کلینیک زیبایی مشهد : فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید
لوگو وبسایت موبایل

نقش Prp مو (پی آر پی مو) در تقویت مو + هزینه Prp مو در مشهد 1403

دقت داشته باشید که ریزش مو یکی از عوارضی است که برای تمامی افراد چه مرد و چه زن بسیار اتفاق ناگواری می باشد. همانطور که می دانید ریزش مو زمانی که اتفاق می‌افتد در واقع در چهره افراد تغییرات زیادی مشاهده می شود، بنابراین زمانی که افراد با چنین عارضه ای روبه رو می شوند در پی درمان آن می باشند.

امروزه شیوه های درمانی زیادی به منظور رفع ریزش مو وجود دارد از جمله شیوه های درمانی مانند مزوتراپی مو جهت برطرف کردن ریزش مو، ترمیم کردن آنها و همچنین افزودن بر تراکم موها روش Prp مو می باشد. در واقع این روش در مشهد نیز انجام می شود اگر می خواهید با این شیوه درمانی بیشتر آشنا شوید توصیه می کنیم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

نقش Prp مو (پی آر پی مو) در تقویت مو

همچنین بخوانید :چه کسانی نباید هایفو انجام دهند

آشنایی با روش درمانی Prp مو

ممکن است شما هم بدانید که پلاسما بخشی از مایع خون به شمار می رود که عمدتاً متشکل از پروتئین و آب می باشد، در واقع گلبول های قرمز خون، گلبول های سفید و پلاکت ها را مجاز می سازد تا با استفاده از جریان خون در حرکت باشند.

بهتر است بدانید پلاکت یکی از انواع سلول های خونی محسوب می شود که منجر به ایجاد لخته در خون می گردد بنابراین در رابطه با پلاکت ها می توان گفت که وظیفه عمده‌ای جهت بهبود بیماری دارند. با این وجود باید بگویم که پزشکان زیادی به این نکته پی بردند پلاسما که دارای پلاکت زیادی است و تحت عنوان پی آر پی نیز معرفی می گردد قادر است تا حد زیادی در سلامت و درمان کردن آسیب های عضلانی، درد مفاصل، آسیب تاندونی و سلامت پوست و مو داشته باشد.

به طور کلی پلاکت ها هنگامی که برای قسمتی که دچار آسیب شده است مورد توجه قرار می گیرد در پی آزاد نمودن فاکتور رشد می باشد، از این رو منجر به رشد سلول ها و همچنین ترمیم آنها می گردد؛ بر این اساس می‌توان گفت فرآیند درمان با سرعت بیشتری انجام می گردد. اگر می خواهید بدانید  پی آر پی چیست در پاسخ به این پرسش باید گفت که پی آر پی مو یکی از شیوه های درمانی محسوب می‌ شود که در این شیوه پلاسمایی که حاوی پلاکت است را به منظور کاهش و رفع ریزش مو و همچنین رشد دوباره موها به پوست سر افرادی که به این عارضه دچار شده‌اند تزریق می گردد. دقت داشته باشید که در شهر مشهد نیز این روش درمانی توسط پزشکان متخصص به کار گرفته می‌شود.

آشنایی با روش درمانی Prp مو

همچنین بخوانید :بوتاکس دیستون بهتر است یا مصپورت

میزان اثرگذاری روش درمانی PRP جهت رفع ریزش مو

در نظر داشته باشید که روش  Prp  یکی از روش هایی است که به طور دقیق به لحاظ علمی تایید نشده است، یعنی در رابطه با این روش تاثیر ۱۰۰ درصدی نگفته‌ اند. باتوجه به شواهدی که وجود دارد می‌توان گفت روش  Prp به درمان ریزش مو تا حد زیادی کمک کرده و منجر به تحریک شدن رشد طبیعی موهای افراد می گردد.

به طور کلی تحقیقات و بررسی‌ های زیادی در سال ۲۰۱۹ صورت گرفت و محققان در تلاش بودند تا دریابند که آیا روش درمانی  Prp  منجر به رفع ریزش مو می گردد؟

از جمله نتایجی که این تحقیقات به عمل آورد این بود که تزریق  Prp  بر روی پوست سر افراد منجر به کاهش ریزش موی آنها تا حد زیادی شده و همچنین بر تراکم موها و قطر آن ها نیز افزوده است.

افرادی که قادر به استفاده از روش درمانی Prp مو نیستند

بهتر است بدانید روش درمانی  پی آر پی  برای افرادی که مدت زمان طولانی است موهای خود را از دست داده‌اند نتایج دلخواه و خوبی را به دنبال نخواهد داشت، علاوه بر این آن دسته از افرادی که به طور کامل کچل بوده و اصلا بر روی پوست سر آن ها مو رشد نمی کند نمی‌توانند از این روش درمانی استفاده کنند.

در نظر داشته باشید با توجه به اینکه مد نظر قرار دادن سلامت یکی از نکات بسیار حائز اهمیت می باشد، بنابراین افرادی که دچار بیماری هایی همچون دیابت، تیروئید، کبد، لوپوس و مشکلات پوستی هستند نباید از این شیوه درمانی جهت رفع ریزش مو استفاده کنند.

افرادی که قادر به استفاده از روش درمانی Prp مو نیستند

همچنین بخوانید : جوانسازی پوست با کربوکسی تراپی در مشهد

افرادی که قادر به استفاده از روش درمانی Prp مو هستند

بر اساس تحقیقات و بررسی هایی که صورت گرفته می‌توان نتیجه گرفت بهترین گزینه افرادی هستند که به تازگی موهای آن ها دچار ریزش شده، از این رو می توانند از روش  پی آر پی  مو استفاده نمایند.

توجه داشته باشید که اگر زمان طولانی از ریزش مو می گذرد بنابراین احیا نمودن فولیکول‌های مو کار دشواری به نظر می آید. یکی از بهترین شرایط به منظور استفاده از روش Prp  مو بخش هایی از سر می باشد که دارای فولیکول های ضعیفی هستند.

بهتر است این نکته را هم مدنظر قرار دهید در روش Prp  مو همچون سایر عمل های زیبایی بایستی افراد نسبت به این درمان انتظاراتشان منطقی و واقع بینانه باشد. نتایجی که پس از انجام روش درمانی  پی آر پی  مو صورت می گیرد بطور گسترده‌ای بسته به سلامت افراد می باشد؛ لذا آن دسته از افرادی که بیماری خاصی ندارند و سالم بوده و هیچ گونه دارویی را مورد استفاده قرار نمی دهند و از دود سیگار و سایر مواد مخدر دور هستند نتایج مطلوبی را از این شیوه درمانی دریافت خواهند کرد.

هزینه . قیمت پی آر پی مو در مشهد

در نظر داشته باشید ‏ Prp یکی از شیوه های است که معمولاً در شهر مشهد نیز انجام می شود. به طور کلی قیمت این روش درمانی با توجه به یکسری عواملی همچون میزان مواد مغذی به کار گرفته شده، کلینیک و موقعیت جغرافیایی آن، میزان کیفیت مواد تزریقی، تخصص پزشک، کیفیت تجهیزات به کار گرفته شده و غیره متفاوت است؛ بنابراین افرادی که قصد انجام این روش درمانی را دارند تنها نباید به یک جلسه بسنده کنند به همین منظور برخی از افراد بعد از انجام سه جلسه شاهد نتایج مطلوبی هستند، بنابراین قیمت ثابتی برای انجام این روش درمانی نمی توان بیان کرد چرا که با توجه به عوامل گفته شده این قیمت ممکن است در هر یک از کلینیک ها متفاوت باشد.

هزینه پی آر پی مو (PRP) بستگی به موارد زیر دارد:

1. تخصص و تجربه پزشک: پزشکان با تجربه و متخصص در تزریق پلاسمای خون بیمار به موقعیت های دقیق تر و با دقت بیشتری انجام می دهند که باعث بهبود نتایج و کاهش خطرات جانبی می‌شود. هزینه پزشکان متخصص معمولاً بیشتر از پزشکان عمتوسط است.

2. تعداد جلسات: تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان با PRP ممکن است بستگی به شرایط بیمار و مشکل مویی آن‌ها داشته باشد. هر چه تعداد جلسات بیشتر باشد، هزینه درمان نیز بیشتر خواهد بود.

3. محل کلینیک: هزینه PRP مو در مشهد وابسته به محل کلینیک و موقعیت جغرافیایی آن است. در نواحی شهری پرجمعیت‌تر هزینه بیشتر است و در مناطق کم‌جمعیت‌تر هزینه کمتر است.

با توجه به این موارد، هزینه هر جلسه PRP مو در مشهد می‌تواند متفاوت باشد. با این حال، هزینه پی آر پی مو در مشهد حدودا 4 میلیون تومان می باشد. به علاوه، هزینه کلی درمان با PRP مو باید شامل هزینه های مربوط به مشاوره، آزمایشات، تجهیزات و هزینه‌های جانبی دیگر نیز باشد.

در هر صورت، قبل از تصمیم گیری برای انجام PRP مو، بهتر است با پزشکان و کلینیک‌های مختلف مشورت کنید تا هزینه را بررسی کنید و از نظرات و تجربیات آن‌ها استفاده کنید. همچنین، باید به یاد داشت که انتخاب پزشک و کلینیکی با تجربه و معتبر، مهمتر از هزینه است و به کیفیت و نتیجه نهایی درمان می‌تواند تأثیر بگذارد. همچنین، باید به یاد داشت که PRP مو یکی از روش‌های درمانی برای رفع مشکلات مویی است و نیاز به جلسات تکراری دارد. در این روش، پلاسمای خون بیمار به صورت مستقیم در پوست سر تزریق می‌شود. با این حال، این روش ممکن است با عوارضی همچون التهاب و درد همراه باشد، بنابراین باید با دقت و با مشورت با پزشکان متخصص، تصمیم گیرید.

تاثیرات استفاده از شیوه درمانی Prp  به منظور تقویت نمودن موها

از جمله اجزای اصلی خون که به ترمیم و رشد سلول ها کمک شایانی می کند پلاکت ها هستند. به طور کلی  پی آر پی همانگونه که از نامش برمی‌آید تقریباً پنج برابر بیش از خون معمولی دارای پلاکت می باشد بنابراین زمانی که غلظت پلاکت ها را مشاهده می کنید می توان دریافت که چنین غلظتی منجر به رشد بیشتری خواهد بود؛ از این رو با سرعت بیشتری توانایی درمان محل آسیب دیده را دارا است و همچنین بار دیگر به رشد بافت ها کمک می کند.

بر این اساس می‌توان گفت که موها هم می‌توانند از پلاکت ها جهت ترمیم و رشد دوباره استفاده کنند. همانگونه که قبلا هم اشاره شد تحقیقات زیادی صورت گرفته که با توجه به آنها می توان نتیجه گرفت روش   Prp مو افزون بر پیشگیری از ریزش مو و کاهش ریزش مو تا حد زیادی به تقویت موها منجر می گردد؛ لذا در شمار زیادی از افرادی که کاشت مو را انجام داده‌اند پس از این عمل به منظور تقویت نمودن موهای کاشته شده مشاهده شده که متخصصان توصیه می‌کنند که از روش   پی آر پی استفاده نمایند.

ممکن است برخی از افراد به دنبال پزشکانی باشند که این روش را انجام دهند بهتر است بگوییم روش درمانی   Prp مو در مشهد نیز انجام می‌شود که شما قادر هستید از بهترین متخصصان در این زمینه کمک بگیرید.

همانطور که می دانید هر یک از روش های درمانی که برای زیبایی صورت می گیرد ممکن است یکسری مزایا و معایبی را به دنبال داشته باشند. در این مقاله به بررسی مزایا و معایب روش درمانی   Prp مو می پردازیم. مهمترین مزایای این روش درمانی به شرح ذیل می باشد:

مهمترین مزایای استفاده از روش Prp مو

پی آر پی یکی از شیوه های درمانی محسوب می‌شود که طی سالیان گذشته از سوی بسیاری از پزشکان مورد توجه قرار گرفته است. طی سالیان اخیر پزشکان ماهر و باتجربه به این نتیجه رسیدند که می توان با استفاده از این شیوه به از بین بردن ریزش مو، تقویت و ترمیم آن ها کمک کرد. افرادی که این روش درمانی را انجام داده‌اند از جمله مزایای مهم این روش را رشد مجدد موها، تقویت فولیکول مو، کمک به سلامت موها پس از کاشت مو و کاهش میزان ریزش مو اشاره کرده اند.

مهمترین معایب استفاده از روش Prp مو

با توجه به اینکه   Prp یکی از روش هایی است که به منظور انجام آن باید پلاکت خون دریافت شود و سپس به پوست سر تزریق گردد، بنابراین هیچ گونه خطری به منظور مبتلا شدن افراد به برخی از بیماری های واگیر وجود ندارد؛ بهر حال ممکن است هر شیوه درمانی دیگر هم که به واسطه تزریق صورت گیرد یکسری عوارضی را به دنبال داشته باشد به همین خاطر می توان از مهمترین عوارضی که ممکن است پس از انجام این روش درمانی با آن روبه‌رو شوید بافت اسکار، عفونت، صدمه رسیدن به برخی از رگ های عصبی، آسیب رسیدن به برخی از رگ های خونی، تجمع کلسیم در نواحی تزریق شده.

علاوه بر این موارد در نظر داشته باشید زمانی که فرآیند تزریق   پی آر پی صورت می گیرد از برخی مواد بی‌حس‌کننده جهت بی حس کردن آن ناحیه کمک می‌گیرند از این رو امکان دارد که پوست سر به مواد بی حس کننده واکنش منفی از خود نشان دهند لذا پیش از انجام این کار حتما باید با پزشک متخصص مشورت کنید.

مهمترین نکات پس از انجام روش درمانی پی آر پی مو

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که جهت رفع ریزش مو و تقویت موهای خود روش درمانی   پی آر پی را انتخاب کرده‌اید باید به منظور دریافت نتایج دلخواه و مطلوب یکسری نکاتی را مد نظر قرار دهید؛ چرا که اگر از موهای خود مواظبت نکنید بنابراین ممکن است نتیجه ای را که می خواستید به دست نیاورید. از مهم ترین نکات پس از انجام   پی آر پی می توان موارد زیر را بر شمرد:

- زمانی که به پوست سر خود   Prp تزریق کردید بهتر است طی چندین روز هم از مصرف الکل و دود سیگار بپرهیزید.

- به طور معمول بایستی تقریباً تا دو هفته پس از انجام این روش برخی از داروهایی که به عنوان داروهای ضد التهاب مورد استفاده قرار می گیرند همچون پاراستامول و ایبوپروفن پرهیز نمایید.

- پس از گذشت دو روز از این روش بهتر است به منظور مراقبت کردن از پوست سر کرم های ضدآفتاب را مورد استفاده قرار دهید.

- توصیه می کنیم پس از انجام روش   Prp تقریباً تا ۴۸ ساعت پس از آن تحت هیچ شرایطی در مقابل نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.

- بهتر است تا چند روز از برخی مکمل ها همچون ویتامین E، رقیق کننده های خون، سیر و غیره خودداری نمایید.

- این نکته را نیز مد نظر قرار دهید که با شستن صورت و سر خویش تا حد زیادی از ایجاد عفونت پیشگیری می‌کنید.

- در صورتی که کار شما به گونه ای است که توانایی و شرایط ماندن در خانه را ندارید بهتر است استفاده از کلاه را از یاد نبرید.

رعایت تمامی این نکات باعث می شود تا شما نتایجی را دریافت کنید که دلخواه شما است.

مهمترین نکات پس از انجام روش درمانی Prp مو

نتایج حاصل از Prp مو

توجه داشته باشید نتایجی که افراد می توانند با انجام پی آرپی مشاهده کنند تقریباً بعد از گذشت مدت زمان ۴ الی ۶ هفته پس از انجام فرآیند تزریق صورت می گیرد اما این مدت زمان در میان افراد متفاوت است؛ زیرا مشاهده شده که در برخی از افراد این بازه زمانی تا سه ماه هم به طول انجامیده است.

به منظور دستیابی به نتایج مطلوب بهتر است تعداد جلسات انجام   Prp بیش از یک جلسه باشد.

بهتر است بدانید هموارا افراد زیادی وجود دارند که از روش   Prp به منظور رفع مشکل ریزش مو کمک می‌گیرند. در واقع نتایج استفاده از این روش تقریباً ۱۲ ماه طول می کشد البته این نکته را هم مدنظر قرار دهید که میزان ماندگاری  Prp ممکن است با توجه به یکسری عوامل گوناگون متفاوت باشد؛ به عنوان مثال تعداد جلساتی که تزریق صورت می گیرد، وضعیت جسمانی افراد و میزان کیفیت مواد تزریق شده در میزان ماندگاری  Prp تاثیر گذار است.

برخی از افرادی که با روش درمانی  Prp آشنایی ندارند حداقل باید طی ۳ جلسه از این روش استفاده کنند، البته فاصله زمانی میان این جلسات باید تقریباً ۴ الی ۶ هفته باشد. به طور کلی به منظور مراقبت نتایج حاصل از روش  Prp بهتر است ۴ الی ۶ ماه یکبار این روش را انجام دهند.

 

سخن پایانی در پی آر پی مو

در صورتی که شما هم جزء افرادی هستید که دچار عارضه ریزش مو شده‌اید در مقابل شما شیوه های درمانی متعددی وجود دارد که با استفاده از هر یک از این شیوه های درمانی می توانید این عارضه را کاهش دهید و یا حتی برای مدتی از شر آن خلاص شوید؛ به عنوان مثال برخی از افراد با استفاده از دارو و یا کاشت مو سعی می کنند تا با این مشکل روبه رو شوند.

یکی دیگر از شیوه هایی که تعداد افراد زیادی به منظور درمان کردن ریزش موی خود آن را مورد استفاده قرار می دهند روش  Prp می باشد که به طور معمول در مشهد نیز این روش درمانی انجام می شود.

همانطور که پیش از این هم بیان شد برای درمان کامل نمی توان این روش را مورد استفاده قرار داد چرا که اثبات علمی در باره آن وجود ندارد اما پزشکان با تجربه ی زیادی وجود دارند و بر این باورند  Prp یکی از شیوه های بسیار تاثیرگذار و مطمئن به منظور ترمیم و حتی تقویت موها به شمار می رود. شما می توانید جهت رفع ریزش موی خود از روش درمانی  Prp استفاده نمایید.

 

مقالات با دسته بندی Prp مو ( پی آر پی مو )

یکی از روش های درمانی هست که ریشه مو شما را تقویت می کند. خون از بدن شما گرفته می شود و پلاکت آن به سر شما تزریق می گردد

خیر این مورد بنا به شرایط روی موهای افراد مختلفن نتیجه متغییری دارد

آخرین مقالات
20 فروردین

تاریخچه دانشگاه باهچه شهیر

ادامه مطلب

15 فروردین

روشهای موثر برای لاغر کردن صورت

ادامه مطلب

08 فروردین

اقدامات ممنوعه بعد از تزریق ژل

ادامه مطلب

02 فروردین

تزریق ژل زیر چشم معجزه و درمان قطعی سیاهی و گودی چشم

ادامه مطلب

25 اسفند

بهترین راه های درمان افتادگی پلک

ادامه مطلب

20 اسفند

تزریق چربی و عوارض تزریق چربی

ادامه مطلب

15 اسفند

عوارض عمل بلفاروپلاستی را بشناسیم

ادامه مطلب

10 اسفند

مقایسه روش های برداشتن خال صورت

ادامه مطلب

30 بهمن

صفر تا صد قرص فیتو + نظرات افراد و بررسی اصالت

ادامه مطلب

25 بهمن

خشکی چشم بعد از بلفاروپلاستی

ادامه مطلب

20 بهمن

روش یخ درمانی برای پوست

ادامه مطلب

18 بهمن

آیا پیکر تراشی قابل برگشت است؟

ادامه مطلب

16 بهمن

آیا از تاثیر خواب بر‍‍‍ پوست صورت اطلاعی دارید؟

ادامه مطلب

15 بهمن

کبودی چشم بعد از جراحی بینی ( رینوپلاستی)

ادامه مطلب

10 بهمن

معروف ترین رژیم های لاغری دنیا

ادامه مطلب

05 بهمن

ماموپلاستی چیست؟ آیا جای بخیه ماموپلاستی باقی می ماند؟

ادامه مطلب

30 دی

بررسی علل و درمان سفت و دردناک شدن نوک سینه اقایان

ادامه مطلب

25 دی

درمان واریس با لیزر و مزایا و مراقبت های آن

ادامه مطلب

20 دی

اندولیفت چیست؟ تمام آنچه که باید از اندولیفت بدانید

ادامه مطلب

16 دی

تاثیر جراحی زیبایی بینی بر حس بویایی

ادامه مطلب

12 دی

ماموگرافی دیجیتال چیست؟

ادامه مطلب

07 دی

7 دلیل اساسی برای نیاز به عمل لیپوماتیک چیست؟

ادامه مطلب

04 دی

ترس از عمل ابدومینوپلاستی

ادامه مطلب

16 آذر

راهکار برای افزایش سایز سینه چیست؟

ادامه مطلب

24 آبان

لیپولیز چیست و چه کاربردی دارد؟

ادامه مطلب

29 مهر

اهمیت ماساژ در لیپوماتیک

ادامه مطلب

18 مهر

جراحی زیبایی لیفت ران در مشهد

ادامه مطلب

22 شهریور

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی در مشهد

ادامه مطلب

14 شهریور

متخصص زیبایی زنان مشهد + دکتر زیبایی واژن مشهد

ادامه مطلب

09 شهریور

اسکلروتراپی چیست؟ و چه کاربردی دارد

ادامه مطلب

04 شهریور

بزرگ کردن آلت تناسلی مردان با تزریق ژل ، تزریق چربی یا عمل جراحی

ادامه مطلب

02 شهریور

بهترین سن برای جراحی زیبایی سینه

ادامه مطلب

29 مرداد

عمل مینی بای پس معده + مزایا و معایب و هزینه

ادامه مطلب

25 مرداد

عمل بای پس معده در مشهد + هزینه و عوارض

ادامه مطلب

21 مرداد

بالن معده مشهد : بهترین پزشک بالون معده در مشهد

ادامه مطلب

17 مرداد

پماد زینک اکساید بهترین برای محافظت از پوست

ادامه مطلب

13 مرداد

فیشیال facial صورت چیست؟ مزایا و مراحل آن

ادامه مطلب

07 مرداد

مراقبتهای بعد از عمل ماموپلاستی چگونه است؟

ادامه مطلب

03 مرداد

همه چیز در مورد پماد بتامتازون

ادامه مطلب

30 تیر

صفر تا صد قرص زینک : فواید نحوه مصرف و عوارض

ادامه مطلب

whatsapp
whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما