کلینیک زیبایی مشهد : فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید
لوگو وبسایت موبایل

پی آر پی صورت (facial PRP) در بهترین کلینیک زیبایی مشهد

شنبه, 05 فروردین 1402

پی آر پی صورت چیست؟

در دنیای امروزه، زیبایی و جوانی پوست از اهمیت بسیاری برخوردار است و فناوری‌های جدیدی برای بهبود ظاهر پوست ارائه شده است. یکی از این فناوری‌ها، پی آر پی صورت است که به عنوان یک روش موثر و پرکاربرد در ارتقای زیبایی و جوانی پوست شناخته می‌شود. در این مقاله به بررسی این روش و اهمیت آن در بهبود پوست پرداخته می‌شود.

پلاسما چیست؟

بخش مایع شفاف خون، پلاسما می باشد که بعد از جداسازی دیگر اقسام سلولی از خون باقی میماند. پلاسما در بدن کاربردهای فراوانی داشته که یکی از آن ها مقابله با بیماری ها و بهبود و آب رسانی کل بدن می باشد. در طول درمان پی آر پی بخاطر دستیابی به غلظت زیادی از پلاکت خون فرد از پلاسما استفاده می کنند.

پلاکت چیست؟

پلاکتها سلول های ریزی در خون می باشند که دارای مقدار فراوانی از فاکتورهای رشد بوده که کمک به بهبودی بافت ها و یا پوست آسیب دیده میکند. جهت لخته شدن خون، پلاکت لازم و واجب می باشد.

کاندیدای مناسب پی آر پی

روش درمانی پی آر پی صورت برای کسانی که سبک زندگی فعالی داشته و خواهان پوستی سالم هستند،مناسب می باشد. این روش درمانی وقت زیادی را از فرد نگرفته و در زیر یک ساعت انجام می گردد؛ به طوری که حتی بعضی از افراد قادرند این درمان را در زمان استراحت و نهار خود انجام دهند.در صورتی که روش های درمانی تهاجمی، روزها و حتی هفته ها زمان لازم دارند. روش پی آر پی صورت به فرد کمک کرده تا بدون هدر دادن وقت و آسیبی به بهترین ظاهر ممکن دست پیدا کند.

پی آر پی کدام نواحی را درمان می کند؟

با استفاده از روش درمانی پی آر پی می توان به درمان پوست نازک اطراف چشم، گونه و وسط صورت، خط فک و گردن، قسمت دکلته و پشت دست و بازو کمک کرد.

روش پی آر پی صورت چه فرقی با تزریق فیلر دارد؟

فیلر جهت جایگزین کردن قسمت های چین و چروک دار و کاهش آنها، جبران حجم از بین رفته صورت و تولید کلاژن جدید استفاده می شود. فیلر پر کننده ای قوی می باشد و مناسب برای کسانی است که به نتیجه فوری نیاز دارند. امروزه جهت ارایه درمانی تاثیر گذار تر از ترکیب فیلر با درمان پی آر پی صورت استفاده می شود. درمان پی آر پی صورت در ایجاد اثرات مثبت مرتبط با بازسازی و بهبودی پوست، در مقایسه با پر کننده ها دارای برتری می باشد؛ چون از عاملان بیو اکتیو استفاده نموده که اثر بسزایی در متابولیسم بدن دارد.

با بالا رفتن سن، به وجود آمدن چین و چروک های پوستی طبیعی می باشد. فیلر پوستی تنها برای پر نمودن این چین و چروک ها استفاده می شود در صورتی که روش پی آر پی صورت موجب درخشان شدن ظاهر پوست و جوان سازی آن می گردد. لذا تاثیر فیلر نسبت به پی آر پی صورت، زودتر از بین خواهد رفت.

روش پی آر پی موجب بیشتر تحریک شدن تولید کلاژن شده و بجای متمرکز شدن بر چین و چروک های یک نقطه، جوان سازی کامل صورت را انجام می دهد. روش پی آر پی صورت با پر نمودن حجم از بین رفته گونه ها، به بهتر شدن رنگ پوست، صاف شدن بیشتر و محکم تر شدن پوست موجب تحولات عظیمی در چهره فرد می شود.

درمان پی آر پی صورت در اثر ترکیب شدن با پر کننده های پوست مثل ژوویدرم و رستیلن، نتایجی واقعی و عالی ارایه نموده که در کسب چهره ای جوانتر به فرد کمک می کند؛ زیرا فیلر اغلب به حذف خط ها و چین و چروک های پوستی متمرکز است و پی آر پی صورت موجب شادابی بیشتر، حجم بیشتر، بهبودی بافت پوست و یا صافتر نمودن آن متمرکز می باشد.

این روش تاثیرات آبشاری را به پوست هدیه می دهد که به مرور زمان نشان داده و تقویت می شود. به همین خاطر اثرات این درمان به طور فوری قابل مشاهده نبوده بلکه با پیشرفت اندک اندک ظهور می یابد.این روش دارای تاثیراتی طبیعی و خیلی فراوان جهت پوست افراد خواهد داشت.

روش پی آر پی چه فرقی با تزریق فیلر دارد؟

مزایای روش موثر پی آر پی صورت 

فرایند غیر تهاجمی: در روش پی آر پی صورت پلاسمای مغنی از پلاکت از خون شخص جدا گشته و به راحتی و با استفاده از سوزن، به طور دقیق به نقطه مد نظر تزریق می گردد. لذا روش پی آر پی صورت، جراحی نبوده و خیلی آسان و غیر تهاجمی می باشد.

سریع: همانطور که این روش بدون جراحی انجام می شود، سرعت انجامش بالا بوده و تنها حدود نیم ساعت زمان می برد. در درمان پی آر پی صورت معیارهای رشد و درمان بسیار سریع بوده که همین موضوع موجب تجزیه دوباره پوست و نیز سلامت ظاهر و بافت پوست می گردد. زمانی که بدن ساخت کلاژن طبیعی در نواحی تحت درمان را آغاز می کند، میتوان نتایج حاصله را بعد از گذشت چند هفته رویت نمود و تاثیراتش با گذشت زمان بیشتر و بیشتر می شود.

اثرات طولانی مدت: این روش مذکور خیلی سریع انجام می شود ولی اثراتی طولانی مدت دارد. چنانچه مراحل درمانی مذکور متخصص مربوطه و معتمد را انجام دهید، اثرات درمانی اش تقریبا تا 18 ماه و یا بیشتر ماندگار می ماند.

درمان طبیعی: بدن هر کسی قادر است به طور طبیعی بافت های خویش را ترمیم و جوان سازی بنماید. روش پی آر پی با متمرکز شدن بر به کارگیری عاملان رشد موجود در خون و بدن شخص،از اینن قدرت طبیعی بدن استفاده می کند. از طرفی دیگر هیچ نوع واکنشی منفی شبیه به آن چیزی که در موردهای مرتبط با پرکننده های مصنوعی اتفاق می افتد، رخ نخواهد داد.

مراقبت های قبل از درمان

هنگام انجام درمان از قرار گرفتن زیر نور مستقیم آفتاب خودداری کنید. حتما از کرم های ضد آفتاب مناسب استفاده کنید.حداقل یک هفته قبل از انجام درمان مصرف مکمل های ویتامین Aرا حذف کنید.اگر روی صورتتان تبخال یا تاول دارید حتما قبل از درمان از داروهای ضدویروس استفاده کنید.اگر بیماری پوستی داشته باشید نمیتوانید از این روش استفاده کنید.

مراقبات و ملاحضات قبل از درمان

بیشتربخوانبد: مزوتراپی صورت

مراحل پی آر پی صورت در مشهد

روش پی آر پی صورت یک درمان خیلی ساده و بی خطر می باشد.

اولین مرحله: کرم بی حسی

اولین گام برای انجام فیشیال خون آشام ایتدا آرایش را از صورت فرد زدوده و پوست را کاملا تمیز میکینم. سپس یک کرم بی حسی بر روی تمام صورت فرد میزنیم .این کرم حداقل یک ربع باید بر روی سطح پوست بماند تا خوب بی حس شود.

دومین مرحله: گرفتن خون

مرحله دوم این درمان که خیلی مهم می باشد، گرفتن خون است. شایان به ذکر می باشد که چنانچه کسی از آمپول و گرفتن خون خوشش نمی آید، روش درمانی فیشیال خون آشام اصلا برای وی مناسب نمی باشد. هرچند که این مرحله فقط چند ثانیه زمان می برد و فرد فقط یک سوزش کم که در اثر فرو رفتن سوزن می باشد حس می کند. میزان خونی که از بدن فرد گرفته می شود، بستگی به تعداد نقاطی که بایستی تحت درمان قرار بگیرد دارد.

سومین مرحله: سانتریفیوژ

به محض این که میزان خون لازمه را از بازوی فرد گرفتند، مرحله بعدی قرار دهی خون گرفته شده در دستگاه سانتریفیوژ می باشد. این مرحله قسمت مهم این روش درمانی است که پلاسمای مغنی با پلاکت ( یکی از عوامل کلیدی این روش ) را از گلبول های سفید و قرمز خون جدا می سازند. پی آر پی قسمتی از خون فرد می باشد که دارای عوامل جوان کننده پوست نیز می باشد و بیشتر از 30 سال در حوزه های پزشکی و درمانی جهت بهبودی صدمات پوستی بیماران دچار سوختگی های شدید و آکنه و زخم کاربرد داشته است. فقط در طی 10 سال اخر به کارگیری آن بعنوان یک تکنیک زیبایی جهت کسب خواص ضد پیری شروع گشته است.

چهارمین مرحله: استخراج پی آر پی

بعد از اینکه خون در سانتریفیوژ گردش کرد، مواد درمانی این روش آماده خواهد شد. متخصصین اول پلاسما را از ویال جدا نموده و به سرنگ مخصوص تزریق انتقال می دهند.

پنجمین مرحله: زمان تزریق

تزریق شروع شده؛ نمای این روش از آن چیزی که در حقیقت است ترسناکتر می باشد. تزریقات فقط در سطح پوست و لایه رویی آن اعمال می گردد. به خاطر استفاده کرم بی حسی ، درد فرد نیز خیلی ناچیز می باشد و فقط حس سوزش بسیار کمی خواهید داشت بدون هیچگونه درد جدی...

ششمین مرحله: تکرار پی آر پی صورت

بعد از این مجددا تزریق بروی تمام صورت و نقاط مد نظر تکرار می گردد. این تزریق مجدد پلاسما، یک نوع آسیب تحت کنترل در پوست فرد ایجاد می نماید که موجب مجذوب شدن عمقی مواد پلاسما می گردد. زمانی که پلاسما به نواحی دارای زخم برسد به لخته شدن خون کمک می نماید  که این موضوع به نوعی موجب ترمیم پوست و ساخت سریع تر کلاژن و آلاستین می گردد.

در این مرحله تزریق مجددا تکرار میشود. تزریق مجددد پلاسما یک آسیب کنترل شده در پوست فرد ایجاد میکند این کار باعث جذب شدن عمقی مواد پلاسما میشود.هنگامی که پلاسما به نواحی اسیب دیده یا زخم نفود کند به لخته شدن خون کمک میکند که این موضوع به طوری باعث ترمیم پوست و ساخت سریعتر کلاژن میشود.

هفتمین مرحله: هیالورونیک اسید

اغلب بعد از به پایان رسیدن تزریقات، درمان گر جهت تسکین دادن پوست از هیالورونیک اسید پر از ویتامین استفاده می نماید. اکنون میتوان از یخ هم استفاده نمود.

هشتمین مرحله: LED صورت

یکی از فرایند های نهایی و دلخواه این روش، قراردهی صورت در زیر نور LED می باشد که به آغاز فرایند بهبودی نیز کمک می نماید. دوران نقاهت بعد از درمان روش پی آر پی صورت بسیار کوتاه میباشد و فقط دارای کمی کبودی است. پوست فرد تحت درمان پی آر پی صورت بایستی یکی دو روزه به شکل طبیعی خویش برگردد.

نهمین مرحله: پایان پی آر پی صورت

تا چندین هفته بعد از جذب کامل پی آر پی صورت، نتایج قابل رویت نخواهند بود. پس انتظار نداشته باشید که صبح روز بعد از درمان که از خواب بیدار می شوید با پوستی بی عیب روبرو شوید. ولی به طور حتم تا 30 روز بعد از درمان، تاثیرات بوجود آمده را رویت خواهید کرد. پوست ظاهری شفاف تر یافته و خطهای ریز و حلقه های تیره کمی محو گشته و در کل صورت شما نمایی جوان، شاداب و درخشانتر خواهد یافت.

مراقبات بعد از پی آر پی صورت

برای کم شدن ورم و قرمزی نواحی درمان میتوانید از کمپرس یخ اسفاده کنید.

تا چند روز از استفاده کرم ها و لوسیون های معطر و مرطوب کننده ها بر روی سطح پوست خودداری کنید.

در روز از ضد آفتاب با طیف گسترده استفاده نموده و از قرارگیری غیر ضروری در معرض نور خورشید نیز پرهیز نمایید.

بمدت یک تا دو روز بعد از درمان پی آر پی صورت از ورزش و شنا و دیگر فعالیت هایی که موجب گرم شدن بدن می شود، خودداری نمایید.

امکان دارد نواحی تحت درمان پی آر پی صورت خشک شود و پوسته ریزی داشته باشد. در صورت نیاز لایه برداری ملایم قادر است این پوست مرده را تا حد زیادی از بین ببرد.

از انجام هر نوع درمان پوستی و حتی اپیلاسیون در نواحی تحت درمان بپرهیزید.

مراقبات بعد از پی آر پی صورت

سخن پایانی

قیمت پی آر پی صورت با در نظر گرفتن قصد شما از درمان، متفاوت می باشد. قطعی ترین راه ممکن جهت اطلاع از قیمت درمان پی آر پی صورت اخذ وقت مشاوره و ویزیت پزشک متخصص مربوطه می باشد.

بیشتربخوانید: هایفوتراپی صورت

این روش بنا به ژنتیک افراد متفاوت است و بین 6 ماه تا یکسال ماندگاری دارد

خیر این روش عوارض خاصی ندارد و همان تورم و خونریزی کمی که دارد می توان از عوارض این روش نام برد

نظرات درباره پی آر پی صورت چیست؟

آخرین مقالات کلینیک زیبایی

20 فروردین

تاریخچه دانشگاه باهچه شهیر

ادامه مطلب

15 فروردین

روشهای موثر برای لاغر کردن صورت

ادامه مطلب

08 فروردین

اقدامات ممنوعه بعد از تزریق ژل

ادامه مطلب

02 فروردین

تزریق ژل زیر چشم معجزه و درمان قطعی سیاهی و گودی چشم

ادامه مطلب

25 اسفند

بهترین راه های درمان افتادگی پلک

ادامه مطلب

20 اسفند

تزریق چربی و عوارض تزریق چربی

ادامه مطلب

15 اسفند

عوارض عمل بلفاروپلاستی را بشناسیم

ادامه مطلب

10 اسفند

مقایسه روش های برداشتن خال صورت

ادامه مطلب

30 بهمن

صفر تا صد قرص فیتو + نظرات افراد و بررسی اصالت

ادامه مطلب

25 بهمن

خشکی چشم بعد از بلفاروپلاستی

ادامه مطلب

20 بهمن

روش یخ درمانی برای پوست

ادامه مطلب

18 بهمن

آیا پیکر تراشی قابل برگشت است؟

ادامه مطلب

16 بهمن

آیا از تاثیر خواب بر‍‍‍ پوست صورت اطلاعی دارید؟

ادامه مطلب

15 بهمن

کبودی چشم بعد از جراحی بینی ( رینوپلاستی)

ادامه مطلب

10 بهمن

معروف ترین رژیم های لاغری دنیا

ادامه مطلب

05 بهمن

ماموپلاستی چیست؟ آیا جای بخیه ماموپلاستی باقی می ماند؟

ادامه مطلب

30 دی

بررسی علل و درمان سفت و دردناک شدن نوک سینه اقایان

ادامه مطلب

25 دی

درمان واریس با لیزر و مزایا و مراقبت های آن

ادامه مطلب

20 دی

اندولیفت چیست؟ تمام آنچه که باید از اندولیفت بدانید

ادامه مطلب

16 دی

تاثیر جراحی زیبایی بینی بر حس بویایی

ادامه مطلب

12 دی

ماموگرافی دیجیتال چیست؟

ادامه مطلب

07 دی

7 دلیل اساسی برای نیاز به عمل لیپوماتیک چیست؟

ادامه مطلب

04 دی

ترس از عمل ابدومینوپلاستی

ادامه مطلب

16 آذر

راهکار برای افزایش سایز سینه چیست؟

ادامه مطلب

24 آبان

لیپولیز چیست و چه کاربردی دارد؟

ادامه مطلب

29 مهر

اهمیت ماساژ در لیپوماتیک

ادامه مطلب

18 مهر

جراحی زیبایی لیفت ران در مشهد

ادامه مطلب

22 شهریور

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی در مشهد

ادامه مطلب

14 شهریور

متخصص زیبایی زنان مشهد + دکتر زیبایی واژن مشهد

ادامه مطلب

09 شهریور

اسکلروتراپی چیست؟ و چه کاربردی دارد

ادامه مطلب

04 شهریور

بزرگ کردن آلت تناسلی مردان با تزریق ژل ، تزریق چربی یا عمل جراحی

ادامه مطلب

02 شهریور

بهترین سن برای جراحی زیبایی سینه

ادامه مطلب

29 مرداد

عمل مینی بای پس معده + مزایا و معایب و هزینه

ادامه مطلب

25 مرداد

عمل بای پس معده در مشهد + هزینه و عوارض

ادامه مطلب

21 مرداد

بالن معده مشهد : بهترین پزشک بالون معده در مشهد

ادامه مطلب

17 مرداد

پماد زینک اکساید بهترین برای محافظت از پوست

ادامه مطلب

13 مرداد

فیشیال facial صورت چیست؟ مزایا و مراحل آن

ادامه مطلب

07 مرداد

مراقبتهای بعد از عمل ماموپلاستی چگونه است؟

ادامه مطلب

03 مرداد

همه چیز در مورد پماد بتامتازون

ادامه مطلب

30 تیر

صفر تا صد قرص زینک : فواید نحوه مصرف و عوارض

ادامه مطلب

مقالات مرتبط با پی آر پی صورت چیست؟

whatsapp
whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما