کلینیک زیبایی دکتر طالب زاده - ایوازه : فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید
لوگو وبسایت موبایل

خواص آلوئه ورا برای پوست صورت

یکشنبه, 24 اردیبهشت 1402

خواص آلوئه ورا برای پوست صورت

از پر خاصیت ترین گیاهان می توان از گیاه آلوئه ورا نام برد که خاصیت های بسیار خوب و فراوانی برای پوست و موی افراد دارد معمولا این گیاه پر خاصیت در مناطق آب و هوایی گرم و خشک رشد می کند و گیاه زرد نیز اسم دیگر گیاه آلوئه ورا می باشد. از مشخصات این گیاه پر خاصیت باید گفت که یا ریشه ندارد و با اینکه ریشه این گیاه بسیار کوتاه و کم می باشد و این گیاه دارای برگ های ضخیم و بزرگ و گوشتی می باشد که وسط این برگ ها ژل آلوئه ورا موجود می باشد که می توان از این ژل برای پوست و موی خود استفاده نمود و از خاصیت های آن بهره مند شد. در این مقاله سعی نموده ایم تا خواص آلوئه ورا برای پوست صورت را مورد بررسی قرار دهیم پس برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه همراه ما باشید.

خواص آلوئه ورا برای پوست بدن افراد و پوست صورت را بشناسید.

آلوئه ورا خاصیت های بسیار زیادی برای پوست صورت و پوست بدن دارد و یکی از خاصیت های مفید این نوع گیاه آبرسانی پوست های خشک می باشد، اگر پوست خشکی دارید بهتر است که مقداری از ژل آلوئه ورا روی پوست خود قرار دهید تا متوجه تغییر و لطیف شدن پوست خود در همان ثانیه های اول شوید. در ادامه بسیاری از خاصیت های گیاه آلوئه ورا را برای شما شرح می دهیم.

گیاه آلوئه ورا سرشار از ویتامین

این گیاه خاصیت آبرسانی و ضد التهاب دارد و دارای پلی ساکارید می باشد که باعث آبرسانی پوست شده و مانند محافظ از پوست محافظت خواهد کرد و از طرفی .جود این مواد باعث التیام بخشیدن خارش پوست و سوزش های سطح پوست می گردد. گیاه آلوئه ورا سرشار از ویتامین های نظیرA,B,C,D,Eمی باشد موارد ذکر شده خاصیت های از گیاه آلوئه ورا برای پوست بود که باعث می شود اکثر افراد از این گیاه به عنوان درمانگر پوست خود استفاده نمایند.

گیاه آلوئه ورا سرشار از ویتامین

همچنین بخوانید : هایفوتراپی صورت

 

استفاده نمودن از گیاه آلوئه ورا برای درمان نمودن التهابات پوستی.

می توان از آلوئه ورا برای درمان نمودن انواع التهابات پوستی و خارش های پوستی مانند آکنه و اگزما استفاده نمود که تاثیرات مثبت بسیار زیادی دارد. یکی دیگر از خاصیت های این گیاه معجزه گر درمان نمودن سوختگی ها و التیام بخشیدن به سوختگی علل الخصوص آفتاب سوختگی می باشد .

مقدار زمان ماندن آلوئه ورا برروی پوست چه مقدار می باشد؟

می توانید پس از استخراج نمودن عصاره آلوئه ورا و با ترکیب نمودن آب لیمو ترش و قرار دادن به مدت پانزده دقیقه بر روی پوست خود از شادابی و لطافت پوست خود لذت ببرید همچنین این ترکیب باعث می شود که از به وجود آمدن لکه های پوستی جلوگیری شود.

خاصیت های آلوئه ورا برای پوست های خشک چیست؟

آلوئه ورا گیاهی بسیار بسیار مفید برای افرادی می باشد که پوست خشکی دارند و از خشکی پوست خود رنج می برند همچنین توصیه می شود کسانیکه شرایط نگهداری گیاه آلوئه ورا را دارند می توانند یک گلدان از این گیاه را برای خود تهیه نموده و آن را پرورش دهند و برای استخراج نمودن ژل آلوئه ورا ابتدا یک برگ این گیاه را جدا نمایید و سپس در طول برگ گیاه را با چاقو برش دهید و با فشار دادن و یا کشیدن قاشق روی برگ می توانید ژل آلوئه ورا را جدا نمایید. روش دیگر این است که برگ گیاه را به قطعات کوچک تری تقسیم نمایید و با برش این قطعات کوچک آن را برروی پوست خود قرار دهید.

ژل استخراج شده از گیاه آلوئه ورا برای پوست صورت و پوست سر مفید می باشد و می توانید این ماده را با مواد دیگر ترکیب نموده و به عنوان ماسک استفاده نمایید که در ادامه چند مورد ترکیب ماسک با آلوئه ورا برایتان معرفی نموده ایم.

خواص آلوئه ورا برای پوست به صورت کلی

خواص گیاه آلوئه ورا بسیار زیاد می باشد که در ادامه برخی از خواص آلوئه ورا برای پوست را برای شما شرح داده ایم:

بهبود سوختگی ها

در طی مطالعات و تحقیقاتی که محققان انجام داده اند به این نکته مهم پی برده اند که ژل آلوئه ورا در درمان موضعی برخی بیماری های التهابی همانند قرمزی پاشی از اشعه های خورشید مفید باشد که می توانید برای سوختگی های جزیی از ژل آلوئه ورا روزی سه مرتبه بر محل مورد نظر استفاده نمایید و می توانید با استفاده از گاز استریل شده محل مورد نظر را پانسمان نموده تا بهبودی حاصل شود.

التیام بخشیدن آفتاب سوختگی پوست

آلوئه ورا در درمان آفتاب سوختگی می تواند موثر باشد اما این به این منظور نمی باشد که می تواند از پوست در برابر آفتاب محافظت نماید شما می توانید برای محافظت از پوست خود در برابر آفتاب سوختگی از ضد آفتاب های مناسب و معتبر استفاده کنید.

درمان خراش های کوچک پوستی

اگر در قسمت چانه یا پیشانی و یا صورت خود دچار خراش های جزیی شدید می توانید که با استفاده از ژل آلوئه ورا مکان مورد نظر خود را التیام بخشیدن و باعث بهبود زخم و سوزش می شود.

بهبود بخشیدن بریدگی های پوست

می توانید برای بریدگی های سطحی و جزیی سطح پوست خود از آلوئه ورا استفاده نمایید چراکه باعث افزایش تولید کلاژن شده و همچنین با باکتری ها نیز مبارزه می کند، این گیاه برای انواع جای زخم ها، بریدگی ها، گزیدگی ها مفید و موثر می باشد و باعث بهبود روند درمان می شود و مقدار بسیار زیادتر ژل آلوئه ورا باعث التیام بخشیدن زخم های ناشی از تیز اندازی نیز می شود.

پوست خشک خود را درمان کنید

ژل آلوئه ورا به راحتی جذب پوست خواهد شد و شما می توانید از این ژل هم برای پوست چرب و هم پوست خشک استفاده کنید و باعث درمان خشکی پوست خود شوید. همچنین استفاده از این گیاه پس از حمام نیز باعث حفظ نمودن رطوبت پوست می‌شود و بهتر است که برای حفظ رطوبت پوست لایه های روغنی را کنار گذاشته و از ژل آلوئه ورا استفاده نمایید که در بسیاری از موارد آرایشی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

درمان سرما زدگی پوست

یکی از وضعیت های پوست که باید خیلی سریع تحت درمان قرار بگیرد، سرما زدگی پوست می باشد که گیاه آلوئه ورا برای درمان سرما زدگی مفید است اما قبل از استفاده این گیاه در درمان سرما زدگی حتما باید با پزشک مشورت نمایید.

درمان نمودن تبخال

یکی دیگر از خواص آلوئه ورا این است که می توان از این گیاه برای درمان نمودن تبخال ها مورد استفاده قرار اد و این گیاه دارای خاصیت های ضد ویروسی و خاصیت های ضد التهابی می باشد که همین امر موجب شده تا در درمان تبخال موثر واقع شود و گیاه آلوئه ورا دارای ویتامین CوB1,B2,B6 می باشد و برخلاف افت های دهانی که در داخل دهان به وجود می آیند تبخال ها در بیرون دهان ایجاد می شوند که گیاه آلوئه ورا می تواند به در مان نمودن ویروسی به نام هرپس کمک کند که از دلایل اصلی به وجود آمدن تبخال می باشد.

درمان اگزما

از آن جایی که آلوئه ورا دارای خاصیت مرطوب کنندگی می باشد در درمان خشکی و خارش های پوستی نظیر اگزما نیز مفید می باشد.

درمان و بهبود بخشیدن پسوریازیس

یکی دیگر از مواردی که گیاه آلوئه ورا باعث التیام آن خواهد شد پسوریازیس می باشد که می توانید از این گیاه و ژل آن روی محل مورد نظر روزی  دو بار استفاده کنید.

درمان و بهبود بخشیدن پسوریازیس

همچنین بخوانید : تزریق بوتاکس

درمان آکنه های ملتهب پوستی

برای درمان آکنه های به نام کورک و گره نیز آلوئه ورا مفید می باشد چراکه دارای خاصیت ضد التهابی است و می توانید با استفاده از ژل آلوئه ورا برروی پنبه در نواحی مورد نظر خود استفاده نمایید و این گیاه برای درمان ورم، خارش و درد جوش و آکنه های پوستی مفید می باشد.

سم زدایی با روش طبیعی

نوشیدنی های که با استفاده از آب گیاه آلوئه ورا تولید می شوند دارای خاصیت سم زدایی می باشند که می توانند جریان گردش خون و سیستم گوارشی را یک زدایی نماید. همچنین گیاه آلوده ورا باعث جریان بهتر گردش خون شده و مصرف این گیاه می تواند مواد زائد موجود در بدن را جذب نماید و سپس آن ها را دفع کند.

جلوگیری از پیری زود رس پوست با استفاده از آلوئه ورا

از جاییکه گیاه آلوئه ورا سرشار از ویتامین های مفید شامل ویتامین بتاکارون و ویتامینCو ویتامینEمی باشد انتظار می رود که خواص ضد پیری داشته باشد و استفاده از این گیاه باعث می شود که چهره شاداب تر و جوان تر به نظر برسد.

روش درست نمودن ماسک خانگی آلوئه ورا

می توانید از گیاه آلوئه ورا هم به تنهایی و هم با ترکیب نمودن سایر مواد مفید برای پوست خود استفاده نمایید که در ادامه برایتان  پیش تهیه نمودن ماسک و روش استفاده را آموزش داده ایم.

این ماسکی که در ادامه برای شما آموزش داده خواهد شد یک ماسک لایه بردار خانگی است.

مواد لازم شامل: شکر قهوه ای، روغن زیتون و ژل آلوئه ورا می باشد که می توانید این موارد را داخل ظرفی ریخته و خوب باهم مخلوط نمایید، بهتر است که در ابتدا صورت خود را به خوبی شست و شو دهید و این ترکیبی را که آماده نموده بر وی پوست خود قرار دهید و به آرامی ماساژ داده و پس از مدت زمان ده دقیقه پوست خود را آبکشی نمایید.

روش درست نمودن ماسک خانگی آلوئه ورا

همچنین بخوانید : مزوتراپی صورت

تهیه نمودن ماسک آلوئه ورا با شیر

برای تهیه نمودن این ماسک فوق العاده می توانید که ژل آلوده ورا را با مقدار دو قاشق شیر ترکیب نمایید و استفاده کنید همچنین برای استفاده راحت تر می توانید که از قرص های ماسک فشرده استفاده کنید و ماسک فشرده را درون این ترکیب قرارداده تا مواد جذب ماسک شود سپس ماسک را روی پوست خود قرار دهید. و پس از گذشت ده دقیقه از روی پوست خود برداشته و از داشتن پوستی شاداب و لطیف لذت ببرید.

ازآن جایی که گیاه الوئه ورا دارای آب بسیار فراوانی می باشد شما می توانید از این گیاه و ژل آلوده ورا به عنوان سرم نیز استفاده نمایید و آن را برروی سطح پوست خود قرارداده و پس از ماساژ نیز می توانید از یک مرطوب کننده نیز استفاده کنید.

خواص آلوئه ورا برای جوش صورت

از دیگر خواص آلوئه ورا که بسیار برای پوست مفید بوده این است که می توان از این گیاه برای درمان جای جوش ها استفاده نمود. اگر روی صورت خود جای جوش داشته در حالیکه هنوز زخم باقی می باشد می توانید برای بهبود از ژل آلوده ورا استفاده نمایید و باعث التیام جای جوش ها و زخم های به جا مانده از جوش شوید.

خواص آلوئه ورا برای موها

همه افراد می دانند که گیاه آلوئه ورا دارای خاصیت های بسیار زیادی می باشد و برای برخی افراد این سوال به وجود می آید که آیا این گیاه برای موها نیز مفید است یا خیر که در جواب به این سوال باید بگوییم که پاسخ مثبت است و این گیاه برای موها نیز مفید می باشد.

برای بهره مند شدن از مزایای این گیاه برای موها می توانید که ژل آلوئه ورا را روی پوست سر و موهای خود ماساژ داده و پس از آن موها را با آب ولرم و شامپوی مناسب شست و شو دهید و اگر به صورت مرتب از این برنامه استفاده نمایید از تاثیرات فوق العاده آن بهره مند خواهید شد.

از طرفی می توان از آلوئه ورا برای از بین بردن چربی پوست سر خود نیز استفاده نمایید از طرفی که این گیاه به فولیکول مو نفوذ کرده و چربی اضافه را از بین می برد به  هیچ عنوان به موهای شما آسیب نمی زند.

سخن پایانی

نتیجه می گیریم که گیاه آلوئه ورا نه تنها برای پوست بلکه برای مو نیز مفید می باشد و شما می توانید از این گیاه مفید به تنهایی و یا با ترکیب با سایر موارد مفید دیگر استفاده نموده و از تاثیرات خارق العاده این گیاه بهره مند شوید در بالاتر خواص این گیاه را برای پوست و مو شرح داده ایم و شما می توانید برای نتیجه بهتر از ژل گیاه آلوئه ورا استفاده نمایید. از این گیاه در موارد بسیار زیادی نظیر، خشکی پوست، التیام بخشیدن زخم و جوش و آکنه، اگزما و... می توان استفاده نمود.

  1. یکی از راه‌های ساده برای استفاده از آلوئه ورا برای پوست صورت، استفاده از ژل آلوئه ورا است. این ژل را می‌توانید از فروشگاه‌های بهداشتی و طبیعی تهیه کنید. برای است

استفاده از آلوئه ورا برای پوست چشم به عنوان یک راه حل طبیعی برای مراقبت از پوست اطراف چشم مفید است، اما می‌تواند برای برخی از افراد مشکل ساز باشد. پوست اطراف چشم بسیار حساس است و احتم

نظرات درباره خواص آلوئه ورا برای پوست صورت

آخرین مقالات
16 آذر

راهکار برای افزایش سایز سینه چیست؟

ادامه مطلب

24 آبان

لیپولیز چیست و چه کاربردی دارد؟

ادامه مطلب

29 مهر

اهمیت ماساژ در لیپوماتیک

ادامه مطلب

18 مهر

جراحی زیبایی لیفت ران در مشهد

ادامه مطلب

22 شهریور

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی در مشهد

ادامه مطلب

14 شهریور

متخصص زیبایی زنان مشهد + بهترین جراح زیبایی زنان

ادامه مطلب

09 شهریور

اسکلروتراپی چیست؟ و چه کاربردی دارد

ادامه مطلب

04 شهریور

بزرگ کردن آلت تناسلی مردان با تزریق ژل ، تزریق چربی یا عمل جراحی

ادامه مطلب

02 شهریور

بهترین سن برای جراحی زیبایی سینه

ادامه مطلب

29 مرداد

عمل مینی بای پس معده + مزایا و معایب و هزینه

ادامه مطلب

25 مرداد

عمل بای پس معده در مشهد + هزینه و عوارض

ادامه مطلب

21 مرداد

بالن معده مشهد : بهترین پزشک بالون معده در مشهد

ادامه مطلب

17 مرداد

پماد زینک اکساید بهترین برای محافظت از پوست

ادامه مطلب

13 مرداد

فیشیال facial صورت چیست؟ مزایا و مراحل آن

ادامه مطلب

07 مرداد

مراقبتهای بعد از عمل ماموپلاستی چگونه است؟

ادامه مطلب

03 مرداد

همه چیز در مورد پماد بتامتازون

ادامه مطلب

30 تیر

صفر تا صد قرص زینک : فواید نحوه مصرف و عوارض

ادامه مطلب

26 تیر

سینه سوم یا پستان فرعی

ادامه مطلب

22 تیر

عدم تقارن سینه و روش های درمان

ادامه مطلب

18 تیر

مدت زمان ماندگاری تزریق ژل

ادامه مطلب

14 تیر

عوارض استفاده از قرص های چاقی

ادامه مطلب

11 تیر

جابه جایی پروتز سینه : نشانه ها و راه های درمان آن

ادامه مطلب

07 تیر

صفر تا صد عمل اسلیو معده را بدانید

ادامه مطلب

03 تیر

تقویت موی سر مردان

ادامه مطلب

31 خرداد

آمپول کاهش ورم بینی چیست؟

ادامه مطلب

27 خرداد

بررسی علت ایجاد اگزما پوستی و راه‌های درمان آن

ادامه مطلب

23 خرداد

قرص سیپروترون کامپاند برای چیست + عوارض و نحوه مصرف

ادامه مطلب

19 خرداد

پسوریازیس چیست ؟ + راه های درمان

ادامه مطلب

15 خرداد

پلاسما جت چیست؟ + مراقبت های پس از پلاسما جت

ادامه مطلب

11 خرداد

سریع ترین راه از بین بردن لک صورت | درمان لک صورت

ادامه مطلب

07 خرداد

پماد کلسیپوتریول : موارد مصرف ، نحوه مصرف و عوارض شایع

ادامه مطلب

03 خرداد

بهترین کلینیک زیبایی مشهد چه ویژگی هایی دارد

ادامه مطلب

30 اردیبهشت

مراقبت‌ های ‌بعد از عمل سینه که باید بدانید

ادامه مطلب

27 اردیبهشت

پماد کالامین برای چیست؟ نحوه مصرف و عوارض استفاده از آن

ادامه مطلب

24 اردیبهشت

خواص آلوئه ورا برای پوست صورت

ادامه مطلب

21 اردیبهشت

چاق و سفت شدن صورت در مدت زمان یک هفته

ادامه مطلب

18 اردیبهشت

مرگ بر اثر پیکر تراشی و لیپوساکشن | آیا مرگ بر اثر پیکرتراشی واقعیت دارد یا شایعه است؟

ادامه مطلب

15 اردیبهشت

ماسک صورت با ماست

ادامه مطلب

11 اردیبهشت

سوتین مخصوص بعد از عمل سینه

ادامه مطلب

07 اردیبهشت

چه عواملی باعث بزرگ شدن بینی می شود؟

ادامه مطلب

مقالات مرتبط با خواص آلوئه ورا برای پوست صورت

whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما