کلینیک زیبایی دکتر طالب زاده - ایوازه : فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید
لوگو وبسایت موبایل

دلایل بزرگ شدن بینی در طی زمان

پنجشنبه, 07 اردیبهشت 1402

چه عواملی باعث بزرگ شدن بینی می شود؟

اکثر افراد جامعه دارای بینی های بسیار بزرگی هستند که این مسأله در مورد اشخاصی که سن آن ها بیشتر است بیشتر صدق می کند امروزه با عوامل بسیار زیادی افراد و فرزندان نسبت به والدین خود دارای بینی خوش فرم تر و کوچک تری هستند. شکل بینی به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که ژنتیک و ارث نیز نقش زیادی در شکل و ظاهر افراد دارد. در اینجا برخی از عواملی که باعث بزرگ شدن بینی می شود را برایتان شرح می دهیم تا جهت درمان ویا جلوگیری از بزرگ شدن بینی از این روش ها استفاده نمایید. البته بسیاری از روش های که باعث بزرگ تر شدن بینی افراد می شود قابل پیشگیری نمی باشد و باید حتما تحت درمان قرار بگیرند.

از دلایل اصلی بزرگ شدن بینی چه می باشد؟

در رشد هریک از اجزای چهره و نوع فرم آن ها عوامل بسیار زیادی مانند ارث، ژنتیک، شرایط زندگی و... تاثیر گذار می باشد و از فردی به صورت ارثی ممکن است به فردی دیگر برسد ولی خوب عوامل زیاد دیگری هم وجود دارند که باعث تغییر شکل بینی و بزرگ تر شدن بینی و بدفرم شدن بینی می شود که شاید افراد تصمیم به جراحی بینی برای رفع مشکل خود روی بیاورند که شامل موارد زیر می باشد:

مسدود بودن بینی به صورت کامل

برخی از افراد به دلیل وجود بعضی از بیماری ها قادر به دم و بازدم و تنفس از طریق بینی خود نمی باشند. به دلیل رشد نکردن عظلات بینی اینگونه افراد ممکن است که بینی شان کوچک بماند و اندازه کافی رشد نکند. از جمله بیماری های که باعث انسداد بینی مش و مشکلات تنفسی و لوزه سوم می باشد. به دلیل باریک بودن غضروف بینی افراد صورتشان کشیده تر دیده می شود.

مسدود بودن بینی به صورت کامل

همچنین بخوانید : مشکلات تنفسی بعد از عمل بینی

انسداد بینی به صورت نسبی

در ورزش ها و تمرینات هوازی برخی از عظلات بینی
تحت فشار قرار می گیرد و این تحت فشار قرار گرفتن عظلات در باند مدت ممکن است که دلیلی برای افزایش و بزرگ شدن حفره های بینی باشد. در مدت زمانی که شما ورزش می کنید سوخت و ساز بدن افزایش پیدا کرده و عظلات بینی منبسط می شوند. و منبسط شدن این عظله ها باعث پهن تر شدن سر بینی و بزرگ شدن حفره های بینی می شود.

شکستی بینی افراد

یکی دیگر از دلایل بزرگ شدن بینی شکستگی بینی می باشد برخی از افراد ممکن است که به دلایل بسیار زیادی در کودکی و یا بزرگسالی و در مواقع عادی یا تصادف دچار سانحه و شکستگی بینی شوند که رشد کردن استخوان بینی باعث تغییر شکل و اندازه بینی می شود که با جراحی زیبایی می توان این مشکل را برطرف نمود.

انسداد و گرفتگی یکی از مجرا های بینی

گرفتگی بینی وجود گرفتگی بینی در سن بلوغ در برخی افراد ممکن است که باعث تغییر سایز سینوس های بینی شود و ممکن است که طرفی از صورت بزرگتر از طرف دیگر برای مخاطب قابل مشاهده باشد.

وجود پولیپ بینی

یک نوع پوشش محافظتی برای حفاظت از مخاط بینی پولیپ نام دارد و در برخی موارد به دلیل عواملی مانند جراحی یا آلرژی داشتن ممکن است تحریک شود و مشکلاتی برای فرد بیمار به وجود بیاید. اگر این مشکل درمان نشود همچنان رشد کرده و باعث رشد کردن استخوان بینی به بیرون می شود و باعث تغییر اندازه بینی افراد می شود.

افزایش سن و اثرات آن برروی تغییر شکل و اندازه بینی

 

چارچوب اصلی و مهم یک بینی غضروف ها می باشند. این غضروف ها در طول چند سال و با افزایش سن ممکن است که شکل شان تغییر کند و پهن تر شوند در نتیجه نوک بینی حالت افتاده پیداکند.
در بعضی موارد ممکن است که این افتادگی آنقدر زیاد باشد که نوک بینی وارد محدوده لب بالایی افراد شود و نوک افتاده و پهن بشود.

آدنوئیدها

از عوامل دیگری که باعث بزرگ شدن بینی افراد می شود آدنوئیدها می باشند این آدنوئیدها به علت رشد بیش از حد مخاط حفره های دماغ به علت آلرژی می باشد.در صورتی که این عارضه درمان نشود رشد بیشتری پیدا می کنند به طوریکه حفره های داخل بینی را پر می کند و در نهایت باعث فشار به استخوان بینی و بدشکل شدن و بزرگ شدن بینی خواهد شد‌.

تغییرات و بزرگ شدن بینی پس از انجام جراحی

عوارض دوره جراحی نیز  یکی دیگر از عوامل تغییر شکل و بزرگ شدن بینی می باشد. به عنوان مثال باید بگوییم که برخی از عصب های بینی در هنگام عمل جراحی آسیب می بیند و باعث منبسط شدن و بزرگ تر شدن بینی می شود که این عارضه در طول دوران نقاهت بعد عمل برطرف خواهد شد. ولی بعد از انجام عمل جراحی باید خیلی مراقب بینی خود باشید و به توصیه های پزشک خود به دقت عمل کنید چرا که دوران نقاهت پس از جراحی زیبایی بینی بسیار مهم می باشد و در فرم بینی بسیار تاثیر گذار می باشد. البته تورم بعد از جراحی بینی نیز به دو صورت می باشد که شامل تورم طبیعی پس از جراحی و تورم مزمن پس از جراحی می باشد.

تورم طبیعی پس از جراحی بینی:

پس از اتمام عمل، بینی دچار تورم و کبودی می شود که معمولا این تورم ها و کبودی ها مدت دو هفته تا یک ماه بهبود پیدا می کنند اما بستگی به دکتر و مراقبت های شخصی فرد نیز دارد .
در طی این مدت پزشک داروهای را برای بیمار تجویز می کند و همواره بر شست و شوی بینی با سرم تاکید می نماید.

تورم مزمن جراحی بینی:

از عوامل دیگر بزرگتر شدن بینی تورم مزمن جراحی بینی می باشد که در این مورد با رسوب مایع میان بافتی در زیر پوست اتفاق می افتاد زمانی که مایع میان بافتی در زیر پوست رسوب کند و تبدیل به بافت شود ممکن است که چندین ماه طول بکشید تا این بافت از بین برود. اغلب افرادی که جراحی بینی را انجام داده اند متوجه این تغییرات و تورم ها هستند و مشاهده می کنند که چگونه سایز بینی آن ها تغییر می کند.

برخی بیماری ها بر شکل بینی و بزرگ شدن بینی تاثیر می گذارد.

از نظر علمی می توانیم بگوییم که وجود برخی بیماری های سینوسی و تنفسی می تواند بر ظاهر بینی افراد تاثیر بگذارد و باعث بدفهمی بینی افراد و بزرگ شدن بینی شود پس باید همان ابتدای امر این بیماری ها را درمان نمود.

شکل گیری بینی افراد به چه صورت می باشد؟

بر اساس تغییراتی که در دوران بلوغ انجام شده مشخص شده است که بینی مردان حدود ده در صد از بینی خانم ها بزرگتر می باشد. در دوران بلوغ مردان رشد عظلانی زیادی ندارند در حالیکه در زنان بافت چربی زیادی تولید می کند و رشد بافت چربی در دوران بلوغ زنان زیاد می باشد. و طبق مطالعات انجام شده در سنین بلوغ هشتادوپنج درصد بدن زنان بافت چربی و نودوپنج درصد بافت بدن مردان از بافت بدون چربی می باشد. یکی از دلایلی که گفته شده است نسبت به اینکه بینی اجداد مان بزرگتر است این است که دانشمندان معتقد هستند که اجداد ما توده عظلانی بزرگتری داشتند و به همین علت اکسیژن بیشتری استفاده می کردند و بینی های بزرگتری داشتند.

یکی دیگر از علت های بزرگ بودن بینی گذشتگان بر اساس نظریه دانشمندان مقابله با آب و هوای سرد می باشد. ارث اجدادی و عوامل ژنتیکی بر رشد بینی بسیار تاثیر گذار می باشد اکثر پدربزرگ و مادربزرگ ها معتقدند که بینی و گوش با گذشت سن همچنان رشد می کنند و خیلی براین مسأله نماید دارند که در واقع باید بگوییم که چنین چیزی نیست.
کارشناسان معتقدند که یک مجموعه ای از ژن ها در شکل های مختلف بینی اثر گذار می باشد. این ژن ها بر اندازه، نوک بینی، وسعت پهنای بینی اثر گذار می باشد.

تغییر حالت بینی با بالا رفتن سن

به طور طبیعی، پوست به مرور زمان الاستین و کلاژن خود را از دست داده و این عامل سبب می شود ویژگی کشسانی پوست نابود شود؛ و پس از گذشت مدتی این مسئله سبب افتادگی پوست می شود. لازم به ذکر است که این نکته ی جالب را دریابید که علت این افتادگی، جاذبه ی زمین می باشد. چرا که جاذبه سبب می شود، نوک بینی به طرف پایین مایل شود، گوش ها کشیده شوند،پلک ها افتاده شوند، و همچنین سینه ها و آرواره ها حالت عجیب و متفاوتی را به خود بگیرند.به علاوه موارد فوق، جاذبه زمین طی گذشت زمان،باعث تضعیف رگ ها ،تورم، کشیدگی، ایجاد رنگ بنفش در نواحی ساق پا و در آخر سبب شود بیماری واریس نمایان شود.

بسیاری از اندیشمندان اعتقاد دارند که بشر ضمن تطابق بر جاذبه، آفریده شده است. از همین رو در بدن هر فرد، گیرنده های مکانیکی در تاندون ها ، ماهیچه ها، بخش های متفاوت گوش و مفاصل خلق شده است ضمن این که در گیرایش جهت به درستی عمل نماید، حفظ تعادل داشته باشد و طبق محیط اطرافش فعال و چابک واکنش نشان بدهد. از این رو فشار بدن هر شخص  طوری می باشد که پلاسمای خون و مایعات به علاوه جاذبه محیط پیرامون، توانایی توزیع صحیح در بدن را نیز دارا باشد. در واقع فیزیولوژی و آناتومی بدن هر شخص برای این زمین خلق شده است تا بتواند ویتامین د را از نور خورشید جذب کند و بسوزاند و کربوهیدارت و پروتئین را نیز هضم نماید. و در آخر می توان گفت نیروی جاذبه ای که حین تکمیل شدن، بدن هر کدام از ما را به این حالت شکل داده است، در اواخر عمر هم موجب بهم ریختن فرم آن می شود و در نهایت بینی شکل اولیه خود را از دست می دهد.

تغییر حالت بینی با بالا رفتن سن

همچنین بخوانید : بهترین قرص برای کاهش ورم بینی بعد از عمل بینی چیست؟

اهمیت دوران بلوغ بانوان و آقایان در تغییرات بینی

کاملا روشن است و همه ی ما آگاهیم که دوران بلوغ هر شخص؛ از اصلی ترین دوران زندگی آن محسوب می شود. و در سن ۹ تا ۱۸ سالگی رخ می دهد.همچون دیگر اعضای بدن، بینی هم در سن ۷ تا ۹ و همچنین در سن ۱۱ تا ۱۳ در حال رشد می باشد. طی دوران بلوغ به علت ترشح هورمون ها و تغییراتی که به وجود می آید؛ شاهد تغییراتی در بدن نیز خواهیم بود که سبب می شود بیتی بانوان در سن ۱۱ تا ۱۳ و در آقایان از سن ۱۳ تا ۱۵ بالاترین دوران در حال رشد را داشته باشد. محققان طی بررسی نمودن دوران بلوغ، در اشخاص متفاوت دریافتند که شدت انرژی و وضع متابولیک ذخیره در  اندام های بدن ، نقش چشمگیری در زمان بندی بلوغ القا می ‌کند‌.
بسیاری از افراد، با مشاهده مادربزرگ ها و پدربزرگ های خود اعتقاد دارند که فرآیند رشد گوش و بینی طی مرور زمان ادامه خواهد داشت و بر صحیح بودن این امر، تاکید دارند. ولیکن این باور نادرستی می باشد و چنین نخواهد بود‌.

عمل بینی های بزرگ به چه صورت انجام می شود؟

روشن است که اندازه بینی همه ی اشخاص بی نظیر نمی باشد و عده ی بسیاری از سایز، شکل و اندازه بینی خود رضایتی ندارند.چرا که میزان بزرگی بیش از معمول بینی سبب جلب توجه می شود  و بخش عمده ای از صورت فرد را اشغال می نماید؛ مورد دیگر این که سبب کاهش اعتماد به نفس در شخص می شود. چنانچه  بینی شما نیز به دلایلی همچون مادرزادی، بالا رفتن سن، و یا گذشت زمان بزرگ تر شده است؛ جراحی بینی انتخاب درستی خواهد بود، چرا که بینی دلخواه را طی انجام این عمل، به شما زیبا جویان عزیز ارائه می دهند.

عمل بینی های بزرگ به چه صورت انجام می شود؟

همچنین بخوانید : راه های کوچک کردن بینی در خانه

سخن پایانی

امروزه افراد بسیاری از بزرگی بینی خود نا راضی اند و برخی دیگر از این مسئله رنج میبرند، ولیکن این یک مشکل بدون راهکار نمی باشد، چرا که در حال حاضر و بر اساس پیشرفت روز افزون علم پزشکی، به هر مشکلی روش درمان طراحی شده است،از این رو نه تنها عوامل مختلف بزرگ شدن بینی را برای شما عزیزان شرح داده ایم، بلکه راهکاری هم ضمن رهایی از این مشکل، توصیه نموده ایم. چنانچه در این باره سوالی دارید و یا قصد افزایش اطلاعات خود را دارید مطالب ذکر شده در این متن را به درستی مطالعه نمائید ولی نکته مهم دیگر این است که بسیاری از موارد را می توان درمان نمود و قبل از اینکه دیر شود مانع بد فرم شدن و بزرگ شدن بینی شد .

بله قرص هایی وجود دارند که کاهش ورم بینی بعد از عمل سرعت بیشتری می بخشند

در این روش بدون عمل جراحی با تزریق ژل فرم بینی را اصلاح می کنید این روش عوارض خاصی ندارد و بسیار محبوب هست

نظرات درباره چه عواملی باعث بزرگ شدن بینی می شود؟

 • محمد
  کاربر : محمد
  یکشنبه, 26 شهریور 1402

  سلام ايا دست تو دماغ كردن هم باعث بزرگ شدن پره دماغ ميشه در سن ١٢سالگي

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  یکشنبه, 26 شهریور 1402

  سلام بله

 • ساناز کریمی
  کاربر : ساناز کریمی
  شنبه, 25 شهریور 1402

  سلام دستکاری کردن بینی هم عامل بزرگ شدن بینی می باشد؟

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  شنبه, 25 شهریور 1402

  سلام بله متاسفانه

 • سهراب پهلوان نژاد
  کاربر : سهراب پهلوان نژاد
  چهارشنبه, 22 شهریور 1402

  سلام خدمت شما ببخشید من یه مقدار تیغه ی دماغم به سمت راست انحراف پیدا کرده یعنی تو فوتبال توپ خورد بهش چگونه بدون جراحی میتونم صاف کنم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  جمعه, 24 شهریور 1402

  با سلام باید معاینه بشید احتمالا نیاز به عمل ندارید

آخرین مقالات
16 آذر

راهکار برای افزایش سایز سینه چیست؟

ادامه مطلب

24 آبان

لیپولیز چیست و چه کاربردی دارد؟

ادامه مطلب

29 مهر

اهمیت ماساژ در لیپوماتیک

ادامه مطلب

18 مهر

جراحی زیبایی لیفت ران در مشهد

ادامه مطلب

22 شهریور

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی در مشهد

ادامه مطلب

14 شهریور

متخصص زیبایی زنان مشهد + بهترین جراح زیبایی زنان

ادامه مطلب

09 شهریور

اسکلروتراپی چیست؟ و چه کاربردی دارد

ادامه مطلب

04 شهریور

بزرگ کردن آلت تناسلی مردان با تزریق ژل ، تزریق چربی یا عمل جراحی

ادامه مطلب

02 شهریور

بهترین سن برای جراحی زیبایی سینه

ادامه مطلب

29 مرداد

عمل مینی بای پس معده + مزایا و معایب و هزینه

ادامه مطلب

25 مرداد

عمل بای پس معده در مشهد + هزینه و عوارض

ادامه مطلب

21 مرداد

بالن معده مشهد : بهترین پزشک بالون معده در مشهد

ادامه مطلب

17 مرداد

پماد زینک اکساید بهترین برای محافظت از پوست

ادامه مطلب

13 مرداد

فیشیال facial صورت چیست؟ مزایا و مراحل آن

ادامه مطلب

07 مرداد

مراقبتهای بعد از عمل ماموپلاستی چگونه است؟

ادامه مطلب

03 مرداد

همه چیز در مورد پماد بتامتازون

ادامه مطلب

30 تیر

صفر تا صد قرص زینک : فواید نحوه مصرف و عوارض

ادامه مطلب

26 تیر

سینه سوم یا پستان فرعی

ادامه مطلب

22 تیر

عدم تقارن سینه و روش های درمان

ادامه مطلب

18 تیر

مدت زمان ماندگاری تزریق ژل

ادامه مطلب

14 تیر

عوارض استفاده از قرص های چاقی

ادامه مطلب

11 تیر

جابه جایی پروتز سینه : نشانه ها و راه های درمان آن

ادامه مطلب

07 تیر

صفر تا صد عمل اسلیو معده را بدانید

ادامه مطلب

03 تیر

تقویت موی سر مردان

ادامه مطلب

31 خرداد

آمپول کاهش ورم بینی چیست؟

ادامه مطلب

27 خرداد

بررسی علت ایجاد اگزما پوستی و راه‌های درمان آن

ادامه مطلب

23 خرداد

قرص سیپروترون کامپاند برای چیست + عوارض و نحوه مصرف

ادامه مطلب

19 خرداد

پسوریازیس چیست ؟ + راه های درمان

ادامه مطلب

15 خرداد

پلاسما جت چیست؟ + مراقبت های پس از پلاسما جت

ادامه مطلب

11 خرداد

سریع ترین راه از بین بردن لک صورت | درمان لک صورت

ادامه مطلب

07 خرداد

پماد کلسیپوتریول : موارد مصرف ، نحوه مصرف و عوارض شایع

ادامه مطلب

03 خرداد

بهترین کلینیک زیبایی مشهد چه ویژگی هایی دارد

ادامه مطلب

30 اردیبهشت

مراقبت‌ های ‌بعد از عمل سینه که باید بدانید

ادامه مطلب

27 اردیبهشت

پماد کالامین برای چیست؟ نحوه مصرف و عوارض استفاده از آن

ادامه مطلب

24 اردیبهشت

خواص آلوئه ورا برای پوست صورت

ادامه مطلب

21 اردیبهشت

چاق و سفت شدن صورت در مدت زمان یک هفته

ادامه مطلب

18 اردیبهشت

مرگ بر اثر پیکر تراشی و لیپوساکشن | آیا مرگ بر اثر پیکرتراشی واقعیت دارد یا شایعه است؟

ادامه مطلب

15 اردیبهشت

ماسک صورت با ماست

ادامه مطلب

11 اردیبهشت

سوتین مخصوص بعد از عمل سینه

ادامه مطلب

07 اردیبهشت

چه عواملی باعث بزرگ شدن بینی می شود؟

ادامه مطلب

مقالات مرتبط با چه عواملی باعث بزرگ شدن بینی می شود؟

whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما