دکتر حسن طالب زاده - حدیث ایوازه فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید
لوگو وبسایت موبایل

کربوکسی تراپی چیست؟ کربوکسی تراپی چه کاربردهایی دارد؟

سه شنبه, 22 آذر 1401

جوانسازی پوست با کربوکسی تراپی در مشهد

کمک گرفتن از گاز کربن دی اکسید یکی از روشهایی می باشد که طرفداران بسیار زیادی دارد و برای جوانسازی پوست بهترین گزینه است. این روش زیبایی که با نام کربوکسی تراپی شناخته می شود، در دهه ۱۹۳۰ ابداع شده است. امروزه با ارتقا و پیشرفت در این حوزه می توان کربوکسی تراپی را بهترین گزینه برای جوانسازی پوست عنوان کرد. در ادامه مقاله به تمام اطلاعات، عوارض و تاثیراتی که این روش زیبایی دارد اشاره می کنیم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

از بهترین مزیت هایی که این روش زیبایی دارد می توان به:
از بین بردن کامل هر نوع چین و چروک، تحریک پذیری، کلاژن سازی پوست و همچنین انعطاف پذیری پوست در این ناحیه اشاره کرد. همچنین اگر چربی های موضعی نیز در ناحیه پوست داشته باشید با روش زیبایی کربوکسی تراپی این چربی ها از بین میروند.

این روش زیبایی نسبتاً کم هزینه و مقرون به صرفه است. دلیل اینکه این روش زیبایی کم هزینه می باشد، دلیل بر غیر استاندارد بودن آن نیست. به دلیل اینکه از ابزار کمتری برای این روش زیبایی استفاده می شود هزینه آن نسبتاً مناسب تر است.

تعریف کربوکسی تراپی

اگر بخواهیم یک تعریف کلی برای این روش زیبایی بیان کنیم، باید بگوییم که هر نوع ترک پوستی که در پوست شما وجود داشته باشد و سیاهی هایی که اطراف چشم وجود دارد و یا اینکه اگر می خواهید به جوانی قابل‌ قبولی دست پیدا کنید، می توانید از روش زیبایی کربوکسی تراپی استفاده کرده و به خواسته خود برسید.

 

تعریف کربوکسی تراپی

همچنین بخوانید : تزریق ژل به بینی در مشهد

 

جوانسازی پوست در ناحیه پلک، دست، باسن و پاها می تواند قابل انجام باشد. دلیل اینکه این روش زیبایی دارای محبوبیت زیادی است، به خاطر این است که صرفاً به صورت مربوط نیست و هر ناحیه از بدن که بخواهیم جوان سازی کنیم قابل انجام میباشد.

این روش زیبایی را می توان از جمله ساده ترین روش های جوانسازی و کلاژن سازی پوست عنوان کرد. با توجه به سرعت زیادی که در فرآیند درمان دارد نیاز به بستری شدن در کلینیک یا بیمارستان نخواهید داشت.

هر جلسه کربوکسی تراپی نهایتاً ۳۰ دقیقه است و همین امر به فعالیت‌ های روزانه‌ ی شما آسیب وارد نمی‌کند. به همین خاطر پس از اینکه این روش درمانی را استفاده کردید، می توانید فعالیت های روزانه خود را مجددا از سر بگیرید.

نکته مهم

درمان سلولیت در این روش درمانی یک روز دوره نقاهت دارد و در طی این روز به هیچ عنوان نباید شنا کنید با اینکه در وان حمام کنید.

هزینه کربوکسی تراپی پوست در مشهد

عموما روش های درمانی زیبایی هزینه ثابتی ندارند و می بایست با پزشک متخصص خود مشورت کرده و به یک جمع‌ بندی کامل برسید. این روش درمانی که برای زیبایی استفاده می شود، ممکن است ناحیه های مختلف بدن شما را در بر بگیرد یا اینکه شما تنها یک قسمت از بدن خود را بخواهید کربوکسی تراپی کنید. در جلسات مشاوره و معاینه می توانید تمامی این موارد را از پزشک خود مطلع شوید و هزینه آن را نیز جویا شوید. تعداد جلسات این نوع فرایند زیبایی متغیر بوده و عموماً از ۶ تا ۸ جلسه می باشد. اما برای اینکه تعداد جلسات را مشخص کنید و هزینه آن را نیز تعیین کنید، حتما می بایست پزشک شما در جلسات مشاوره این هزینه‌ها را به شما بگوید.

 

هزینه کربوکسی تراپی

 

در حالت کلی با توجه به نتیجه بخش بودن و رضایت بخش بودن این روش درمانی برای جوانسازی پوست باعث شده تا افرادی که برای این روش درمانی مراجعه می کنند هزینه آن را در نظر نگیرند و صرفا به نتیجه آن توجه کنند.

فرآیند عمل زیبای کربوکسی تراپی در پوست صورت

تزریق گاز کربن دی اکسید به لایه های پوست و انتشار آنها در مواضع مختلف پوست روند کلی این روش زیبایی می باشد. این روش را می‌توان نوعی مزوتراپی در نظر گرفت که کمی متفاوت است، که در نهایت منجر به کلاژن سازی و جوانسازی پوست خواهد شد.

برخی از مشکلاتی که میتوان با کربوکسی تراپی آنها را برطرف کرد

عموما روش زیبای کربوکسی تراپی برای مشکلات زیبایی در نظر گرفته شده است. اما اگر فردی نیاز به درمان با روش کربوکسی تراپی را نیز داشت می توان از این روش برای فرآیند درمانی خود نیز استفاده کند.

 

فرآیند عمل زیبای کربوکسی تراپی

همچنین بخوانید : مزایا و معایب جوانسازی پوست صورت

 

با افزایش سن پوست فرد دچار افتادگی میشود و میتواند به زیبایی که فرد آسیب زیادی زده و اعتماد به نفس را کاهش دهد. روش زیبایی کربوکسی تراپی باعث سفت شدن پوست میشود و بدین صورت فرد اعتماد به نفس خود را و همچنین جوانی پوست خود را به دست خواهد آورد. پس از این عمل زیبایی هر نوع آثاری که از پیری در صورت شما باشد به صورت کامل از بین خواهد رفت.

مشاهده تیرگی ها در پوست و اطراف پلک ها می‌تواند امری ناخوشایند باشد. با کمک کربوکسی تراپی هر نوع تیرگی و چروک که اطراف چشم باشد به صورت کامل از بین خواهد رفت.

از بین بردن چربی های موضعی نیز با کمک کربوکسی تراپی انجام پذیر است.

پس از عمل های زیبایی همانند لیپوماتیک و لیپوساکشن که منجر به افتادگی پوست میشود یا اینکه شما پس از دوره حاملگی به افتادگی پوست دچار می شوید یا شل شدگی پوست را مشاهده می‌کنید، می‌تواند امری ناخوشایند باشد. کربوکسی تراپی می‌تواند این مشکلات را برطرف کرده و پوست شکم شما را سفت و انعطاف پذیر کند.

ریزش مو نیز از جمله مواردی است که می تواند زیبایی فرد را دچار اختلال کند. کربوکسی تراپی هر نوع مشکلی که در ریزش مو وجود داشته باشد را به صورت کامل درمان کرده و جوانی را به شما هدیه می دهد.

همچنین اگر زخم یا اسکار بر روی دست یا صورت شما باقی مانده باشد و نمی خواهید آن زخم را دیگر مشاهده کنید، با کمک کربوکسی تراپی به صورت کامل می توانید آن زخم را از بین ببرید.

چه مواقعی نباید کربوکسی تراپی انجام داد؟

در صورتی که هر کدام از موارد زیر را شامل هستید، انجام عمل زیبایی کربوکسی تراپی می تواند برای شما ناگوار باشد و نتیجه ناخوشایندی داشته باشد.

این موارد عبارتند از:

اگر هر نوع بیماری قلبی داشته باشید که این بیماری خارج از کنترل پزشک باشد. به عنوان مثال فشار خون زیاد داشته باشید این عمل زیبایی می تواند برای شما خطرناک باشد.

آسم و یا هر گونه بیماری داشته باشید که به تنفس مربوط باشد و شرایط حادی را تجربه کنید، باعث میشود تا این روش زیبایی را نتوان بر روی شما انجام داد.

داشتن بیماری هموفیلی یا هرگونه بیماری که منجر به انعقاد خون میشود، منجر خواهد شد که روش زیبایی کربوکسی تراپی توسط پزشک توصیه نشود.

 

چه مواقعی نباید کربوکسی تراپی انجام داد؟

 

اگر اخیرا به بیماری آمبولی ریه مبتلا شده باشید، به هیچ عنوان نباید کربوکسی تراپی انجام دهید.

داشتن عفونت پوستی، دیابت های بسیار خطرناک و دوران بارداری از جمله دیگر مواردی هستند که کربوکسی تراپی برای شما را بسیار خطرناک میکند و نباید این عمل زیبایی را انجام دهید.

احساس درد در طی فرایند کربوکسی تراپی

فرایند کربوکسی تراپی کاملا بدون درد می باشد و حتی نیاز ندارد که شما بی حسی استفاده کنید. اما اگر باز هم شما از آستانه درد کمی برخوردار باشید، می توانید با کمک کرم هایی که توصیه میشود، برای بی حس کردن موضعی استفاده کنید و کربوکسی تراپی را انجام دهید.

در طی فرایند کربوکسی تراپی ممکن است احساس های غیر طبیعی داشته باشید. به عنوان مثال احساس پف کردگی زیر چشم را ممکن است تجربه کنید. یعنی زمانی که شما گریه میکنید و زیر چشم پف میکند، چنین احساسی به شما دست می دهد. این احساس نهایتاً پس از ۱۰ دقیقه انجام عملیات کربوکسی تراپی به صورت کامل از بین خواهد رفت.

کربوکسی تراپی صورت چقدر ماندگاری دارد

به صورت عمومی حداکثر شش ماه نتایج کربوکسی تراپی ماندگار است و می‌توانید از نتایج ایده آل آن بهره مند شوید. اما پس از درمان سلولیت، می بایست رژیم غذایی شما و همچنین ورزش هایی که در طی روز انجام میدهید، استاندارد و طبق دستور پزشک باشند تا در ماندگاری پس از عمل زیبایی تاثیر مثبت بیشتری را تجربه کنید.

آمادگی قبل از کربوکسی تراپی در مشهد 

 

عموما قبل از اینکه این عمل زیبایی را انجام دهید، نیاز نیست که آمادگی خاصی داشته باشید یا فرآیند خاصی را طی کنید.

اما در شرایط خاص ممکن است پزشک تجویز ها و نکاتی را به شما گوشزد کند. در این شرایط باید قبل از این عمل زیبایی این دستورات را اجرا کنید.

قبل از اینکه برای فرایند زیبایی کربوکسی تراپی به کلینیک های تخصصی مراجعه کنید، حتماً داروهایی که ضد التهاب می باشند را ترک کنید. داروهایی همچون ایبوپروفن و ژلوفن می توانند مدت کبودی اطراف فرایند کربوکسی تراپی را طولانی‌ تر کنند. البته عوارض خاصی برای شما اتفاق نمی‌افتد اما دوره نقاهت شما میتواند طولانی تر شود.

 

آمادگی قبل از کربوکسی تراپی

 

عدم محدودیت خاص در روش زیبایی کربوکسی تراپی از جمله بهترین ویژگیهای این عمل زیبایی میباشد. یعنی مراقبت خاصی را نیازی نیست انجام دهید. تنها مراقبت این که نیاز دارید این است که پس از عمل زیبایی کربوکسی تراپی، چهار ساعت از آب سرد فاصله بگیرید و در درمان سلولیت یک روز نباید دوش بگیرید.

سخن پایانی

عمل زیبایی کربوکسی تراپی از جمله محبوب ترین و رایج ترین عمل های زیبایی در بین خانم ها می باشد، که منجر به جوانسازی و زیبایی پوست آنها می‌شود. این عمل زیبایی تنها برای صورت نیست و شما می توانید در هر قسمتی از بدن از جمله ران، بازو و باسن این فرایند زیبایی را انجام دهید و پوستی شاداب و زیبا داشته باشید. انجام عمل زیبایی کربوکسی تراپی برای خانمها که دوره بارداری را پشت سر گذاشته اند و دچار افتادگی پوست شده اند یا افرادی که عمل زیبایی لیپوساکشن و لیپوماتیک را انجام دهند و باز هم منجر به افتادگی پوست آنها شده است، بهترین کاربرد را دارد و می تواند پوست بدن آنها را سفت کند. همچنین این عمل زیبایی عوارض خاص و خطرناک ندارد و همین موارد باعث شده تا کربوکسی تراپی یکی از جذاب ترین عمل های زیبایی برای جوانسازی پوست باشد. همچنین هزینه‌ های این عمل زیبایی نسبت به سایر عمل های زیبایی جوانسازی پوست نسبتاً مناسب تر بوده و می توانید این عمل زیبایی را برای جوانسازی پوست خود انجام دهید. در صورتی که هر سوالی دارید میتوانید با تیم پشتیبانی ما در همین صفحه تماس بگیرید.

در این روش درد زیادی را متوجه نمی شوید با این حال کلینیک زیبایی دکتر طالب زاده در شهر مشهد از بی حسی های موضعی برای انجام این کار استفاده می کند

اگر این کار توسط متخصص زیبایی با تجربه انجام شود خیر ، تنها عوارض می توان به کبودی های جزئی پرداخت

نظرات درباره جوانسازی پوست با کربوکسی تراپی در مشهد

 • عطیه محمدی
  کاربر : عطیه محمدی
  پنجشنبه, 22 دی 1401

  کربوکسی تراپی با هایفوتراپی چه فرقی دارد کدوم بهتره؟

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  دوشنبه, 26 دی 1401

  با درود هر کدام برای شرایطی مناسب هست . پیشنهاد میکنیم مقاله کربوکسی تراپی بهتر سا یا هایفوتراپی در سایت را بخوانید

آخرین مقالات
19 خرداد

پسوریازیس چیست ؟ + راه های درمان

ادامه مطلب

15 خرداد

پلاسما جت چیست؟ + مراقبت های پس از پلاسما جت

ادامه مطلب

11 خرداد

سریع ترین راه از بین بردن لک صورت | درمان لک صورت

ادامه مطلب

07 خرداد

پماد کلسیپوتریول : موارد مصرف ، نحوه مصرف و عوارض شایع

ادامه مطلب

03 خرداد

بهترین کلینیک زیبایی مشهد چه ویژگی هایی دارد

ادامه مطلب

30 اردیبهشت

مراقبت‌ های ‌بعد از عمل سینه که باید بدانید

ادامه مطلب

27 اردیبهشت

پماد کالامین برای چیست؟ نحوه مصرف و عوارض استفاده از آن

ادامه مطلب

24 اردیبهشت

خواص آلوئه ورا برای پوست صورت

ادامه مطلب

21 اردیبهشت

چاق و سفت شدن صورت در مدت زمان یک هفته

ادامه مطلب

18 اردیبهشت

مرگ بر اثر پیکر تراشی و لیپوساکشن | آیا مرگ بر اثر پیکرتراشی واقعیت دارد یا شایعه است؟

ادامه مطلب

15 اردیبهشت

ماسک صورت با ماست

ادامه مطلب

11 اردیبهشت

سوتین مخصوص بعد از عمل سینه

ادامه مطلب

07 اردیبهشت

چه عواملی باعث بزرگ شدن بینی می شود؟

ادامه مطلب

03 اردیبهشت

ویتامین های چاق کننده سریع

ادامه مطلب

30 فروردین

مشکلات تنفسی بعد از عمل بینی

ادامه مطلب

27 فروردین

حاملگی بعد از ابدومینوپلاستی امکان پذیر است؟

ادامه مطلب

24 فروردین

بهترین روش های درمان شوره سر

ادامه مطلب

20 فروردین

معجون جوش خوردن استخوان

ادامه مطلب

17 فروردین

قرص پردنیزولون 5 برای چیست؟ + عوارض و نحوه مصرف

ادامه مطلب

14 فروردین

بهترین فصل کاشت مو چه موقع است؟

ادامه مطلب

10 فروردین

اسکلروتراپی صورت چیست و چه کاربردی دارد؟

ادامه مطلب

05 فروردین

پی آر پی صورت چیست؟

ادامه مطلب

01 فروردین

صفر تا صد قرص گین آپ

ادامه مطلب

26 اسفند

پماد ویتامین آ د برای لکه های صورت

ادامه مطلب

22 اسفند

استفاده از بوتاکس برای سینه ، زیر بغل و کف دست

ادامه مطلب

17 اسفند

علامت های عفونت لب بعد از تزریق ژل

ادامه مطلب

13 اسفند

روش‌های درمان سیاهی دور چشم مزوتراپی، پی آر پی یا هایفوتراپی

ادامه مطلب

08 اسفند

کلینیک لاغری در مشهد

ادامه مطلب

04 اسفند

قرص تقویت کننده مو هیرتامین

ادامه مطلب

30 بهمن

راه های کوچک کردن بینی در خانه

ادامه مطلب

27 بهمن

مرگ در اثر تزریق بوتاکس

ادامه مطلب

23 بهمن

قرص راکوتان چه کاربردی دارد و عوارض روآکوتان چیست؟

ادامه مطلب

19 بهمن

حساسیت به بوتاکس

ادامه مطلب

16 بهمن

اگر فتق عمل نشود چه می شود

ادامه مطلب

12 بهمن

ژل جالپرو و کاربرد آن

ادامه مطلب

08 بهمن

برآمدگی استخوان بینی بعد از عمل و راه درمان آن

ادامه مطلب

04 بهمن

عمل چال گونه در مشهد با قیمت

ادامه مطلب

01 بهمن

چگونه پف زیر چشم را از بین ببریم؟ روش‌های درمان پف زیر چشم

ادامه مطلب

27 دی

تزریق چربی به واژن (لابیا) ، مزایا و عوارض

ادامه مطلب

23 دی

چه کسانی نباید هایفو انجام دهند

ادامه مطلب

مقالات مرتبط با جوانسازی پوست با کربوکسی تراپی در مشهد

whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما