کلینیک زیبایی مشهد : فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید
لوگو وبسایت موبایل

حساسیت به بوتاکس

چهارشنبه, 19 بهمن 1401

آلرژی وحساسیت به بوتاکس و نحوه ی درمان

در حال حاضر یکی از شیوه هایی که افراد سعی می کنند از آن جهت رفع چین و چروک های موجود بر روی صورت استفاده نمایند بوتاکس است، البته علاوه بر آن شیوه های متعدد دیگری هم برای از بین بردن چین و چروک وجود دارد که کارایی و روش درمانی آن ها با تزریق بوتاکس متفاوت است.

به طور کلی از روش درمانی بوتاکس به منظور افزایش اعتماد به نفس و از بین بردن افتادگی پوست، چین و چروک ها و غیره استفاده می کنند. هنگامی که داروی بوتاکس بر روی صورت و نواحی دیگر پوست تزریق می گردد باعث جوانی پوست می گردد. این روش علاوه بر مزایایی که دارد ممکن است یکسری عوارضی نیز به دنبال داشته باشد به عنوان مثال در برخی از افراد حساسیت ها و آلرژی هایی مشاهده شده که ممکن است برخی از افراد با مشاهده این حساسیت ها تمایلی به انجام تزریق بوتاکس نداشته باشند.

روش درمانی بوتاکس چیست؟

در نظر داشته باشید که بوتاکس ترکیبی تولید شده از یک نوع باکتری می باشد و معمولاً از آن به عنوان یک سم یاد می کنند. زمانی که می گویند این نوع دارو در واقع سم است ممکن است این موضوع حالت وحشت را به افراد وارد کند اما بهتر است ترس و نگرانی را به خود راه ندهید زیرا در صورتی که داروی بوتاکس با یک دوز پایین تزریق گردد و توسط افراد متخصص انجام شود بنابراین خطری برای افراد به دنبال نخواهد داشت. به طور معمول فرآیند تزریق بوتاکس در لایه های زیرین پوست انجام شده و از طریق فلج نمودن عضلاتی که در آن بخش قرار دارد سعی می کند تا چین و چروک های موجود بر روی پوست را به طور کامل از بین ببرد با انجام چنین کاری چهره افراد نشاط و جوانی خاصی را برای یک مدت زمانی بدست می آورد.

بهتر است بدانید بوتاکس به تحت تاثیر قرار دادن عضلات در نواحی قابل تزریق می پردازد. بیشترین نواحی که می توان برای از بین بردن چین و چروک های آن از روش درمانی بوتاکس استفاده کرد اطراف چشم، میان دو ابرو، چین و چروک های موجود بر روی پیشانی و غیره می باشد.

به طور معمول هنگامی که روش درمانی بوتاکس آغاز می گردد دوران نقاهت آن تقریباً ۱۰ روزه بوده و میانگین آن ۳ الی ۸ ماه می باشد چرا که طی این مدت زمان تلاش می کند تا عضلات تازه ای را به وجود آورد.

با وجود اینکه افراد بی شماری خود را به عنوان کسی جا می زنند که قادر به تزریق بوتاکس هستند اما بدانید که اعتماد کردن به هر شخصی با توجه به عوارضی که ممکن است بوتاکس به همراه داشته باشد کار پسندیده‌ای نیست، پس باید به منظور انجام بوتاکس به نزد افرادی بروید که در این حوزه تخصص زیادی داشته و تجربه و مهارت آن ها بسیار بالا است. در صورتی که از افرادی کمک بگیرید که اصلاً در این زمینه هیچ مهارت و دانشی ندارند بنابراین منتظر عوارض خطرناک حتی مرگ باشید، زیرا این افراد بدون داشتن اطلاعات کافی جهت تزریق داروی بوتاکس در نواحی خاص منجر به ایجاد مشکلات و عوارض زیادی برای شما خواهند شد بنابراین از دقت به این نکات غافل نباشید.

ایجاد حساسیت برای برخی از افراد در زمان استفاده از بوتاکس

برخی از افراد می خواهند بدانند که آیا در زمان انجام بوتاکس حساسیت یا آلرژی برای آن ها ایجاد خواهد شد یا خیر؟ در نظر داشته باشید که این حساسیت اگر ایجاد شود مقوله منطقی و طبیعی خواهد بود بنابراین اگر می‌ خواهید تزریق بوتاکس را انجام دهید پس باید نسبت به موضوع حساسیت به بوتاکس هم کسب اطلاعات کنید.

این نکته را در نظر داشته باشید که میزان حساسیت به بوتاکس در تمامی افراد یکسان نیست، حتی نحوه بروز آن هم متغیر است بنابراین ممکن است حساسیت در بدن هر یک از افراد خود را با شکل خاصی نشان دهد؛ به عنوان مثال در برخی از افراد به حالت خشکی دهان یا ایجاد کبودی، قرمزی و ورم، حساسیتی مشابه با آنفولانز،ا تورم برخی از مویرگ های چشم می باشد، لذا حساسیت به بوتاکس فرایندی نیست که خود را در همه افراد به شکل یکسان نشان بدهد پس در هر یک از آن ها متفاوت خواهد بود برای نمونه می‌توان برخی از حساسیت ها را به شرح زیر توضیح داد.

ایجاد حساسیت برای برخی از افراد در زمان استفاده از بوتاکس

همچنین بخوانید :بوتاکس دیستون بهتر است یا مصپورت

خشکی دهان در حساسیت به بوتاکس

یکی از آلرژی هایی که ممکن است برخی از افراد پس از انجام بوتاکس با آن روبرو شوند خشکی دهان است. زمانی که تزریق بوتاکس را انجام می دهید امکان دارد پس از گذشت مدت زمان بسیار کوتاهی با عوارضی همچون خشکی دهان به عنوان یکی از حساسیت های پس از تزریق بوتاکس رو به رو شوید. هنگامی که چنین مشکلی برایتان ایجاد شود امکان دارد احساس نگرانی داشته باشید. اگر چه این نگرانی منطقی به نظر می آید اما خونسردی خود را حفظ نموده و اصلاً استرس و ترس را به خود راه ندهید؛ چرا که این عارضه پس از گذشت چندین روز خودش از بین خواهد رفت، اما راه هایی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید فرایند بهبودی را سرعت بخشید برای نمونه می‌توان به پیشگیری از نفس کشیدن با استفاده از دهان، آب نوشیدن به صورت جرعه، خوردن آبنبات، آدامس جویدن اشاره نمود.

خارش ناحیه مربوط به تزریق بوتاکس

برخی از افراد در قسمتی که بوتاکس را تزریق کرده‌اند احساس خارش می‌کنند حتی ممکن است در آن ناحیه جوش هایی بیرون شده باشد بنابراین این خارش و ایجاد جوش ها در افراد یکسان نیست، لذا در برخی از افراد زیاد و در برخی از آن ها کم می باشد. در صورتی که بتوانید به طور منحصر به فردی از پوست خود مراقبت کنید بنابراین به خاطر این موضوع جای هیچ گونه نگرانی نخواهد بود. در برخی از افراد مشاهده شده که علت ایجاد جوش در نواحی تزریقی برخورد دست های آلوده با آن قسمت می باشد و این موضوع به خاطر انجام بوتاکس نیست.

خارش ناحیه مربوط به تزریق بوتاکس

همچنین بخوانید : شستشو صورت یا حمام بعد از بوتاکس چگونه هست؟

حساسیت مشابه آنفولانزا در تزریق بوتاکس

ممکن است افراد بعد از تزریق بوتاکس علائمی را در غالب حساسیت تجربه کنند ورنج ببرند  که شباهت بسیار زیادی به آنفولانزا دارد .

در واقع وقتی در رابطه با حساسیت های مشابه آنفولانزا صحبت می کنیم یعنی اینکه ممکن است در قسمت دستگاه تنفسی احساس درد، خستگی و حتی عفونت داشته باشید. در صورتی که نسبت به موضوع آلرژی و حساسیت مشابه آنفولانزا مطمئن هستید می توانید به منظور برطرف کردن آن استراحت نموده و از برخی داروهای ضد درد و ضد تب استفاده نمایید. خوردن مایعات به اندازه کافی، استفاده از بخار حمام، استفاده از برخی داروهای خلط آور، مصرف مرطوب کننده به شما کمک زیادی می کند.

اگر این حساسیت ها زیاد نباشند میتوان آن را درمان کرد اما اگر نشانه و علائم حساسیت شما بیش از اندازه باشد و برایتان غیرقابل تحمل است بهتر است حتما به پزشک مراجعه کرده و مشکل را با آن در میان بگذارید.

حساسیت مشابه آنفولانزا در تزریق بوتاکس

همچنان بخوانید : انجام بوتاکس در دوران شیردهی و بارداری

ایجاد تورم در بخش هایی از اطراف چشم و مویرگ های آن

ممکن است حساسیت شما مربوط به چشم ها باشد بنابراین هرگاه احساس کردید که در اطراف چشم قرمزی و ورم وجود دارد به احتمال زیاد این مشکل مربوط به عوارض عمومی بوتاکس می باشد. اگر احساس کردید که هر روز کبودی و ورم و قرمزی اطراف چشم بیشتر می شود باید به سرعت به پزشک خود اطلاع دهید و به منظور بهبود هرچه سریعتر این عارضه تلاش کنید تا مشکلات دیگری را برایتان رقم نزند.

یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنید میزان تخصص پزشک می باشد؛ زیرا در زمان تزریق بوتاکس در اطراف چشم و پیشانی ممکن است حساسیت هایی ایجاد شود. در صورتی که به شکل غیر اصولی بوتاکس انجام شود و از سوی شما مراقبت های نادرستی صورت گیرد ممکن است این عارضه ها به چشم هم سرایت کند بنابراین در چنین حالتی ممکن است رگ های چشم خونی شوند و شما نیز در آن قسمت درد شدیدی را احساس کنید، همچنین حالت تهوع و سرگیجه از مهمترین عارضه های دیگری است که ممکن است در زمان ایجاد حساسیت به چشم باشد.

کبودی در تزریق بوتاکس

زمانی که به از بین بردن افتادگی پوست و چین و چروک های آن می پردازید بنابراین ممکن است عوارض طبیعی همچون ایجاد کبودی و ورم را مشاهده نمایید، لذا این عارضه به خاطر انجام تزریق می باشد به همین خاطر می توان گفت یکی از حساسیت های رایجی که تقریباً تمام افراد پس از انجام بوتاکس با آن روبرو می شوند ایجاد کبودی و ورم در ناحیه تزریق محلول می باشد.

در صورتی که این کار به واسطه پزشک متخصص انجام شود ممکن است میزان کبودی و ورم کم باشد در نهایت می‌توان نتیجه گرفت میزان خونریزی در این ناحیه بسیار زیاد نبوده و نباید نسبت به آن حساسیت زیادی به خرج داد؛ اما در صورتی که احساس کنید این کبودی و تورم بیش از حد معمول است بایستی به منظور رفع این موضوع از پزشک خود کمک بگیرید.

برخی از افراد پس از مشاهده چنین عارضه ای جهت رفع آن از روش‌هایی همچون استفاده از کمپرس یخ و بالا نگه داشتن سر به اندازه ۲ الی ۳ روز کرده اند.

راه های جلوگیری از بروز حساسیت در زمان استفاده از بوتاکس 

در نظر داشته باشید زمانی که افراد به تزریق بوتاکس می پردازند در صورتی که این فرایند توسط پزشک متخصص صورت گیرد بنابراین میزان ایجاد عارضه ها و حساسیت تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند، بنابراین اگر افراد با آلرژی و حساسیت پس از انجام بوتاکس رو به رو شوند این موضوع تا حدی قابل کنترل می باشد، چرا که تا کنون مشاهده نشده که شخصی به خاطر وجود حساسیت به انجام بوتاکس از بین رفته باشد.

به طور معمول برخی از عارضه ها که همان مدت زمان اولیه خود را نشان می دهند ممکن است با گذشت زمان اندکی از بین بروند. به طور کلی بهترین شیوه به منظور بررسی کردن میزان حساسیت افراد به روش تزریق بوتاکس پیش از انجام آن می باشد. در واقع انجام چنین کاری آسان به نظر می آید و مانع از ایجاد حساسیت به بوتاکس می گردد. در صورتی که احساس می کنید با انجام بوتاکس بدن شما از خود واکنش نشان می دهد پس پزشک خود را در جریان این موضوع بگذارید و در صورتی که برای نفس کشیدن دچار مشکل شده اید به منظور رفع این علائم بهتر است تحت نظر پزشک باشید.

برخی از افراد هنگامی که از روش درمانی بوتاکس استفاده می کنند ممکن است پیشانی آن ها براق شده باشد، این براق شدن پیشانی ممکن است برای آن ها موضوع خوبی نباشد، چرا که به خاطر انجام بوتاکس در پیشانی این قسمت از صورت براق و روشن بوده اما سایر قسمت های چهره رنگ روشنی ندارند و تمایزی در رنگ چهره وجود دارد.

در نظر داشته باشید هنگامی که بوتاکس انجام می شود باعث از بین رفتن چین و چروک ها در ناحیه تزریق بوتاکس می گردد، بنابراین با انجام این کار حالت چهره عوض شده و پوست به صورت کشیده و صاف خواهد بود؛ در چنین حالتی نور بهتر قادر به انعکاس بوده و منجر به براق شدن پیشانی می گردد. این افراد با مشاهده چنین موضوعی نباید احساس ناخوشایندی داشته باشند، چرا که پس از اینکه چند روز از تزریق بوتاکس بگذرد میزان براق بودن پیشانی کمتر شده و همچنین افرادی که مدام چهره شما را می بینند به حالت چهره عادت کرده و این امر برایشان طبیعی خواهد بود.

سخن پایانی 

همانگونه که در مطالب بالا بیان شد انجام بوتاکس نیازمند تخصص و مهارت می باشد. در صورتی که پزشک بتواند این شیوه درمانی را به طور دقیق انجام دهد بنابراین مایع بوتاکس قادر به حرکت به سمت های دیگر نخواهد بود و باعث نمی شود که شما نتوانید هیچ کاری را انجام دهید؛ همچنین جای وارد شدن سوزن ها نیز پس از گذشت چندین دقیقه از بین می رود. جهت انجام روش درمانی بوتاکس باید حتماً به سراغ کلینیک های معتبر بروید تا به نتایج دلخواه دست پیدا کنید.

خیر تا حداقل 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس رفتن به استخر اصلا مجاز نیست و توصیه نمی شود

علایم رایج حساسیت به بوتاکس شامل تجربه تورم، قرمزی، کبودی و خارش خفیف در اطراف محل تزریق هست

نظرات درباره آلرژی وحساسیت به بوتاکس و نحوه ی درمان

آخرین مقالات کلینیک زیبایی

20 فروردین

تاریخچه دانشگاه باهچه شهیر

ادامه مطلب

15 فروردین

روشهای موثر برای لاغر کردن صورت

ادامه مطلب

08 فروردین

اقدامات ممنوعه بعد از تزریق ژل

ادامه مطلب

02 فروردین

تزریق ژل زیر چشم معجزه و درمان قطعی سیاهی و گودی چشم

ادامه مطلب

25 اسفند

بهترین راه های درمان افتادگی پلک

ادامه مطلب

20 اسفند

تزریق چربی و عوارض تزریق چربی

ادامه مطلب

15 اسفند

عوارض عمل بلفاروپلاستی را بشناسیم

ادامه مطلب

10 اسفند

مقایسه روش های برداشتن خال صورت

ادامه مطلب

30 بهمن

صفر تا صد قرص فیتو + نظرات افراد و بررسی اصالت

ادامه مطلب

25 بهمن

خشکی چشم بعد از بلفاروپلاستی

ادامه مطلب

20 بهمن

روش یخ درمانی برای پوست

ادامه مطلب

18 بهمن

آیا پیکر تراشی قابل برگشت است؟

ادامه مطلب

16 بهمن

آیا از تاثیر خواب بر‍‍‍ پوست صورت اطلاعی دارید؟

ادامه مطلب

15 بهمن

کبودی چشم بعد از جراحی بینی ( رینوپلاستی)

ادامه مطلب

10 بهمن

معروف ترین رژیم های لاغری دنیا

ادامه مطلب

05 بهمن

ماموپلاستی چیست؟ آیا جای بخیه ماموپلاستی باقی می ماند؟

ادامه مطلب

30 دی

بررسی علل و درمان سفت و دردناک شدن نوک سینه اقایان

ادامه مطلب

25 دی

درمان واریس با لیزر و مزایا و مراقبت های آن

ادامه مطلب

20 دی

اندولیفت چیست؟ تمام آنچه که باید از اندولیفت بدانید

ادامه مطلب

16 دی

تاثیر جراحی زیبایی بینی بر حس بویایی

ادامه مطلب

12 دی

ماموگرافی دیجیتال چیست؟

ادامه مطلب

07 دی

7 دلیل اساسی برای نیاز به عمل لیپوماتیک چیست؟

ادامه مطلب

04 دی

ترس از عمل ابدومینوپلاستی

ادامه مطلب

16 آذر

راهکار برای افزایش سایز سینه چیست؟

ادامه مطلب

24 آبان

لیپولیز چیست و چه کاربردی دارد؟

ادامه مطلب

29 مهر

اهمیت ماساژ در لیپوماتیک

ادامه مطلب

18 مهر

جراحی زیبایی لیفت ران در مشهد

ادامه مطلب

22 شهریور

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی در مشهد

ادامه مطلب

14 شهریور

متخصص زیبایی زنان مشهد + دکتر زیبایی واژن مشهد

ادامه مطلب

09 شهریور

اسکلروتراپی چیست؟ و چه کاربردی دارد

ادامه مطلب

04 شهریور

بزرگ کردن آلت تناسلی مردان با تزریق ژل ، تزریق چربی یا عمل جراحی

ادامه مطلب

02 شهریور

بهترین سن برای جراحی زیبایی سینه

ادامه مطلب

29 مرداد

عمل مینی بای پس معده + مزایا و معایب و هزینه

ادامه مطلب

25 مرداد

عمل بای پس معده در مشهد + هزینه و عوارض

ادامه مطلب

21 مرداد

بالن معده مشهد : بهترین پزشک بالون معده در مشهد

ادامه مطلب

17 مرداد

پماد زینک اکساید بهترین برای محافظت از پوست

ادامه مطلب

13 مرداد

فیشیال facial صورت چیست؟ مزایا و مراحل آن

ادامه مطلب

07 مرداد

مراقبتهای بعد از عمل ماموپلاستی چگونه است؟

ادامه مطلب

03 مرداد

همه چیز در مورد پماد بتامتازون

ادامه مطلب

30 تیر

صفر تا صد قرص زینک : فواید نحوه مصرف و عوارض

ادامه مطلب

مقالات مرتبط با آلرژی وحساسیت به بوتاکس و نحوه ی درمان

whatsapp
whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما