کلینیک زیبایی دکتر طالب زاده - ایوازه : فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید
لوگو وبسایت موبایل

برآمدگی استخوان بینی بعد از عمل و راه درمان آن

شنبه, 08 بهمن 1401

برآمدگی استخوان بینی بعد از عمل و راه درمان آن

یکی از دلایلی که منجر به ایجاد برآمدگی استخوان بینی پس از عمل می گردد تورم است. در حالت کلی ایجاد برآمدگی استخوان بینی پس از عمل با گذشت تقریباً یک سال بایستی مورد ارزیابی واقع شود. به طور معمول در صورتی که برآمدگی استخوان بینی پس از عمل با استفاده از لیزر به وجود آید دلیل آن از سوی پزشکان تورم بیان می شود. بعد از این که ورم استخوان بینی از بین رفت بایستی به پزشک مراجعه نمایند. ما در این مقاله سعی می کنیم تا راه های درمان به منظور رفع برآمدگی استخوان بینی پس از عمل را عنوان کنیم.

دلایل ایجاد برآمدگی استخوان بینی بعد از عمل

افرادی که به جراحی بینی جهت زیبایی می‌پردازند ممکن است پس از انجام این عمل شاهد برآمدگی استخوان بینی باشند که به طور معمول این برآمدگی استخوان دلایلی را به دنبال دارد مهمترین دلایل ایجاد برآمدگی استخوان بینی پس از عمل به شرح زیر است:

دلایل ایجاد برآمدگی استخوان بینی بعد از عمل

همچنین بخوانید : فین کردن پس از عمل زیبایی بینی

ایجاد پینه یکی از دلایل برآمدگی استخوان بینی پس از عمل

توجه داشته باشید زمانی که به منظور افزایش زیبایی ظاهری در پی عمل بینی هستید ممکن است با مشکل برآمدگی استخوان بینی مواجه شوید. در واقع تشکیل پینه در ناحیه ای که استخوان آن برآمده شده است از جمله دلایل این برآمدگی به حساب می آید.

زمانی که بینی را جراحی می کنید در حقیقت استخوان های موجود در آن ناحیه را برش می دهند و هنگامی که استخوان می خواهد جوش بخورد ممکن است که شما با عارضه ایجاد پینه مواجه شوید.

ایجاد تورم یکی از دلایل برآمدگی استخوان بینی پس از عمل

یکی از عمده ترین مسائلی که باعث برآمدگی استخوان بینی می شود تورم می باشد. به طور کلی پس از جراحی ممکن است در قسمت بافت بینی تورم ایجاد گردد. در نظر داشته باشید که کاهش سرعت بهبود و همچنین ترمیم تورم بافتی در ناحیه ای که بینی را عمل کرده اید در مقایسه با بخش های دیگر منجر به ایجاد برآمدگی خواهد شد.

به طور معمول جراح بینی مدت زمان مشخص به عنوان مثال یک سال جهت از بین رفتن تورم بینی را مد نظر قرار می دهند. اگر بعد از گذشت بازه مشخص برآمدگی استخوان بینی همواره وجود داشته باشد بایستی به سرعت به درمان آن بپردازید.

وجود استخوان اضافی دلیلی برای ایجاد برآمدگی استخوان بینی پس از عمل

در صورتی که برآمدگی استخوان پس از عمل از یک سال بیشتر طول بکشد دلیل آن می‌ تواند استخوان اضافی باشد. این برآمدگی عمدتاً به راحتی از بین نخواهد رفت مگر این که اقدامات لازم جهت درمان آن را انجام دهید.

راه های درمان برآمدگی استخوان بینی پس از عمل

دقت داشته باشید همانگونه که به منظور ایجاد برآمدگی استخوان بینی یکسری دلایلی وجود داشت بنابراین شیوه های متعددی نیز به منظور درمان برآمدگی استخوان بینی پس از عمل وجود دارد. اگر جزو افرادی هستید که بینی خود را عمل کرده اید و تقریباً یک سال از عمل کردن بینی می گذرد و شاهد برآمدگی استخوان بینی هستید پیش از همه باید دلیل این برآمدگی را مشخص کنید و در نهایت در پی رفع این برآمدگی باشید. به منظور رفع برآمدگی استخوان بینی وجود دارد که شما می توانید هر یک از این راه های درمان را برگزینید.

بهتر است بدانید در صورتی که هنوز یکسال نمی‌گذرد که بینی خود را عمل کرده‌اید باید بدانید که متخصصان دو دلیل را برای ایجاد چنین مشکلی بیان کرده اند و بهترین شیوه را جهت رفع این مشکل صبوری کردن به منظور دستیابی به سلامت کامل و ترمیم مجدد ناحیه دچار اختلال شده را عنوان می کنند.

راه های درمان برآمدگی استخوان بینی پس از عمل

همچنین بخوانید : تزریق ژل به بینی برای فرم دهی بینی

استفاده از شیوه درمانی برآمدگی استخوان بینی به خاطر وجود پینه ایجاد شده پس از عمل

به طور کلی بعد از اینکه پینه در ناحیه جوش خوردگی مشاهده کردید و متوجه شدید که این پینه به خاطر جوش خوردن آن قسمت از استخوان هایی است که پزشک آن ها را برش داده است، بهر حال پس از مشاهده این برآمدگی پزشک مدتی را انتظار می کشد تا پس از گذشت یک بازه زمانی معین پینه کوچک و کوچکتر شود.

 

استفاده از شیوه درمانی برآمدگی استخوان به خاطر تورم ایجاد شده پس از عمل

حتماً شما هم می دانید هرگاه جراحی صورت می‌ گیرد در پس آن تورم هم ایجاد خواهد شد، بنابراین زمانی که بینی خود را عمل می کنید مشاهده تورم در ناحیه عمل شده مسئله غیر منطقی نمی باشد. در واقع در صورتی که دلیل برامدگی استخوان بینی شما پس از عمل همان ورم باشد بنابراین پزشکان متخصص پیشنهاد می‌کنند که بگذارید تا بدن به نحو احسن تمامی امور مربوط به ترمیم و بازسازی را انجام دهد. اگرچه یکسری شیوه هایی همچون تزریق کورتون به منظور کم کردن تورم موجود است که اگر نیاز باشد پزشک حتماً بعد از انجام معاینات لازم استفاده از این شیوه را برای بیمار خود تجویز می کند.

استفاده از شیوه درمانی برآمدگی استخوان بینی به خاطر وجود پینه ایجاد شده پس از عمل

همچنین بخوانید : طریقه صحیح شستشوی بینی بعد از عمل

در مقابل یکی دیگر از شیوه های درمان برآمدگی استخوان بینی با توجه به وجود تورم استفاده از چسب بر روی بینی می باشد. شما با انجام این کار یعنی قرار دادن چسب بر روی بینی تا حد زیادی می توانید تورم موجود را کاهش دهید. کار اصلی چسب فشار آوردن بر روی تورم بینی بوده که مایعات موجود در بافت های بینی را نیز جذب می کند.

یکی دیگر از وظایف چسب ایجاد هماهنگی بیشتر هر یک از الیاف کلاژن در ناحیه های بخیه می باشد و در نهایت پس از گذشت زمانی ناحیه ای که دچار ورم شده است درمان و یا ورم آن کم می شود.

اگر بعد از اینکه عمل جراحی بینی را انجام داده‌اید تقریباً یک سال می گذرد و شاهد برآمدگی استخوان هستید در واقع پزشک تمامی اقدامات لازم را به منظور درمان برای رفع این برآمدگی انجام می دهد.

استفاده از شیوه درمانی برآمدگی استخوان بینی به خاطر وجود استخوان اضافی در این قسمت

در صورتی که برآمدگی استخوان بینی به خاطر استخوان اضافی موجود بر روی آن باشد در واقع پزشک با توجه به میزان برآمدگی این استخوان به شما پیشنهاد می کند تا یکی از روش های درمانی را به کار گیرید؛ به عنوان مثال در صورتی که اندازه این برآمدگی خیلی زیاد نباشد لذا پزشک توصیه می کند تا از طریق کشیدن سوهان این برآمدگی را رفع کنید اما اگر این برآمدگی بیشتر باشد استفاده از جراحی ترمیمی یکی از راه های درمانی پیشنهادی می باشد. شما می توانید از سایر روش های درمانی همچون تزریق ژل، لیزر، تزریق چربی به بینی و یا لیفت بینی با استفاده از نخ را مورد استفاده قرار دهید.

بازگشت برآمدگی استخوان بینی پس از عمل صحت دارد یا خیر؟

این سوال بسیاری از کاربران است که ممکن است در ذهن شما هم ایجاد شده باشد. دقت داشته باشید که پاسخ دادن به چنین پرسشی به یکسری عواملی بستگی دارد. امکان دارد که برجستگی که بر روی بینی ایجاد شده است به خاطر وجود استخوان باشد در چنین وضعیتی پزشک در صدد رفع این مشکل بر می آید، به همین خاطر امکان دارد که به شما استفاده از سوهان و یا جراحی ترمیمی را توصیه نماید.

با استفاده از این روش ها شما می‌توانید به برطرف کردن برآمدگی استخوان بینی بپردازید، اما با توجه به اینکه برخی از افراد دارای بینی های گوشتی هستند و پوست اینگونه از بینی ها ضخامت بیشتری دارد لذا خوب شدن تورم ایجاد شده نیازمند زمان بیشتری است؛ از این رو تعداد افراد بی شماری احساس می کنند که بینی آنها دچار ایجاد برآمدگی استخوان پس از عمل شده است در چنین مواردی باید دقت داشته باشید که ورم ایجاد شده بعد از یک مدت زمانی کم شده و ممکن است با گذشت یک سال این ورم بیش از پیش کاهش پیدا کند اما توصیه می کنیم مشاوره های لازم را از پزشک خود بگیرید.

بازگشت برآمدگی استخوان بینی پس از عمل صحت دارد یا خیر؟

همچنین بخوانید : فرایند سوهان کشیدن بینی پس از عمل زیبایی

در نظر داشته باشید که یکسری عوامل گوناگونی وجود دارد که ممکن است منجر به بازگشت برآمدگی استخوان بینی پس از عمل گردد مهم ترین این عوامل را در پایین شرح داده ایم:

عدم پیش بینی احتمالات

اگر شما کسی هستید که بینی خود را عمل کرده اید یکی از نکاتی که باید آن را همیشه در نظر داشته باشید این است که هیچگونه ضمانتی به منظور برنگشتن برآمدگی استخوان بینی پس از عمل را شاهد نیستیم؛ چرا که مدیریت نمودن همه توصیه ها و مراقبت ها به پزشک تنها بستگی ندارد بلکه بیشتر این مراقبت ها توسط خود شخص باید رعایت گردد، اگرچه احتمال دارد برخی از برگشت ها به خاطر وجود یکسری اختلالات ساختاری و یا حتی بیماری‌های مختلف باشد.

سن افراد

جالب است بدانید نوجوانانی هستند بعد از اینکه عمل جراحی بینی را انجام دادند باز هم بینی آن ها رشد داشته است، بنابراین پس از انجام عمل بینی ممکن است شاهد یکسری تغییراتی در چهره آن ها باشیم لذا بعد از عمل جراحی این تغییرات امکان دارد که آن ها را خوش‌چهره نشان ندهد، به همین خاطر است که شماری از پزشکان و جراحان حاضر نیستند تا بینی نوجوانان و افراد را در سنین پایین جراحی کنند.

مهمترین نکات پس از جراحی بینی برای جلوگیری از ایجاد برآمدگی استخوان بینی

به منظور جلوگیری از ایجاد برآمدگی استخوان بینی پس از عمل بایستی حتما یکسری نکاتی را که پزشک به شما توصیه می‌کند رعایت کنید.

مهم ترین مواردی که باید حتما آن ها را مورد ارزیابی قرار دهید و پس از عمل به منظور عدم ایجاد برآمدگی استخوان بینی رعایت کنید به شرح زیر است:

- هرگاه برآمدگی استخوان بینی را مشاهده کردید بعد از اینکه شش ماه از این مسئله گذشت مراجعه کردن به پزشک را در راستای کار خویش قرار دهید.

- پزشک جراح اگر احساس نیاز کند حتماً با استفاده از بی حسی بسیار ساده و با یک ابزار مشابه سوهان سعی می کند این برآمدگی را رفع کند.

- توجه داشته باشید چسبی که باید آن را بر روی بینی بچسبانید به گونه‌ای بر روی بینی قرار گیرد که پزشک به شما تجویز کرده است و عمدتاً ۶ ماه باید از این چسب به استفاده نمایید.

- در صورتی که بعد از انجام جراحی بینی با گذشت ۶ تا ۱۲ ماه بینی حالت مناسب خود را به دست نیاورد پزشک جراح با استفاده از روش جراحی ترمیمی سعی می‌کند تا برآمدگی استخوان بر روی بینی را از بین ببرد، اما با توجه به اینکه طی جراحی دوم ساختار بینی در یک وضعیت کاملاً ضعیف قرار گرفته است پزشک بایستی از تخصص، مهارت و دانش کافی برخوردار باشد و تا حد زیادی تلاش کند که هیچ‌گونه جای زخمی ایجاد نشود.

- درست زمانی که بینی خود را عمل کرده اید شاهد ورم در این قسمت هستید بنابراین پس از مشاهده تورم بر روی بینی خود اصلاً سردرگم و دستپاچه نشوید، چرا که این امر طبیعی بوده و ممکن است پس از انجام هرگونه جراحی دیگری نیز اتفاق افتد؛ اما اگر دلهره دارید می توانید جهت رفع و مشورت با پزشک این موضوع در میان بگذارید و به هیچ عنوان خودسرانه هیچگونه داروی درمانی بدون نسخه پزشک استفاده نکنید. چرا که ممکن است وضع را از آن هم که هست خراب تر کنید و مشکلات جانبی دیگری را برای خود به وجود آورید.

افزون بر این موارد اگر کسی از آشنا های شما به جراحی بینی پرداخته بود هیچگاه از پیش خود سعی نکنید تا برایش نسخه پیچید زیرا با کوچک‌ترین اشتباه شما ممکن است مشکل بزرگی برایش ایجاد شود. در چنین حالتی تنها مشورت با پزشک را مدنظر قرار دهید.

مهمترین نکات پس از جراحی بینی برای  جلوگیری از ایجاد برآمدگی استخوان بینی

همچنین بخوانید : بهترین قرص برای کاهش ورم بینی بعد از عمل بینی چیست؟

سخن پایانی

آن دسته از افرادی که به منظور افزایش زیبایی خود به سمت جراحی بینی می روند امکان دارد از همان ابتدا به خاطر احساس درد در این ناحیه و یا حتی هراس از بازگشت برآمدگی استخوان بینی نسبت به تصمیمی که می خواهند بگیرند شک داشته باشند، اما اگر بنا بر هر دلیلی نیاز به جراحی باشد بایستی حتماً نسبت به مهارت و تخصص پزشک جراح اطمینان کامل داشته باشید و برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه می کنیم پیش از آغاز فرآیند جراحی بینی مشاوره های پزشک را در راستای کار خویش قرار داده و تک تک موارد بیان شده را در نظر بگیرید؛ همچنین در این مقاله سعی شد تا در رابطه با برآمدگی استخوان بینی پس از عمل و راه های درمان آن صحبت کنیم.

توجه داشته باشید نکاتی را جهت مراقبت بیشتر افراد پس از عمل بیان کردیم اگر می خواهید بعد از گذراندن دوره بهبودی هیچگونه مشکلی نداشته باشید بهتر است تمامی نکات بیان‌شده را رعایت نمایید تا نتیجه نهایی همان شود که انتظارش را داشتید.

همانگونه که در بالا هم بیان کردیم ممکن است برآمدگی استخوان پس از عمل جراحی بینی بازگشت داشته باشد. از مهمترین دلایلی که منجر به ایجاد این چنین برآمدگی هایی می گردد می توان به وجود پینه، تورم و حتی استخوان های اضافه در این قسمت بر اثر جوش خوردگی استخوان ها اشاره نمود.

به طور معمول پینه و ورم حاصل از جراحی با گذشت تقریباً یک سال ممکن است برطرف شود اما در صورتی که مشکل شما وجود استخوان های اضافه باشد بنابراین با نسخه پزشک احتمال دارد که نیاز به سوهان کشیدن و یا جراحی ترمیمی داشته باشید.

 

عمل زیبایی بینی امکان دارد تا دو هفته پس از عمل به دلیل وجود داشتن مخاط در بینی گرفتگی بینی داشته باشید و مشکلی را برای تنفس ایجاد کند ولی پس از دو هفته خیر 

بله برای برطرف کردن برآمدگی استخوان بینی پس از عمل روش هایی وجود دارد که در مقاله به آن پرداخته ایم

نظرات درباره برآمدگی استخوان بینی بعد از عمل و راه درمان آن

آخرین مقالات
22 شهریور

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی در مشهد

ادامه مطلب

14 شهریور

متخصص زیبایی زنان مشهد + بهترین جراح زیبایی زنان

ادامه مطلب

09 شهریور

اسکلروتراپی چیست؟ و چه کاربردی دارد

ادامه مطلب

04 شهریور

بزرگ کردن آلت تناسلی مردان با تزریق ژل

ادامه مطلب

02 شهریور

بهترین سن برای جراحی زیبایی سینه

ادامه مطلب

29 مرداد

عمل مینی بای پس معده + مزایا و معایب و هزینه

ادامه مطلب

25 مرداد

عمل بای پس معده در مشهد + هزینه و عوارض

ادامه مطلب

21 مرداد

بالن معده مشهد : بهترین پزشک بالون معده در مشهد

ادامه مطلب

17 مرداد

پماد زینک اکساید بهترین برای محافظت از پوست

ادامه مطلب

13 مرداد

فیشیال facial صورت چیست؟ مزایا و مراحل آن

ادامه مطلب

07 مرداد

مراقبتهای بعد از عمل ماموپلاستی چگونه است؟

ادامه مطلب

03 مرداد

همه چیز در مورد پماد بتامتازون

ادامه مطلب

30 تیر

صفر تا صد قرص زینک : فواید نحوه مصرف و عوارض

ادامه مطلب

26 تیر

سینه سوم یا پستان فرعی

ادامه مطلب

22 تیر

عدم تقارن سینه و روش های درمان

ادامه مطلب

18 تیر

مدت زمان ماندگاری تزریق ژل

ادامه مطلب

14 تیر

عوارض استفاده از قرص های چاقی

ادامه مطلب

11 تیر

جابه جایی پروتز سینه : نشانه ها و راه های درمان آن

ادامه مطلب

07 تیر

صفر تا صد عمل اسلیو معده را بدانید

ادامه مطلب

03 تیر

تقویت موی سر مردان

ادامه مطلب

31 خرداد

آمپول کاهش ورم بینی چیست؟

ادامه مطلب

27 خرداد

بررسی علت ایجاد اگزما پوستی و راه‌های درمان آن

ادامه مطلب

23 خرداد

قرص سیپروترون کامپاند برای چیست + عوارض و نحوه مصرف

ادامه مطلب

19 خرداد

پسوریازیس چیست ؟ + راه های درمان

ادامه مطلب

15 خرداد

پلاسما جت چیست؟ + مراقبت های پس از پلاسما جت

ادامه مطلب

11 خرداد

سریع ترین راه از بین بردن لک صورت | درمان لک صورت

ادامه مطلب

07 خرداد

پماد کلسیپوتریول : موارد مصرف ، نحوه مصرف و عوارض شایع

ادامه مطلب

03 خرداد

بهترین کلینیک زیبایی مشهد چه ویژگی هایی دارد

ادامه مطلب

30 اردیبهشت

مراقبت‌ های ‌بعد از عمل سینه که باید بدانید

ادامه مطلب

27 اردیبهشت

پماد کالامین برای چیست؟ نحوه مصرف و عوارض استفاده از آن

ادامه مطلب

24 اردیبهشت

خواص آلوئه ورا برای پوست صورت

ادامه مطلب

21 اردیبهشت

چاق و سفت شدن صورت در مدت زمان یک هفته

ادامه مطلب

18 اردیبهشت

مرگ بر اثر پیکر تراشی و لیپوساکشن | آیا مرگ بر اثر پیکرتراشی واقعیت دارد یا شایعه است؟

ادامه مطلب

15 اردیبهشت

ماسک صورت با ماست

ادامه مطلب

11 اردیبهشت

سوتین مخصوص بعد از عمل سینه

ادامه مطلب

07 اردیبهشت

چه عواملی باعث بزرگ شدن بینی می شود؟

ادامه مطلب

03 اردیبهشت

ویتامین های چاق کننده سریع

ادامه مطلب

30 فروردین

مشکلات تنفسی بعد از عمل بینی

ادامه مطلب

27 فروردین

حاملگی بعد از ابدومینوپلاستی امکان پذیر است؟

ادامه مطلب

24 فروردین

بهترین روش های درمان شوره سر

ادامه مطلب

مقالات مرتبط با برآمدگی استخوان بینی بعد از عمل و راه درمان آن

whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما