دکتر حسن طالب زاده - حدیث ایوازه فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
لوگو وبسایت موبایل

چگونگی فین کردن پس از عمل بینی

شنبه, 03 دی 1401

فین کردن پس از عمل زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی در ایران می باشد و متقاضیان بسیار زیادی دارد. این متقاضیان عموما خانم ها هستند که می‌خواهند صورت خود را زیباتر کنند، البته در برخی موارد این عمل زیبایی برای درمان می باشد و اگر شما مشکل انحراف بینی یا بینی گوشتی یا اینکه در اثر حادثه یا تصادف بینی شما دچار آسیب شده باشد می توانید از طریق عمل زیبایی بینی مشکل خود را برطرف کنید. اما پس از اینکه عمل زیبایی بینی را انجام داید می بایست به یکسری نکات توجه کنید تا دوره نقاهت شما به سرعت به اتمام برسد. در طی این مقاله اطلاعات کاملی را در مورد این عمل زیبایی و دوره نقاهت آن در اختیار شما قرار خواهیم داد. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا تمام اطلاعات مورد نیاز را به شما توضیح دهیم.

یکی از نکاتی که باید در دوره نقاهت بدان توجه داشته باشید فین کردن و پایین آمدن آب از بینی می باشد.
پس از انجام عمل زیبایی بینی تورمی در ناحیه بینی ایجاد می شود. البته باید بگویم این تورم طبیعی می باشد و جای نگرانی نیست و در انتهای دوره نقاهت این تورم به صورت کامل از بین می رود. پیشنهاد میکنیم مقاله قرص برای کاهش ورم بینی را بخوانید. اما این تورم باعث می‌شود که شما آبریزش بینی داشته باشید و احساس ناخوشایندی به شما دست بده، حتی پس از این که این تورم از بین برود زخم هایی در داخل بینی شما نمایان می شوند که آن ها نیز طبیعی هستند و جزئی از دوره نقاهت شما می باشند، اما آن،ها نیز می توانند برای شما مزاحمت هایی ایجاد کنند که می بایست به دستور پزشک این موارد را پشت سر بگذارید و اگر دارویی نیاز است آن دارو را مصرف کنید.
چه در زمانی که بینی شما تورم دارد و چه در زمانی که تورم از بین رفته است و زخم ها باقی مانده اند شما احساس گرفتگی بینی خواهید داشت در چنین شرایطی شما می خواهید فین کنید ولی اجازه این کار را ندارید.

در دو هفته ابتدایی از دوره نقاهت پس از عمل زیبایی بینی به هیچ عنوان نباید فین کنید، چرا که بافت های بینی را تحت تاثیر قرار می دهد و منجر به آسیب زدن به آن ها می شود. در طی این دو هفته فقط از طریق سرم‌های نمکی که جراح بینی توصیه می کند برای شستشوی بینی و تمیز کردن آن باید استفاده کنید.
مطمئنا شما در چنین شرایطی بسیار اذیت خواهد شد اما برای اینکه بهترین نتیجه را مشاهده کنید می بایست این احساس ناخوشایند را تحمل کنید و دو هفته ابتدایی عمل زیبایی بینی خود را بدون فین کردن پشت سر بگذارید.

عطسه کردن پس از عمل بینی

مورد دیگری که به بافت های بینی آسیب می زند و اگر به صورت مناسب انجام ندهید ممکن است دوره نقاهت شما بیشتر شود، این مورد عطسه کردن است. در چنین شرایطی که عطسه احساسی غیر ارادی می باشد به شما دست داد می بایست دهان خود را باز کنید و سپس عطسه کنید. این کار باعث می‌شود که فشار کمتری به بینی شما وارد شود و آسیبی به بافت های بینی شما نرسد.

عطسه کردن پس از عمل بینی

همچنین بخوانید : هایفوتراپی صورت 

فین کردن یک عملکرد ایمنی در بدن می باشد که برای جلوگیری از سرماخوردگی بیشتر و مقابله با سرماخوردگی انجام می‌شود اما همین عمل اگر زیاد انجام شود و بخواهید خارج از دوره سرماخوردگی این کار را انجام دهید ممکن است به بافت های بینی آسیب بزند.
این کار اگر به صورت افراطی انجام شود و شما نتوانید احساس خود را کنترل کنید باعث خونریزی شدید در بافت های بینی می شود که برای درمان آن می بایست حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید. همچنین اگر بینی تحت عمل زیبایی باشد یا اینکه بینی خشک باشد و بخواهید آن را فین کنید مطمئناً به بافت های خونی این ناحیه آسیب می‌زنید و خونریزی های شدید را مشاهده خواهید کرد.
زمانی که شما بینی را فین می کنید ۱۰ برابر فشار بیشتری نسبت به عطسه کردن یا سرفه کردن به بینی وارد می شود و همین طور که می بینید این امر می‌تواند آسیب جدی پس از عمل زیبایی بینی وارد کند و دوره نقاهت را بسیار طولانی تر کند.
به همین خاطر اگر در چنین شرایطی قرار دارید و می خواهید عمل فین کردن را انجام دهید به هیچ عنوان در دو هفته ابتدایی این کار را انجام ندهید و صرفاً طبق دستور پزشک و به کمک سرم هایی که پزشک معرفی می کند بینی خود را تمیز کنید و در مقابل این احساس ناخوشایند مقاومت کنید.
یکی از مهمترین مخاطراتی که باعث آسیب زدن به دوره نقاهت می شود دستکاری نابجای بینی است. زمانی که شما در دو هفته ابتدایی دوره نقاهت فین می کنید به بینی فشار آورده و نوع طراحی و ظاهری که پزشک متخصص برای بینی ایجاد کرده است بهم می‌خورد، البته باید بگویم که این کار به نوع عمل شما نیز بستگی دارد. در صورتی که شما روند درمانی انجام داده باشید یا یک روند زیبایی را برای بینی خود انجام داده باشید این فرآیند می تواند متفاوت و متغیر باشد، اما در هر حالت دست زدن و فین کردن در ابتدایی ترین هفته های دوره نقاهت کاملاً خطرناک است. 
یکی از شرایطی که بعد از عمل زیبایی بینی فین کردن را ممنوع نمی کند فرایند کوچک کردن سوراخ های بینی است، در چنین شرایطی ممکن است پزشک متخصص به شما اجازه فین کردن را بدهد اما باز هم طبق دستور پزشک عمل کنید.

زمان مجاز برای فین کردن پس از عمل زیبایی بینی

اولین نکته برای زمان مشخصی که می‌توانید این کار را انجام دهید به نوع عمل شما برمی گردد. هرچه عمل شما سنگین تر باشد و دقت زیادی در عمل زیبایی شما انجام شده باشد مطمئناً زمان بیشتری نیاز است که بافت های بینی ترمیم شوند و دوره نقاهت شما مطمئنا در چنین شرایطی طولانی‌تر خواهد بود. در چنین حالتی تا زمانی که پزشک متخصص شما را معاینه نکند و مشخص نشود که بافت‌های بینی ترمیم شده اند اجازه فین کردن نخواهید داشت.

زمان مجاز برای فین کردن پس از عمل زیبایی بینی

همچنین بخوانید : حمام کردن بعد از عمل بینی


در حالت کلی می توان یک بازه دو تا دوازده  هفته ای برای این دوره نقاهت در نظر گرفت.
در صورتی که در شرایط خاصی قرار داشتید و نمی توانستید جلوی فین کردن خود را بگیرید این عمل باید به صورت کاملاً آرام انجام شود تا به بافت‌های بینی آسیب وارد نشود.

فین کردن پس از پایان دو هفته ابتدایی دوره نقاهت

این کار باید به آرامی و با ملایمت انجام شود، یعنی در زمان فین کردن دست های خود را بر روی بینی فشار ندهید و از فشار دادن دستمال خاصی بر روی بینی اجتناب کنید. این کار باعث می شود که از آسیب زدن به بافت های بینی جلوگیری شود.
همچنین تعداد دفعاتی که شما فین می کنید نیز نباید زیاد شود. افراط کردن در این مورد نیز می‌تواند به بافت های بینی آسیب وارد کند. اگر شما این کار را به آرامی انجام دهید ولی تعداد دفعات زیاد باشد باز هم می تواند دوره نقاهت شما را به خطر بیندازد.

فین کردن پس از پایان دو هفته ابتدایی دوره نقاهت

همچنین بخوانید :  تزریق ژل به بینی 


توجه کنید که نظافت بینی از مهمترین عوامل برای کوتاه شدن دوره نقاهت می باشد. اگر شما از فین کردن و تمیز کردن سوراخ های بینی اجتناب کنید باکتری هایی در ناحیه بینی ایجاد می¬شوند و این کار در اثر لخته شدن و جمع شدن کثیفی های دوربینی است، پس در طی این دوره نقاهت و دو هفته ابتدایی حتماً و حتماً از سرم‌های نمکی و داروهایی که پزشک تجویز می‌کند، استفاده کنید تا نظافت این ناحیه حفظ شود.
مهمترین عارضه¬ای که در دوره نقاهت پس از عمل زیبایی بینی ممکن است اتفاق بیفتد این است که در زمان فین کردن بخیه های بینی پاره شوند و دوره نقاهت شما بسیار طولانی تر خواهد شد.

داروهای مورد نیاز در دوره نقاهت

در کنار این که در دوره نقاهت انجام دادن فین کردن می‌تواند به بافت¬های بینی شما آسیب بزند داروهایی که دکتر نیز تجویز می¬کند را اگر مصرف نکنید مطمئناً این اتفاق تکرار خواهد شد
و به بافت های بینی شما آسیب جدی وارد خواهد شد، همچنین در دوره نقاهت نباید ورزش های سنگین انجام دهید چرا که این کار نیز می‌تواند به دوره نقاهت آسیب بزند و بافت¬های بینی را تحت تاثیر قرار دهد.

داروهای مورد نیاز در دوره نقاهت

همچنین بخوانید : سوهان کشیدن بینی 
در نهایت هر نوع کبودی یا تورم که خارج از دوره نقاهت اتفاق افتاد می بایست سریعاً به پزشک متخصص اطلاع داده شود، البته این کبودی¬ها و تورم¬ها در دوره نقاهت کاملاً طبیعی هستند و جزئی از عمل زیبایی شما خواهند بود، اما طولانی مدت بودن این تورم و کبودی ها نشان از مشکلی در دوره نقاهت می باشد و باید به سرعت برطرف شود که این کار توسط پزشک متخصص انجام می شود و سریع او را در جریان بگذارید.

سخن پایانی

 

عمل زیبایی بینی به دلایل مختلف انجام می‌شود، برخی از این دلایل درمانی و برخی زیبایی هستند.
پس از اینکه این عمل زیبایی را انجام داید می¬بایست یکسری نکات بسیار مهم را در نظر بگیرید تا دوره نقاهت شما به سرعت به اتمام برسد که یکی از مهمترین نکات در دوره نقاهت فین کردن می باشد. در طی این مقاله اطلاعات جامعی را در مورد این عمل در اختیار شما قرار دادیم و با رعایت این نکات پس از عمل زیبایی در مورد فین کردن می توانید در سریعترین زمان دوره نقاهت خود را به اتمام برسانید.
با توجه به اینکه فین کردن میتواند به تمام بافت های بینی و بخیه ها آسیب بزند انجام هر نوع عمل فین کردن می‌تواند آسیب زننده باشد.

فین کردن بعد از عمل زیبایی ببنی باعث ایجاد عوارض و خونریزی می شود

این مورد بسته به نوع عمل و سنگینی عمل داره باید بافت های داخلی بینی بررسی شود و لی حداقل دو هفته اصلا نباید این کار را انجام بدهید

نظرات درباره فین کردن پس از عمل زیبایی بینی

 • محسن
  کاربر : محسن
  پنجشنبه, 22 دی 1401

  فک کردم فقط دغدغه منه این کار

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  دوشنبه, 26 دی 1401

  با تشکر از ارسال نظر توسط شما

آخرین مقالات
08 بهمن

برآمدگی استخوان بینی بعد از عمل و راه درمان آن

ادامه مطلب

04 بهمن

عمل چال گونه در مشهد با قیمت

ادامه مطلب

01 بهمن

چگونه پف زیر چشم را از بین ببریم؟ روش‌های درمان پف زیر چشم

ادامه مطلب

27 دی

تزریق چربی به واژن (لابیا) ، مزایا و معایب

ادامه مطلب

23 دی

چه کسانی نباید هایفو انجام دهند

ادامه مطلب

19 دی

بوتاكس ديستون

ادامه مطلب

17 دی

قرص برای جلوگیری از شکستن ناخن

ادامه مطلب

12 دی

استفاده از آمپول برای شش تكه شدن شكم

ادامه مطلب

07 دی

کرم سفت کننده سینه

ادامه مطلب

03 دی

فین کردن پس از عمل زیبایی بینی

ادامه مطلب

29 آذر

بوتاکس دیستون بهتر است یا مصپورت

ادامه مطلب

26 آذر

اسلیو معده بهتر است یا لیپوماتیک

ادامه مطلب

22 آذر

جوانسازی پوست با کربوکسی تراپی در مشهد

ادامه مطلب

19 آذر

تزریق ژل لب در مشهد + قیمت تزریق ژل لب

ادامه مطلب

16 آذر

تزریق ژل به بینی برای فرم دهی بینی

ادامه مطلب

13 آذر

مزایا و معایب جوان سازی پوست صورت

ادامه مطلب

10 آذر

انواع روش ها و هزینه زاویه سازی صورت

ادامه مطلب

08 آذر

روش تخلیه ژل صورت چه عوارضی دارد؟

ادامه مطلب

05 آذر

طریقه صحیح شستشوی بینی بعد از عمل

ادامه مطلب

02 آذر

نحوه خوابیدن بعد از عمل ابدومینوپلاستی

ادامه مطلب

28 آبان

مزیتها و معایبی که پروتز چانه دارد؟

ادامه مطلب

24 آبان

فرایند سوهان کشیدن بینی پس از عمل زیبایی

ادامه مطلب

21 آبان

عمل زیبایی کوچک کردن سینه در مشهد

ادامه مطلب

14 آبان

بهترین قرص برای کاهش ورم بینی بعد از عمل بینی چیست؟

ادامه مطلب

09 آبان

حمام کردن بعد از عمل بینی

ادامه مطلب

03 آبان

شستشو صورت یا حمام بعد از بوتاکس چگونه هست؟

ادامه مطلب

20 مهر

تزریق ژل به سینه در مشهد

ادامه مطلب

12 مهر

بوتاکس معده باعث لاغری می شود؟

ادامه مطلب

31 شهریور

ساکشن غبغب در مشهد - هزینه برداشتن غبغب

ادامه مطلب

22 شهریور

مراقبت ها پس از لیفت سینه

ادامه مطلب

08 شهریور

هزینه عمل سینه زنان ، هزینه عمل زیبایی سینه زنان

ادامه مطلب

28 مرداد

استخر بعد از بوتاکس

ادامه مطلب

22 مرداد

تزریق بوتاکس چشم گربه ای

ادامه مطلب

12 تیر

جراحی بوکال فت یا تخلیه چربی دهان

ادامه مطلب

04 تیر

تزریق ژل به چانه در مشهد

ادامه مطلب

31 خرداد

لیفت صورت با نخ ( نخ لیفت)

ادامه مطلب

30 خرداد

انجام بوتاکس در دوران شیردهی و بارداری

ادامه مطلب

25 خرداد

تزریق چربی به باسن در مشهد

ادامه مطلب

22 خرداد

بهترین جراح بینی در مشهد | هزینه بهترین جراح بینی در مشهد

ادامه مطلب

20 خرداد

ژنیکوماستی چیست و هزینه عمل ژنیکوماستی چقدر است

ادامه مطلب

مقالات مرتبط با فین کردن پس از عمل زیبایی بینی

whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما