دکتر حسن طالب زاده - حدیث ایوازه فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید
لوگو وبسایت موبایل

راه های کوچک کردن بینی در خانه

یکشنبه, 30 بهمن 1401

راه های کوچک کردن بینی در خانه

همواره افرادی در جامعه وجود دارند که ممکن است نسبت به فرم بینی خود رضایت کافی نداشته باشند و احساس کنند که دماغشان بیش از حد بزرگ است، بنابراین همواره دنبال راهکار هایی هستند که از طریق آن بتوانند بینی خود را کوچک کنند، در صورتی که بتوانند این فرآیند را در خانه انجام دهند بسیار برایشان خوشایند خواهند بود. از طریق انجام راهکارهای مختلف به منظور کوچک کردن بینی در خانه نیاز به پرداخت هزینه های زیادی نخواهید بود.

به طور کلی بینی یکی از اجزایی است که در چهره هر فردی به سرعت خود را نمایان می سازد، بنابراین چهره افراد تا حد زیادی به فرم بینی بستگی دارد. هر چقدر فرم بینی زیبا تر باشد بنابراین چهره نیز زیباتر دیده خواهد شد، به همین خاطر آن دسته از افرادی که بینی های آن ها گوشتی و بزرگ است می خواهند از شیوه هایی استفاده کنند که برایشان هزینه زیادی در بر نداشته باشد و بتوانند با انجام آن ها جواب بگیرند از لین رو شیوه های متعددی به منظور کوچک کردن بینی در منزل وجود دارد که با انجام آن ها می توانید نتایج مطلوبی را به دست آورید. در این مقاله می‌خواهیم راه های کوچک کردن بینی در خانه را بیان کنیم.

 

شکل بخشیدن به بینی با استفاده از روش های گوناگون

تمام انسان ها که در سراسر جهان زندگی می کنند بینی آن ها دارای اندازه های گوناگون می باشد، بنابراین با مشاهده چهره افراد می توان به سایز بینی آن ها پی برد اما برخی از افرادی وجود دارند که نسبت به فرم بینی خود رضایت نداشته و از حالت آن ممکن است حتی خجالت هم بکشند، بنابراین ممکن است در اجتماع های مختلف کمتر حضور پیدا کنند از این رو دوست دارند جهت شکل بخشیدن به بینی خود و کوچک کردن آن از شیوه هایی استفاده کنند که نیاز به جراحی بینی نداشته باشد و این شیوه ها به آن ها کمک کند تا فرم خاصی که از بینی خود انتظار دارند را به دست آورند؛ به همین منظور شیوه های متعددی برای شکل بخشیدن ببنی در منزل وجود دارد. شما می توانید هر یک از روش هایی که به شما کمک می‌کند تا به نتایج دلخواه در رابطه با سایز بینی خود به دست آورید را انجام دهید.

شکل بخشیدن به بینی با استفاده از روش های گوناگون

همچنین بخوانید :برآمدگی استخوان بینی بعد از عمل و راه درمان آن

به طور کلی برای شکل بخشیدن به بینی تمرینات زیادی موجود است که با انجام دادن هر یک از این تمرینات قادر به کوچکتر کردن بینی خود هستید. در نظر داشته باشید که تمرینات زیادی وجود دارد که افراد با مد نظر قرار دادن آن ها در پی این موضوع هستند که بینی خود را کوچک کنند؛ به عنوان مثال می‌توان گفت بینی یکی از اجزایی است که در وسط چهره قرار گرفته است به همین خاطر هنگامی که به چهره یکدیگر نگاه می کنیم اولین چیزی که خود را نشان می دهد بینی است، به همین منظور این موضوع تا حد زیادی با اعتماد به نفس ارتباط مستقیم دارد؛ در واقع هر چقدر فرم بینی و حالت چهره زیباتر باشد بنابراین افراد اعتماد به‌ نفس بیشتری داشته و در تجمعات بیشتر حضور پیدا می‌کنند، اما در صورتی که فرم بینی بزرگ باشد و حالت خوبی نداشته باشد احتمال حضور یافتن افراد در تجمعات گوناگون کمتر بوده و اعتماد به نفس آن ها نیز ریزش پیدا می کند.

 

توصیه می شود برای داشتن یک بینی زیبا و کوچک از روش‌ های گوناگونی که در این مقاله بیان می‌کنیم استفاده کنید تا به نتایج مطلوبی دست پیدا کنید.

آشنایی با شیوه های متعدد به منظور کوچک کردن بینی در خانه

- کوچک ساختن بینی با استفاده از یخ

بهتر است بدانید هرگاه جسمی سرد می شود دچار انقباض خواهد شد بنابراین بینی نیز یکی از اعضایی است که در زمان سرد شدن انقباض را در پی خواهد داشت. شما می توانید از این شیوه با توجه به دستورالعمل هایی که بیان می شود به منظور کوچکتر کردن بینی استفاده نمایید.

برای انجام این روش بایستی ابتدا تکه هایی از یخ را درون یک پارچه کاملاً تمیز قرار دهید و به آرامی آن را بر روی بینی بگذارید تا بینی از حالتی که دارد تغیی  کند و در نهایت نسبت به موقعیت اولیه خود کوچک تر دیده شود. یکی از نکات بسیار مهم در رابطه با این شیوه می‌تواند این باشد آن دسته از افرادی که از برخی بیماری‌ های عفونی و یا مشکلات مربوط به سینوس ها رنج می برند نباید از این شیوه استفاده نمایند، زیرا به کارگیری این شیوه برای چنین افرادی و به کارگیری آن در یک بازه طولانی ممکن است منجر به ایجاد خسارت های جبران ناپذیری گردد.

این نکته را هم مد نظر قرار دهید که این شیوه از سوی مراجع پزشکی و علمی تایید نشده است و تنها می‌ توان از آن برای یک بازه کوتاه استفاده نمود.

- کوچک ساختن بینی با استفاده از یخ

همچنین بخوانید : فین کردن پس از عمل زیبایی بینی

- لبخند زدن یک شیوه کاملا طبیعی به منظور فرم دهی به بینی

یکی از شیوه هایی که به صورت طبیعی می توان با استفاده از آن فرم بینی را به شکل صاف درآورد لبخند زدن می باشد. برای انجام این کار بایستی میزان لبخند زدن را افزایش داده و با استفاده از انگشت آهسته نوک بینی را به قسمت بالا هل داده و از این طریق به فرم دادن کناره های بینی بپردازید. اگر می خواهید با استفاده از شیوه لبخند زدن به نتایج دلخواه برسید بهتر است روزانه ۲۰ الی ۳۰ مرتبه به انجام این کار به پردازید بنابراین پس از گذشت اندکی نتایج حاصل از لبخند زدن را مشاهده خواهید کرد.

- لبخند زدن یک شیوه کاملا طبیعی به منظور فرم دهی به بینی

همچنین بخوانید : تزریق ژل به بینی برای فرم دهی بینی

- ماساژ دادن بینی

یکی از شیوه های آسان که به منظور فرم دهی به بینی مورد استفاده قرار می گیرد ماساژ دادن آن می باشد اگرچه ماساژدادن شیوه ای است که بسیار کاربردی عمل می کند، در واقع با استفاده از این شیوه می توان سردرد را نیز آرام نمود، بنابراین ماساژ یکی از بهترین و آسان ترین شیوه هایی است که از طریق آن می‌توان مشکلاتی از قبیل خستگی، سردرد و غیره را برطرف نمود؛ همچنین باعث ایجاد صاف شدن و فرم دهی به بینی می گردد.

برای انجام این کار بهتر است بینی را از بخشی که به عنوان پل بر روی بینی وجود دارد به دو طرف ماساژ داده و این ماساژ دادن بایستی دایره وار بر روی بینی صورت بگیرد. روزانه می توانید ۵ الی ۱۰ بار این فرایند را انجام دهید و پس از یک بازه زمانی نتایج حاصل از ماساژ بینی و فرم شکل گرفته آن را مشاهده خواهید کرد.

- استفاده از زنجبیل به منظور کوچکتر کردن بینی

یکی از شیوه هایی که امروزه با استفاده از آن می توان بینی خود را در خانه کوچک نمود استفاده از زنجبیل می باشد. زنجبیل در حقیقت یکی از موثرترین گیاهان دارویی به شمار می رود که برای بیماری های بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد، به همین خاطر از این گیاه دارویی به منظور کوچک کردن سایز بینی استفاده کرده‌اند.

برای انجام چنین کاری بایستی ابتدا زنجبیل را آسیاب نموده و پودر حاصل از آن را درون مقداری آب ریخته و آن ها را با هم مخلوط کنید. مخلوط آب و زنجبیل به حالت خمیری در آمده اکنون می‌توانید خمیر به دست آمده از مخلوط زنجبیل و آب را بر روی بینی خود به اندازه یک ربع قرار داده و اجازه دهید تا در همین مدت زمان بر روی بینی بماند. احتمال دارد در همین بازه زمانی کوتاه احساس سوزش داشته باشید، در چنین حالتی اگر نمی توانید این سوزش را تحمل کنید بهتر است به منظور کوچک‌تر کردن بینی از شیوه های دیگری استفاده نمایید.

- کوچک نمودن بینی با استفاده از شیوه بخور

یکی از شیوه های بسیار مناسبی که می توان با استفاده از آن بینی خود را کوچک نمود استفاده از بخور می باشد. در حقیقت بخور منجر به گشایش منافذ پوستی می گردد و از طریق مصرف قابل‌ توجهی از اکسیژن بینی فعالیت سوخت و ساز را به صورت گسترده انجام داده و در نهایت از طریق کاهش چربی های موجود و گوشت های اضافی که در بینی وجود دارد بینی فرم جدیدی را خواهد گرفت.

اگر می‌ خواهید به کوچکتر کردن بینی در خانه بپردازید، استفاده از بخور یک شیوه راحت خواهد بود. به منظور انجام چنین کاری می توانید بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بینی را بخور داده و طی مدت زمانی که بینی در حال بخور دادن است می توانید این عضو از بدن را ماساژ هم بدهید. از این طریق می‌توانید چربی هایی که در زیر پوست تجمع یافته اند را از آن بخش بیرون کنید. اگر می خواهید تاثیر بخور را بیشتر مشاهده کنید برای این کار می توانید مقدار اندکی یخ را درون پارچه تمیزی بگذارید و سپس آن را بر روی بینی ماساژ دهید. در حقیقت با انجام چنین کاری می توانید بینی را به حالت لیفت در آورید و تا حد زیادی از افتادگی و شل شدن بینی پس از انجام روش بخور پیشگیری می کنید.

- کوچکتر نمودن بینی با استفاده از عسل

یکی دیگر از شیوه هایی که می توان آن را در منزل انجام داد و این کار باعث کوچکتر شدن بینی می‌گردد کمک گرفتن از روغن زیتون و عسل می باشد. در حقیقت شما می توانید از طریق استفاده از روغن زیتون و عسل ماسکی را بسازید و با به کارگیری آن بینی را به یک شکل کاملاً طبیعی کوچک خواهید کرد. استفاده از این ماسک غالباً برای آن دسته از افرادی نتیجه بخش خواهد بود که بینی آن ها گوشتی است بنابراین این افراد می‌ توانند از طریق مخلوط روغن زیتون و عسل چربی هایی که در بینی وجود دارد را کاهش داده و در یک بازه زمانی شاهد کوچکتر شدن سایز بینی باشید.

در نظر داشته باشید شیوه هایی که برای کوچکتر کردن بینی در خانه در نظر می گیرید در مقایسه با شیوه های جراحی نیازمند زمان بیشتری هستند بنابراین اگر می‌خواهید بینی خود را در خانه کوچک کنید آن هم با استفاده از شیوه های طبیعی بایستی صبر و حوصله به خرج دهید تا بتوانید به نتایج مطلوبی دست یابید.

- استفاده از شیوه تنفس

شما می توانید از طریق فشار دادن پره های دماغ، بینی خود را کوچک سازید و البته این کار نیازمند تنفس قدرتمند نیز می باشد. اگر می خواهید نتایج بهتری را به دست بیاورید توصیه می کنیم بر روی بخش های پایینی فشار زیادی را وارد نمایید زمانی که این فشار را وارد می کنید بایستی میزان تنفس را کاهش دهید. برای به دست آوردن نتایج بسیار مطلوب جهت فرم عالی بینی می توانید روزانه ده مرتبه به انجام این تمرین بپردازید.

- به کارگیری شیوه های آرایشی مختلف به منظور کوچکتر کردن سایز بینی

حتماً شما هم در مجالس مختلفی اعم از مهمانی، عروسی، مسافرت و غیره حضور داشته اید در چنین مجالسی ممکن است با افرادی روبرو شده باشید که فرم بینی آن ها بسیار خوب و زیبا بوده و در چنین حالتی حتماً با خود گفته‌ اید کاش فرم بینی من هم چنین حالتی داشت، بسیاری از افراد از طریق انجام دادن گریم و آرایش قادر به کوچکتر کردن سایز بینی هستند. اگرچه انجام این شیوه به صورت موقتی است اما یکی از آسان ترین شیوه ها محسوب می شود.

با استفاده از این شیوه شما می توانید فرم بینی خود را در مقابل چشم دیگران کوچک نشان دهید اما برای مدت زمان طولانی قادر به کوچک تر کردن آن نیستید. برای انجام چنین کاری آن دسته از افرادی که سایز و ابعاد بینی آن ها رضایت بخش نیست بنابراین از طریق استفاده از کانتور تیره و یا روشن می توانند فرم خاصی را به بینی خود بدهند. اگر با ترفند های مربوط به استفاده از کانتور آشنا باشید می‌توانید بر اساس مد نظر قرار دادن فرم بینی ظاهر آن را بسیار جذاب و زیبا بسازید، اما در صورتی که می خواهید در یک مجلس بزرگی حضور داشته باشید و با شیوه های استفاده از کانتور بینی آشنا نیستید بهتر است از افراد متخصص در این حوزه کمک بگیرید.

در نظر داشته باشید آرایشگران بهترین افرادی هستند که می توانند چهره شما را به نحو احسن فرم دهند. به طور کلی بعد از اینکه فرایند آرایش پایان یافت می توانید فرم بینی خود را همانطور که انتظارش را داشتید مشاهده کنید. در حقیقت عملکرد کانتور بدین شکل است که مشکلاتی از قبیل قوز بینی، افتادگی و حتی پهنای زیاد آن را کم می کند.

سخن پایانی

توجه داشته باشید شیوه هایی که در این مقاله بیان شد برای برخی از افراد موثر واقع می شود، اما برای برخی دیگر تاثیر چندانی نخواهد داشت برای نمونه می توان گفت آن دسته از افرادی که بینی آن ها به شکل استخوانی است و چربی زیادی در زیر پوست جمع نیافته بنابراین نمی توانند به کاهش چربی ها بپردازند و بینی خود را کوچک سازند این افراد برای فرم دهی بینی خود بایستی از شیوه های جراحی بینی استفاده نمایند؛ اما آن دسته از افرادی که بینی آن ها دارای پوست ضخیم و گوشتی است قادر به استفاده از شیوه‌ هایی هستند که در خانه به راحتی انجام می‌شود و چربی هایی که در زیر پوست جمع شده اند را رفع می سازند لذا با انجام هر یک از شیوه‌ هایی که بیان شد می توانند ابعاد بینی خود را کوچک سازند.

بهتر است بدانید شیوه هایی که در این مقاله بیان کردیم تماما قادر به کوچک سازی بینی تا حد کمی می باشند اما تاثیر این شیوه ها زیاد نیست. اگر می خواهید در چهره خود تغییر اساسی ایجاد نمایید بهتر است به سراغ عمل های زیبایی بینی بروید.

 

در این روش بدون عمل جراحی با تزریق ژل فرم بینی را اصلاح می کنید این روش عوارض خاصی ندارد و بسیار محبوب هست

بله می توانید با استفاده از چند روش گفته شده بینی خود رو کوچکتر از حال حاضر کنید

نظرات درباره راه های کوچک کردن بینی در خانه

آخرین مقالات
01 فروردین

صفر تا صد قرص گین آپ

ادامه مطلب

26 اسفند

پماد ویتامین آد برای لکه های صورت

ادامه مطلب

22 اسفند

استفاده از بوتاکس برای سینه ، زیر بغل و کف دست

ادامه مطلب

17 اسفند

علامت های عفونت لب بعد از تزریق ژل

ادامه مطلب

13 اسفند

روش‌های درمان سیاهی دور چشم مزوتراپی، پی آر پی یا هایفوتراپی

ادامه مطلب

08 اسفند

کلینیک لاغری در مشهد

ادامه مطلب

04 اسفند

قرص تقویت کننده مو هیرتامین

ادامه مطلب

30 بهمن

راه های کوچک کردن بینی در خانه

ادامه مطلب

27 بهمن

مرگ در اثر تزریق بوتاکس

ادامه مطلب

23 بهمن

قرص راکوتان چه کاربردی دارد و عوارض روآکوتان چیست؟

ادامه مطلب

19 بهمن

حساسیت به بوتاکس

ادامه مطلب

16 بهمن

اگر فتق عمل نشود چه می شود

ادامه مطلب

12 بهمن

ژل جالپرو و کاربرد آن

ادامه مطلب

08 بهمن

برآمدگی استخوان بینی بعد از عمل و راه درمان آن

ادامه مطلب

04 بهمن

عمل چال گونه در مشهد با قیمت

ادامه مطلب

01 بهمن

چگونه پف زیر چشم را از بین ببریم؟ روش‌های درمان پف زیر چشم

ادامه مطلب

27 دی

تزریق چربی به واژن (لابیا) ، مزایا و عوارض

ادامه مطلب

23 دی

چه کسانی نباید هایفو انجام دهند

ادامه مطلب

19 دی

بوتاكس ديستون

ادامه مطلب

17 دی

قرص برای جلوگیری از شکستن ناخن

ادامه مطلب

12 دی

استفاده از آمپول برای شش تكه شدن شكم

ادامه مطلب

07 دی

کرم سفت کننده سینه

ادامه مطلب

03 دی

فین کردن پس از عمل زیبایی بینی

ادامه مطلب

29 آذر

بوتاکس دیستون بهتر است یا مصپورت

ادامه مطلب

26 آذر

اسلیو معده بهتر است یا لیپوماتیک

ادامه مطلب

22 آذر

جوانسازی پوست با کربوکسی تراپی در مشهد

ادامه مطلب

19 آذر

تزریق ژل لب در مشهد + قیمت تزریق ژل لب

ادامه مطلب

16 آذر

تزریق ژل به بینی برای فرم دهی بینی

ادامه مطلب

13 آذر

مزایا و معایب جوانسازی پوست صورت

ادامه مطلب

10 آذر

انواع روش ها و هزینه زاویه سازی صورت

ادامه مطلب

08 آذر

روش تخلیه ژل صورت چه عوارضی دارد؟

ادامه مطلب

05 آذر

طریقه صحیح شستشوی بینی بعد از عمل

ادامه مطلب

02 آذر

نحوه خوابیدن بعد از عمل ابدومینوپلاستی

ادامه مطلب

28 آبان

مزیتها و عوارضی که پروتز چانه دارد؟

ادامه مطلب

24 آبان

فرایند سوهان کشیدن بینی پس از عمل زیبایی

ادامه مطلب

21 آبان

عمل زیبایی کوچک کردن سینه در مشهد

ادامه مطلب

14 آبان

بهترین قرص برای کاهش ورم بینی بعد از عمل بینی چیست؟

ادامه مطلب

09 آبان

حمام کردن بعد از عمل بینی

ادامه مطلب

03 آبان

شستشو صورت یا حمام بعد از بوتاکس چگونه هست؟

ادامه مطلب

20 مهر

تزریق ژل به سینه در مشهد

ادامه مطلب

مقالات مرتبط با راه های کوچک کردن بینی در خانه

whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما