کلینیک زیبایی دکتر طالب زاده - ایوازه : فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید
لوگو وبسایت موبایل

ژل جالپرو و کاربرد آن

چهارشنبه, 12 بهمن 1401

ژل جالپرو و کاربرد آن

امروزه یکی از موارد بسیار مهم در رابطه با زیبایی پوست رسیدگی به آن می باشد. ممکن است افرادی را دیده باشید که پوست آن ها دچار چین و چروک و افتادگی شده باشد، بنابراین عدم رسیدگی به پوست کاهش اعتماد به نفس را به دنبال دارد، به همین خاطر امکان دارد برخی از این افراد دوست نداشته باشند در جمع های خانوادگی و اجتماع گوناگون حضور پیدا کنند. برخی از این افراد گمان می‌ کنند هیچگونه راه حلی برای درمان این مشکلات وجود ندارد اما باید بدانید یکی از بهترین شیوه های درمانی استفاده از ژل جالپرو می باشد.

بهتر است بدانید جالپرو به عنوان یک مزوژل تزریقی عمل می‌کند که در واقع به منظور بهبود کیفی پوست افراد و از بین بردن برخی از مشکلات پوستی همچون رفع چین و چروک به کار گرفته می شود. با توجه به کارایی که این روش درمانی دارد می توان تاثیرات خارق العاده آن را بر روی پوست خود مشاهده نمایید. به طور کلی با توجه به فرمولاسیون بی نظیری که این روش درمانی دارد می‌توان به بازسازی بافت های پوستی و شادابی و نشاط پوست بپردازید.

روش درمانی تزریق ژل جالپرو چیست؟

توجه داشته باشید شیوه درمانی ژل جالپرو یکی از محصولات استریل شده است که می توان آن را در ناحیه مورد نظر تزریق نمود. سوئیس کشوری است که به تولید این ژل پرداخته است. در واقع کار اصلی این ژل بهبودی بافت پوست می باشد و تلاش می‌کند تا چین و چروک های موجود بر روی پوست و افتادگی پوست را به طور قابل توجهی کاهش دهد، بنابراین پوست شما بسیار ظاهر منحصر به فردی به خود می‌گیرد و بسیار نشاط و شادابی به دست می‌آورد.

موادی که در این ژل وجود دارد و منجر به جوانسازی پوست می گردد هیالورونیک اسید و آمینو اسید می باشد با توجه به اینکه هیالورونیک اسید از خواص آبرسانی برخوردار است به بهبودی بافت پوست بسیار کمک می کند اما آمینو اسید با توجه به پروتئینی که در خود دارند باعث ایجاد پروتئین پوست می گردند و این خاصیت باعث می شود تا پوست افراد ترمیم و منجر به افزایش سلامت سلول های پوستی می گردد.

تزریق

همچنین بخوانید : عمل چال گونه در مشهد با قیمت

نحوه جوانسازی پوست با استفاده از روش درمانی جالپرو

همانگونه قبلا اشاره کردیم در ژل جالپرو از آمینو اسید و هیالورونیک اسید استفاده شده است تا با استفاده از خواص این دو بتوان به آبرسانی پوست و بازسازی سلول های مرده پوست کمک کرد. توجه داشته باشید که سلول هایی که تحت عنوان بافت همبند شناخته می‌ شوند و این سلول ها در زیر پوست واقع شده‌اند فیبروپلاست می گویند.

فرایندی که فیبروپلاست ها انجام می دهد بدین صورت است که به ترمیم سازی پوست پرداخته و تا حد زیادی به ایجاد کلاژن می پردازد و در نهایت سبب روشنایی رنگ پوست می گردد. فیبروپلاست طبیعی پوست زمانی که افراد سنشان افزایش پیدا می‌کند و یا سیگار می کشند از رژیم غذایی خاصی استفاده می کنند و ممکن است فعالیت های بدنی را به صورت سنگین انجام دهند و یا گاهی با قرارگیری در معرض نور مستقیم خورشید عملکرد قبلی خود را نداشته و ممکن است این عملکرد تا حد زیادی کاهش پیدا کند، بنابراین در صورتی که افراد اینگونه کار هایی را همواره انجام می دهند باید منتظر بروز پیری زودرس، چین و چروک، کاهش روشنایی پوست، تغییر رنگ و غیره باشند.

هنگامی که فیبروپلاست ها از مواد پروتئینی استفاده می کنند در واقع می توانند کلاژن تولید کنند. این مواد پروتئینی با استفاده از اسیدهای آمینه ایجاد می شود در حقیقت اسیدهای آمینه به منظور جبران کاهش عملکرد فیبروپلاست بسیار حائز اهمیت است؛ بنابراین در هر قسمتی از پوست که فعالیت اسید های آمینه افزایش داشته باشد بنابراین عملکرد سلول ها نیز بهتر خواهد بود و نتیجه آن پوست روشن و شاداب خواهد بود.

کاربرد روش درمانی جالپرو

در نظر داشته باشید که شیوه درمانی جالپرو به عنوان یک شیوه بی خطر و تاثیر گذار برای پوست می باشد. با توجه به مواد مهمی که در این نوع تزریق وجود دارد بنابراین به خوبی می‌تواند منجر به آبرسانی پوست شود. به‌ طور کلی جالپرو به عنوان یک شیوه چند منظوره مورد استفاده قرار می‌گیرد و باعث کاهش چین و چروک های موجود بر روی دست و صورت می گردد، همچنین با استفاده از این روش درمانی می توان جای جوش و همچنین ترک های پوستی را نیز از بین برد.

اگر قصد انجام جالپرو را دارید می توانید به منظور مکمل از بوتاکس یا فیلر نیز استفاده نمایید تا نتایج مطلوب پس از درمان تا حد زیادی افزایش پیدا کند. زمانی که از روش‌های درمانی مختلفی جهت بازسازی پوست و جوانسازی آن استفاده می کنید بنابراین با انجام این کار توانسته اید تا حد زیادی چین و چروک های موجود بر روی پوست را کاهش دهید به همین خاطر است که از روش درمانی جالپرو به منظور جوانسازی پوست استفاده می کنند تا از این طریق برخی از مشکلات پوستی و همچنین چین و چروک و افتادگی های پوست را برطرف کنند. بررسی هایی که بر روی این روش درمانی صورت گرفته است با توجه به ترکیبات به کار رفته در آن بهترین شیوه جهت از بین بردن مشکلات پوستی محسوب می شود.

کاربرد روش درمانی جالپرو

همچنین بخوانید : چه کسانی نباید هایفو انجام دهند

پیش از این نیز بیان کردیم که تزریق ژل جالپرو در نواحی مختلف پوست منجر به ایجاد آبرسانی، افزایش نرمی و تغذیه کامل پوست می گردد. شما با انجام تزریق جالپرو پوست شاداب و با نشاطی خواهید داشت. برخی از افرادی که دارای مشکلات پوستی مختلفی هستند می توانند از روش درمانی تزریق جالپرو استفاده نمایند. این افراد شامل موارد زیر می شوند:

- اگر پوست شما دچار افتادگی و شل شدگی شده است.

- اگر چین و چروک های موجود بر روی پوست به خاطر افزایش سن است.

- اگر پوست شما دچار خشکی بیش از حد شده و رطوبت موجود در پوست از بین رفته است.

- اگر پوست روشنایی و درخشندگی خود را از دست داده است.

- اگر دچار پیری زودرس شده‌اید و چین و چروک های موجود بر روی پوست بیش از پیش بر روی پوست ظاهر شده اند.

در تمامی این موارد قادر به استفاده از تزریق ژل جالپرو هستید تا تمامی این مشکلات را از پوست خود دور کنید پس از انجام این روش درمانی حتماً پوستی شاداب و جوان را مشاهده خواهید کرد؛ در چنین حالتی اعتماد به نفس شما افزایش پیدا کرده و به راحتی می توانید در هر مجلسی که میلتان هست شرکت نمایید.

آشنایی با انواع جالپرو

به طور کلی می توان گفت جالپرو به دو بخش عمده دسته بندی می شود که شامل موارد زیر است:

آشنایی با انواع جالپرو

همچنین بخوانید : قرص برای جلوگیری از شکستن ناخن

جالپرو اچ ام دبلیو

یکی از انواع روش درمانی جالپرو اچ ام دبلیو است. به طور معمول از این نوع تزریق ژل افرادی می‌توانند استفاده کنند که سنشان بالای ۴۵ سال است و چین و چروک های موجود بر روی صورت نشان دهنده افزایش سن است. به طور کلی در این روش از میزان هیالورونیک اسید بیشتری استفاده شده است و فرآیند بازسازی فیبروپلاست ها را انجام می دهد. به طور کلی وظیفه اصلی فیبروپلاست ایجاد الاستین و کلاژن می باشد.

جالپرو کلاسیک

در رابطه با جالپرو کلاسیک باید بگوییم که معمولاً افرادی از این روش استفاده می کنند که به تازگی شاهد یکسری چین و چروک های اندکی بر روی صورت شده اند و سنشان هنوز جوان است. طی استفاده از این شیوه باید سه جلسه جهت رفع این چین و چروک ها در نظر بگیرید، هر جلسه درمانی معمولاً باید با فاصله تقریباً ۱۰ روز صورت گیرد.

مراحل تزریق ژل جالپرو

اگر قصد تزریق ژل جالپرو را دارید بهتر است یک جلسه قبل از آغاز درمان از پزشک خود مشاوره بگیرید و مطمئن شوید که شما به منظور درمان این روش گزینه مناسبی هستید. بعد از اینکه توانستید یکسری اطلاعات و آگاهی در رابطه با چگونگی انجام این شیوه، نتیجه دلخواه را به دست می آورید. بعد از آماده شدن برای درمان با استفاده از روش تزریق ژل جالپرو پزشک قطعاً در مقابل شما برگه رضایت نامه را قرار می دهد تا شما آن را امضا نمایید. در نظر داشته باشید که به منظور انجام روش درمانی ژل جالپرو بهتر است از متخصصان ماهر و با تجربه در این زمینه کمک بگیرید. پزشک متخصص بایستی حتما پیش از اینکه ژل را به پوست شما تزریق کند جهت ترمیم ژل درون سرنگ باید آن را از طریق یک سوزن درون بطری تخلیه نماید. بعد از اینکه این کار را انجام داد همزمان با تکان دادن بطری شاهد ایجاد یک محلول یکنواخت و چسبناک خواهید بود؛ در نتیجه بایستی محلول ایجاد شده با استفاده از سرنگ آسپیره گردد و سرنگ نیز باید تعویض شود.

پیش از اینکه پزشک شما مکانی را که می خواهید ژل جالپرو را تزریق نمایید ضدعفونی نمایند آن محل را مشخص نموده و سپس به ضدعفونی آن می پردازد. تقریباً نیم ساعت پیش از آغاز تزریق به منظور اینکه درد را احساس نکنید از طریق بی حس کننده موضعی ناحیه مشخص شده را بی حس خواهد کرد و اکنون زمان تزریق ژل در محل موردنظر به شکل آهسته صورت می گیرد. در پایان پزشک قسمتی که ژل را تزریق کرده است آهسته آهسته ماساژ داده و از انتشار ژل جالپرو اطمینان حاصل می کند.

نواحی که می توان ژل جالپرو را تزریق نمود

به طور کلی از ژل جالپرو برای صورت استفاده می کنند، به همین خاطر تعداد افراد بیشتری می خواهند تا چین و چروک های موجود در صورت را با استفاده از ژل جالپرو از بین ببرند، اما با توجه به فواید زیادی که تزریق این ژل دارد می توان به منظور بهبود بسیاری از مشکلات پوستی از ژل جالپرو برای نواحی همچون ناحیه زانو، قسمت درونی ران، زیر بغل، گردن، شکم، دست ها، دکلته استفاده نمود.

نواحی که می توان ژل جالپرو را تزریق نمود

همچنین بخوانید : بوتاکس دیستون بهتر است یا مصپورت

مراقبت های لازم پس از انجام روش درمانی ژل جالپرو

اگر می خواهید پس از اینکه تزریق ژل جالپرو را انجام دادید به نتیجه دلخواه برسید بایستی حتماً مراقبت های لازم را انجام دهید تا پس از انجام این روش درمانی دچار هیچ گونه مشکلی نشوید. البته در نظر داشته باشید با بروز کوچکترین مشکل می توانید به پزشک خود مراجعه نموده و مشکل پیش آمده را با او در میان بگذارید ایشان با آگاهی نسبت به مشکل ایجاد شده در صدد رفع آن بر خواهد آمد.

قسمتی که ژل تزریق شده است نباید خیلی محکم ماساژ داده شود این کار تنها با دستور پزشک قابل انجام خواهد بود.

تحت هیچ شرایطی نباید تا تقریباً ۶ ساعت بعد از تزریق به قسمت تزریق ژل دست بزنید اما قادر به تمیز نمودن صورت با استفاده از آب و پاک کننده خواهید بود توجه داشته باشید که این فرآیند باید بعدا انجام شود.

در صورتی که می خواهید از تزریق ژل نتایج مطلوبی را به دست آورید و هیچگونه عارضه جانبی برایتان اتفاق نیفتد توصیه می کنیم تا ۶ ساعت پس از انجام تزریق ژل جالپرو از آرایش چهره پرهیز نمایید، بعد از این مدت می توانید از لوازم آرایشی استفاده کنید که برند اصلی و معتبر هستند تا در این صورت هیچگونه حساسیت پوستی برایتان ایجاد نشود.

اگر می خواهید در ناحیه ای که ژل جالپرو تزریق شده است تورم زیادی را مشاهده نکنید بهتر است هر یک ساعت به اندازه تقریباً ۱۵ دقیقه کمپرس یخ را مورد استفاده قرار دهید.

این نکته مهم را در نظر داشته باشید که تا ۷۲ ساعت پس از انجام این روش نباید در معرض نور مستقیم خورشید و یا گرمای بیش از حد واقع شوید.

هر زمان در ناحیه تزریق احساس درد شدیدی کردید به منظور کاهش درد قادر به استفاده از داروی پاراستامول هستید.

ممکن است با مصرف نمک و الکل میزان ورم در ناحیه تزریق افزایش پیدا کند بنابراین از مصرف بی رویه این موارد بپرهیزید.

بهتر است تا تقریباً ۲۴ ساعت پس از انجام فرآیند تزریق ژل جالپرو در ناحیه مورد نظر ورزش های سنگین انجام ندهید.

سخن پایانی در مزو ژل جالپرو

یکی از نکات حائز اهمیت در رابطه با تزریق ژل جالپرو می تواند این باشد که استفاده از این روش درمانی بی خطر بوده و عوارض جانبی زیادی را به دنبال نخواهد داشت، چرا که مواد به کار رفته در این ژل طبیعی بوده و در بدن هر فردی می توان آن ها را پیدا نمود اما اگر در کنار این نوع ژل از تزریق فیلر نیز استفاده شود ممکن است یکسری عوارض جانبی دیگری به دنبال داشته باشد. اگرچه این عوارض بسیار اندک هستند و با گذشت یک هفته از بین خواهند رفت اما باز هم در صورت مشاهده کوچکترین مشکلی با پزشک خود مشورت کنید و مسئله را با او در میان بگذارید، او تلاش می‌کند تا در مناسب ترین فرصت مشکل ایجاد شده را برطرف سازد. از مهمترین عوارض جانبی می توان به قرمزی، کبودی  خارش و تورم اشاره نمود.

نظرات درباره ژل جالپرو و کاربرد آن

آخرین مقالات
16 آذر

راهکار برای افزایش سایز سینه چیست؟

ادامه مطلب

24 آبان

لیپولیز چیست و چه کاربردی دارد؟

ادامه مطلب

29 مهر

اهمیت ماساژ در لیپوماتیک

ادامه مطلب

18 مهر

جراحی زیبایی لیفت ران در مشهد

ادامه مطلب

22 شهریور

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی در مشهد

ادامه مطلب

14 شهریور

متخصص زیبایی زنان مشهد + بهترین جراح زیبایی زنان

ادامه مطلب

09 شهریور

اسکلروتراپی چیست؟ و چه کاربردی دارد

ادامه مطلب

04 شهریور

بزرگ کردن آلت تناسلی مردان با تزریق ژل ، تزریق چربی یا عمل جراحی

ادامه مطلب

02 شهریور

بهترین سن برای جراحی زیبایی سینه

ادامه مطلب

29 مرداد

عمل مینی بای پس معده + مزایا و معایب و هزینه

ادامه مطلب

25 مرداد

عمل بای پس معده در مشهد + هزینه و عوارض

ادامه مطلب

21 مرداد

بالن معده مشهد : بهترین پزشک بالون معده در مشهد

ادامه مطلب

17 مرداد

پماد زینک اکساید بهترین برای محافظت از پوست

ادامه مطلب

13 مرداد

فیشیال facial صورت چیست؟ مزایا و مراحل آن

ادامه مطلب

07 مرداد

مراقبتهای بعد از عمل ماموپلاستی چگونه است؟

ادامه مطلب

03 مرداد

همه چیز در مورد پماد بتامتازون

ادامه مطلب

30 تیر

صفر تا صد قرص زینک : فواید نحوه مصرف و عوارض

ادامه مطلب

26 تیر

سینه سوم یا پستان فرعی

ادامه مطلب

22 تیر

عدم تقارن سینه و روش های درمان

ادامه مطلب

18 تیر

مدت زمان ماندگاری تزریق ژل

ادامه مطلب

14 تیر

عوارض استفاده از قرص های چاقی

ادامه مطلب

11 تیر

جابه جایی پروتز سینه : نشانه ها و راه های درمان آن

ادامه مطلب

07 تیر

صفر تا صد عمل اسلیو معده را بدانید

ادامه مطلب

03 تیر

تقویت موی سر مردان

ادامه مطلب

31 خرداد

آمپول کاهش ورم بینی چیست؟

ادامه مطلب

27 خرداد

بررسی علت ایجاد اگزما پوستی و راه‌های درمان آن

ادامه مطلب

23 خرداد

قرص سیپروترون کامپاند برای چیست + عوارض و نحوه مصرف

ادامه مطلب

19 خرداد

پسوریازیس چیست ؟ + راه های درمان

ادامه مطلب

15 خرداد

پلاسما جت چیست؟ + مراقبت های پس از پلاسما جت

ادامه مطلب

11 خرداد

سریع ترین راه از بین بردن لک صورت | درمان لک صورت

ادامه مطلب

07 خرداد

پماد کلسیپوتریول : موارد مصرف ، نحوه مصرف و عوارض شایع

ادامه مطلب

03 خرداد

بهترین کلینیک زیبایی مشهد چه ویژگی هایی دارد

ادامه مطلب

30 اردیبهشت

مراقبت‌ های ‌بعد از عمل سینه که باید بدانید

ادامه مطلب

27 اردیبهشت

پماد کالامین برای چیست؟ نحوه مصرف و عوارض استفاده از آن

ادامه مطلب

24 اردیبهشت

خواص آلوئه ورا برای پوست صورت

ادامه مطلب

21 اردیبهشت

چاق و سفت شدن صورت در مدت زمان یک هفته

ادامه مطلب

18 اردیبهشت

مرگ بر اثر پیکر تراشی و لیپوساکشن | آیا مرگ بر اثر پیکرتراشی واقعیت دارد یا شایعه است؟

ادامه مطلب

15 اردیبهشت

ماسک صورت با ماست

ادامه مطلب

11 اردیبهشت

سوتین مخصوص بعد از عمل سینه

ادامه مطلب

07 اردیبهشت

چه عواملی باعث بزرگ شدن بینی می شود؟

ادامه مطلب

مقالات مرتبط با ژل جالپرو و کاربرد آن

whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما