کلینیک زیبایی دکتر طالب زاده - ایوازه : فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید
لوگو وبسایت موبایل

مزیتها و عوارضی که پروتز چانه دارد؟

شنبه, 28 آبان 1401

مزیتها و عوارضی که پروتز چانه دارد؟

عدم تقارن چانه نسبت به دیگر نواحی صورت دلیلی بر این عمل زیبایی می باشد و افرادی که این تناسب را احساس نکنند، متقاضی این عمل زیبایی خواهند بود.

برخی افراد چانه ی بزرگی دارند و نیمرخ نامناسبی خواهند داشت این گونه افراد با کمک جراحی پروتز چانه می توانند مشکل خود را برطرف کرده و تقارن و تناسب صورتی که مد نظر دارند را میتوانند بدست آورند.

البته برخی افراد به دلیل کوچک بودن چانه آنها و احساس ناخوشایندی که در نیمرخ دارند، از پروتز برای بزرگ کردن آن استفاده می‌کنند که باعث می‌شود که شخص اعتماد بنفس و روحیه خود را بدست اورد.

در صورتی که چانه فرد کوچک باشد بینی بزرگ تر و گردن کمی درشت تر دیده می شود. به همین دلیل عدم تقارن در این ناحیه می تواند مشکلاتی برای روحیه فرد ایجاد کند.

متقاضیان اصلی پروتز چانه

 

متقاضیان اصلی پروتز چانه

 

در صورتی که هر کدام از نقص هایی زیر را دارید می توانید این عمل زیبایی را انجام دهید:
اگر چانه به عقب رفته باشد می توانید این عمل زیبایی را انجام دهید. چانه تسز یا مربعی نیز می‌تواند دلیل دیگری برای این عمل زیبایی باشد. در صورتی که بینی برجسته داشته باشید می توانید با پروتز چانه هماهنگی مناسبی را ایجاد کنید. مورد آخر اینکه غبغب یا بینی گوشتی داشته باشید. این عوامل باعث می‌شود که چانه با صورت شما تقارن نداشته باشد که با عمل زیبایی پروتز چانه این مشکل برطرف خواهد شد.

در صورتی که متقاضی عمل زیبایی پروتز چانه هستید توصیه می شود که عمل زیبایی پروتز چانه را همزمان با جراحی بینی انجام دهید. دلیل این امر این است که باعث تقارن بهتر و زیبایی بیشتر صورت شما خواهد شد. البته برای تناسب بیشتر توصیه می شود پروتز لب و گونه را هم انجام دهید تا تقارن بهتری را احساس کنید.

هر کدام از مشکلات زیر را که داشته باشید نباید این عمل زیبایی را انجام دهید:

 

هر کدام از مشکلات زیر را که داشته باشید نباید این عمل زیبایی را انجام دهید:

 

افرادی که ضعف جسمی دارد مشکلات و بیماری‌های جسمی یا روحی روانی دارند، می بایست از این نوع عمل های زیبایی فاصله بگیرند. چرا که می‌تواند به جسم یا روحیه آنها آسیب شدید وارد کند. همچنین اگر از نتیجه پزشک انتظارات غیرمنطقی داشته باشید می تواند نتیجه عمل را معکوس کند. بدلیل اینکه پزشک متخصص طبق دانش و تجربه روز توصیه هایی را به شما می دهد و اگر شما خارج از این توصیه‌ها تقاضایی داشته باشید و آن تقاضا توسط پزشک شما رد شود، دلیل بعد کمبود تجربه پزشک نیست، دلیل بر این است که شما انتظار غیرمنطقی دارید و مطمئنا کاندید مناسبی برای این عمل زیبایی نخواهید بود.

یکی از داروهایی که می‌تواند به رشد استخوان تأثیر منفی بگذارد دارویی به نام اکیوتن (Accutane) است. این دارو می تواند دوره نقاهت شما را در حد غیر منطقی افزایش دهد. به همین منظور اگر متقاضی این عمل زیبایی هستید و این دارو را مصرف می کنید، این عمل زیبایی برای شما نتیجه بخش نخواهد بود. لذا می بایست شش ماه قبل از اینکه این عمل زیبایی را انجام دهید مصرف این دارو را قطع کنید و پس از شش ماه برای این عمل زیبایی پزشک متخصص خود را مطلع کنید.

مورد دیگر این است که اگر دچار بیماری‌های قلبی هستید و یا اینکه فشار خون دارید، خطر زیادی در این عمل زیبایی گریبان‌ گیر شما خواهد بود. چون در برخی موارد از بیهوشی عمومی استفاده می‌شود و دارو های بیهوشی می توانند برای افرادی که بیماری قلبی دارند یا فرآیند جراحی می تواند برای شما خطر آفرین باشد.

روش های مختلف پروتز چانه

این کار از دو طریق قرار دادن پروتز و تغییر شکل استخوان انجام می شود. هر کدام از این موارد با بی حسی موضعی یا بیهوشی کامل همراه هستند. با توجه به معاینه ای که پزشک متخصص زیبایی بر روی شما انجام می‌دهد، نتیجه میگیرد که نیاز به بیحسی موضعی دارید یا بیهوشی کامل.

عمل جراحی پروتز چانه بدین صورت است که پزشک متخصص درون دهان و زیر چانه را مورد عمل میکند و برش های مورد نظر را از این قسمت ها انجام می دهند.

مواد مورد استفاده در پروتز چانه

 

مواد مورد استفاده در پروتز چانه

 

ماده اصلی که برای پروتز چانه استفاده می شده است، غضروف بوده است. اما از سال ۲۰۰۳ به بعد مواد مصنوعی خاصی برای این موضوع در نظر گرفته شده است که مواد آلوژنیک هستند و پزشکان و متخصصین این حوزه زیبایی از این مواد استفاده میکنند.

تزریق پروتز چانه

این روش مانند تزریق ژل به چانه کوتاه مدت می باشد و پس از مدتی چانه حالت قبلی خود را پیدا می کند، اما باز هم این روش در برخی درمانگاه‌ها انجام میشود و برخی متخصصان این روشها را انجام میدهند. موادی همچون اسید هیالورونیک و یا کلسیم هیدروکسی آپاتیت برای تزریق در پروتز چانه استفاده می شوند. با توجه به اینکه ماندگاری این تزریقات چند هفته یا چند ماه است توصیه می شود، اگر تمایل به بزرگ کردن چانه خود به صورت دائمی را دارید، سمت این روش زیبایی نروید و از جراحی برای بزرگ کردن چانه خود استفاده کنید.

پروتز چانه چه مزیت هایی دارد؟

 

پروتز چانه چه مزیت هایی دارد؟

 

1: تقارن مناسب و عالی در صورت فرد

ممکن است فرد از نامتقارن بودن صورت خود احساس ناخوشایندی داشته باشد و اعتماد به نفس او پایین بیاید. پروتز چانه می تواند اعتماد به نفس را به فرد هدیه دهد و چهره متقارن و زیبایی را به او هدیه دهد.

یکی از استاندارد هایی که برای کوچک یا بزرگ کردن چانه مورد استفاده قرار می‌گیرد، بینی شما است. اگر بینی خیلی کوچک یا خیلی بزرگ باشد، چانه به نسبت تقارن بینی همسان خواهد شد. به عنوان مثال اگر پزشک متخصص بینی شما را کوچک تشخیص دهد، پروتز چانه راهکاری برای کوچک کردن چانه شما می باشد و تقارن مناسب را به دست خواهید آورد.

2: سادگی و بدون خطر بودن این عمل زیبایی

عمل زیبایی پروتز چانه نسبت به سایر عمل های زیبایی از خطر کمتری برخوردار می باشد و با توجه به راحتی این عمل، عموما سرپایی انجام خواهد شد. فرد در این عمل زیبایی بیهوشی کامل یا بی حسی موضعی را تجربه خواهد کرد.

3: سفارشی بودن پروتز چانه

شما انتخاب های گوناگونی در اندازه و سایز پروتز چانه خود دارید. پزشک متخصص انواع پروتز ها را در اختیار شما قرار می دهد و چهره های مختلفی را در کاتالوگ به شما نشان می دهد تا بهترین چهره و بهترین پروتز را برای متقارن شدن صورت خود انتخاب کنید.

معایب پروتز چانه

 

معایب پروتز چانه

 

طی کردن دوره نقاهت در این عمل زیبایی بسیار مهم میباشد و در چه دوره نقاهت شما دردها، کبودی و ورم هایی را در ناحیه عمل زیبایی خواهید دید، که باید بگویم طبیعی است. ولی در صورتی که این مشکلات دائمی شد، حتماً باید با پزشک متخصص خود در ارتباط باشید. توجه داشته باشید که پزشک متخصص برخی داروها را برای شما تجویز می‌کند و اگر شما خارج از این داروها را مصرف کنید و خودسرانه اقدام به مصرف کردن دارو شوید، می‌تواند عواقب ناگواری را برای شما به همراه آورد. معایب دیگری که برای این عمل زیبایی شایع است بی حس ماندن چانه می باشد. عموما این موضوع موقتی هست و بعد از مدتی حس لامسه این ناحیه برمیگردد. اما اگر این بیحسی طولانی مدت شد و نگران شدید باید از پزشک خود کمک بگیرید.

جویدن آدامس در طی فرآیند دوره نقاهت بسیار حائز اهمیت است. انجام ورزش‌های سنگین به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود و صبر شما در از بین رفتن کبودی ها بسیار مهم است. از بین رفتن کبودی ها ممکن است چندین ماه طول بکشد تا شما بتوانید نتیجه مناسب را ببینید. به همین منظور توجه به دستورات پزشک در دوره نقاهت این عمل زیبایی بسیار مهم است.

سخن پایانی

سخن پایانی در مزایا و معایب پروتز پانه

 

عمل زیبای پروتز چانه در کنار اینکه مزیت ها و معایب مختلفی دارد، می‌تواند به زیبا شدن صورت شما کمک بسیار زیادی بکند. البته اگر با پزشکان متخصص ما در ارتباط باشید، هیچ مشکلی برای شما اتفاق نخواهد افتاد. پروتز چانه نیازمند طی کردن جلسات مشاوره و معاینه کامل شما می باشد و اگر شما داروی خاصی را مصرف کرده باشید، حتماً باید به پزشک متخصص خود اطلاع دهید. انجام اینگونه عمل های زیبایی می تواند دچار مخاطراتی باشد. اما با کمک تیم مشاوره ما و پزشکان متخصصی که ما در اختیار داریم هیچ گونه خطری شما را تهدید نخواهد کرد.

این مورد حتما باید توسط متخصص زیبایی بررسی شود که مشخص شود به پروتز چانه نیاز هست یا خیر

بله مشکلی برای این مورد وجود ندارد البته باید دوران نقاهت طی شود و پس از آن می توانید اقدام کنید

نظرات درباره مزیتها و عوارضی که پروتز چانه دارد؟

 • فاطمه
  کاربر : فاطمه
  یکشنبه, 22 مرداد 1402

  سلام من حدود یکماهه جراحی پروتز چانه انجام دادم
  از نیمرخ خیلی ظاهر بهتری داره الان
  اما از رو به رو پهنتر شده و زاویه صورتم تغییر کرده و اصلا زیبا نیست. دکترم قبل از جراحی گفته بود از روبه رو تغییری نمیکنه
  میخواستم بپرسم این پهنا بدلیل ورمه و قراره برطرف بشه یا کلا پروتز باعث پهنای چونه میشه

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  دوشنبه, 23 مرداد 1402

  سلام این مورد به دلیل ورم و عوارض بعد از پروتز هست و احتمال خیلی زیاد برطرف میگردد

 • پریسا شجاعی
  کاربر : پریسا شجاعی
  یکشنبه, 07 خرداد 1402

  اگر پروتز نامتقارن باشه پزشک میتونه با جا به جا کردن پروتز مشکل رو برطرف کنه؟

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  یکشنبه, 07 خرداد 1402

  با سلام احتراما باید توسط پزشک معاینه بشید

 • فاطمه یزدانی
  کاربر : فاطمه یزدانی
  یکشنبه, 06 آذر 1401

  واقعا در چهره موثر هست واسه برخیا از عمل بینی هم واجب تر هست

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  دوشنبه, 07 آذر 1401

  از ارسال نظرتان کمال تشکر را داریم

آخرین مقالات
22 شهریور

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی در مشهد

ادامه مطلب

14 شهریور

متخصص زیبایی زنان مشهد + بهترین جراح زیبایی زنان

ادامه مطلب

09 شهریور

اسکلروتراپی چیست؟ و چه کاربردی دارد

ادامه مطلب

04 شهریور

بزرگ کردن آلت تناسلی مردان با تزریق ژل

ادامه مطلب

02 شهریور

بهترین سن برای جراحی زیبایی سینه

ادامه مطلب

29 مرداد

عمل مینی بای پس معده + مزایا و معایب و هزینه

ادامه مطلب

25 مرداد

عمل بای پس معده در مشهد + هزینه و عوارض

ادامه مطلب

21 مرداد

بالن معده مشهد : بهترین پزشک بالون معده در مشهد

ادامه مطلب

17 مرداد

پماد زینک اکساید بهترین برای محافظت از پوست

ادامه مطلب

13 مرداد

فیشیال facial صورت چیست؟ مزایا و مراحل آن

ادامه مطلب

07 مرداد

مراقبتهای بعد از عمل ماموپلاستی چگونه است؟

ادامه مطلب

03 مرداد

همه چیز در مورد پماد بتامتازون

ادامه مطلب

30 تیر

صفر تا صد قرص زینک : فواید نحوه مصرف و عوارض

ادامه مطلب

26 تیر

سینه سوم یا پستان فرعی

ادامه مطلب

22 تیر

عدم تقارن سینه و روش های درمان

ادامه مطلب

18 تیر

مدت زمان ماندگاری تزریق ژل

ادامه مطلب

14 تیر

عوارض استفاده از قرص های چاقی

ادامه مطلب

11 تیر

جابه جایی پروتز سینه : نشانه ها و راه های درمان آن

ادامه مطلب

07 تیر

صفر تا صد عمل اسلیو معده را بدانید

ادامه مطلب

03 تیر

تقویت موی سر مردان

ادامه مطلب

31 خرداد

آمپول کاهش ورم بینی چیست؟

ادامه مطلب

27 خرداد

بررسی علت ایجاد اگزما پوستی و راه‌های درمان آن

ادامه مطلب

23 خرداد

قرص سیپروترون کامپاند برای چیست + عوارض و نحوه مصرف

ادامه مطلب

19 خرداد

پسوریازیس چیست ؟ + راه های درمان

ادامه مطلب

15 خرداد

پلاسما جت چیست؟ + مراقبت های پس از پلاسما جت

ادامه مطلب

11 خرداد

سریع ترین راه از بین بردن لک صورت | درمان لک صورت

ادامه مطلب

07 خرداد

پماد کلسیپوتریول : موارد مصرف ، نحوه مصرف و عوارض شایع

ادامه مطلب

03 خرداد

بهترین کلینیک زیبایی مشهد چه ویژگی هایی دارد

ادامه مطلب

30 اردیبهشت

مراقبت‌ های ‌بعد از عمل سینه که باید بدانید

ادامه مطلب

27 اردیبهشت

پماد کالامین برای چیست؟ نحوه مصرف و عوارض استفاده از آن

ادامه مطلب

24 اردیبهشت

خواص آلوئه ورا برای پوست صورت

ادامه مطلب

21 اردیبهشت

چاق و سفت شدن صورت در مدت زمان یک هفته

ادامه مطلب

18 اردیبهشت

مرگ بر اثر پیکر تراشی و لیپوساکشن | آیا مرگ بر اثر پیکرتراشی واقعیت دارد یا شایعه است؟

ادامه مطلب

15 اردیبهشت

ماسک صورت با ماست

ادامه مطلب

11 اردیبهشت

سوتین مخصوص بعد از عمل سینه

ادامه مطلب

07 اردیبهشت

چه عواملی باعث بزرگ شدن بینی می شود؟

ادامه مطلب

03 اردیبهشت

ویتامین های چاق کننده سریع

ادامه مطلب

30 فروردین

مشکلات تنفسی بعد از عمل بینی

ادامه مطلب

27 فروردین

حاملگی بعد از ابدومینوپلاستی امکان پذیر است؟

ادامه مطلب

24 فروردین

بهترین روش های درمان شوره سر

ادامه مطلب

مقالات مرتبط با مزیتها و عوارضی که پروتز چانه دارد؟

whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما