کلینیک زیبایی مشهد : فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید
لوگو وبسایت موبایل

پلاسما جت چیست؟

دوشنبه, 15 خرداد 1402

پلاسما جت چیست؟ مراقبت های پس از پلاسما جت

پلاسما جت یا پلاسمای جت یک فناوری جدید و برای کاربردهای درمانی در حوزه زیبایی و درمان پوست است. در این روش، یک جریان پلاسمایی تولید می‌شود که از یک دستگاه خارج می‌شود و بر روی پوست اعمال می‌شود ه باعث می شود کلاژن سازی با سرعت بیشتری پیش برود و آب رسانی سریعتر به منافذ پوست انجام شود.

در پلاسما جت، جریان بسیار قوی پلاسمایی تولید می‌شود که به کمک آن، انواع مشکلات پوستی مانند لک‌های پوستی، جای جوش و زخم، پوست چروکیده  و... درمان می‌شوند و باعث می شود لیفت پوست انجام شود و پوست سفت شود و همچنین شادابی و طراوت داشته باشد. کار پلاسما جت این هست که این جریان پلاسمایی باعث تحریک سلول‌های پوستی می‌شود و باعث بهبود بافت پوستی و جوان سازی آن می‌شود.

در پلاسما جت، ابتدا پوست به صورت کاملاً تمیز شده و ضدعفونی می‌شود. سپس دستگاه پلاسما جت روی پوست قرار داده می‌شود و یون های مثبت و منفی را بر روی پوست اعمال می‌کند.

درمان با پلاسما جت مانند لیزر، از روش‌های غیرتهاجمی است که نیاز به برش و جراحی ندارد. این روش برای درمان مشکلات پوستی مانند لک‌های پوستی، جای جوش و زخم، پوست چروکیده و... استفاده می‌شود و مزایایی مانند کاهش خطر عفونت، کاهش زمان بهبودی و عدم نیاز به تخلیه‌ی بستر دارد. با این حال، قبل از استفاده از پلاسما جت باید با پزشک معالج خود مشورت کنید، چرا که این روش برای برخی افراد با مشکلات پوستی خاص، ممکن است مناسب نباشد. همچنین، پس از درمان با پلاسما جت، باید به دقت راهنمایی‌های پزشک را در خصوص مراقبت از پوست پس از درمان دنبال کنید.

آیا پلاسما جت برای همه مناسب است؟

خیر ، پلاسما جت برای همه افراد مناسب نیست و در برخی موارد ممکن است منجر به عوارض جانبی یا نتایج نامطلوب شود. برای مثال، افرادی که دارای پوست حساس یا مشکلات پوستی خاصی مانند عفونت، زخم، پوست خشک و حساس، اگزما، روزآمدی و یا بیماری‌های پوستی مانند پسوریازیس و رزاسه، نباید از پلاسما جت استفاده کنند.

علاوه بر این، افرادی که دارای  ایمپلنت‌های پزشکی و یا دستگاه‌های الکتریکی در بدن هستند نیز باید قبل از استفاده از پلاسما جت با پزشک خود مشورت کنند.

بعلاوه، افرادی که دارای داروهایی مانند داروهای ضدالتهاب، داروهای ضد خونریزی،  داروهای خوراکی یا تزریقی کورتیکواستروئیدی و یا داروهایی که باعث حساسیت نوری می‌شوند، می‌باشند، باید قبل از استفاده از پلاسما جت با پزشک خود صحبت کنند، چرا که استفاده از پلاسما جت در این موارد ممکن است باعث ایجاد عوارض جانبی شود.

 

 

اقدامات قبل از پلاسما جت

همچنین بخوانید : هایفوتراپی صورت مشهد

اقدامات قبل از پلاسما جت

فرآیند آماده سازی در پلاسما جت باعث می شود شما نتیجه بهتری از انجام پلاسما جت بگیرید ، برای آماده‌سازی برای درمان با پلاسما جت، باید برخی اقدامات قبل از درمان را انجام دهید. در زیر به برخی از اقداماتی که باید قبل از درمان با پلاسما جت انجام دهید اشاره می‌کنیم:

1. مشاوره با پزشک: قبل از استفاده از پلاسما جت باید با پزشک خود مشورت کنید و از او در خصوص مزایا، محدودیت‌ها و ریسک‌های احتمالی این روش پرسش بکنید و انتظارات خود و حتی ترس های خود رو بازگو کنید.

2. قطع داروهای خاص: به دلیل اینکه برخی داروها می‌توانند باعث افزایش خطر عفونت در پوست شوند. بنابراین، باید قبل از درمان با پلاسما جت، به پزشک خود اطلاع دهید که از چه داروهایی استفاده می‌کنید و از او در خصوص اینکه آیا باید این داروها را تعلیق دهید یا خیر، مشورت بگیرید.

3. اجتناب از آفتاب‌ گرفتگی: پلاسما جت ممکن است باعث حساسیت پوست شما نسبت به آفتاب شود. بنابراین، باید حداقل ۲ هفته قبل از درمان با پلاسما جت، از آفتاب‌ گرفتگی اجتناب کنید این بدین معناست که باید تا حد امکان در معرض زیاد نور خورشید قرار نگیرید.

4. آرایش غلیظ نکنید: چند روز قبل از پلاسما جت آرایش غلیط نکنید و در روزدرمان با پلاسما جت، نباید از مواد آرایشی استفاده کنید. مواد آرایشی ممکن است باعث ایجاد عفونت در پوست شوند.

5. از محصولاتی که حاوی اسید سالیسیلیک و رتینوئید هستند استفاده نکنید: محصولات حاوی اسید سالیسیلیک و رتینوئید می‌توانند باعث ایجاد تحریک و حساسیت در پوست شوند. بنابراین، باید حداقل ۲ هفته قبل از درمان با پلاسما جت، از استفاده این محصولات خودداری کنید.

6. مراجعه به پزشک در صورت بارداری یا شیردهی: اگر باردار هستید یا در دوران شیردهی قرار دارید، باید قبل از درمان با پلاسما جت با پزشک خود مشورت کنید. در برخی موارد، درمان با پلاسما جت در این دوران‌ها ممکن است مشکل‌ساز باشد پیشنهاد ما به شما این هست که در این صورت اصلا انجام ندهید و موکول کنید به زمانی دیگر اینکار را انجام دهید.

7. از پوست خود مراقبت کنید: قبل از درمان با پلاسما جت، باید به بهداشت پوستی خود دقت کنید و پوست خود را تمیز کنید. بهتر است قبل از درمان، پوست خود را با یک محصول پاک‌کننده خوب شستشو دهید.

8. آب زیاد مصرف کنید: برای بهبود خوبی پوست، قبل از درمان با پلاسما جت باید به مصرف آب بیشتری توجه کنید و از آب معدنی استفاده کنید.

9. رعایت توصیه‌های پزشک: در نهایت، باید به توصیه‌های پزشک خود قبل از درمان با پلاسما جت دقت کنید و دستورالعمل‌های پزشک را رعایت کنید. به پزشک خود اعلام کنید که آیا باید قبل از درمان، مراحل خاصی را انجام دهید یا نه، چرا که این موارد می‌تواند بسته به وضعیت پوست و سلامتی شما، متفاوت باشد.

مراقبت پس از پلاسما جت

همچنین بخوانید : عمل زیبایی جراحی پلک

مراقبت پس از پلاسما جت

پس از درمان با پلاسما جت، باید به مراقبت‌های پوستی خاصی رعایت کنید تا بهبودی پوست شما بهتر و سریعتر اتفاق بیفتد. در زیر به برخی از مراقبت‌های پس از پلاسما جت اشاره می‌کنیم:

1. استفاده از کرم‌های ضدعفونی کننده: پس از انجام درمان با پلاسما جت، باید از کرم‌های ضدعفونی کننده برای پوست استفاده کنید. این کرم‌ها می‌توانند به جلوگیری از عفونت در پوست کمک کنند.

2. استفاده از محافظت‌ کننده‌های پوستی: پس از درمان با پلاسما جت، پوست شما حساسیت بیشتری نسبت به آفتاب خواهد داشت. بنابراین، باید از محافظت‌کننده‌های پوستی با SPF استفاده کنید تا پوست شما در برابر اشعه‌های مضر آفتاب محافظت شود. 48 ساعت اول را سعی کنید زیاد در معرض آفتاب نباشید.

3. از لوازم آرایشی استفاده نکنید: پس از درمان با پلاسما جت بهتر است از استفاده از آرایشی و ضد آفتاب برای ۲۴ تا ۴۸ ساعت اجتناب کنید تا پوست شما بهبود یابد.

4. آب داغ استفاده نکنید حداقل تا 24 ساعت: پس از درمان با پلاسما جت بهتر است از حمام گرم و سونا برای حداقل ۲۴ ساعت اجتناب کنید تا پوست شما ازتحریک واکنشی بیشتر جلوگیری شود.

5. پوست خود را خارش ندهید: پس از درمان با پلاسما جت، پوست شما حساسیت بیشتری دارد و به راحتی ممکن است آسیب ببیند. بنابراین، باید اجتناب کنید از خراشیدن یا کشیدن پوست.

6. مراقبت خاص از پوست: پس از درمان با پلاسما جت، باید به بهداشت پوستی خود دقت کنید و پوست خود را تمیز نگه دارید. باید از لمس پوست با دست های قرنطینه شده و استفاده از محصولات مناسب برای پوست استفاده کنید.

7. رعایت توصیه‌های پزشک: نهایتاً، باید به توصیه‌های پزشک خود پس از درمان با پلاسما جت دقت کنید و برای بهبودی پوست، دستورالعمل‌های پزشک را رعایت کنید. اگر هرگونه علامت نامطلوب یا عفونت روی پوست خود مشاهده کردید، باید به سرعت با پزشک خود تماس بگیرید.

 چقدر زمان می برد که نتایج پلاسماجت مشخص شود؟

مدت زمانی که برای دیدن نتایج درمان با پلاسما جت می‌گذرد، بسته به نوع مشکل پوستی شما و سطح شدت آن متفاوت است. برای مثال، در برخی موارد، نتایج درمان با پلاسما جت بلافاصله پس از جلسه اول مشاهده می‌شوند، در حالی که در برخی موارد دیگر، برای دیدن نتایج، ممکن است برخی جلسات لازم باشد.

به طور کلی، نتایج درمان با پلاسما جت در مدت زمانی بین ۲ تا ۶ هفته پس از جلسات درمان قابل مشاهده هستند. در برخی موارد، بهبودی شدید مشکل پوستی شما ممکن است به مدت  ۳ تا ۶ ماه طول بکشد. با این حال، باید توجه داشت که نتایج درمان با پلاسما جت بسته به نوع مشکل پوستی، سطح شدت آن و وضعیت پوست شما، متفاوت است و همچنین بسته به تعداد جلسات درمان نیز ممکن است متفاوت باشد.

نتایج درمان با پلاسما جت بسته به نوع مشکل پوستی شما و سطح شدت آن متفاوت است. در زیر به برخی از نتایج معمول در درمان با پلاسما جت اشاره می‌کنیم:

1. بهبود ناحیه‌های تیرگی: پلاسما جت می‌تواند موجب بهبود ناحیه‌های تیرگی در پوست شما شود.

2. کاهش چین و چروک: درمان با پلاسما جت می‌تواند به کاهش چین و چروک در پوست شما کمک کند. پلاسما جت می‌تواند باعث تحریک تولید کلاژن در پوست شما شود که بهبودی این مشکل را در پوست شما به همراه دارد.

3. بهبود ظاهر جوش و آکنه: درمان با پلاسما جت می‌تواند به بهبود ظاهر جوش‌ها و آکنه در پوست شما کمک کند. پلاسما جت می‌تواند باعث کاهش التهاب و باکتری‌های موجود در جوش‌ها شود.

4. درمان جای جوش : پلاسما جت می‌تواند به بهبود جای جوش‌ها در پوست شما کمک کند. این روش می‌تواند باعث تحریک بازسازی سلول‌های پوستی شود و در نتیجه به بهبودی شدید ندوب و جای جوش‌ها در پوست شما منجر شود.

5. بهبود ظاهر پوست: درمان با پلاسما جت می‌تواند به بهبود ظاهر پوست شما کمک کند. این روش می‌تواند موجب تحریک تولید کلاژن در پوست شما شود و باعث بهبودی ظاهر پوست شما شود.

6. کاهش علائم پیری: پلاسما جت می‌تواند به کاهش علائم پیری در پوست شما کمک کند. این روش می‌تواند باعث تحریک تولید کلاژن در پوست شما شود و باعث بهبودی ظاهر پوست شما در برابر علائم پیری شود.

7. بهبود ظاهر خطوط ریز: درمان با پلاسما جت می‌تواند به بهبود ظاهر خطوط ریز در پوست شما کمک کند. این روش می‌تواند باعث تحریک و ترمیم سلول‌های پوست شما شود و در نتیجه، خطوط ریز در پوست شما کاهش پیدا کند.

در کل، پلاسما جت از روش‌های موثر در درمان مشکلات پوستی است و می‌تواند به بهبود و زیبایی پوست شما کمک کند. با این حال، باید توجه داشت که نتایج درمان با پلاسما جت بسته به نوع مشکل پوستی، سطح شدت آن و وضعیت پوست شما، متفاوت است و برای داشتن نتایج بهتر، بهتر است با پزشک خود در این خصوص مشورت کنید.

عوارض پلاسما جت

درمان با پلاسما جت یک روش غیرجراحی برای درمان مشکلات پوستی است که باعث بهبودی ظاهر پوست شما می‌شودو عوارض بسیار کمی دارد با این حال، همانند هر روش درمانی دیگری، پلاسما جت نیز ممکن است با خطرات و عوارضی همراه باشد. برخی از عوارض پلاسما جت عبارتند از:

1. احساس درد: پلاسما جت ممکن است در ناحیه درمان شده باعث احساس درد و سوزش شود.

2. قرمزی و آسیب‌دیدگی پوست: پس از درمان با پلاسما جت، ناحیه درمان شده ممکن است به شدت قرمز و آسیب‌دیده باشد.

3. ترشحات پوستی: در ناحیه درمانشده ممکن است بعد از درمان با پلاسما جت، ترشحات پوستی شدیدتری تولید شود.

4. تورم: پس از درمان با پلاسما جت، ناحیه درمان شده ممکن است تا چند روز به شدت تورم داشته باشد.

5. خشکی پوست: پس از درمان با پلاسما جت، پوست ممکن است به شدت خشک شود و در برخی موارد، ممکن است پوست ترک‌هایی داشته باشد.

6. عفونت: در نواحی درمان شده، ممکن است عفونت به وجود آید.

7. جای جوش : در برخی موارد، پلاسما جت ممکن است باعث تشدید جای جوش و ندوب در پوست شود.

در کل، پلاسما جت یک روش امن و غیرجراحی برای درمان مشکلات پوستی است، با این حال، برخی از عوارض ممکن است بعد از درمان با پلاسما جت رخ دهند. با مشورت با پزشک خود و پیشگیری از عوارض، می‌توانید نتایج بهتری از درمان با پلاسما جت بدست آورید.

بله، پس از درمان با پلاسما جت می‌توانید به کارهای روزمره‌تان بازگردید. این روش از روش‌های غیرجراحی برای درمان مشکلات پوستی است و به طور کلی، نیازی به مرخصی یا تعطیلی از کار

درمان با پلاسما جت ممکن است در برخی موارد باعث تغییر رنگ پوست شود. این تغییر رنگ معمولاً به دلیل ایجاد التهاب در پوست بعد از درمان با پلاسما جت است و ممکن است در نواحی درمان شده به شدت قرم

نظرات درباره پلاسما جت چیست؟ مراقبت های پس از پلاسما جت

آخرین مقالات کلینیک زیبایی

20 فروردین

تاریخچه دانشگاه باهچه شهیر

ادامه مطلب

15 فروردین

روشهای موثر برای لاغر کردن صورت

ادامه مطلب

08 فروردین

اقدامات ممنوعه بعد از تزریق ژل

ادامه مطلب

02 فروردین

تزریق ژل زیر چشم معجزه و درمان قطعی سیاهی و گودی چشم

ادامه مطلب

25 اسفند

بهترین راه های درمان افتادگی پلک

ادامه مطلب

20 اسفند

تزریق چربی و عوارض تزریق چربی

ادامه مطلب

15 اسفند

عوارض عمل بلفاروپلاستی را بشناسیم

ادامه مطلب

10 اسفند

مقایسه روش های برداشتن خال صورت

ادامه مطلب

30 بهمن

صفر تا صد قرص فیتو + نظرات افراد و بررسی اصالت

ادامه مطلب

25 بهمن

خشکی چشم بعد از بلفاروپلاستی

ادامه مطلب

20 بهمن

روش یخ درمانی برای پوست

ادامه مطلب

18 بهمن

آیا پیکر تراشی قابل برگشت است؟

ادامه مطلب

16 بهمن

آیا از تاثیر خواب بر‍‍‍ پوست صورت اطلاعی دارید؟

ادامه مطلب

15 بهمن

کبودی چشم بعد از جراحی بینی ( رینوپلاستی)

ادامه مطلب

10 بهمن

معروف ترین رژیم های لاغری دنیا

ادامه مطلب

05 بهمن

ماموپلاستی چیست؟ آیا جای بخیه ماموپلاستی باقی می ماند؟

ادامه مطلب

30 دی

بررسی علل و درمان سفت و دردناک شدن نوک سینه اقایان

ادامه مطلب

25 دی

درمان واریس با لیزر و مزایا و مراقبت های آن

ادامه مطلب

20 دی

اندولیفت چیست؟ تمام آنچه که باید از اندولیفت بدانید

ادامه مطلب

16 دی

تاثیر جراحی زیبایی بینی بر حس بویایی

ادامه مطلب

12 دی

ماموگرافی دیجیتال چیست؟

ادامه مطلب

07 دی

7 دلیل اساسی برای نیاز به عمل لیپوماتیک چیست؟

ادامه مطلب

04 دی

ترس از عمل ابدومینوپلاستی

ادامه مطلب

16 آذر

راهکار برای افزایش سایز سینه چیست؟

ادامه مطلب

24 آبان

لیپولیز چیست و چه کاربردی دارد؟

ادامه مطلب

29 مهر

اهمیت ماساژ در لیپوماتیک

ادامه مطلب

18 مهر

جراحی زیبایی لیفت ران در مشهد

ادامه مطلب

22 شهریور

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی در مشهد

ادامه مطلب

14 شهریور

متخصص زیبایی زنان مشهد + دکتر زیبایی واژن مشهد

ادامه مطلب

09 شهریور

اسکلروتراپی چیست؟ و چه کاربردی دارد

ادامه مطلب

04 شهریور

بزرگ کردن آلت تناسلی مردان با تزریق ژل ، تزریق چربی یا عمل جراحی

ادامه مطلب

02 شهریور

بهترین سن برای جراحی زیبایی سینه

ادامه مطلب

29 مرداد

عمل مینی بای پس معده + مزایا و معایب و هزینه

ادامه مطلب

25 مرداد

عمل بای پس معده در مشهد + هزینه و عوارض

ادامه مطلب

21 مرداد

بالن معده مشهد : بهترین پزشک بالون معده در مشهد

ادامه مطلب

17 مرداد

پماد زینک اکساید بهترین برای محافظت از پوست

ادامه مطلب

13 مرداد

فیشیال facial صورت چیست؟ مزایا و مراحل آن

ادامه مطلب

07 مرداد

مراقبتهای بعد از عمل ماموپلاستی چگونه است؟

ادامه مطلب

03 مرداد

همه چیز در مورد پماد بتامتازون

ادامه مطلب

30 تیر

صفر تا صد قرص زینک : فواید نحوه مصرف و عوارض

ادامه مطلب

مقالات مرتبط با پلاسما جت چیست؟ مراقبت های پس از پلاسما جت

whatsapp
whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما