کلینیک زیبایی مشهد : فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید
لوگو وبسایت موبایل

روش‌های درمان سیاهی دور چشم مزوتراپی، پی آر پی یا هایفوتراپی

شنبه, 13 اسفند 1401

روش‌های درمان سیاهی دور چشم مزوتراپی، پی آر پی یا هایفوتراپی

در نظر داشته باشید که سیاهی دور چشم از جمله پدیده هایی است که در میان افراد زیادی مشاهده شده است. به طور کلی سیاهی زیر چشم غالباً با پف زیر چشم و حتی گودی همراه می باشد. احتمال دارد چنین علائمی در چهره نشان دهنده خستگی باشد اما بهتر است بدانید که برای سیاهی دور چشم دلایل متعددی وجود دارد که بر اساس این دلایل می‌توان نتیجه گرفت که سیاهی دور چشم به خاطر کمبود خواب و یا خستگی نخواهد بود. افراد زیادی وجود دارند که احتمال دارد دچار عارضه سیاهی زیر چشم شوند اما این عارضه در برخی از افراد همچون سالمندان بیشتر است. گاهی اوقات افرادی دچار سیاهی دور چشم می شوند که به صورت ژنتیکی به آن ها ارث رسیده است، علاوه بر آن ممکن است افرادی که دارای رنگ پوست تیره تری هستند نسبت به سیاهی دور چشم مستعد تر باشند.

به طور کلی تمامی افراد دوست دارند تا چهره و استایل آن‌ها بدون کوچکترین مشکلی باشد، بنابراین با توجه به این مسئله ممکن است به لحاظ روانی بر روی آن ها فشار وارد شود. همواره برخی از این افراد مدام با خود فکر می کنند سیاهی زیر چشم منجر می گردد تا چهره آن‌ها خسته، خواب آلود، سالخورده و حتی بیمار به چشم آید.

در نظر داشته باشید که به منظور رفع سیاهی دور چشم شیوه های متعددی وجود دارد که بر اساس این شیوه ها می توانید به رفع این مشکل بپردازید. در برخی از موارد در صورتی که نتوان این سیاهی را درمان کرد می توان تا حد زیادی از میزان سیاهی کاست. در نظر داشته باشید که میزان تاثیر این شیوه های درمانی به صورت مداوم نبوده اما از طریق تکرار اینگونه روش ها می توانید به کاهش میزان سیاهی دور چشم، گودی و پف زیر چشم بپردازید. در این مقاله می خواهیم در رابطه با روش های درمانی برای رفع سیاهی دور چشم صحبت کنیم.

آشنایی با شیوه های درمانی سیاهی دور چشم

در نظر داشته باشید سیاهی دور چشم غالباً منجر به از بین رفتن زیبایی چهره و روشنایی آن می گردد. پوستی که در زیر چشم قرار دارد بسیار حساس و نازک است بنابراین با توجه به عوامل گوناگون ممکن است به این بخش از پوست آسیب بیشتری برسد اگر چه سیاهی دور چشم مسئله‌ای نیست که نسبت به آن بسیار حساس باشید و یا احساس کنید که این سیاهی دور چشم خطراتی را به همراه دارد اما آگاهی نسبت به دلایل ایجاد آن به شما کمک می کند تا از شیوه هایی استفاده کنید تا زودتر به درمان این عارضه بپردازید.

آشنایی با شیوه های درمانی سیاهی دور چشم

همچنین بخوانید: ژل جالپرو و کاربرد آن

اگر از سیاهی دور چشم خسته شده اید و می خواهید برای همیشه از دست این عارضه خلاص شوید بهتر است پیش از اینکه راه درمان را انتخاب کنید دلایل ایجاد این عارضه را تشخیص دهید. غالباً دلایل زیادی وجود دارد که منجر به ایجاد چنین مشکلاتی می گردد. برای رفع سیاهی دور چشم معمولا شیوه های متعددی در علم پزشکی وجود دارد که می توانید بر اساس شرایط جسمانی، نوع سیاهی دور چشم با توجه به نسخه پزشک به رفع آن بپردازید. پیش از اینکه انتخاب کنید از چه روشی برای سیاهی دور چشم می خواهید استفاده کنید بهتر است تا انتهای مقاله مطالب ارائه شده را مورد مطالعه قرار دهید تا در این زمینه اطلاعاتی را به دست آورید.

آشنایی با روش درمانی مزوتراپی

یکی از بهترین شیوه های درمانی که مورد استفاده قرار می گیرد مزوتراپی می باشد. در واقع مزوتراپی صورت روشی است که در آن تزریق صورت می گیرد بدین شکل است که مواد خاصی را با توجه به خواصی که دارند در لایه های زیرین پوست تزریق می گردد. می‌توان نتیجه گرفت موادی که در زیر پوست تزریق می گردد بر اساس نوع مشکل مشخص می شود می‌خواهید بدانید این مواد خاص چیست؟ باید بگوییم برخی از آن ها شامل داروها، عصاره‌های گیاهی، هورمون ها، ویتامین ها و آنزیم ها می باشد که در واقع این موارد را در لایه های زیر پوست تزریق می کنند.

در نظر داشته باشید که مزوتراپی که همواره برای رفع سیاهی دور چشم استفاده می‌شود در واقع به واسطه آن اطراف چشم هم به صورت جوانسازی در می آید در حقیقت به واسطه اکسیژنی که در لایه های زیرین پوست تزریق می گردد در این قسمت شاهد جوان سازی و همچنین آبرسانی هستیم و در نهایت پوست به صورت کامل خونرسانی می شود به منظور اینکه با عوارض مزوتراپی مواجه نشوید بهتر است سالیانه حداقل تعداد مرحله به انجام روش مزوتراپی بپردازید.

کاربرد مزوتراپی همواره به منظور رفع سیاهی پف و چین و چروک ها می باشد بنابراین میزان ماندگاری این روش درمانی با توجه به کیفیت مواد تزریقی تعیین می شود علاوه بر آن عوامل دیگری در میزان ماندگاری موثر واقع می شود که از مهمترین آن می توان به میزان پف و سیاهی دور چشم خطوط مختلف اشاره نمود اگر میخواهید از روش درمانی مزوتراپی بهترین نتایج را دریافت کنید بهتر است از پزشکان با تجربه کمک بگیرید.

آشنایی با روش درمانی مزوتراپی

همچنین بخوانید : چگونه پف زیر چشم را از بین ببریم؟

نکات مربوط به مراقبت های پس از انجام مزوتراپی

- در نظر داشته باشید پس از اینکه روش مزوتراپی را در راستای کار خود را برای رفع سیاهی دور چشم قرار دادید، نباید در یک مدت زمان طولانی در آب بمانید به عنوان مثال ماندن در استخر در یک بازه زمانی طولانی کار اشتباهی است.

- تقریباً تا حدود مدت زمان ۲۴ ساعت اولیه در زمان تزریق ممکن است در اطراف چشم خود قرمزی و کبودی، تورم و درد را احساس نمایید اما وجود چنین علائمی برای اکثر افراد در شمار عوارض طبیعی محسوب می شود که طی ۲۴ ساعت اولیه پس از تزریق امکان دارد که پس از گذشت این دوره به سرعت رفع گردد و هرگاه روش درمانی مزوتراپی را انتخاب کردید می توانید به سرعت به زندگی عادی خود برگردید.

- به خاطر داشته باشید رطوبت، سرما و گرما تا حد زیادی ممکن است به پوست افراد آسیب برساند بنابراین در زمانی که از روش مزوتراپی استفاده کردید بایستی در چنین وضعیتی قرار نگیرید تا از پوست خود در چنین شرایطی مراقبت نماید.

- اگر قصد استفاده از انواع لوازم آرایشی را دارید پس از انجام مزوتراپی تا حد امکان از استفاده آن ها بپرهیزید و در صورت نیاز مشورت های لازم را با پزشک خود داشته باشید و تنها لوازم بهداشتی و آرایشی را مورد استفاده قرار دهید که پزشکان آن‌ها را برای شما تجویز کرده است.

به طور کلی رعایت چنین نکاتی به شما کمک می کند تا دوره نقاهت را به نحو افرهاد سپری کنید و در این دوره برای شما هیچگونه مشکلی ایجاد نشود.

نکات مربوط به مراقبت های پس از انجام مزوتراپی

همچنین بخوانید : تزریق ژل به بینی برای فرم دهی بینی

آشنایی با روش درمانی prp

ممکن است اکثر افراد از مواردی همچون سیاهی ،کبودی یا گودی زیر چشم خود رنج ببرند .این موارد معمولا با افزایش سن ،ژنتیک و یابیماری های زمینه ای اتفاق می افتد .برای رفع این مشکلات افراد میتوانند از روش پی آر پی استفاده کنند. 

بهتر است بدانید در روش درمانی prp غالباً پلاسمایی که سرشار از پلاکت است مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع این پلاسما را می توان از خون خود فرد گرفت بدین شکل که همچون تست خون بسیار ساده فرایند خون‌گیری از فرد صورت می‌گیرد و سپس در سانتریفیوژ قرار داده می شود.

سرم شفاف که از قسمت های مربوط به سلول های موجود در خون گرفته می شود به رنگ زرد بوده که این مایع زرد رنگ همان پلاسمایی است که دارای پلاکت بسیار زیاد است. در نظر داشته باشید از prp می توان به منظور ترمیم پوست شفافیت آن و بهبود بافت ها استفاده نمود.

در نظر داشته باشید که با توجه به اینکه برخی از افراد از انواع ژل های پوستی برای رفع سیاهی دور چشم، چین و چروک و غیره استفاده می کنند ممکن است با یکسری خطراتی مواجه شوند بعنوان مثال می توان گفت در صورتی که فیلر ناگهانی به قسمت مربوط به رگ‌های خونی که در در لایه های زیرین چشم قرار دارد راه پیدا کند احتمال مسدود شدن جریان خون در چشم وجود دارد، بنابراین احتمال خطر نابینایی برای فرد وجود دارد اما پی آر پی با توجه به اینکه از خون شخص گرفته می شود به همین خاطر فرآیند بسیار طبیعی را طی می کند و همچون بسیاری از روش هایی که به واسطه تزریق ژل در زیر چشم صورت می گیرد احتمال بروز خطر نابینایی در فرد وجود ندارد.

میزان ماندگاری روش درمانی prp دور چشم

بهتر است بدانید با توجه به نوع پوست افراد میزان ماندگاری پی آر پی بین یک الی دو سال می باشد، بنابراین در برخی از موارد می توان مشاهده کرد که بین ۴ الی ۶ هفته دوره درمان را تمدید می کنند و مجدد فرآیند prp را انجام می‌ دهند اما هنگامی که پوست نسبت به چنین درمانی عادت کند تنها قادر به انجام آن در هر یک سال یا دوسال هستید. پی آر پی از جمله شیوه هایی است که می توان آن را برای همه افراد با سن های مختلف به کار گرفت. در نظر داشته باشید بر اساس چگونگی درمان و سایر عواملی که به شرایط جسمانی افراد مربوط می شود درمان حدود نیم الی یک ساعت نیاز به زمان دارد.

نکات مربوط به مراقبت های پس از انجام prp دور چشم

می توانید به منظور کاهش التهابی که بر اثر تزریق ایجاد شده است در یک بازه زمانی بسیار کوتاه در ناحیه تزریقی مقداری یخ قرار دهید. این مدت زمان نباید زیاد طولانی شود غالباً ۵ الی ۱۵ دقیقه به قرار دادن یخ پرداخته و منتظر نتایج حاصل از آن باشید.

آشنایی با روش درمانی هایفوتراپی صورت

در نظر داشته باشید هایفوتراپی یکی از شیوه هایی است که به منظور رفع چین و چروک هایی که در اطراف چشم ایجاد شده است مورد استفاده قرار می گیرد، علاوه بر آن می توان از هایفوتراپی به منظور از بین بردن سیاهی دور چشم و گودی و کبودی استفاده نمود. در حقیقت هایفوتراپی یکی از بهترین شیوه هایی است که خطری برای فرد به همراه نداشته و جهت زیباتر نمودن چهره از آن استفاده می کنند. بهتر است بدانید هایفوتراپی از جمله شیوه هایی است که نه تنها یک روش درمانی موثر است بلکه از آن می توان به منظور جلوگیری نیز استفاده نمود.

یکی از دلایلی که باعث شده افراد زیادی از روش درمانی هایفوتراپی استفاده کنند این است که به سرعت می توان شاهد نتایج مطلوب آن باشید.

پس از انجام هایفوتراپی پوستی که در پایین چشم قرار دارد به صورت کاملاً صاف و کشیده در می آید اما نتایج اصلی استفاده از این روش با توجه به اینکه زمان زیادی را نیاز دارد تا کلاژن های جدید را تولید نماید بنابراین طی ماه‌های آینده می توانید تاثیر این روش را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

سیاهی دور چشم معمولاً یکی از مسائلی است که غالباً ممکن است عده زیادی از افراد با آن مواجه شوند بنابراین از نظر آن‌ها چنین موضوعی ممکن است تاثیر زیادی در زیبایی چهره داشته باشد و با وجود سیاهی دور چشم نتوان احساس زیبایی نمود؛ بنابراین برای رفع آن یکسری شیوه هایی همچون هایفوتراپی، مزو تراپی و پی آر پی وجود دارد. در حقیقت هر یک از این روش ها دارای کاربرد مخصوص به خود می باشند و افراد بر اساس نظریه پزشک و شرایط جسمی هر یک از افراد می توان چنین روش‌هایی را به کار گرفت.

این روش درمانی بسیار زود بازده هست و حتی بعد از جلسه اول متوجه تغییر نتایج می شوید ولی برای مشخص شدن کامل نتایج تا 4 هفته بعد از اولین جلسه صبر نمایید

مزوتراپی صورت عوارض خاصی ندارد مگر اینکه دارای واکنش آلرژیک باشید ، در کل تنها عوارض آن درد کمی در محل صورت هست

نظرات درباره روش‌های درمان سیاهی دور چشم مزوتراپی، پی آر پی یا هایفوتراپی

آخرین مقالات کلینیک زیبایی

20 فروردین

تاریخچه دانشگاه باهچه شهیر

ادامه مطلب

15 فروردین

روشهای موثر برای لاغر کردن صورت

ادامه مطلب

08 فروردین

اقدامات ممنوعه بعد از تزریق ژل

ادامه مطلب

02 فروردین

تزریق ژل زیر چشم معجزه و درمان قطعی سیاهی و گودی چشم

ادامه مطلب

25 اسفند

بهترین راه های درمان افتادگی پلک

ادامه مطلب

20 اسفند

تزریق چربی و عوارض تزریق چربی

ادامه مطلب

15 اسفند

عوارض عمل بلفاروپلاستی را بشناسیم

ادامه مطلب

10 اسفند

مقایسه روش های برداشتن خال صورت

ادامه مطلب

30 بهمن

صفر تا صد قرص فیتو + نظرات افراد و بررسی اصالت

ادامه مطلب

25 بهمن

خشکی چشم بعد از بلفاروپلاستی

ادامه مطلب

20 بهمن

روش یخ درمانی برای پوست

ادامه مطلب

18 بهمن

آیا پیکر تراشی قابل برگشت است؟

ادامه مطلب

16 بهمن

آیا از تاثیر خواب بر‍‍‍ پوست صورت اطلاعی دارید؟

ادامه مطلب

15 بهمن

کبودی چشم بعد از جراحی بینی ( رینوپلاستی)

ادامه مطلب

10 بهمن

معروف ترین رژیم های لاغری دنیا

ادامه مطلب

05 بهمن

ماموپلاستی چیست؟ آیا جای بخیه ماموپلاستی باقی می ماند؟

ادامه مطلب

30 دی

بررسی علل و درمان سفت و دردناک شدن نوک سینه اقایان

ادامه مطلب

25 دی

درمان واریس با لیزر و مزایا و مراقبت های آن

ادامه مطلب

20 دی

اندولیفت چیست؟ تمام آنچه که باید از اندولیفت بدانید

ادامه مطلب

16 دی

تاثیر جراحی زیبایی بینی بر حس بویایی

ادامه مطلب

12 دی

ماموگرافی دیجیتال چیست؟

ادامه مطلب

07 دی

7 دلیل اساسی برای نیاز به عمل لیپوماتیک چیست؟

ادامه مطلب

04 دی

ترس از عمل ابدومینوپلاستی

ادامه مطلب

16 آذر

راهکار برای افزایش سایز سینه چیست؟

ادامه مطلب

24 آبان

لیپولیز چیست و چه کاربردی دارد؟

ادامه مطلب

29 مهر

اهمیت ماساژ در لیپوماتیک

ادامه مطلب

18 مهر

جراحی زیبایی لیفت ران در مشهد

ادامه مطلب

22 شهریور

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی در مشهد

ادامه مطلب

14 شهریور

متخصص زیبایی زنان مشهد + دکتر زیبایی واژن مشهد

ادامه مطلب

09 شهریور

اسکلروتراپی چیست؟ و چه کاربردی دارد

ادامه مطلب

04 شهریور

بزرگ کردن آلت تناسلی مردان با تزریق ژل ، تزریق چربی یا عمل جراحی

ادامه مطلب

02 شهریور

بهترین سن برای جراحی زیبایی سینه

ادامه مطلب

29 مرداد

عمل مینی بای پس معده + مزایا و معایب و هزینه

ادامه مطلب

25 مرداد

عمل بای پس معده در مشهد + هزینه و عوارض

ادامه مطلب

21 مرداد

بالن معده مشهد : بهترین پزشک بالون معده در مشهد

ادامه مطلب

17 مرداد

پماد زینک اکساید بهترین برای محافظت از پوست

ادامه مطلب

13 مرداد

فیشیال facial صورت چیست؟ مزایا و مراحل آن

ادامه مطلب

07 مرداد

مراقبتهای بعد از عمل ماموپلاستی چگونه است؟

ادامه مطلب

03 مرداد

همه چیز در مورد پماد بتامتازون

ادامه مطلب

30 تیر

صفر تا صد قرص زینک : فواید نحوه مصرف و عوارض

ادامه مطلب

مقالات مرتبط با روش‌های درمان سیاهی دور چشم مزوتراپی، پی آر پی یا هایفوتراپی

whatsapp
whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما