دکتر حسن طالب زاده - حدیث ایوازه فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید
لوگو وبسایت موبایل

چگونه پف زیر چشم را از بین ببریم؟ روش‌های درمان پف زیر چشم

شنبه, 01 بهمن 1401

چگونه پف زیر چشم را از بین ببریم؟ روش‌های درمان پف زیر چشم

دقت داشته باشید که پف زیر چشم به عنوان یک اختلالی شناخته می شود که دلایل بروز آن گوناگون بوده و تا حد زیادی ممکن است بر روی زیبایی و جذابیت افراد تاثیر گذار باشد.

در حال حاضر یکی از شیوه های رایج به منظور برطرف کردن پف زیر چشم انجام دادن جراحی پلک پایین می باشد، اما ممکن است برخی از افراد انجام جراحی را نپسندند و از شیوه هایی استفاده کنند که نیاز به جراحی نباشد. ما در این مقاله در پی این هستیم تا شیوه های متعدد درمان پف زیر چشم را برایتان عنوان کنیم.

آشنایی با عارضه پف زیر چشم

بهتر است بدانید پف زیر چشم با توجه به چربی شل شده و یا مایعی که در پایین چشم جمع می شود به وجود آمده و علت آن هم می تواند این باشد که پوستی که در زیر چشم قرار دارد بسیار نازک بوده و ممکن است با چنین عارضه ای مواجه شوید، بنابراین ایجاد پف زیر چشم و درمان نکردن این عارضه ممکن است منجر به ایجاد یکسری تغییراتی در صورت افراد گردد و با مشاهده چنین مشکلی ممکن است چهره افراد خسته به نظر آید و تا حد زیادی ظاهر و زیبایی افراد زیاد به چشم نمی آید‌.

بهتر است بدانید به منظور رفع پف زیر چشم یکسری شیوه های درمانی وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده نمایید.

آشنایی با عارضه پف زیر چشم

همچنین بخوانید : قرص برای جلوگیری از شکستن ناخن

مهمترین دلایل ایجاد پف زیر چشم

توجه داشته باشید که دلایل زیادی وجود دارد که باعث به وجود آمدن پف زیر چشم خواهد شد. به همین منظور چهره افراد را ممکن است تا حدی خوابالو و خسته نشان دهد از جمله دلایل بسیار تاثیر گذار به منظور ایجاد پف زیر چشم می توان موارد زیر را بر شمرد:

 

- آلرژی

وجود برخی از آلرژی هایی که در محیط وجود دارد همچون عطر ها، گرد و غبار، حیوانات خانگی، آلودگی های مختلف، ادویه جات و غیره ممکن است خارش پلک، التهاب در این قسمت، تورم، قرمزی را به دنبال داشته باشد و در نهایت منجر به ایجاد پف زیر چشم گردد.

دقت داشته باشید شما می توانید به منظور پیشگیری از ایجاد پف زیر چشم با توجه به حساسیتی که به هر یک از موارد گفته شده داشته باشید باید تا حد زیادی خود را از این عوامل حساسیت و الرژی زا دور نمایید.

- مشکل داشتن در خواب

یکی دیگر از مواردی که ممکن است پف چشم را به همراه داشته باشد اختلالات مربوط به خواب می باشد. در نظر داشته باشید که اگر عادت به خوابیدن بر روی صورت خود را دارید و یا اینکه خواب خوبی را نداشته باشید این موارد منجر به تجمع مایعات در قسمت پایین چشم شده و ممکن است باعث ایجاد پف زیر چشم گردد؛ همچنین برخی از عوامل دیگر همچون استفاده از تشک و رختخواب نامناسب، نداشتن خواب درست در شب، ایجاد یکسری تغییرات هورمونی در میانسالی، ایجاد وقفه های تنفسی در خواب و غیره از عواملی است که به عنوان اختلالات خواب معرفی می شوند. هنگامی که با این موارد روبرو می شوید بهتر است نحوه خوابیدن خود را عوض کنید یعنی باید طوری بخوابید که پشت بر روی زمین و بالاتنه از سطح بدن بالاتر قرار گرفته باشد؛ همچنین قرار دادن بالش بطور صحیح در زیر سر و گردن باعث تجربه یک خواب راحت برای شما می گردد. این نکته را هم در نظر داشته باشید که بایستی در شبانه روز ۷ الی ۸ ساعت خواب درستی داشته باشید تا با انجام این کارها مانع از ایجاد پف زیر چشم گردید.

- افزایش سن

بهتر است بدانید زمانی که عضلات حمایت کننده مربوط به پلک چشم دچار ضعف می شوند ممکن است چربی هایی که در زیر چشم قرار دارند از آن قسمت بیرون زده و حالت افتادگی داشته باشند؛ در مقابل ممکن است در زیر چشم پف ایجاد گردد همچنین امکان دارد یکی دیگر از عوامل ایجاد پف جمع شدن مایعات در این قسمت باشد که با توجه به یکسری عوامل گوناگونی همچون اختلال در کلیه و تیروئید پیش می آید.

مهمترین دلایل ایجاد پف زیر چشم

همچنین بخوانید : چگونگی فین کردن پس از عمل بینی

 

- خوردن غذاهای شور

در نظر داشته باشید که برخی از غذا ها منجر به ایجاد پف در زیر چشم می گردد، به عنوان مثال غذاهایی که حاوی سدیم هستند شامل فست فود، لبنیات و نوشیدنی های انرژی زا، سوپ، تنقلات شور، نودل، غذاهای فرآوری شده، جلبک، انواع شیرین کننده های مصنوعی و غیره می باشد بنابراین توصیه می کنیم از مصرف فست فود بپرهیزید و یک رژیم غذایی صحیح را به کار گیرید.

 

بهتر است آن دسته از غذاهایی را به مصرف رسانید که دارای کربوهیدرات کمتری هستند و همچنین از مصرف بی رویه غذاهای فرآوری شده نیز بپرهیزید.

در نظر داشته باشید که برخی از افراد با مصرف بیش از حد لبنیات با حساسیت و آلرژی روبرو می شوند که این آلرژی ممکن است پف زیر چشم را به دنبال داشته باشد.

آشنایی با شیوه های درمان پف زیر چشم

به طور کلی زمانی که می خواهید به رفع پف زیر چشم پردازید پیش از همه باید دلیل آن مشخص گردد و اگر دلیل مشخص شده نشان دهنده بیماری هایی همچون بیماری کلیوی و یا تیروئید نباشد می توانید یکی از شیوه های درمانی زیر را انتخاب کنید.

آشنایی با شیوه های درمان پف زیر چشم

همچنین بخوانید : کرم سفت کننده سینه

- استفاده از روش کربوکسی تراپی

توجه داشته باشید که روش کربوکسی تراپی عموماً به ین شکل انجام می‌شود که در این شیوه گاز دی اکسیدکربن وارد شده و منجر به ایجاد بافت و در نهایت افزایش تولید اکسیژن و جریان خون می گردد. این کار باعث می شود تا پفی که در زیر چشم قرار دارد کم شود و همچنین منجر به کاهش چین و چروک های زیر چشم نیز می گردد. افراد زمانی که از شیوه درمانی کربوکسی تراپی استفاده می کنند شاهد پوستی شاداب و جوان خواهند بود. بهتر است بدانید نتایج کربوکسی تراپی دائمی نیست و به طور معمول افرادی که می خواهند این شیوه را انتخاب کنند بایستی هر ۶ الی ۹ ماه این روش را انجام دهند.

استفاده از انواع کرم های دور چشم

وظیفه عمده ای که این کرم ها دارند اکثراً مانع از ایجاد پف زیر چشم می شوند، بنابراین زمانی که افراد دچار عارضه پف زیر چشم شده اند به طور کامل نمی توانند با استفاده از کرم دور چشم به رفع این مشکل بپردازند. اگرچه در صورتی که به صورت مکرر از کرم هایی که دارای کافئین هستند استفاده کنند این عمل منجر به ایجاد انقباض عروق و کاهش پف زیر چشم خواهد شد.

استفاده از روش جراحی بلفاروپلاستی

برخی از افراد به دنبال استفاده از روش جراحی بلفاروپلاستی هستند. به طور کلی این روش به گونه ای صورت می گیرد که هدف اصلی آن حذف چربی های اضافه و برداشتن پوست می باشد که این کار منجر به بهبودی عضلات چشم وی می گردد. معمولاً از طریق به وجود آوردن یکسری برش هایی درون پلک پایین به جراحی بلفاروپلاستی می پردازند.

در این شیوه درمانی عموما چربی ها، پوست اضافه و مایعاتی که در زیر چشم قرار دارد را حذف می کنند و این قسمت را بخیه می زنند. به طور معمول بخیه ها را بعد از گذشت ۵ الی ۶ روز می کشند و تورم ایجاد شده نیز پس از گذشت دو هفته بهبود می یابد. این نکته را هم مد نظر داشته باشید که افراد زیادی وجود دارند که از رد بخیه و بیهوشی هراس داشته و با توجه به اینکه نام جراحی بر روی این روش درمانی قرار دارد استفاده از سایر شیوه های درمانی به منظور رفع پف زیر چشم را به این روش ترجیح می دهند.

استفاده از روش مزوتراپی زیر چشم

دقت داشته باشید اگر در زیر چشم شما چربی های اضافه، چین و چروک و یا تیرگی های خفیف مشاهده می شود می توانید از روش مزوتراپی در زیر چشم استفاده کنید. اگر می خواهید نتایج مطلوبی را از این روش به دست آورید باید بگویم تعداد جلساتی که برای این روش در نظر می گیرند تقریباً سه تا چهار جلسه می‌باشد که عموماً فاصله بین آن ها دو هفته تا یک ماه می باشد.

در روش مزوتراپی پزشک تلاش می کند تا گردش خون را در این قسمت بیفزاید و از طریق کوچک نمودن سلول های چربی سعی در حذف رنگدانه های پوستی دارد.

استفاده از روش مزوتراپی زیر چشم

استفاده از روش آر اف فرکشنال

استفاده از روش درمانی آر اف فرکشنال منجر به تحریک نمودن کلاژن سازی در پوستی می گردد که دچار چین و چروک و رنگدانه شده است، به همین خاطر از این روش جهت شادابی پوست و از بین بردن پف زیر چشم استفاده می کنند. با انجام چنین روشی می توانید پفی که در زیر چشم قرار دارد و همچنین سیاهی دور چشم را از بین ببرید. افراد زیادی با استفاده از این روش شاهد کاهش شل شدگی و افتادگی پوست زیر چشم بوده‌اند.

این روش درمانی منجر به جوان شدن پوست در قسمت زیر چشم می گردد و ماندگاری آن بسیار زیاد بوده به طوری که تا ماه های زیادی تاثیر آن را خواهید دید.

سخن پایانی در روش‌های درمان پف زیر چشم

دقت داشته باشید زمانی که در زیر چشم ها پف ایجاد می شود اگر دلیل آن مشکلاتی مثل بیماری کلیوی و یا تیروئید و... نباشد بنابراین این پف کردگی ممکن است بی ضرر باشد، اما در مقابل با توجه به این که ظاهر چهره را تحت تاثیر خود قرار می دهد برخی از افراد نسبت به این پف کردگی حساسیت به خرج می دهند؛ به همین منظور جهت درمان نزد پزشک می روند.

به منظور برطرف کردن پف در زیر چشم یکسری راه هایی وجود دارد که افراد با توجه به مزایایی که هر یک از روش های درمانی ممکن است داشته باشند یکی از آن ها را بر می گزینند البته نتایج این روش ها دائمی نیستند و هریک از آن ها تا یک بازه زمانی مشخص می باشند در این مقاله برخی از شیوه های درمانی پف زیر چشم را برای شما بیان کردیم.

 

بله روش هایی برای رفع پف در زیر چشم وجود دارد ، جه روش هایی خانگی و چه روش هایی که در کلینیک انجام می شود

بنا به شرایط شما بهترین روش کربوکسی تراپی یا هایفوتراپی صورت هست

نظرات درباره چگونه پف زیر چشم را از بین ببریم؟ روش‌های درمان پف زیر چشم

آخرین مقالات
19 خرداد

پسوریازیس چیست ؟ + راه های درمان

ادامه مطلب

15 خرداد

پلاسما جت چیست؟ + مراقبت های پس از پلاسما جت

ادامه مطلب

11 خرداد

سریع ترین راه از بین بردن لک صورت | درمان لک صورت

ادامه مطلب

07 خرداد

پماد کلسیپوتریول : موارد مصرف ، نحوه مصرف و عوارض شایع

ادامه مطلب

03 خرداد

بهترین کلینیک زیبایی مشهد چه ویژگی هایی دارد

ادامه مطلب

30 اردیبهشت

مراقبت‌ های ‌بعد از عمل سینه که باید بدانید

ادامه مطلب

27 اردیبهشت

پماد کالامین برای چیست؟ نحوه مصرف و عوارض استفاده از آن

ادامه مطلب

24 اردیبهشت

خواص آلوئه ورا برای پوست صورت

ادامه مطلب

21 اردیبهشت

چاق و سفت شدن صورت در مدت زمان یک هفته

ادامه مطلب

18 اردیبهشت

مرگ بر اثر پیکر تراشی و لیپوساکشن | آیا مرگ بر اثر پیکرتراشی واقعیت دارد یا شایعه است؟

ادامه مطلب

15 اردیبهشت

ماسک صورت با ماست

ادامه مطلب

11 اردیبهشت

سوتین مخصوص بعد از عمل سینه

ادامه مطلب

07 اردیبهشت

چه عواملی باعث بزرگ شدن بینی می شود؟

ادامه مطلب

03 اردیبهشت

ویتامین های چاق کننده سریع

ادامه مطلب

30 فروردین

مشکلات تنفسی بعد از عمل بینی

ادامه مطلب

27 فروردین

حاملگی بعد از ابدومینوپلاستی امکان پذیر است؟

ادامه مطلب

24 فروردین

بهترین روش های درمان شوره سر

ادامه مطلب

20 فروردین

معجون جوش خوردن استخوان

ادامه مطلب

17 فروردین

قرص پردنیزولون 5 برای چیست؟ + عوارض و نحوه مصرف

ادامه مطلب

14 فروردین

بهترین فصل کاشت مو چه موقع است؟

ادامه مطلب

10 فروردین

اسکلروتراپی صورت چیست و چه کاربردی دارد؟

ادامه مطلب

05 فروردین

پی آر پی صورت چیست؟

ادامه مطلب

01 فروردین

صفر تا صد قرص گین آپ

ادامه مطلب

26 اسفند

پماد ویتامین آ د برای لکه های صورت

ادامه مطلب

22 اسفند

استفاده از بوتاکس برای سینه ، زیر بغل و کف دست

ادامه مطلب

17 اسفند

علامت های عفونت لب بعد از تزریق ژل

ادامه مطلب

13 اسفند

روش‌های درمان سیاهی دور چشم مزوتراپی، پی آر پی یا هایفوتراپی

ادامه مطلب

08 اسفند

کلینیک لاغری در مشهد

ادامه مطلب

04 اسفند

قرص تقویت کننده مو هیرتامین

ادامه مطلب

30 بهمن

راه های کوچک کردن بینی در خانه

ادامه مطلب

27 بهمن

مرگ در اثر تزریق بوتاکس

ادامه مطلب

23 بهمن

قرص راکوتان چه کاربردی دارد و عوارض روآکوتان چیست؟

ادامه مطلب

19 بهمن

حساسیت به بوتاکس

ادامه مطلب

16 بهمن

اگر فتق عمل نشود چه می شود

ادامه مطلب

12 بهمن

ژل جالپرو و کاربرد آن

ادامه مطلب

08 بهمن

برآمدگی استخوان بینی بعد از عمل و راه درمان آن

ادامه مطلب

04 بهمن

عمل چال گونه در مشهد با قیمت

ادامه مطلب

01 بهمن

چگونه پف زیر چشم را از بین ببریم؟ روش‌های درمان پف زیر چشم

ادامه مطلب

27 دی

تزریق چربی به واژن (لابیا) ، مزایا و عوارض

ادامه مطلب

23 دی

چه کسانی نباید هایفو انجام دهند

ادامه مطلب

مقالات مرتبط با چگونه پف زیر چشم را از بین ببریم؟ روش‌های درمان پف زیر چشم

whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما