنم ک زودتر خوب بشه؟
  بیشتریا میگن حموم نرو موندم برم یانه

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  سه شنبه, 07 شهریور 1402

  سلام حمام حتما بروید ولی دست کاری نکنید

 • امیرحسبن
  کاربر : امیرحسبن
  پنجشنبه, 19 مرداد 1402

  سلام ، من ۱۵ سالمه و صورتم دچار اکنه شده با جوش های قرمز و بزرگ
  خواستم ببینم میتونم از پماد تتراسایکلین و کالامین برای درمان جوش های ریز و درشت استفاده کنم ؟

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  شنبه, 21 مرداد 1402

  سلام این پماد باعث خشک شدن جوش ها می شود و کمک به بهبود آن می کند

 • .
  کاربر : .
  دوشنبه, 09 مرداد 1402

  سلام مندو روزیه دونه هایقرمز ابکی تعداد خیلی کمی زوی بدنم در اوردم که نه خارش داره و نه سوزش چندتاشم ترکوندم و روشون حالت یه حفره با زخم بسته ایجاد شد ممکنه آبله مرغون باشه؟

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  سه شنبه, 10 مرداد 1402

  با سلام احتمالش هست باید معاینه بشید

 • امیر حسین
  کاربر : امیر حسین
  شنبه, 07 مرداد 1402

  سلام آقای دکتر طالب زاده من ۱۲سالمه ۶روز آبله مرغان گرفتم چه کارکنم تا درست بشه

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  یکشنبه, 08 مرداد 1402

  سلام آبله مرغان به طور معمول بعد از ۱ تا ۲ هفته بهبود می‌یابد. و می توانید برای بهبود سریع تر از روش های زیر استفاده کنید: ۱. استراحت کافی: برای بهبودی سریعتر، باید به بدن خود استراحت کافی بدهید و فعالیت جسمانی زیادی انجام ندهید. ۲. مراقبت از پوست: برای کاهش خارش و التهاب پوست، بهتر است از دستشویی با آب خنک استفاده کنید و از صابون و لوسیون‌های آرام‌بخش استفاده کنید. همچنین، برای کاهش خارش می‌توانید از کرم‌های آبرسان پوست استفاده کنید. ۳. تغذیه سالم: برای بهبود سریعتر وضعیت بدن، بهتر است غذاهای سالم و با ارزش غذایی بیشتری مثل میوه‌ها و سبزیجات مصرف کنید. ۴. مصرف دارو: در صورتی که علائم بیشتری نظیر تب و درد شدید داشته باشید، می‌توانید از داروهای ضد درد و تب مصرف کنید. با این حال، قبل از مصرف هرگونه دارویی، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

 • Aida
  کاربر : Aida
  یکشنبه, 25 تیر 1402

  سلام من 11 سالمه 3 روزه که ابلع مرغان گرفتم این پماد برای سوزش و خارش هم عصری داره؟!
  اگر ابلع مرغان ها بترکن جاش بمونه این کرم میتونه بهم کمک کنه؟!

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  دوشنبه, 26 تیر 1402

  سلام. اگر شما ابله مرغان دارید، استفاده از پماد کالامین می‌تواند به شما کمک کند تا از سوزش و خارش ناشی از این ابله‌ها راحت شوید. پماد کالامین یک پماد ضد التهاب و ضد حساسیت است که می‌تواند به کاهش سوزش و خارش مرتبط با ابله مرغان کمک کند. در مورد اینکه آیا اگر ابله مرغان بترکد، جای آن بماند و پماد کالامین برای آن مفید باشد یا خیر، بسته به شدت ابله مرغان و عمق آنها متفاوت است. اگر ابله مرغان شما به اندازه کافی عمیق نباشند و تنها در لایه بیرونی پوست باشدند، پماد کالامین ممکن است به کاهش سوزش و خارش مرتبط با آنها کمک کند. اما اگر ابله مرغان شما عمیق تر از لایه بیرونی پوست باشند، بهتر است به دکتر خود مراجعه کنید، زیرا ممکن است نیاز به درمان دارید. همچنین، اگر سوزش و خارش شما شدید باشد و با استفاده از پماد کالامین بهبود نیابد، نیز بهتر است به دکتر خود مراجعه کنید.

 • کوثر
  کاربر : کوثر
  پنجشنبه, 22 تیر 1402

  سلام من ۱۴ سالمه و سه زود آبله مرغان گرفتم و از این پماد استفاده میکنم ولی هیچ تاثیری ندارد چه کاری باید انجام دهم
  البته آن قسمت هایی که آبله مرغان زده است را با آب و صابون نمیشورم و اینکه با این پماد چند روزه خوب میشوم؟و آیا می‌توان این پماد را روی قسمت هایی که آبله مرغان زده و من کندم هم بزنم؟؟

 • مریم خورشیدی
  کاربر : مریم خورشیدی
  پنجشنبه, 15 تیر 1402

  لکه های جوش داره صورتم میتونم استفاده کنم؟

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  شنبه, 17 تیر 1402

  پماد کالامین یک پماد ضد التهابی است که برای کاهش التهاب و خارش پوستی استفاده می‌شود. این پماد معمولا برای درمان انواع حساسیت‌های پوستی، اگزما، خارش، عفونت‌های قارچی و برخی بیماری‌های پوستی دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما لکه‌های جوش‌دار روی صورت، ممکن است نیاز به درمان مناسب و متناسب با نوع جوش و پوست شما داشته باشد. برخی از جوش‌ها می‌توانند علائم خاصی داشته باشند، مانند درد، قرمزی، تورم، خارش و غیره، و بنابراین درمان مناسب باید با توجه به نوع جوش و علائم آن انتخاب شود.

 • زهرا
  کاربر : زهرا
  یکشنبه, 11 تیر 1402

  سلام من 16 سالمه دو روز ابله مرغان گرفتم دکتر برام قرصهیدروکسی زین وآسیکلوویر نوشته خودم چماد گرفتم از اون بزنم ممنون میشم راهنمایی کنین

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  یکشنبه, 11 تیر 1402

  سلام موردی نداره و میتونید استفاده کنید

 • جواد اسماعیلی فر
  کاربر : جواد اسماعیلی فر
  سه شنبه, 06 تیر 1402

  سلام.بنده چندین ساله لکه پوستی قهوه ای روشن (نوعی قارچی) در قسمتهای بدنم دیده میشود از پماد کلوتریمازول ۱درصد چندروز استفاده می کنم لکه ها برطرف میشه ولی متاسفانه بعداز یک ماه دوباره لکه ها دیده میشه دیگه خسته شدم لطفا راهنمایی بفرمایید.تشکر

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  سه شنبه, 06 تیر 1402

  سلام. احتمالاً لکه‌های قهوه‌ای که در بدن شما دارید، ناشی از عفونت قارچی هستند. پماد کلوتریمازول یک داروی ضد قارچی است که معمولاً برای درمان عفونت‌های قارچی پوستی استفاده می‌شود. با این حال، استفاده مکرر و مداوم از این دارو ممکن است باعث مقاومت قارچ‌ها به آن شود و در نتیجه درمان ناموفق باشد. در این مورد بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و برای تشخیص دقیق‌تر و درمان مناسب‌تر، بهتر است از تست‌های پوستی و میکروسکوپی برای شناسایی نوع قارچ استفاده شود. درمان عفونت‌های قارچی معمولاً شامل مصرف داروهای ضدقارچی به صورت قرص، کرم، پماد، شامپو و یا محلول است. همچنین بسته به نوع عفونت، به شما توصیه می‌شود که از محصولات شستشوی مناسب و صحیح و همچنین محافظت از پوست خود در مقابل عوامل محیطی مثل رطوبت، گرما، تعریق، و تماس با آب و رطوبت استفاده کنید.

 • احسان
  کاربر : احسان
  سه شنبه, 06 تیر 1402

  سلام دخترم 7ساله آبله مرغان گرفته آیا داماد کالامین براش خوبه استفاده کنه

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  سه شنبه, 06 تیر 1402

  سلام. آبله مرغان یک بیماری ویروسی است که در اکثر موارد در کودکان دیده می‌شود. درمان آبله مرغان عموماً شامل کنترل علائم و نشانه‌های بیماری و تسکین علائم است. یکی از علائم بیماری آبله مرغان خارش است که می‌توان با دادن داروهای ضدحساسیت مانند کالامین به کودک کمک کرد تا این علائم تسکین پیدا کند.

 • احمدی
  کاربر : احمدی
  سه شنبه, 30 خرداد 1402

  پسرم سه روزه ابله مرغان گرفته و حالش خیلی بده ۱۴سالشه
  کل بدنش درگیره چند روز دیگه طول میکشه تا خوب بشه
  دکترش کالامین ننوشته ولی من خودم کالامین گرفتم از داروخانه استفاده کنم یا نه؟
  ممنون از پاسخی که می فرمایید

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  چهارشنبه, 31 خرداد 1402

  با سلام احتمالا سایر پمادها رو نوشتن برای جلوگیری از تداخل بهتر است استفاده نکنید .

 • هادی
  کاربر : هادی
  دوشنبه, 29 خرداد 1402

  برای خانم باردار سوزش زیر سینه پماد مشکلی نداره؟؟؟

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  سه شنبه, 30 خرداد 1402

  خیر مشکلی نداره

 • گمنام
  کاربر : گمنام
  پنجشنبه, 25 خرداد 1402

  سلام ببخشید پسرای من آبله مرغان گرفتن هنوز آبله هاشون نترسیده ولی خارش دارن میتونم از پماد کالامین استفاده کنم یانه ؟؟ممنون میشم جواب بدید

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  پنجشنبه, 25 خرداد 1402

  سلام ببهتر هست برای کاهش خارش با آب خنک حمام کنند و لباس های نخی و گشاد بپوشند پماد کالامین هم می توانید استفاده کنید

 • صفیه
  کاربر : صفیه
  سه شنبه, 23 خرداد 1402

  واسه خارش نیش پشه گرفتم ممنون عالی بود

 • اصغر
  کاربر : اصغر
  شنبه, 20 خرداد 1402

  کالامین برای خارش فراوان اطراف مفعد فرد مبتلا به بواسیر تجویز شده با مصرف در اطراف ضایعه بواسیر ،مشکل اضافه پیش نمی آید؟

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  شنبه, 20 خرداد 1402

  کالامین یک ماده ضد التهاب و ضد خارش است که معمولا برای کاهش خارش و التهاب در برخی از حالات پوستی و موضعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به اینکه بواسیر یک بیماری پوستی است، استفاده از کالامین می‌تواند به کاهش خارش و التهاب در اطراف ضایعات بواسیر کمک کند.

آخرین مقالات کلینیک زیبایی

20 فروردین

تاریخچه دانشگاه باهچه شهیر

ادامه مطلب

15 فروردین

روشهای موثر برای لاغر کردن صورت

ادامه مطلب

08 فروردین

اقدامات ممنوعه بعد از تزریق ژل

ادامه مطلب

02 فروردین

تزریق ژل زیر چشم معجزه و درمان قطعی سیاهی و گودی چشم

ادامه مطلب

25 اسفند

بهترین راه های درمان افتادگی پلک

ادامه مطلب

20 اسفند

تزریق چربی و عوارض تزریق چربی

ادامه مطلب

15 اسفند

عوارض عمل بلفاروپلاستی را بشناسیم

ادامه مطلب

10 اسفند

مقایسه روش های برداشتن خال صورت

ادامه مطلب

30 بهمن

صفر تا صد قرص فیتو + نظرات افراد و بررسی اصالت

ادامه مطلب

25 بهمن

خشکی چشم بعد از بلفاروپلاستی

ادامه مطلب

20 بهمن

روش یخ درمانی برای پوست

ادامه مطلب

18 بهمن

آیا پیکر تراشی قابل برگشت است؟

ادامه مطلب

16 بهمن

آیا از تاثیر خواب بر‍‍‍ پوست صورت اطلاعی دارید؟

ادامه مطلب

15 بهمن

کبودی چشم بعد از جراحی بینی ( رینوپلاستی)

ادامه مطلب

10 بهمن

معروف ترین رژیم های لاغری دنیا

ادامه مطلب

05 بهمن

ماموپلاستی چیست؟ آیا جای بخیه ماموپلاستی باقی می ماند؟

ادامه مطلب

30 دی

بررسی علل و درمان سفت و دردناک شدن نوک سینه اقایان

ادامه مطلب

25 دی

درمان واریس با لیزر و مزایا و مراقبت های آن

ادامه مطلب

20 دی

اندولیفت چیست؟ تمام آنچه که باید از اندولیفت بدانید

ادامه مطلب

16 دی

تاثیر جراحی زیبایی بینی بر حس بویایی

ادامه مطلب

12 دی

ماموگرافی دیجیتال چیست؟

ادامه مطلب

07 دی

7 دلیل اساسی برای نیاز به عمل لیپوماتیک چیست؟

ادامه مطلب

04 دی

ترس از عمل ابدومینوپلاستی

ادامه مطلب

16 آذر

راهکار برای افزایش سایز سینه چیست؟

ادامه مطلب

24 آبان

لیپولیز چیست و چه کاربردی دارد؟

ادامه مطلب

29 مهر

اهمیت ماساژ در لیپوماتیک

ادامه مطلب

18 مهر

جراحی زیبایی لیفت ران در مشهد

ادامه مطلب

22 شهریور

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی در مشهد

ادامه مطلب

14 شهریور

متخصص زیبایی زنان مشهد + دکتر زیبایی واژن مشهد

ادامه مطلب

09 شهریور

اسکلروتراپی چیست؟ و چه کاربردی دارد

ادامه مطلب

04 شهریور

بزرگ کردن آلت تناسلی مردان با تزریق ژل ، تزریق چربی یا عمل جراحی

ادامه مطلب

02 شهریور

بهترین سن برای جراحی زیبایی سینه

ادامه مطلب

29 مرداد

عمل مینی بای پس معده + مزایا و معایب و هزینه

ادامه مطلب

25 مرداد

عمل بای پس معده در مشهد + هزینه و عوارض

ادامه مطلب

21 مرداد

بالن معده مشهد : بهترین پزشک بالون معده در مشهد

ادامه مطلب

17 مرداد

پماد زینک اکساید بهترین برای محافظت از پوست

ادامه مطلب

13 مرداد

فیشیال facial صورت چیست؟ مزایا و مراحل آن

ادامه مطلب

07 مرداد

مراقبتهای بعد از عمل ماموپلاستی چگونه است؟

ادامه مطلب

03 مرداد

همه چیز در مورد پماد بتامتازون

ادامه مطلب

30 تیر

صفر تا صد قرص زینک : فواید نحوه مصرف و عوارض

ادامه مطلب

whatsapp
whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما