کلینیک زیبایی دکتر طالب زاده - ایوازه : فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید
لوگو وبسایت موبایل

روش‌های درمان سیاهی دور چشم مزوتراپی، پی آر پی یا هایفوتراپی

شنبه, 13 اسفند 1401

روش‌های درمان سیاهی دور چشم مزوتراپی، پی آر پی یا هایفوتراپی

در نظر داشته باشید که سیاهی دور چشم از جمله پدیده هایی است که در میان افراد زیادی مشاهده شده است. به طور کلی سیاهی زیر چشم غالباً با پف زیر چشم و حتی گودی همراه می باشد. احتمال دارد چنین علائمی در چهره نشان دهنده خستگی باشد اما بهتر است بدانید که برای سیاهی دور چشم دلایل متعددی وجود دارد که بر اساس این دلایل می‌توان نتیجه گرفت که سیاهی دور چشم به خاطر کمبود خواب و یا خستگی نخواهد بود. افراد زیادی وجود دارند که احتمال دارد دچار عارضه سیاهی زیر چشم شوند اما این عارضه در برخی از افراد همچون سالمندان بیشتر است. گاهی اوقات افرادی دچار سیاهی دور چشم می شوند که به صورت ژنتیکی به آن ها ارث رسیده است، علاوه بر آن ممکن است افرادی که دارای رنگ پوست تیره تری هستند نسبت به سیاهی دور چشم مستعد تر باشند.

به طور کلی تمامی افراد دوست دارند تا چهره و استایل آن‌ها بدون کوچکترین مشکلی باشد، بنابراین با توجه به این مسئله ممکن است به لحاظ روانی بر روی آن ها فشار وارد شود. همواره برخی از این افراد مدام با خود فکر می کنند سیاهی زیر چشم منجر می گردد تا چهره آن‌ها خسته، خواب آلود، سالخورده و حتی بیمار به چشم آید.

در نظر داشته باشید که به منظور رفع سیاهی دور چشم شیوه های متعددی وجود دارد که بر اساس این شیوه ها می توانید به رفع این مشکل بپردازید. در برخی از موارد در صورتی که نتوان این سیاهی را درمان کرد می توان تا حد زیادی از میزان سیاهی کاست. در نظر داشته باشید که میزان تاثیر این شیوه های درمانی به صورت مداوم نبوده اما از طریق تکرار اینگونه روش ها می توانید به کاهش میزان سیاهی دور چشم، گودی و پف زیر چشم بپردازید. در این مقاله می خواهیم در رابطه با روش های درمانی برای رفع سیاهی دور چشم صحبت کنیم.

 

آشنایی با شیوه های درمانی سیاهی دور چشم

در نظر داشته باشید سیاهی دور چشم غالباً منجر به از بین رفتن زیبایی چهره و روشنایی آن می گردد. پوستی که در زیر چشم قرار دارد بسیار حساس و نازک است بنابراین با توجه به عوامل گوناگون ممکن است به این بخش از پوست آسیب بیشتری برسد اگر چه سیاهی دور چشم مسئله‌ای نیست که نسبت به آن بسیار حساس باشید و یا احساس کنید که این سیاهی دور چشم خطراتی را به همراه دارد اما آگاهی نسبت به دلایل ایجاد آن به شما کمک می کند تا از شیوه هایی استفاده کنید تا زودتر به درمان این عارضه بپردازید.

آشنایی با شیوه های درمانی سیاهی دور چشم

همچنین بخوانید: ژل جالپرو و کاربرد آن

اگر از سیاهی دور چشم خسته شده اید و می خواهید برای همیشه از دست این عارضه خلاص شوید بهتر است پیش از اینکه راه درمان را انتخاب کنید دلایل ایجاد این عارضه را تشخیص دهید. غالباً دلایل زیادی وجود دارد که منجر به ایجاد چنین مشکلاتی می گردد. برای رفع سیاهی دور چشم معمولا شیوه های متعددی در علم پزشکی وجود دارد که می توانید بر اساس شرایط جسمانی، نوع سیاهی دور چشم با توجه به نسخه پزشک به رفع آن بپردازید. پیش از اینکه انتخاب کنید از چه روشی برای سیاهی دور چشم می خواهید استفاده کنید بهتر است تا انتهای مقاله مطالب ارائه شده را مورد مطالعه قرار دهید تا در این زمینه اطلاعاتی را به دست آورید.

آشنایی با روش درمانی مزوتراپی

یکی از بهترین شیوه های درمانی که مورد استفاده قرار می گیرد مزوتراپی می باشد. در واقع مزوتراپی صورت روشی است که در آن تزریق صورت می گیرد بدین شکل است که مواد خاصی را با توجه به خواصی که دارند در لایه های زیرین پوست تزریق می گردد. می‌توان نتیجه گرفت موادی که در زیر پوست تزریق می گردد بر اساس نوع مشکل مشخص می شود می‌خواهید بدانید این مواد خاص چیست؟ باید بگوییم برخی از آن ها شامل داروها، عصاره‌های گیاهی، هورمون ها، ویتامین ها و آنزیم ها می باشد که در واقع این موارد را در لایه های زیر پوست تزریق می کنند.

در نظر داشته باشید که مزوتراپی که همواره برای رفع سیاهی دور چشم استفاده می‌شود در واقع به واسطه آن اطراف چشم هم به صورت جوانسازی در می آید در حقیقت به واسطه اکسیژنی که در لایه های زیرین پوست تزریق می گردد در این قسمت شاهد جوان سازی و همچنین آبرسانی هستیم و در نهایت پوست به صورت کامل خونرسانی می شود به منظور اینکه با عوارض مزوتراپی مواجه نشوید بهتر است سالیانه حداقل تعداد مرحله به انجام روش مزوتراپی بپردازید

کاربرد مزوتراپی همواره به منظور رفع سیاهی پف و چین و چروک ها می باشد بنابراین میزان ماندگاری این روش درمانی با توجه به کیفیت مواد تزریقی تعیین می شود علاوه بر آن عوامل دیگری در میزان ماندگاری موثر واقع می شود که از مهمترین آن می توان به میزان پف و سیاهی دور چشم خطوط مختلف اشاره نمود اگر میخواهید از روش درمانی مزوتراپی بهترین نتایج را دریافت کنید بهتر است از پزشکان با تجربه کمک بگیرید.

آشنایی با روش درمانی مزوتراپی

همچنین بخوانید : چگونه پف زیر چشم را از بین ببریم؟

نکات مربوط به مراقبت های پس از انجام مزوتراپی

- در نظر داشته باشید پس از اینکه روش مزوتراپی را در راستای کار خود را برای رفع سیاهی دور چشم قرار دادید، نباید در یک مدت زمان طولانی در آب بمانید به عنوان مثال ماندن در استخر در یک بازه زمانی طولانی کار اشتباهی است.

- تقریباً تا حدود مدت زمان ۲۴ ساعت اولیه در زمان تزریق ممکن است در اطراف چشم خود قرمزی و کبودی، تورم و درد را احساس نمایید اما وجود چنین علائمی برای اکثر افراد در شمار عوارض طبیعی محسوب می شود که طی ۲۴ ساعت اولیه پس از تزریق امکان دارد که پس از گذشت این دوره به سرعت رفع گردد و هرگاه روش درمانی مزوتراپی را انتخاب کردید می توانید به سرعت به زندگی عادی خود برگردید.

- به خاطر داشته باشید رطوبت، سرما و گرما تا حد زیادی ممکن است به پوست افراد آسیب برساند بنابراین در زمانی که از روش مزوتراپی استفاده کردید بایستی در چنین وضعیتی قرار نگیرید تا از پوست خود در چنین شرایطی مراقبت نماید.

- اگر قصد استفاده از انواع لوازم آرایشی را دارید پس از انجام مزوتراپی تا حد امکان از استفاده آن ها بپرهیزید و در صورت نیاز مشورت های لازم را با پزشک خود داشته باشید و تنها لوازم بهداشتی و آرایشی را مورد استفاده قرار دهید که پزشکان آن‌ها را برای شما تجویز کرده است.

به طور کلی رعایت چنین نکاتی به شما کمک می کند تا دوره نقاهت را به نحو احسن سپری کنید و در این دوره برای شما هیچگونه مشکلی ایجاد نشود.

نکات مربوط به مراقبت های پس از انجام مزوتراپی

همچنین بخوانید : تزریق ژل به بینی برای فرم دهی بینی

آشنایی با روش درمانی prp

ممکن است افراد در موارد گوناگونی با پف چشم و یا گودی چشم مواجه باشند که این موارد معمولاً با توجه به افزایش سن، ژنتیک اتفاق می افتد بنابراین به منظور رفع چنین مشکلاتی می توانید از روش درمانی prp استفاده نمایید. در برخی از موارد احتمال دارد که به منظور بهبود یافتن حفره چشمی نیاز شدیدی به چربی باشد بنابراین در چنین حالتی می توان از روش درمانی prp استفاده نمود و نواحی زیر چشم را به طور عالی جوان و شاداب نمود.

بهتر است بدانید در روش درمانی prp غالباً پلاسمایی که سرشار از پلاکت است مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع این پلاسما را می توان از خون خود فرد گرفت بدین شکل که همچون تست خون بسیار ساده فرایند خون‌گیری از فرد صورت می‌گیرد و سپس در سانتریفیوژ قرار داده می شود.

سرم شفاف که از قسمت های مربوط به سلول های موجود در خون گرفته می شود به رنگ زرد بوده که این مایع زرد رنگ همان پلاسمایی است که دارای پلاکت بسیار زیاد است. در نظر داشته باشید از prp می توان به منظور ترمیم پوست شفافیت آن و بهبود بافت ها استفاده نمود.

در نظر داشته باشید که با توجه به اینکه برخی از افراد از انواع ژل های پوستی برای رفع سیاهی دور چشم، چین و چروک و غیره استفاده می کنند ممکن است با یکسری خطراتی مواجه شوند بعنوان مثال می توان گفت در صورتی که فیلر ناگهانی به قسمت مربوط به رگ‌های خونی که در در لایه های زیرین چشم قرار دارد راه پیدا کند احتمال مسدود شدن جریان خون در چشم وجود دارد، بنابراین احتمال خطر نابینایی برای فرد وجود دارد اما پی آر پی با توجه به اینکه از خون شخص گرفته می شود به همین خاطر فرآیند بسیار طبیعی را طی می کند و همچون بسیاری از روش هایی که به واسطه تزریق ژل در زیر چشم صورت می گیرد احتمال بروز خطر نابینایی در فرد وجود ندارد.

میزان ماندگاری روش درمانی prp دور چشم

بهتر است بدانید با توجه به نوع پوست افراد میزان ماندگاری پی آر پی بین یک الی دو سال می باشد، بنابراین در برخی از موارد می توان مشاهده کرد که بین ۴ الی ۶ هفته دوره درمان را تمدید می کنند و مجدد فرآیند prp را انجام می‌ دهند اما هنگامی که پوست نسبت به چنین درمانی عادت کند تنها قادر به انجام آن در هر یک سال یا دوسال هستید. پی آر پی از جمله شیوه هایی است که می توان آن را برای همه افراد با سن های مختلف به کار گرفت. در نظر داشته باشید بر اساس چگونگی درمان و سایر عواملی که به شرایط جسمانی افراد مربوط می شود درمان حدود نیم الی یک ساعت نیاز به زمان دارد.

نکات مربوط به مراقبت های پس از انجام prp دور چشم

پس از انجام prp بایستی به نحو احسن به مراقبت از پوست خود بپردازید چرا که تزریقاتی که انجام می شود ممکن است بر روی پوست یکسری زخم های بسیار کوچکی را به وجود آورند بنابراین محافظت از پوست ظریف شما بسیار حائز اهمیت است، بهره‌مندی از کرم های مرطوب کننده که پوست را لطیف می‌کند گزینه مناسبی است.

می توانید به منظور کاهش التهابی که بر اثر تزریق ایجاد شده است در یک بازه زمانی بسیار کوتاه در ناحیه تزریقی مقداری یخ قرار دهید. این مدت زمان نباید زیاد طولانی شود غالباً ۵ الی ۱۵ دقیقه به قرار دادن یخ پرداخته و منتظر نتایج حاصل از آن باشید.

آشنایی با روش درمانی هایفوتراپی صورت

در نظر داشته باشید هایفوتراپی یکی از شیوه هایی است که به منظور رفع چین و چروک هایی که در اطراف چشم ایجاد شده است مورد استفاده قرار می گیرد، علاوه بر آن می توان از هایفوتراپی به منظور از بین بردن سیاهی دور چشم و گودی و کبودی استفاده نمود. در حقیقت هایفوتراپی یکی از بهترین شیوه هایی است که خطری برای فرد به همراه نداشته و جهت زیباتر نمودن چهره از آن استفاده می کنند. بهتر است بدانید هایفوتراپی از جمله شیوه هایی است که نه تنها یک روش درمانی موثر است بلکه از آن می توان به منظور جلوگیری نیز استفاده نمود.

یکی از دلایلی که باعث شده افراد زیادی از روش درمانی هایفوتراپی استفاده کنند این است که به سرعت می توان شاهد نتایج مطلوب آن باشید.

پس از انجام هایفوتراپی پوستی که در پایین چشم قرار دارد به صورت کاملاً صاف و کشیده در می آید اما نتایج اصلی استفاده از این روش با توجه به اینکه زمان زیادی را نیاز دارد تا کلاژن های جدید را تولید نماید بنابراین طی ماه‌های آینده می توانید تاثیر این روش را مشاهده نمایید.

کاندیدای مناسب برای انجام هایفو تراپی دور چشم

افرادی که می خواهند به درمان سیاهی دور چشم، چین و چروک، کبودی و غیره بپردازند می توانند از هایفوتراپی کمک بگیرند. در حقیقت در این شیوه درمانی می توان از طریق ارسال امواج فراصوت به سمت اعماق پوست بخش گسترده‌ای از سلول های پوستی را به منظور تولید کلاژن های جدید و در نهایت شادابی پوست مجبور سازد. استفاده از این شیوه خطری را به دنبال نداشته و میزان اثرگذاری آن نیز بسیار زیاد است. به خاطر داشته باشید آن دسته از افرادی که احتمال می دهند به خاطر افزایش سن، چین و چروک هایی در چهره ایجاد شود بنابراین به منظور پیشگیری از ایجاد چین و چروک در اطراف چشم، رفع سیاهی دور آن می توانند به انجام شیوه هایفوتراپی بپردازند.

سخن پایانی

سیاهی دور چشم معمولاً یکی از مسائلی است که غالباً ممکن است عده زیادی از افراد با آن مواجه شوند بنابراین از نظر آن‌ها چنین موضوعی ممکن است تاثیر زیادی در زیبایی چهره داشته باشد و با وجود سیاهی دور چشم نتوان احساس زیبایی نمود؛ بنابراین برای رفع آن یکسری شیوه هایی همچون هایفوتراپی، مزو تراپی و پی آر پی وجود دارد. در حقیقت هر یک از این روش ها دارای کاربرد مخصوص به خود می باشند و افراد بر اساس نظریه پزشک و شرایط جسمی هر یک از افراد می توان چنین روش‌هایی را به کار گرفت.

این روش درمانی بسیار زود بازده هست و حتی بعد از جلسه اول متوجه تغییر نتایج می شوید ولی برای مشخص شدن کامل نتایج تا 4 هفته بعد از اولین جلسه صبر نمایید

مزوتراپی صورت عوارض خاصی ندارد مگر اینکه دارای واکنش آلرژیک باشید ، در کل تنها عوارض آن درد کمی در محل صورت هست

نظرات درباره روش‌های درمان سیاهی دور چشم مزوتراپی، پی آر پی یا هایفوتراپی

آخرین مقالات
22 شهریور

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی در مشهد

ادامه مطلب

14 شهریور

متخصص زیبایی زنان مشهد + بهترین جراح زیبایی زنان

ادامه مطلب

09 شهریور

اسکلروتراپی چیست؟ و چه کاربردی دارد

ادامه مطلب

04 شهریور

بزرگ کردن آلت تناسلی مردان با تزریق ژل

ادامه مطلب

02 شهریور

بهترین سن برای جراحی زیبایی سینه

ادامه مطلب

29 مرداد

عمل مینی بای پس معده + مزایا و معایب و هزینه

ادامه مطلب

25 مرداد

عمل بای پس معده در مشهد + هزینه و عوارض

ادامه مطلب

21 مرداد

بالن معده مشهد : بهترین پزشک بالون معده در مشهد

ادامه مطلب

17 مرداد

پماد زینک اکساید بهترین برای محافظت از پوست

ادامه مطلب

13 مرداد

فیشیال facial صورت چیست؟ مزایا و مراحل آن

ادامه مطلب

07 مرداد

مراقبتهای بعد از عمل ماموپلاستی چگونه است؟

ادامه مطلب

03 مرداد

همه چیز در مورد پماد بتامتازون

ادامه مطلب

30 تیر

صفر تا صد قرص زینک : فواید نحوه مصرف و عوارض

ادامه مطلب

26 تیر

سینه سوم یا پستان فرعی

ادامه مطلب

22 تیر

عدم تقارن سینه و روش های درمان

ادامه مطلب

18 تیر

مدت زمان ماندگاری تزریق ژل

ادامه مطلب

14 تیر

عوارض استفاده از قرص های چاقی

ادامه مطلب

11 تیر

جابه جایی پروتز سینه : نشانه ها و راه های درمان آن

ادامه مطلب

07 تیر

صفر تا صد عمل اسلیو معده را بدانید

ادامه مطلب

03 تیر

تقویت موی سر مردان

ادامه مطلب

31 خرداد

آمپول کاهش ورم بینی چیست؟

ادامه مطلب

27 خرداد

بررسی علت ایجاد اگزما پوستی و راه‌های درمان آن

ادامه مطلب

23 خرداد

قرص سیپروترون کامپاند برای چیست + عوارض و نحوه مصرف

ادامه مطلب

19 خرداد

پسوریازیس چیست ؟ + راه های درمان

ادامه مطلب

15 خرداد

پلاسما جت چیست؟ + مراقبت های پس از پلاسما جت

ادامه مطلب

11 خرداد

سریع ترین راه از بین بردن لک صورت | درمان لک صورت

ادامه مطلب

07 خرداد

پماد کلسیپوتریول : موارد مصرف ، نحوه مصرف و عوارض شایع

ادامه مطلب

03 خرداد

بهترین کلینیک زیبایی مشهد چه ویژگی هایی دارد

ادامه مطلب

30 اردیبهشت

مراقبت‌ های ‌بعد از عمل سینه که باید بدانید

ادامه مطلب

27 اردیبهشت

پماد کالامین برای چیست؟ نحوه مصرف و عوارض استفاده از آن

ادامه مطلب

24 اردیبهشت

خواص آلوئه ورا برای پوست صورت

ادامه مطلب

21 اردیبهشت

چاق و سفت شدن صورت در مدت زمان یک هفته

ادامه مطلب

18 اردیبهشت

مرگ بر اثر پیکر تراشی و لیپوساکشن | آیا مرگ بر اثر پیکرتراشی واقعیت دارد یا شایعه است؟

ادامه مطلب

15 اردیبهشت

ماسک صورت با ماست

ادامه مطلب

11 اردیبهشت

سوتین مخصوص بعد از عمل سینه

ادامه مطلب

07 اردیبهشت

چه عواملی باعث بزرگ شدن بینی می شود؟

ادامه مطلب

03 اردیبهشت

ویتامین های چاق کننده سریع

ادامه مطلب

30 فروردین

مشکلات تنفسی بعد از عمل بینی

ادامه مطلب

27 فروردین

حاملگی بعد از ابدومینوپلاستی امکان پذیر است؟

ادامه مطلب

24 فروردین

بهترین روش های درمان شوره سر

ادامه مطلب

مقالات مرتبط با روش‌های درمان سیاهی دور چشم مزوتراپی، پی آر پی یا هایفوتراپی

whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما