کلینیک زیبایی مشهد : فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید
لوگو وبسایت موبایل

پی آر پی صورت (facial PRP) در بهترین کلینیک زیبایی مشهد

شنبه, 05 فروردین 1402

پی آر پی صورت چیست؟

روش پی آر پی صورت یا همان پلاسمای مغنی با پلاکت که به اسم فیشیال خون آشام هم شناخته می شود؛ جهت درمان زخم و بافت نرم، به دست پزشک ها و جراح های ارتوپد انجام می گردد ولی اخیرا مطالعات و تحقیقات پزشکی به این نتیجه رسیده اند که این روش جهت درمان چین و چروک های ریز صورت، ریزش مو، جوان سازی پوست و کمتر کردن منافذ باز پوست نیز کاربرد دارد. روش پی آر پی صورت، مراحل استفاده از پلاکت خون و معیار های رشد موجود در آن به طور تمرکز یافته جهت تحریک ساخت کلاژن، درمان نمودن برخی مشکلات پوست و دیگر معیارهای درمانی که به بهبودی پوست کمک می کند.

پلاسما چیست؟

بخش مایع شفاف خون، پلاسما می باشد که بعد از جداسازی دیگر اقسام سلولی از خون باقی میماند. پلاسما در بدن کاربردهای فراوانی داشته که یکی از آن ها مقابله با بیماری ها و بهبود و آب رسانی کل بدن می باشد. در طول درمان پی آر پی بخاطر دستیابی به غلظت زیادی از پلاکت خون فرد از پلاسما استفاده می کنند.

پلاکت چیست؟

پلاکتها سلول های ریزی در خون می باشند که دارای مقدار فراوانی از فاکتورهای رشد بوده که کمک به بهبودی بافت ها و یا پوست آسیب دیده میکند. جهت لخته شدن خون، پلاکت لازم و واجب می باشد.

کاندیدای مناسب پی آر پی

روش درمانی پی آر پی صورت برای کسانی که سبک زندگی فعالی داشته و خواهان پوستی سالم هستند،مناسب می باشد. این روش درمانی وقت زیادی را از فرد نگرفته و در زیر یک ساعت انجام می گردد؛ به طوری که حتی بعضی از افراد قادرند این درمان را در زمان استراحت و نهار خود انجام دهند.در صورتی که روش های درمانی تهاجمی، روزها و حتی هفته ها زمان لازم دارند. روش پی آر پی صورت به فرد کمک کرده تا بدون هدر دادن وقت و آسیبی به بهترین ظاهر ممکن دست پیدا کند.

پی آر پی کدام نواحی را درمان می کند؟

با استفاده از روش درمانی پی آر پی می توان به درمان پوست نازک اطراف چشم، گونه و وسط صورت، خط فک و گردن، قسمت دکلته و پشت دست و بازو کمک کرد.

روش پی آر پی صورت چه فرقی با تزریق فیلر دارد؟

فیلر جهت جایگزین کردن قسمت های چین و چروک دار و کاهش آنها، جبران حجم از بین رفته صورت و تولید کلاژن جدید استفاده می شود. فیلر پر کننده ای قوی می باشد و مناسب برای کسانی است که به نتیجه فوری نیاز دارند. امروزه جهت ارایه درمانی تاثیر گذار تر از ترکیب فیلر با درمان پی آر پی صورت استفاده می شود. درمان پی آر پی صورت در ایجاد اثرات مثبت مرتبط با بازسازی و بهبودی پوست، در مقایسه با پر کننده ها دارای برتری می باشد؛ چون از عاملان بیو اکتیو استفاده نموده که اثر بسزایی در متابولیسم بدن دارد.

با بالا رفتن سن، به وجود آمدن چین و چروک های پوستی طبیعی می باشد. فیلر پوستی تنها برای پر نمودن این چین و چروک ها استفاده می شود در صورتی که روش پی آر پی صورت موجب درخشان شدن ظاهر پوست و جوان سازی آن می گردد. لذا تاثیر فیلر نسبت به پی آر پی صورت، زودتر از بین خواهد رفت.

روش پی آر پی موجب بیشتر تحریک شدن تولید کلاژن شده و بجای متمرکز شدن بر چین و چروک های یک نقطه، جوان سازی کامل صورت را انجام می دهد. روش پی آر پی صورت با پر نمودن حجم از بین رفته گونه ها، به بهتر شدن رنگ پوست، صاف شدن بیشتر و محکم تر شدن پوست موجب تحولات عظیمی در چهره فرد می شود.

درمان پی آر پی صورت در اثر ترکیب شدن با پر کننده های پوست مثل ژوویدرم و رستیلن، نتایجی واقعی و عالی ارایه نموده که در کسب چهره ای جوانتر به فرد کمک می کند؛ زیرا فیلر اغلب به حذف خط ها و چین و چروک های پوستی متمرکز است و پی آر پی صورت موجب شادابی بیشتر، حجم بیشتر، بهبودی بافت پوست و یا صافتر نمودن آن متمرکز می باشد.

این روش تاثیرات آبشاری را به پوست هدیه می دهد که به مرور زمان نشان داده و تقویت می شود. به همین خاطر اثرات این درمان به طور فوری قابل مشاهده نبوده بلکه با پیشرفت اندک اندک ظهور می یابد.این روش دارای تاثیراتی طبیعی و خیلی فراوان جهت پوست افراد خواهد داشت.

روش پی آر پی چه فرقی با تزریق فیلر دارد؟

مزایای روش موثر پی آر پی صورت 

فرایند غیر تهاجمی: در روش پی آر پی صورت پلاسمای مغنی از پلاکت از خون شخص جدا گشته و به راحتی و با استفاده از سوزن، به طور دقیق به نقطه مد نظر تزریق می گردد. لذا روش پی آر پی صورت، جراحی نبوده و خیلی آسان و غیر تهاجمی می باشد.

سریع: همانطور که این روش بدون جراحی انجام می شود، سرعت انجامش بالا بوده و تنها حدود نیم ساعت زمان می برد. در درمان پی آر پی صورت معیارهای رشد و درمان بسیار سریع بوده که همین موضوع موجب تجزیه دوباره پوست و نیز سلامت ظاهر و بافت پوست می گردد. زمانی که بدن ساخت کلاژن طبیعی در نواحی تحت درمان را آغاز می کند، میتوان نتایج حاصله را بعد از گذشت چند هفته رویت نمود و تاثیراتش با گذشت زمان بیشتر و بیشتر می شود.

اثرات طولانی مدت: این روش مذکور خیلی سریع انجام می شود ولی اثراتی طولانی مدت دارد. چنانچه مراحل درمانی مذکور متخصص مربوطه و معتمد را انجام دهید، اثرات درمانی اش تقریبا تا 18 ماه و یا بیشتر ماندگار می ماند.

درمان طبیعی: بدن هر کسی قادر است به طور طبیعی بافت های خویش را ترمیم و جوان سازی بنماید. روش پی آر پی با متمرکز شدن بر به کارگیری عاملان رشد موجود در خون و بدن شخص،از اینن قدرت طبیعی بدن استفاده می کند. از طرفی دیگر هیچ نوع واکنشی منفی شبیه به آن چیزی که در موردهای مرتبط با پرکننده های مصنوعی اتفاق می افتد، رخ نخواهد داد.

چند جلسه درمان پی آر پی جهت رویت نتایج لازم است؟

اغلب نتیجه ها را می شود در طول یکماه بعد از درمان دید و این نتیجه ها بعد از عمل به بهتر شدن خویش ادامه می دهند. همانطور که درمان پی آر پی صورت با مراحل طبیعی ترمیمی بدن شخص تنظیم گشته است، چند وقتی زمان می برد تا مراحل جوانسازی تحریک و کم کم سرعت پیدا نماید. به جز مواردی که مستثنی و نادر مربوط به مسایل جدی تر، اثرات این سبک درمان در حدود یکماه رویت می گردد. چنانچه فرد به نتیجه ی قابل توجهی نیازمند باشد، نتیجه اثر بخش بعد از یک جلسه درمانی ظهور می کند. چنانچه علایمی وجود داشته باشد که نشانگر این باشد فرد بیشتر نتایج را کسب نکرده است، بنابراین از شروع جلسه اول ، یک یا دو جلسه درمانی دیگر نیز ممکن است انجام شود.در صورت لزوم  به اعمال چند جلسه درمانی، فواصل زمانی بین این جلسات بایستی 3 ماه باشد. چنانچه این درمان تاثیرگذار و واقعی باشد، نتیجه طبق مراقبات پوستی، طبیعت و سبک زندگی تا حدود 18 ماه ماندگاری و دوام دارد. ارایه دهندگان روش درمانی پی آر پی صورت پیشنهاد می دهند که مابین 18 تا 36 ماه بعد از انجام این درمان، یک جلسه درمانی دیگر جهت حفظ نتیجه انجام شود که تغییری در نتیجه بوجود نیاید.

مراقبات و ملاحضات قبل از درمان

در طول درمان در معرض اشعات ماورا بنفش حفاظت نشده مثل نور خورشید قرار نگیرید. بطور روتین روزمره از ضد آفتاب با طیف گسترده SPF حداقل +30 استفاده نمایید. از یک هفته پیش از شروع درمان بایستی مصرف مکمل های ویتامین A و رتینول های قوی را قطع نمایید. چنانچه سوابق تاول و تبخال دارید، قبل از درمان از داروهای ضد ویروس مصرف نمایید. از از شروع آن نیز پیشگیری کرده باشید. پیش از شروه این روش درمانی بایستی کلیه نقاطی که با استفاده از شل کننده عضلانی تحت درمان هستند ، به صورت کامل بهبود پیدا نمایند . این موضوع به این دلیل انجام می دهیم که هیچ نوع تورم، ناراحتی کبودی و یا قرمزی بروی پوست وجود نداشته باشد. مانع از صدمه وارد کردن غیر واجب به پوست مثل اپیلاسیون در مراحل بهبودی بعد از درمان شوید. چنانچه هر نوع بیماری پوستی و بیماری هایی مثل سرطان پوست، اختلال خونی و ناهنجاری های پلاکتی داشته باشید، نمیشود از این روش درمانی عبور نمایید. اگر که داروهایی مثل اسپرین و داروهای ضد التهاب مصرف می نمایید، درمان روش پی آر پی صورت انجام نخواهد شد.

مراقبات و ملاحضات قبل از درمان

مراحل پی آر پی صورت در مشهد

روش پی آر پی صورت یک درمان خیلی ساده و بی خطر می باشد.

اولین مرحله: کرم بی حسی

در نخستین گام فیشیال خون آشام، درمان گر آرایش را از روی پوست فرد برداشته و پوست را تمیز می کند. پس از آن یک کرم بی حسی را بروی کل چهره فرد میزند. در حین زمانی که درمان گر مراحل لازمه را برای گرفتن خون انجام می دهد، این کرم بی حسی تقریبا یک ربع بروی سطح پوست می ماند تا به واسطه ی آن جذب گردد.

دومین مرحله: گرفتن خون

مرحله دوم این درمان که خیلی مهم می باشد، گرفتن خون است. شایان به ذکر می باشد که چنانچه کسی از آمپول و گرفتن خون خوشش نمی آید، روش درمانی فیشیال خون آشام اصلا برای وی مناسب نمی باشد. هرچند که این مرحله فقط چند ثانیه زمان می برد و فرد فقط یک سوزش کم که در اثر فرو رفتن سوزن می باشد حس می کند. میزان خونی که از بدن فرد گرفته می شود، بستگی به تعداد نقاطی که بایستی تحت درمان قرار بگیرد دارد.

سومین مرحله: سانتریفیوژ

به محض این که میزان خون لازمه را از بازوی فرد گرفتند، مرحله بعدی قرار دهی خون گرفته شده در دستگاه سانتریفیوژ می باشد. این مرحله قسمت مهم این روش درمانی است که پلاسمای مغنی با پلاکت ( یکی از عوامل کلیدی این روش ) را از گلبول های سفید و قرمز خون جدا می سازند. پی آر پی قسمتی از خون فرد می باشد که دارای عوامل جوان کننده پوست نیز می باشد و بیشتر از 30 سال در حوزه های پزشکی و درمانی جهت بهبودی صدمات پوستی بیماران دچار سوختگی های شدید و آکنه و زخم کاربرد داشته است. فقط در طی 10 سال اخر به کارگیری آن بعنوان یک تکنیک زیبایی جهت کسب خواص ضد پیری شروع گشته است.

چهارمین مرحله: استخراج پی آر پی

بعد از اینکه خون در سانتریفیوژ گردش کرد، مواد درمانی این روش آماده خواهد شد. متخصصین اول پلاسما را از ویال جدا نموده و به سرنگ مخصوص تزریق انتقال می دهند.

پنجمین مرحله: زمان تزریق

تزریق شروع شده؛ نمای این روش از آن چیزی که در حقیقت است ترسناکتر می باشد. تزریقات فقط در سطح پوست و لایه رویی آن اعمال می گردد. به خاطر استفاده کرم بی حسی ، درد فرد نیز خیلی ناچیز می باشد و فقط حس سوزش بسیار کمی خواهید داشت بدون هیچگونه درد جدی...

ششمین مرحله: تکرار پی آر پی صورت

بعد از این مجددا تزریق بروی تمام صورت و نقاط مد نظر تکرار می گردد. این تزریق مجدد پلاسما، یک نوع آسیب تحت کنترل در پوست فرد ایجاد می نماید که موجب مجذوب شدن عمقی مواد پلاسما می گردد. زمانی که پلاسما به نواحی دارای زخم برسد به لخته شدن خون کمک می نماید  که این موضوع به نوعی موجب ترمیم پوست و ساخت سریع تر کلاژن و آلاستین می گردد.

هفتمین مرحله: هیالورونیک اسید

اغلب بعد از به پایان رسیدن تزریقات، درمان گر جهت تسکین دادن پوست از هیالورونیک اسید پر از ویتامین استفاده می نماید. اکنون میتوان از یخ هم استفاده نمود.

هشتمین مرحله: LED صورت

یکی از فرایند های نهایی و دلخواه این روش، قراردهی صورت در زیر نور LED می باشد که به آغاز فرایند بهبودی نیز کمک می نماید. دوران نقاهت بعد از درمان روش پی آر پی صورت بسیار کوتاه میباشد و فقط دارای کمی کبودی است. پوست فرد تحت درمان پی آر پی صورت بایستی یکی دو روزه به شکل طبیعی خویش برگردد.

نهمین مرحله: پایان پی آر پی صورت

تا چندین هفته بعد از جذب کامل پی آر پی صورت، نتایج قابل رویت نخواهند بود. پس انتظار نداشته باشید که صبح روز بعد از درمان که از خواب بیدار می شوید با پوستی بی عیب روبرو شوید. ولی به طور حتم تا 30 روز بعد از درمان، تاثیرات بوجود آمده را رویت خواهید کرد. پوست ظاهری شفاف تر یافته و خطهای ریز و حلقه های تیره کمی محو گشته و در کل صورت شما نمایی جوان، شاداب و درخشانتر خواهد یافت.

مراقبات بعد از پی آر پی صورت

آلرژی کم تا متوسط پوستی، ورم و قرمزی نواحی درمان تا یک روز نهایتا باقی می مانند. در صورت نیاز میتوانید از کمپرس سرد و یخ جهت کم شدن ورم استفاده نمایید.

از استعمال لوسیون های روغنی و معطر، مرطوب کننده ها و نیز ماده های فعال مثل اسیدهای گلیکولیک، رتینولها و ویتامین C پرهیز نمایید.

در روز از ضد آفتاب با طیف گسترده استفاده نموده و از قرارگیری غیر ضروری در معرض نور خورشید نیز پرهیز نمایید.

بمدت یک تا دو روز بعد از درمان پی آر پی صورت از ورزش و شنا و دیگر فعالیت هایی که موجب گرم شدن بدن می شود، خودداری نمایید.

امکان دارد نواحی تحت درمان پی آر پی صورت خشک شود و پوسته ریزی داشته باشد. در صورت نیاز لایه برداری ملایم قادر است این پوست مرده را تا حد زیادی از بین ببرد.

از انجام هر نوع درمان پوستی و حتی اپیلاسیون در نواحی تحت درمان بپرهیزید.

مراقبات بعد از پی آر پی صورت

سخن پایانی

قیمت پی آر پی صورت با در نظر گرفتن قصد شما از درمان، متفاوت می باشد. قطعی ترین راه ممکن جهت اطلاع از قیمت درمان پی آر پی صورت اخذ وقت مشاوره و ویزیت پزشک متخصص مربوطه می باشد.

این روش بنا به ژنتیک افراد متفاوت است و بین 6 ماه تا یکسال ماندگاری دارد

خیر این روش عوارض خاصی ندارد و همان تورم و خونریزی کمی که دارد می توان از عوارض این روش نام برد

نظرات درباره پی آر پی صورت چیست؟

آخرین مقالات
10 اسفند

مقایسه روش های برداشتن خال صورت

ادامه مطلب

06 اسفند

تزریق ژل زیر چشم درمان قطعی سیاهی و گودی چشم

ادامه مطلب

30 بهمن

صفر تا صد قرص فیتو + نظرات افراد و بررسی اصالت

ادامه مطلب

25 بهمن

خشکی چشم بعد از بلفاروپلاستی

ادامه مطلب

20 بهمن

روش یخ درمانی برای پوست

ادامه مطلب

18 بهمن

آیا پیکر تراشی قابل برگشت است؟

ادامه مطلب

16 بهمن

آیا از تاثیر خواب بر‍‍‍ پوست صورت اطلاعی دارید؟

ادامه مطلب

15 بهمن

کبودی چشم بعد از جراحی بینی ( رینوپلاستی)

ادامه مطلب

10 بهمن

معروف ترین رژیم های لاغری دنیا

ادامه مطلب

05 بهمن

ماموپلاستی چیست؟ آیا جای بخیه ماموپلاستی باقی می ماند؟

ادامه مطلب

30 دی

بررسی علل و درمان سفت و دردناک شدن نوک سینه اقایان

ادامه مطلب

25 دی

درمان واریس با لیزر و مزایا و مراقبت های آن

ادامه مطلب

20 دی

اندولیفت چیست؟ تمام آنچه که باید از اندولیفت بدانید

ادامه مطلب

16 دی

تاثیر جراحی زیبایی بینی بر حس بویایی

ادامه مطلب

12 دی

ماموگرافی دیجیتال چیست؟

ادامه مطلب

07 دی

7 دلیل اساسی برای نیاز به عمل لیپوماتیک چیست؟

ادامه مطلب

04 دی

ترس از عمل ابدومینوپلاستی

ادامه مطلب

16 آذر

راهکار برای افزایش سایز سینه چیست؟

ادامه مطلب

24 آبان

لیپولیز چیست و چه کاربردی دارد؟

ادامه مطلب

29 مهر

اهمیت ماساژ در لیپوماتیک

ادامه مطلب

18 مهر

جراحی زیبایی لیفت ران در مشهد

ادامه مطلب

22 شهریور

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی در مشهد

ادامه مطلب

14 شهریور

متخصص زیبایی زنان مشهد + دکتر زیبایی واژن مشهد

ادامه مطلب

09 شهریور

اسکلروتراپی چیست؟ و چه کاربردی دارد

ادامه مطلب

04 شهریور

بزرگ کردن آلت تناسلی مردان با تزریق ژل ، تزریق چربی یا عمل جراحی

ادامه مطلب

02 شهریور

بهترین سن برای جراحی زیبایی سینه

ادامه مطلب

29 مرداد

عمل مینی بای پس معده + مزایا و معایب و هزینه

ادامه مطلب

25 مرداد

عمل بای پس معده در مشهد + هزینه و عوارض

ادامه مطلب

21 مرداد

بالن معده مشهد : بهترین پزشک بالون معده در مشهد

ادامه مطلب

17 مرداد

پماد زینک اکساید بهترین برای محافظت از پوست

ادامه مطلب

13 مرداد

فیشیال facial صورت چیست؟ مزایا و مراحل آن

ادامه مطلب

07 مرداد

مراقبتهای بعد از عمل ماموپلاستی چگونه است؟

ادامه مطلب

03 مرداد

همه چیز در مورد پماد بتامتازون

ادامه مطلب

30 تیر

صفر تا صد قرص زینک : فواید نحوه مصرف و عوارض

ادامه مطلب

26 تیر

سینه سوم یا پستان فرعی

ادامه مطلب

22 تیر

عدم تقارن سینه و روش های درمان

ادامه مطلب

18 تیر

مدت زمان ماندگاری تزریق ژل

ادامه مطلب

14 تیر

عوارض استفاده از قرص های چاقی

ادامه مطلب

11 تیر

جابه جایی پروتز سینه : نشانه ها و راه های درمان آن

ادامه مطلب

07 تیر

صفر تا صد عمل اسلیو معده را بدانید

ادامه مطلب

مقالات مرتبط با پی آر پی صورت چیست؟

whatsapp
whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما