کلینیک زیبایی مشهد : فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید
لوگو وبسایت موبایل

خوردن قرص برای کاهش سریع‌تر ورم بعد از جراحی بینی

شنبه, 14 آبان 1401

بهترین قرص برای کاهش ورم بینی بعد از عمل بینی چیست؟

این قرصها عموما برای افرادی مناسب است که پس از عمل زیبایی بینی می خواهند تورم بینی آنها با سرعت بیشتری از بین برود. به همین منظور پزشک جراح پس از این عمل زیبایی این نوع قرصها را برای این گونه افراد تجویز میکند.

اما باید توجه کنید که قرص های کاهش ورم بینی متفاوت هستند و هرکدام واکنش مختلفی را برای افراد ایجاد می کنند. پس توجه به نسخه پزشک بسیار مهم می‌باشد. چرا که هر فرد واکنش متفاوتی به این داروها نشان می دهد. به همین منظور پس از عمل بینی حتماً دارویی را استفاده کنید که پزشک جراح شما آن را توصیه کرده است.

در حالت کلی مولتی ویتامین ها برای افراد معمولی عوارض خاصی ندارد. اما شخصی که عمل زیبایی بینی را انجام داده و در دوران نقاهت به سر می‌برد مصرف این ویتامین ها نیز می تواند عوارض بسیار خطرناکی داشته باشد. پس باز هم تاکید می‌کنیم اگر عمل زیبایی بینی انجام داده اید، حتماً از بهترین جراح بینی کمک بگیرید و هر دارویی را به صورت خودمختار استفاده نکنید و حتماً طبق توصیه پزشک داروهای مورد نظر را تهیه کنید.

مطالعه ی این مقاله می تواند به واکنش و معرفی انواع داروهای کاهش ورم بینی پس از عمل زیبایی بسیار موثر باشد. پس این مواد را به خوبی مطالعه کرده و توجه کنید که این مقاله به صورت عمومی تمام داروها را معرفی می‌کند و به صورت تخصصی حتماً باید از پزشک خود کمک بگیرید. این مقاله صرفا جهت آشنایی شما با داروهای کاهش ورم بینی آماده شده است.

مصرف قرص راکوتان برای کاهش ورم بینی

این قرص عموماً برای کاهش جوش صورت استفاده می شود و دارویی بسیار خطرناک برای دوران نقاهت عمل زیبایی بینی می باشد. با اینکه این دارو به خودی خود عوارض جانبی ندارد، اما در دوره نقاهت و پس از ۶ ماه از دوره نقاهت عمل زیبایی بینی می تواند بسیار خطرناک باشد. به همین خاطر به هیچ عنوان این دارو را تا ۶ ماه قبل و بعد از عمل زیبایی بینی استفاده نکنید.

 

مصرف قرص راکوتان برای کاهش ورم بینی

همچنین بخوانید : ویژگی های بهترین متخصص زیبایی

البته در برخی موارد ممکن است گوشت بینی شما ضخامت بیشتری داشته باشد. لذا فقط و فقط با تجویز پزشک در دوره معین شما می توانید از این دارو استفاده کنید. توجه داشته باشید که استفاده خودمختار از این دارو می‌تواند عوارض بسیار خطرناکی را به همراه داشته باشد.

پزشکان حوزه عمل های زیبایی تحقیقات زیادی در حوزه دارویی راکوتان داشته اند و متوجه شده اند که این دارو در کوتاه مدت می تواند تاثیرات مثبتی در عمل زیبایی بینی داشته باشد و دوره نقاهت فرد بدون هیچ مشکلی پیش می رود. اما مصرف زیاد از حد این دارو در دوره نقاهت می‌تواند نتایج معکوسی داشته باشد و موجب آسیب های جدی در دوره نقاهت فرد شود.

ورم بینی ممکن است به دلیل عوامل مختلفی از جمله عفونت، التهاب، عوارض جراحی یا صدمات باشد. برای درمان ورم بینی، ابتدا باید علت ورم شناسایی شود. در برخی از موارد، مصرف داروهای ضد التهاب و درد مانند ایبوپروفن و پاراستامول ممکن است برای کاهش ورم موثر باشد. همچنین، استفاده از کولدپک (ژله یا دستمال خنک) روی بینی می‌تواند به کاهش ورم کمک کند.

در صورتی که ورم بینی شما به دلیل عوارض جراحی یا صدمات است، باید به پزشک خود مراجعه کرده و راهنمایی‌های درمانی مورد نیاز را از او دریافت کنید. همچنین، در صورتی که ورم بینی باعث نگرانی‌های شما شده است، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و تشخیص و درمان دقیق را از او دریافت کنید.

مصرف قرص آناهیل برای کاهش ورم بینی

بروملین ماده ای است که در آناناس موجود است، قرص آناهیل از ترکیبات این ماده تشکیل شده است و برای کاهش ورم بینی مورد استفاده قرار می گیرد. تاثیر کاهش ورم بینی پس از عمل زیبایی توسط قرص آناهیل بسیار چشمگیر می باشد و به سرعت می تواند ورم های ناشی از این عمل زیبایی را از بین ببرد. همچنین اگر کبودی هایی در ناحیه بینی ایجاد شده باشد با کمک این قرص می توان این مشکلات را برطرف کرد. قرص آناهیل سرشار از ویتامین سی میباشد و در کاهش دوره نقاهت بهترین تاثیر را دارد.

 

مصرف قرص آناهیل برای کاهش ورم بینی

همچنین بخوانید : بلفاروپلاستی مشهد

همانطور که در قسمتهای ابتدایی این مقاله اشاره شد استفاده خودسرانه از برخی داروها می‌تواند عوارض سوء داشته باشد. این قرص نیز با توجه به حساسیت در استفاده می بایست ابتدا توسط پزشک تجویز شود و سپس مورد استفاده بیمار قرار بگیرد. حتی اگر این قرص برای شما موثر عمل کند، استفاده بیش از حد آن نیز می‌تواند خطر آفرین باشد. پس از مدت استفاده و میزان استفاده آن در روز باید توسط پزشک تعیین شود.

آناهیل یک داروی ضد التهاب محسوب میشود.که در ترکیبات خود حاوی کافئین است .این دارو قرص بیشتر برای درمان التهابات و درد های عضلانی ،مفاصل و استخوان ها استفاده میشود اما برای کاهش ورم بینی توصیه نمیشود .

ورم بینی ممکن است به دلیل عوامل مختلفی از جمله عفونت، التهاب، عوارض جراحی یا صدمات باشد. برای درمان ورم بینی، ابتدا باید علت ورم شناسایی شود. در برخی از موارد، مصرف داروهای ضد التهاب و درد مانند ایبوپروفن و پاراستامول ممکن است برای کاهش ورم موثر باشد. همچنین، استفاده از کولدپک (ژله یا دستمال خنک) روی بینی می‌تواند به کاهش ورم کمک کند.

در صورتی که ورم بینی شما به دلیل عوارض جراحی یا صدمات است، باید به پزشک خود مراجعه کرده و راهنمایی‌های درمانی مورد نیاز را از او دریافت کنید. همچنین، در صورتی که ورم بینی باعث نگرانی‌های شما شده است، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و تشخیص و درمان دقیق را از او دریافت کنید.

کورتون برای کاهش ورم بینی

کورتون نیز یکی از داروهای ضدالتهابی به شمار می آید که در ترکیبات خود شامب پردنیزلون میباشد . این دارو برای درمان اختلالات ایمنی نیز ستفاده میشود.

ممکن است پزشکان گاهی این دارو را برای کاهش ورم بینی تجویز کنند اما باید توجه داشته باشید که این دارو را هیچ وقت خودسرانه و بدون دستور پزشک مصرف نکنید.

همچنین، مصرف کورتون باید با احتیاط و تحت نظارت پزشک صورت گیرد، زیرا این دارو ممکن است عوارض جانبی جدی از جمله ضعف عضلانی، افزایش وزن، افزایش فشار خون، افتادگی سطح عضلاتی و سایر عوارض ناخواسته داشته باشد. بنابراین، قبل از شروع مصرف کورتون، باید با پزشک خود در مورد مزایا و معایب استفاده از این دارو صحبت کنید و تمامی سوالات و شکوفه‌های خود را با او مطرح کنید.

در کل، برای کاهش ورم بعد از عمل جراحی بینی، باید به دستور پزشک خود عمل کنید. همچنین، باید از استفاده از داروهای ضد التهابی و درد مانند ایبوپروفن و پاراستامول و همچنین استفاده از کولدپک (ژله یا دستمال خنک) روی بینی خود استفاده کنید. در صورتی که ورم بینی شما بیش از حد زیاد باشد یا به هر دلیلی نگران هستید، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

این قرص با وجود تاثیر مثبت در کاهش ورم بینی عوارض بسیار خطرناک در قسمتهای مختلف بدن دارد. این قرص می تواند به قسمت های سیستمیک بدن تاثیرات بسیار منفی وارد کند. پس توصیه می شود به هیچ عنوان سمت این دارو نروید.

مصرف قرص پردنیزولون برای کاهش ورم بینی

تجویز این قرص صرفاً توسط پزشک انجام می‌شود و اگر شما خودسرانه این قرص استفاده کنید عوارض بسیار خطرناک برای شما ایجاد می شود با توجه به اینکه این قرص نیز از کورتون برخوردار می باشد، می‌تواند در شرایط عادی نیز به شما آسیب برساند، چه برسد به زمانی که شما عمل زیبایی بینی انجام داده اید و نمی توانید هر دارویی را مصرف کنید. لذا کمک گرفتن از پزشک می تواند بهترین راهکار باشد و پزشک باید برای شما این دارو را تجویز کند.

نکته مهم

اگر پزشک جراح این دارو را برای شما تجویز کرد حتماً و حتماً طبق دستورالعملی که به شما داده می‌شود دارو را مصرف کنید. چرا که استفاده نامنظم آن نیز می‌تواند عوارض سوء داشته باشد.

نکته مهم در کاهش ورم بینی

همچنین بخوانید : قرص پردنیزولون 5 برای چیست؟ + عوارض و نحوه مصرف

ورم بینی در دوره نقاهت امری طبیعی است و این ورم به مرور زمان کاهش پیدا می‌کند. اما در برخی افراد سرعت کاهش ورم بیشتر و در برخی افراد کمتر است، اینکه شما صرفا به دنبال داروهای کاهش ورم بینی باشید، تشخیص این موضوع توسط متخصص زیبایی انجام میشود و در صورت نیاز این دارو ها توصیه می شوند که آیا نیاز است سمت این دارو ها بروید یا خیر…

قرص جوشان

این قرص از جمله بی ضرر ترین و بی خطر ترین داروهای مورد تجویز پزشک می‌باشد. اما توجه کنید که این دارو های بی خطر نیز می توانند در دوران نقاهت عمل زیبایی تاثیر گذار باشند. فرقی ندارد که شما عمل زیبایی بینی، صورت، لیفت یا هر عمل زیبایی دیگری انجام بدهید. شما می بایست برای تهیه داروها حتما از پزشک جراح خود کمک بگیرید. با توجه به اینکه قرص جوشان دارای ویتامین c میباشد، می‌تواند در کاهش ورم بینی تاثیر گذار باشد. اما باز هم کمک گرفتن از پزشک متخصص می‌تواند روند درمان شما را تسریع کند.

سخن پایانی

در این مقاله اطلاعات مناسبی در رابطه با قرص های کاهش ورم بینی و انواع آنها اشاره شد، هر نوع دارویی می بایست به تجویز پزشک مصرف شود و اگر شما خارج از توصیه پزشک این داروها را مصرف کنید، می‌تواند عوارض جانبی نوآوری داشته باشد. پس برای اینکه پروسه بهتری در دوران نقاهت داشته باشید می توانید این قرص ها را با تجویز پزشک مصرف کنید.

سخن پایانی در کاهش ورم بینی

همچنین بخوانید : اتوپلاستی مشهد

پزشکان متخصص حوزه عمل زیبایی بینی هر کدام دارای روش و تخصص خاصی می‌باشند و ممکن است از راه کار مورد نظر خود برای عمل زیبایی بینی شما استفاده کنند. همچنین نوع عمل بینی شما نیز متفاوت است، ممکن است شما قصد کوچک کردن، باز کردن انحراف یا سایر مشکلات بینی خود را بخواهید برطرف کنید. به همین منظور داروهای مورد استفاده شما نیز متغیر هستند. پس کمک گرفتن از پزشک برای تجویز این داروها امری بسیار مهم در دوره نقاهت میباشد.

در انتخاب باید متذکر شوم که تمام داروهایی که شما قبل از عمل زیبایی بینی مصرف می کنید را باید با پزشک خود معرفی کنید، تا پزشک متخصص تمام این داروها را بررسی کرده و هر کدام که به عمل شما آسیب می‌زند را حذف کند و پس از عمل زیبایی نیز طبق راهنمایی پزشک داروهایی که قبل از این عمل مصرف می کردید را استفاده کنید.

تا وقتی که آتل یا همان اسپلینت برداشته نشده بهتر هست احتیاط کنید و آب به محل برش نخورد

بهتر هست به هیج عنوان تا 48 ساعت حمام نکنید و بعد از آن تا گردن را بشویید و بعد از آن به نحوی که سر پایین نباشد موها را شستشو دهید

بله قرص هایی وجود دارند که کاهش ورم بینی بعد از عمل سرعت بیشتری می بخشند

برای این مورد بهتر هست با جراح بینی خود صحبت کنید قرص های زیادی برای اینکار وجود دارد که آناهیل یکی از این قرص ها هست

نظرات درباره بهترین قرص برای کاهش ورم بینی بعد از عمل بینی چیست؟

 • صبریه
  کاربر : صبریه
  سه شنبه, 22 اسفند 1402

  سلام وقت بخیر ببخشید من دو هفته س عمل کردم یک هفته س آناهیل میخورم دچار حساسیت شدم ، قبلا دارویی میخوردم که به اونم حساسیت پیدا کردم و همین علائم الان رو داشتم ، زرد شدن و خارش پوست ، تورم کناره های بینی ، گلو درد ، درد کبد و بیست روز مشهد امام رضا بستری شدم و دارو پایه درمانم پردنیزولون با دوز بالا بود ، الان میتونم پردنیزولون بخورم تا بدتر نشده حالم؟
  خارش پوست و داخل چشمام زرد شده داخل بینیم متورم و قرمز شده و میسوزه

 • فرشته
  کاربر : فرشته
  یکشنبه, 14 آبان 1402

  من ۳۶روزه عمل کردم داخل بینیم یه راه باریک هواداره دارم ازخفگی میمیرم پره سمت راست هم حرکت نداره این ورم داخلیه یا مشکلی هست خواهش میکنم جواب بدین🥺

 • فاطمه
  کاربر : فاطمه
  شنبه, 25 شهریور 1402

  سلام من ۱ماهه از عمل بینیم میگذره و دچار خشکی شدید و مشکل تنفسی شدم آیا این امر عادیه و برطرف میشه؟

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  شنبه, 25 شهریور 1402

  سلام خیر با دکتر خود صحبت کنید و قضیه رو مطرح کنید

 • مروارید
  کاربر : مروارید
  جمعه, 19 خرداد 1402

  سلام خسته نباشید.ممنونم که راهنمایی میفرمایید. بنده ۲هفته است عمل کردم و داخل بینی سمت چپ به شدت سوزش دارم و احساس گرفتگی و التهاب داخلش را دارم چکار باید کنم؟؟

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  شنبه, 20 خرداد 1402

  می‌توانید با استفاده از آب بالاتر از معمول و یا استفاده از بخور و تهویه درست، تلاش کنید تا درد و سوزش کاهش پیدا کند. همچنین می‌توانید از قطره بینی ضد التهاب و یا ضد آلرژی استفاده کنید که برای موقت کاهش التهاب و سوزش بینی شما مفید است. اما برای درمان دقیق و کامل، نیاز به مشاوره پزشکی دارید

 • سارا
  کاربر : سارا
  یکشنبه, 14 خرداد 1402

  سلام وقت بخیر من ۴ماهه بینیمو عمل کردم برای ورم و بی حسی نوک بینی به دکترم مراجعه کردم. گفتن همچی عادیه و برام قرص پردنیزولون ۵۰ صبح ها نصف تجویز کردن.
  من بیماری ms دارم میخواستم با شما هم مشورت کنم آیا این دارو ضررش برای من بیشتر از منفعتش نیست؟

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  سه شنبه, 16 خرداد 1402

  پیشنهاد می‌شود که قبل از هر گونه مصرف دارویی، با پزشک معالج خودتان مشورت کنید

 • نازنین
  کاربر : نازنین
  سه شنبه, 22 آذر 1401

  من بینیم گوشتی بوده الان 4 ماهه عمل کردم ولی هنوز ورم داره ، قرص آناهیل بخورم؟

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  سه شنبه, 22 آذر 1401

  ضمن تشکر از ارسال نظر شما ، در نظر داشته باشید در عمل های بینی گوشتی احتمال وجود ورم بین 6 ماه تا یکسال طبیعی هست

 • سلطانی
  کاربر : سلطانی
  پنجشنبه, 03 آذر 1401

  کاشکی در مورد عوارضش هم توضیح بیشتری میدادید

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  پنجشنبه, 03 آذر 1401

  ضمن تشکر از ارسال نظر شما این قرص ها دارای عوارض زیادی نمی باشند

آخرین مقالات کلینیک زیبایی

20 فروردین

تاریخچه دانشگاه باهچه شهیر

ادامه مطلب

15 فروردین

روشهای موثر برای لاغر کردن صورت

ادامه مطلب

08 فروردین

اقدامات ممنوعه بعد از تزریق ژل

ادامه مطلب

02 فروردین

تزریق ژل زیر چشم معجزه و درمان قطعی سیاهی و گودی چشم

ادامه مطلب

25 اسفند

بهترین راه های درمان افتادگی پلک

ادامه مطلب

20 اسفند

تزریق چربی و عوارض تزریق چربی

ادامه مطلب

15 اسفند

عوارض عمل بلفاروپلاستی را بشناسیم

ادامه مطلب

10 اسفند

مقایسه روش های برداشتن خال صورت

ادامه مطلب

30 بهمن

صفر تا صد قرص فیتو + نظرات افراد و بررسی اصالت

ادامه مطلب

25 بهمن

خشکی چشم بعد از بلفاروپلاستی

ادامه مطلب

20 بهمن

روش یخ درمانی برای پوست

ادامه مطلب

18 بهمن

آیا پیکر تراشی قابل برگشت است؟

ادامه مطلب

16 بهمن

آیا از تاثیر خواب بر‍‍‍ پوست صورت اطلاعی دارید؟

ادامه مطلب

15 بهمن

کبودی چشم بعد از جراحی بینی ( رینوپلاستی)

ادامه مطلب

10 بهمن

معروف ترین رژیم های لاغری دنیا

ادامه مطلب

05 بهمن

ماموپلاستی چیست؟ آیا جای بخیه ماموپلاستی باقی می ماند؟

ادامه مطلب

30 دی

بررسی علل و درمان سفت و دردناک شدن نوک سینه اقایان

ادامه مطلب

25 دی

درمان واریس با لیزر و مزایا و مراقبت های آن

ادامه مطلب

20 دی

اندولیفت چیست؟ تمام آنچه که باید از اندولیفت بدانید

ادامه مطلب

16 دی

تاثیر جراحی زیبایی بینی بر حس بویایی

ادامه مطلب

12 دی

ماموگرافی دیجیتال چیست؟

ادامه مطلب

07 دی

7 دلیل اساسی برای نیاز به عمل لیپوماتیک چیست؟

ادامه مطلب

04 دی

ترس از عمل ابدومینوپلاستی

ادامه مطلب

16 آذر

راهکار برای افزایش سایز سینه چیست؟

ادامه مطلب

24 آبان

لیپولیز چیست و چه کاربردی دارد؟

ادامه مطلب

29 مهر

اهمیت ماساژ در لیپوماتیک

ادامه مطلب

18 مهر

جراحی زیبایی لیفت ران در مشهد

ادامه مطلب

22 شهریور

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی در مشهد

ادامه مطلب

14 شهریور

متخصص زیبایی زنان مشهد + دکتر زیبایی واژن مشهد

ادامه مطلب

09 شهریور

اسکلروتراپی چیست؟ و چه کاربردی دارد

ادامه مطلب

04 شهریور

بزرگ کردن آلت تناسلی مردان با تزریق ژل ، تزریق چربی یا عمل جراحی

ادامه مطلب

02 شهریور

بهترین سن برای جراحی زیبایی سینه

ادامه مطلب

29 مرداد

عمل مینی بای پس معده + مزایا و معایب و هزینه

ادامه مطلب

25 مرداد

عمل بای پس معده در مشهد + هزینه و عوارض

ادامه مطلب

21 مرداد

بالن معده مشهد : بهترین پزشک بالون معده در مشهد

ادامه مطلب

17 مرداد

پماد زینک اکساید بهترین برای محافظت از پوست

ادامه مطلب

13 مرداد

فیشیال facial صورت چیست؟ مزایا و مراحل آن

ادامه مطلب

07 مرداد

مراقبتهای بعد از عمل ماموپلاستی چگونه است؟

ادامه مطلب

03 مرداد

همه چیز در مورد پماد بتامتازون

ادامه مطلب

30 تیر

صفر تا صد قرص زینک : فواید نحوه مصرف و عوارض

ادامه مطلب

مقالات مرتبط با بهترین قرص برای کاهش ورم بینی بعد از عمل بینی چیست؟

whatsapp
whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما