کلینیک زیبایی دکتر طالب زاده - ایوازه : فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید
لوگو وبسایت موبایل

معرفی قرص برای جلوگیری از شکستن ناخن

شنبه, 17 دی 1401

قرص برای جلوگیری از شکستن ناخن

برخي از بهترين قرص‌هايی كه مي‌تواند منجر به جلوگيري از شكستن ناخن شود و عبارتند از:
كپسول آناکپس، قرص پرفکتیل و ساير قرص‌ ها كه در طی اين مقاله به صورت کامل به آنها مي‌پردازيم. اين قرص‌ها بسيار تاثير گذار هستند و منجر به عدم شكستن ناخن ها مي‌شود. همچنين باعث دوام ناخن ها نيز هستند. البته بايد بگويم كه شكننده بودن ناخن ها از مهم‌ ترين دلايل آن سوء تغذيه مي‌باشد. افرادي كه تغذيه نامناسب داشته باشند در دسته افرادی قرار مي‌گيرند كه ناخن‌ هاي آنها به سرعت دچار شكنندگي خواهد شد. در طي اين مقاله هم به درمان و هم به جلوگيري از مشكل شكستن ناخن ها اشاره مي‌كنيم. همين‌ طور قرص‌هايي كه براي اين موضوع كاربرد مناسبي دارند، نيز پرداخته مي‌شود. پس تا انتها همراه ما بمانيد.

ناخن مي‌تواند براي خانم‌ ها عاملي موثر در زيبايي باشد و داشتن ناخن‌ هاي مقاوم و درخشان مي‌تواند يكي از مهم‌ ترين آرزوهاي خانم‌ ها باشد همين طور اگر ناخن‌هاي دچار شكستگي شود مي‌تواند اعتماد به نفس خانم‌ها را پايين بياورد و منجر به نارضایتی آنها از نوع ناخن‌هاي شود. به همين خاطر يكي از عوامل موثري كه مي‌تواند در شکستن ناخن‌ها و دوام آنها تاثير گذار باشد تغذيه نامناسب مي‌باشد. اما اگر تغذيه نامناسب دارید، ابتدا باید تغذيه مناسب داشته باشيد و پس از آن مي‌بايست داروهايي كه در ادامه توصيه مي‌شود را جهت پيشگيري از شكستگي ناخن‌هاي استفاده كنيد.

در برخي موارد حتي اگر تغذيه شما به خوبي رعايت شود و از غذاهاي مفيد استفاده كنيد، ممكن است برخي موارد منجر به شكستگي ناخن‌ هاي شما شود. از جمله اين موارد مي‌توان به استفاده بيش از حد از مواد شوينده، افراط در استخر رفتن و نخوردن آب به اندازه كافي در طول روز اشاره كرد. اين موارد تأثير زيادي در شكستگي ناخن‌ ها دارند.

به همين خاطر اگر اين چنين مشكلاتي را دارد و دچار شكستگي ناخن مي‌شويد. بهترين راهكار اين است كه از تقويت‌ كننده‌ها كمك بگيريد. اين تقويت كننده‌ها توسط پزشك تجويز مي‌شود و در همه داروخانه‌ها موجود هستند. البته توجه كنيد كه با توجه كه اين تقويت كننده‌ها مي‌توانند متفاوت باشند و عملكرد آنها نيز متفاوت است. به همين خاطر حتماً طبق تجويز پزشك اقدام به خريد و استفاده كردن اين تقويت كننده‌ ها بكنيد.

همچنین بخوانید : استفاده از آمپول برای شش تكه شدن شكم

کپسول آناکپس برای تقویت ناخن

اين مكمل يكي از بهترين مكمل ها براي تقويت ناخن ها مي‌باشد. از جمله مقاومت مي‌تواند منجر به ضخامت مو و ناخن ها شود كه قدرت زيادي به ناخن‌ها مي‌دهد و به اين راحتي‌ها دچار شكنندگي نخواهند شد.

عملكرد اين كپسول بدين صورت مي‌باشد كه با خون رسانی منظمي كه در نواحي مختلف بدن انجام مي‌دهد، باعث افزايش خون‌ رساني بهتر مي‌شود و در كنار اين كه باعث تقويت ناخن فرد مي‌شود، منجر به تقويت پياز مو نيز مي‌شود كه از ريز و شما نيز جلوگيري مي‌كند.

طريقه مصرف اين كپسول نيز روزانه دو مرتبه است و پس از هر بار خوردن كپسول مي‌بايست دو ليوان آب ميل كنيد تا كپسول به سرعت حل شود و در معده براحتي فرآيند حل شدن اتفاق بيفتد. توجه داشته باشيد كه اين كپسول مي‌بايست توسط پزشك تجويز شود و نبايد به صورت خودسرانه از داروخانه خريداري كنيد و آن را مصرف كنيد. چرا كه در برخي موارد ممكن است مشكلات سوء هاضمه براي شما اتفاق بيفتد. به همين خاطر حتماً قبل از استفاده كردن اين قرص و ساير قرص‌ هاي ديگر مي‌بايست حتماً از پزشك خود خود كمك بگيريد. پس از مصرف كردن اين قرص حداكثر چهار ماه نياز است كه نتيجه درمان را مشاهده كنيد. پس از همان ابتدا به نتيجه فكر نكنيد و روند درمان را طي كنيد و پس از طي كردن مدت دوره مطمئنا نتيجه را مشاهده خواهيد كرد.

در رابطه با مصرف کپسول آناکپس مشكلي از نظر عوارض و خطرات گوارشي گزارش نشده است و در حالت كلي عوارض خاصي ندارد. اما توجه به تجويز پزشك و نوع مصرف آن مي‌تواند هر نوع آسيب به دستگاه گوارش يا تأثير منفي در فرايند درماني را از بين ببرد.

همچنین بخوانید : کرم سفت کننده سینه

قرص پرفکتیل برای تقویت ناخن

اين قرص داراي مواد مغذي سرشار مي‌باشد كه منجر به شادابي پوست مي‌شود. همچنين طول عمر و ضخامت ناخن‌ها را در حد قابل قبولي افزايش مي‌دهد.

با توجه به اينكه اين قرص انواع ويتامين‌هاي E, C, D را دارد و همچنين از عصاره‌هاي مخصوص انگور در اين قرص استفاده شده است، مي‌توان آن را يكي از مؤثرترين قرص‌ها براي ضخامت و جلوگيري از شكستن ناخن ها عنوان كرد.

طريقه مصرف اين قرص نيز بدين صورت مي‌باشد كه مي‌بايست روزانه قرص پس از وعده‌هاي غذايي استفاده شود. توجه داشته باشيد كه حتماً يك ليوان آب براي خوردن اين قرص لازم است تا به خوبي حل شود و وارد معده شود.

بهترين فرايند درماني پس از استفاده از اين قرص اين است كه چاي و قهوه را استفاده نكنيد یا مصرف آن را كمتر كنيد. اين فرآيند باعث مي‌شود كه ناخن‌هاي شما استحكام بيشتري داشته باشند.

اين قرص نيز مانند قرص آناکپس عوارض جانبي خاصي ندارد. اما این در صورتي است كه به درستي مصرف شود و طبق تجويز پزشك مورد استفاده قرار بگيرد و البته استفاده خودسرانه اين دارو نيز جلوگیری شود. پس حتماً هم از كمك پزشك براي نوع مصرف كمك بگيريد و هم به درستي و به تعداد معین استفاده كنيد.

قرص سيستين برای تقویت ناخن

يكي از مهم‌ ترين مواد كه منجر به افزايش ناخن و مو مي‌شود سيستين است. در واقع اين ماده در مو و ناخن به صورت طبيعي وجود دارد و از جمله مهم‌ ترين منابع ضخامت ناخن محسوب مي‌شود.

زماني كه دچار شكستگي ناخن یا ريزش مو هستيد، مهم‌ترين عاملي كه مي‌تواند منجر به اين مشكل شود كمبود سیستین در بدن شما مي‌باشد. با توجه به اينكه قرص سيستين از آنتي‌ اكسيدان فراواني برخوردار مي‌باشد مي‌تواند بهترين مكمل براي جلوگيري از شكستن ناخن ها و همچنين تقويت مو شود. به همين خاطر اگر دچار ريزش موي شديد يا هم دچار شكستگي ناخن شديد در ابتدا با پزشك متخصص مراجعه كنيد و اگر اين دارو براي شما تجويز شد، مطمئناً منجر به كمبود اين ماده مغذي در بدن خود هستيد كه با مصرف درست اين دارو مي‌تواند مشكل شما را برطرف كند.

خوردن قرص سیستین در طول روز مي‌بايست به صورت مرتب باشد و پس از استفاده از اين قرص مي‌بايست حداكثر چهار ليوان آب ميل كنيد تا قرص به خوبي در معده حل شود و دچار عوارض سوء نشويد. توجه داشته باشيد كه اين قرص در حالت كلي عارضه خاصي ندارد. ولي اگر به صورت خودسرانه استفاده شود میتواند مشكلاتي را براي شما ايجاد كند. پس حتماً طبق دستور پزشك اين موارد را استفاده كنيد.

سخن پایانی

در طي اين مقاله اطلاعات كاملي در مورد اينكه چرا دچار ريزش مو و شكستگي ناخن مي‌شويد در اختيار شما قرار داده شد. همچنين برخي از قرص‌هايي كه مي‌تواند اين مشكلات را برطرف كند را نيز به صورت كامل به شما توضيح داديم. اما توجه داشته باشيد استفاده خودسرانه از هر كدام از اين قرص‌ها مي‌تواند مشكل ساز شود و مشكل شما را حادتر كند. به همين خاطر حتماً قبل از مصرف از اين داروها حتماً با پزشك متخصص مشورت كنيد و بيماري خود را درمان كنيد. اما اگر در كنار استفاده كردن از اين قرص‌ها از مكمل‌ هاي غذايي و خوردن آب نيز بهره‌مند شويد، مشكل شما به سرعت حل خواهد شد. در آخر بايد بگويم كه پس از تجويز اين داروها حتماً يك بازه زماني يك ماهه تا دو ماهه را در نظر بگيريد. چرا كه اين دوره‌ها به سرعت مشكل شما را برطرف نمي‌كند و به مرور زمان مشكل شما قابل حل مي‌باشد پس وقتي اين داروها را شروع به استفاده مي‌كنيد صبرتان را بيشتر كنيد.

نظرات درباره قرص برای جلوگیری از شکستن ناخن

 • دریا
  کاربر : دریا
  سه شنبه, 16 خرداد 1402

  آیا قرصها دفع کلیوی دارند؟
  اگر نکاتی که موقع استفاده فرمودبد رعابت شود میتوان بدون مراجعه به پزشک خریداری کرد؟

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  چهارشنبه, 17 خرداد 1402

  خیر ، بله می توانید بدون نسخه دریافت کنید اگر مشکل یا بیماری زمینه ای ندارید

 • یگانه
  کاربر : یگانه
  پنجشنبه, 22 دی 1401

  با سلام
  آقای دکتر به نظرتون بهتره قبلش آزمایش بدم ؟ خیلی ناخنام زود میشکنن

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  دوشنبه, 26 دی 1401

  با سلام بله بهتره آزمایش بدید

آخرین مقالات
16 آذر

راهکار برای افزایش سایز سینه چیست؟

ادامه مطلب

24 آبان

لیپولیز چیست و چه کاربردی دارد؟

ادامه مطلب

29 مهر

اهمیت ماساژ در لیپوماتیک

ادامه مطلب

18 مهر

جراحی زیبایی لیفت ران در مشهد

ادامه مطلب

22 شهریور

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی در مشهد

ادامه مطلب

14 شهریور

متخصص زیبایی زنان مشهد + بهترین جراح زیبایی زنان

ادامه مطلب

09 شهریور

اسکلروتراپی چیست؟ و چه کاربردی دارد

ادامه مطلب

04 شهریور

بزرگ کردن آلت تناسلی مردان با تزریق ژل ، تزریق چربی یا عمل جراحی

ادامه مطلب

02 شهریور

بهترین سن برای جراحی زیبایی سینه

ادامه مطلب

29 مرداد

عمل مینی بای پس معده + مزایا و معایب و هزینه

ادامه مطلب

25 مرداد

عمل بای پس معده در مشهد + هزینه و عوارض

ادامه مطلب

21 مرداد

بالن معده مشهد : بهترین پزشک بالون معده در مشهد

ادامه مطلب

17 مرداد

پماد زینک اکساید بهترین برای محافظت از پوست

ادامه مطلب

13 مرداد

فیشیال facial صورت چیست؟ مزایا و مراحل آن

ادامه مطلب

07 مرداد

مراقبتهای بعد از عمل ماموپلاستی چگونه است؟

ادامه مطلب

03 مرداد

همه چیز در مورد پماد بتامتازون

ادامه مطلب

30 تیر

صفر تا صد قرص زینک : فواید نحوه مصرف و عوارض

ادامه مطلب

26 تیر

سینه سوم یا پستان فرعی

ادامه مطلب

22 تیر

عدم تقارن سینه و روش های درمان

ادامه مطلب

18 تیر

مدت زمان ماندگاری تزریق ژل

ادامه مطلب

14 تیر

عوارض استفاده از قرص های چاقی

ادامه مطلب

11 تیر

جابه جایی پروتز سینه : نشانه ها و راه های درمان آن

ادامه مطلب

07 تیر

صفر تا صد عمل اسلیو معده را بدانید

ادامه مطلب

03 تیر

تقویت موی سر مردان

ادامه مطلب

31 خرداد

آمپول کاهش ورم بینی چیست؟

ادامه مطلب

27 خرداد

بررسی علت ایجاد اگزما پوستی و راه‌های درمان آن

ادامه مطلب

23 خرداد

قرص سیپروترون کامپاند برای چیست + عوارض و نحوه مصرف

ادامه مطلب

19 خرداد

پسوریازیس چیست ؟ + راه های درمان

ادامه مطلب

15 خرداد

پلاسما جت چیست؟ + مراقبت های پس از پلاسما جت

ادامه مطلب

11 خرداد

سریع ترین راه از بین بردن لک صورت | درمان لک صورت

ادامه مطلب

07 خرداد

پماد کلسیپوتریول : موارد مصرف ، نحوه مصرف و عوارض شایع

ادامه مطلب

03 خرداد

بهترین کلینیک زیبایی مشهد چه ویژگی هایی دارد

ادامه مطلب

30 اردیبهشت

مراقبت‌ های ‌بعد از عمل سینه که باید بدانید

ادامه مطلب

27 اردیبهشت

پماد کالامین برای چیست؟ نحوه مصرف و عوارض استفاده از آن

ادامه مطلب

24 اردیبهشت

خواص آلوئه ورا برای پوست صورت

ادامه مطلب

21 اردیبهشت

چاق و سفت شدن صورت در مدت زمان یک هفته

ادامه مطلب

18 اردیبهشت

مرگ بر اثر پیکر تراشی و لیپوساکشن | آیا مرگ بر اثر پیکرتراشی واقعیت دارد یا شایعه است؟

ادامه مطلب

15 اردیبهشت

ماسک صورت با ماست

ادامه مطلب

11 اردیبهشت

سوتین مخصوص بعد از عمل سینه

ادامه مطلب

07 اردیبهشت

چه عواملی باعث بزرگ شدن بینی می شود؟

ادامه مطلب

whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما