کلینیک زیبایی مشهد : فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید
لوگو وبسایت موبایل

مزایا و عوارض جوانسازی پوست صورت

یکشنبه, 13 آذر 1401

مزایا و معایب جوانسازی پوست صورت

جوان سازی پوست صورت یکی از اصلی ترین عمل های زیبایی می باشد که خانم هایی که در سنین بالا قرار دارند، بیشترین متقاضی برای انجام این عمل زیبایی هستند.

با توجه به اینکه پیشرفت کرده و هر روز روش جدیدی در جراحی زیبایی صورت ابداع می شود، پزشکان متخصص از روش‌های مختلفی برای زیبا کردن صورت شما بهره‌مند هستند. به همین دلیل اگر متقاضی این عمل زیبایی هستید می توانید روش میکرودرم صورت را انجام دهید. این روش یکی از قدیمی ترین روش هایی است در جوانسازی پوست صورت بهترین کاربرد را دارد و امروزخ هم متقاضیان زیادی از این روش زیبایی برای جوانسازی استفاده می کنند.

از طریق این روش زیبایی لایه برداری صورت برای جوانسازی بهتر انجام می‌شود و نتیجه قابل توجه و شگفت‌انگیزی را مشاهده خواهید کرد.

برای اینکه بیشتر با عوارض و مزایای میکرودرم آشنا شوید و بتوانید اطلاعات کامل در مورد این عمل زیبایی به دست آورید، می توانید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا تمام اطلاعاتی که مربوط به این عمل زیبایی است را در اختیار شما قرار دهیم.

تعریف کلی میکرودرم و کاربرد آن

اگر بخواهم یک تعریف کلی برای این روش زیبایی بیان کنم باید بگویم: که این روش زیبایی در سال ۱۹۸۵ ابداع شد و کشور ابداع کننده آن ایتالیا است و روشی کاربردی برای جوانسازی پوست صورت است.

به دلیل این که این روش جوانسازی و زیبایی از نظر جامعه پزشکی مورد تایید قرار گرفت و البته نتیجه ی قابل قبولی پس از عمل مشاهده میشود، کشورهای دیگر نیز برای این عمل زیبایی متقاضی شدند.

این روش جوانسازی صورت از عوارض بسیار کمتری نسبت به سایر روش های جوانسازی صورت برخوردار است. همچنین به دلیل کم هزینه بودن نیز می توان از جمله ی ارزان ترین روش های جوانسازی صورت نام برد.

تعریف کلی میکرودرم و کاربرد آن

همچنین بخوانید : تخلیه ژل صورت چه عوارضی دارد

تهاجمی یا غیر تهاجمی بودن

روش زیبایی میکرودرم غیر تهاجمی می باشد و با توجه به نتیجه بسیار عالی که دارد، سرعت زیادی در جوان سازی پوست را انجام می دهد. این عمل زیبایی بدون برش و بخیه انجام می شود. فرآیند آن بسیار سریع است و در کمترین زمان تمام سلول های مرده پوست شما را نابود میکند.

میکرودرم یک عمل زیبایی سطحی می باشد و لایه زیرین پوست را تحت تاثیر قرار نمی دهد. اما باز هم تاثیر زیاد دارد و پس از اینکه این فرایند زیبایی را انجام دهید از نتیجه آن با تعجب خواهید شد.

سوالی که خیلی از افراد می پرسند این است که اصلی‌ترین کاربردهایی که عمل زیبایی میکرودرم انجام میدهد چه مواردی هستند؟ که در ادامه به این اطلاعات به صورت کامل پاسخ میدهیم:

رفع لکه هایی که در اثر برخورد نور آفتاب به صورت ایجاد میشوند

پیری زودرس یکی از عوامل تاثیر زیاد نور خورشید بر پوست انسان می باشد. همچنین نور شدید خورشید باعث ایجاد لک های می شود که احساس ناخوشایندی را برای فرد ایجاد می‌کند و باعث کاهش اعتماد به نفس فرد میشود.

این روش زیبایی در کنار این که می تواند پوست صورت فرد را جوان سازی کند و زیبای مناسبی را ایجاد میکند، امکان این را دارد که تمام آسیبهای وارد شده به پوست را هم از بین ببرد.
پس اگر لکه های ناشی از تابش شدید آفتاب به پوست ایجاد شده باشد با این عمل زیبایی این لکه ها از بین خواهند رفت.

رفع لکه هایی که در اثر برخورد نور آفتاب به صورت ایجاد میشوند

همچنین بخوانید : طریقه شستشو بینی بعد از رینوپلاستی

هر نوع کدری پوست را از بین خواهد برد

یکی از عواملی که باعث کدر شدن پوست میشود، افزایش سلولهای مرده است. این سلولهای مرده روی سطح پوست قرار دارند و به مرور منجر به کدر شدن پوست صورت شما می شوند. روش زیبایی میکرودرم صورت میتواند تمامی این تیرگی ها را از بین برده و پوست شما را زیبا و جوان سازی کند.

یکدست کردن

مصرف برخی از داروها یا طی کردن دوران حاملگی یا سایر موارد… میتواند منجر به تیره و روشن شدن پوست می شود که این دو رنگ شدن پوست می تواند زیبایی فرد را دچار اختلال کند.

به کمک میکرودرم صورت تمام این مشکلات برطرف می‌شود و شما به راحتی می توانید با یک فرایند لایه برداری سطحی مشکل یکدست نبودن سطح پوست صورت خود را برطرف کنید.

نابود کردن زخم ها و جای جوش های ناخوشایند

عواملی که بسیار رایج هستند، جوش های جوانی، آکنه یا سایر مواردی است که دچار اختلال زیبایی فرد خواهد شد. میکرودرم تمامی جوش ها و اسکارها را میتواند نابود کند و این کار نیازمند جلسات معاینه می باشد که به وسیله مراجعه به کلینیک های تخصصی و کمک گرفتن از پزشکان متخصص می تواند این فرآیند را در کوتاه‌ترین زمان انجام دهید.

البته باید بگویم تعداد جلساتی که برای از بین بردن آکنه و جای جوش تعیین میشوند، نهایتاً دو یا سه جلسه هستند. این جلسات طبق تشخیص پزشک متخصص و معایناتی که بر روی شما انجام می شود، تعداد جلسات کم یا زیاد می شوند.

روزاسه یا تغییر رنگ پوست فرد

این مشکل برای افراد اتفاق می‌افتد که در سنین بالا هستند و به مرور زمان پوست صورت آنها دچار تغییر رنگ می شود. این تغییر در ناحیه بینی و گونه ها مشاهده می شود که اعتماد به نفس فرد را پایین آورده و می‌تواند اختلال زیادی در زیبایی شخص ایجاد کند.

یکی از نکات مهمی که افراد به روش میکرودرم روی می آورند و روزاسه را از بین می برند این است که اکثر روش های درمانی جوانسازی پوست برای درمان این بیماری کارساز نمی باشد. پس تنها میکرودرم یکی از موثرترین روشهای درمانی برای این نوع عارضه است.

 

روزاسه یا تغییر رنگ پوست فرد

همچنین بخوانید : بهترین قرص برای کاهش ورم بینی

کنترل ترشح غدد چربی

پوست خشک میتواند مهم ترین عامل در ایجاد چروک روی پوست صورت شما باشد.

اگر میکرودرم را به صورت دوره ای انجام دهید، این ترشح های چربی را می تواند به صورت منظم در سطح پوست پراکنده کند و از هر نوع چین و چروک را که قرار است در آینده اتفاق بیفتد جلوگیری خواهد کرد.

میکرودرم آبریژن

این روش مانند میکرودرم می باشد با این تفاوت که سطح عمیق تری از پوست را جوانسازی میکند.

این روش برای افرادی توصیه می‌شود که پوست آنها آسیب زیادی دیده است و نیاز است که عمق بیشتری از پوست این افراد را مورد درمان قرار دهیم.

مطمئنا هر نوع روش درمانی زیبایی دارای عوارض و مزایای میباشد. که در ادامه به مزایا و معایب این روش درمانی اشاره خواهیم کرد.

مزایا جوان سازی پوست صورت

در ابتدا باید بگویم که بیهوشی در این عمل زیبایی معنایی ندارد. چرا که به هیچ عنوان نیاز نیست فرد بیهوشی کامل را تجربه کند و تنها بی حسی موضعی در این روش درمانی استفاده می شود.

تاثیر کلاژن سازی در روش زیبایی میکرودرم بسیار بیشتر از روش‌های درمانی زیبایی است.

مزایا جوان سازی پوست صورت

روش زیبای میکرودرم دوره نقاهت خاصی ندارد و پس از اینکه این عمل زیبایی انجام دادید میتوانید به فعالیت های روزانه خود باز گردید.

برخی از روش های زیبایی پوست حساسیت هایی را برای پوست شما ایجاد می‌کنند. اما در روش زیبایی میکرودرم هیچ عارضه‌ای به هیچ مواد شیمیایی پیدا نخواهید کرد و در این مورد هیچ خطری شما را تهدید نمی کند.

عوارض جوان سازی پوست صورت

در حالت کلی باید بگویم این روش زیبایی به هیچ عنوان عارضه خاصی ندارد و عموماً تمامی عمل های زیبایی میکرودرم بدون عارضه و حساسیت اتفاق می‌افتند. اما باز هم این عمل زیبایی دارای عوارضی است که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

بعد از اتمام عمل زیبایی میکرودرم با التهابات روبرو می شوید که این التهابها موقتی هستند و پس از یک روز کاملا از بین خواهند رفت. اما در این مدت حتما از راهنمایی‌های پزشکان متخصص خود برای از بین بردن سریع تر التهابات کمک بگیرید.

پس از عمل زیبایی میکرودرم پوست شما کمی خشک می شود که می بایست از کرم های مرطوب کننده برای جبران این خشکی ها استفاده کنید. این کرم ها توسط پزشک متخصص به شما توصیه می شود.

کبودی نیز عارضه ی دیگری می باشد که پس از عمل زیبایی اتفاق میافتد. البته باید بگویم این عارضه نیز با موقتی است و پس از چند روز به صورت کامل از بین خواهد رفت.

فرایند زیبایی میکرودرم باعث حساسیت پوست شما نسبت به نور خورشید می شود. توصیه می شود زمانی که قصد بیرون رفتن از محل سکونت را دارید از کرم های ضدآفتاب استفاده کنید.

این کار می بایست تا ۳۰ روز پس از عمل زیبایی میکرودرم انجام شود تا پوست شما به نور خورشید مقاوم می شود.

در آخر باید بگویم که زخم های سطحی ممکن است مشاهده شود که این زخم ها در اثر ضربه های کاتر می باشد. این عارضه نیز پس از چند روز به صورت کامل محو خواهد شد. اما باز هم از راهنمایی های پزشک برای از بین رفتن سریع ترین این زخمها کمک بگیرید

هزینه عمل زیبایی میکرودرم

عموما عمل های زیبایی دارای هزینه ثابت نیستند و عوامل مختلفی در تعیین قیمت هزینه عمل زیبایی شما تاثیر گذار هستند.

برخی از این عوامل به مشکلی که شما بر روی پوست خود دارید مربوط می‌شوند. برخی به تخصص پزشک، رزومه و ابزاری که پزشک متخصص برای درمان استفاده می کند نیز می‌تواند در هزینه ها تاثیر گذار باشد.

بهترین راهکاری که می توانید هزینه های عمل زیبای میکرودرم را تعیین کنید، این است که جلسات مشاوره و معاینه با پزشک خود برگزار کنید و تمام اطلاعاتی که نیاز است را در اختیار او قرار دهید و در آخر پزشک متخصص هزینه عمل زیبایی شما را اعلام میکند.

سخن پایانی

عمل زیبایی میکرودرم از جمله محبوب ترین عمل های زیبایی پوست برای جوان سازی می باشد. با توجه به اینکه حساسیت و عارضه خاصی ندارد از جمله محبوب ترین روش های زیبا سازی پوست در بین خانم ها می باشد. این روش زیبایی می تواند تمام چروک های صورت را از بین ببرد و اگر لکه ها و زخم هایی بر روی پوست خود داشته باشید به صورت کامل از بین خواهد رفت. در صورتی که هر نوع سوالی دارید، میتوانید از قسمت پشتیبانی وبسایت سوال خود را بپرسید.

جوانسازی صورت روش های متعددی دارد و نمی شود بهترین را انتخاب کرد بهتر هست عوارض و دوران نقاهت هر کدام را بدانید انتظار خود را مشخص کنید و با یک متخصص مشاوره بگیرید

بنا به انتظار شما و اینکه به چه مرحله ای مد نظر دارید برسید در جلسه مشاوره مشخص می شود کدام روش جوانسازی پوست باید انجام شود و تعداد جلسات چقدر هست که قیمت تعیین می شود

نظرات درباره مزایا و معایب جوانسازی پوست صورت

 • رضا
  کاربر : رضا
  سه شنبه, 22 آذر 1401

  من زگیل دارم می توانم میکرودرم انجام دهم؟

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  سه شنبه, 22 آذر 1401

  با تشکر از ارسال نظر توسط شما لطفا با مطب تماس بگیرید

آخرین مقالات کلینیک زیبایی

20 فروردین

تاریخچه دانشگاه باهچه شهیر

ادامه مطلب

15 فروردین

روشهای موثر برای لاغر کردن صورت

ادامه مطلب

08 فروردین

اقدامات ممنوعه بعد از تزریق ژل

ادامه مطلب

02 فروردین

تزریق ژل زیر چشم معجزه و درمان قطعی سیاهی و گودی چشم

ادامه مطلب

25 اسفند

بهترین راه های درمان افتادگی پلک

ادامه مطلب

20 اسفند

تزریق چربی و عوارض تزریق چربی

ادامه مطلب

15 اسفند

عوارض عمل بلفاروپلاستی را بشناسیم

ادامه مطلب

10 اسفند

مقایسه روش های برداشتن خال صورت

ادامه مطلب

30 بهمن

صفر تا صد قرص فیتو + نظرات افراد و بررسی اصالت

ادامه مطلب

25 بهمن

خشکی چشم بعد از بلفاروپلاستی

ادامه مطلب

20 بهمن

روش یخ درمانی برای پوست

ادامه مطلب

18 بهمن

آیا پیکر تراشی قابل برگشت است؟

ادامه مطلب

16 بهمن

آیا از تاثیر خواب بر‍‍‍ پوست صورت اطلاعی دارید؟

ادامه مطلب

15 بهمن

کبودی چشم بعد از جراحی بینی ( رینوپلاستی)

ادامه مطلب

10 بهمن

معروف ترین رژیم های لاغری دنیا

ادامه مطلب

05 بهمن

ماموپلاستی چیست؟ آیا جای بخیه ماموپلاستی باقی می ماند؟

ادامه مطلب

30 دی

بررسی علل و درمان سفت و دردناک شدن نوک سینه اقایان

ادامه مطلب

25 دی

درمان واریس با لیزر و مزایا و مراقبت های آن

ادامه مطلب

20 دی

اندولیفت چیست؟ تمام آنچه که باید از اندولیفت بدانید

ادامه مطلب

16 دی

تاثیر جراحی زیبایی بینی بر حس بویایی

ادامه مطلب

12 دی

ماموگرافی دیجیتال چیست؟

ادامه مطلب

07 دی

7 دلیل اساسی برای نیاز به عمل لیپوماتیک چیست؟

ادامه مطلب

04 دی

ترس از عمل ابدومینوپلاستی

ادامه مطلب

16 آذر

راهکار برای افزایش سایز سینه چیست؟

ادامه مطلب

24 آبان

لیپولیز چیست و چه کاربردی دارد؟

ادامه مطلب

29 مهر

اهمیت ماساژ در لیپوماتیک

ادامه مطلب

18 مهر

جراحی زیبایی لیفت ران در مشهد

ادامه مطلب

22 شهریور

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی در مشهد

ادامه مطلب

14 شهریور

متخصص زیبایی زنان مشهد + دکتر زیبایی واژن مشهد

ادامه مطلب

09 شهریور

اسکلروتراپی چیست؟ و چه کاربردی دارد

ادامه مطلب

04 شهریور

بزرگ کردن آلت تناسلی مردان با تزریق ژل ، تزریق چربی یا عمل جراحی

ادامه مطلب

02 شهریور

بهترین سن برای جراحی زیبایی سینه

ادامه مطلب

29 مرداد

عمل مینی بای پس معده + مزایا و معایب و هزینه

ادامه مطلب

25 مرداد

عمل بای پس معده در مشهد + هزینه و عوارض

ادامه مطلب

21 مرداد

بالن معده مشهد : بهترین پزشک بالون معده در مشهد

ادامه مطلب

17 مرداد

پماد زینک اکساید بهترین برای محافظت از پوست

ادامه مطلب

13 مرداد

فیشیال facial صورت چیست؟ مزایا و مراحل آن

ادامه مطلب

07 مرداد

مراقبتهای بعد از عمل ماموپلاستی چگونه است؟

ادامه مطلب

03 مرداد

همه چیز در مورد پماد بتامتازون

ادامه مطلب

30 تیر

صفر تا صد قرص زینک : فواید نحوه مصرف و عوارض

ادامه مطلب

مقالات مرتبط با مزایا و معایب جوانسازی پوست صورت

whatsapp
whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما