دکتر حسن طالب زاده - حدیث ایوازه فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
لوگو وبسایت موبایل

در صورت پشیمانی از تزریق ژل روش تخلیه ژل و هزینه های آن به چه صورت است؟

سه شنبه, 08 آذر 1401

روش تخلیه ژل صورت چه عوارضی دارد؟

تمام افرادی که عمل زیبایی تزریق ژل صورت را انجام می‌دهند، به دنبال زیبایی بیشتر هستند و می خواهند چهره شاداب تری داشته باشد.

همانطور که سن شما افزایش پیدا می کند، افتادگی هایی در ناحیه چشم، گونه ها و لب ها اتفاق می افتد که زیبایی شما را دچار اختلال کرده و می تواند اعتماد به نفس شما را پایین بیاورد.

باید بگویم در نگاه اول که دو نفر با یکدیگر دیدار میکنند، لبها مهمترین قسمت صورت هست که در اولین نگاه چشم مخاطب را جلب کرده و اگر این ناحیه زیبایی مناسب نداشته باشد، می تواند به برقراری ارتباط با افراد دیگر مشکلاتی را ایجاد کند. لذا در کنار این که اعتماد به نفس شما را پایین میاورد شما را فردی منزوی و تنها خواهد کرد.

اما در علم زیبای پیشرفت های زیادی اتفاق افتاده است. این پیشرفت‌ها باعث شده است تا عملم بتواند مشکل زیبایی صورت شما را برطرف کرده و زیبایی را به شما هدیه دهد.

تزریق ژل عمومی ترین روش برای زیبا کردن لب ها می باشد و این فرآیند با توجه به سرپایی بودن آن از خطر و عوارض کمی برخوردار است. پس از اینکه تمایل به انجام این عمل زیبایی را داشتید، میتوانید در مدت کوتاهی فرم دهی و شکل زیبای لب های خود را مشاهده کنید.

البته باید بگویم این روش زیبایی دارای معایبی نیز می باشد. اما با توجه به مزیت هایی که این عمل زیبایی دارد، افراد متقاضی متاسفانه به این معایب توجه نمی کنند. پس نکته مهم این است که اگر میخواهید عمل زیبایی را انجام دهید، حتماً باید با پزشک متخصص خود در ارتباط باشید و تمام مزایا و معایب و خطراتی که پیش روی شما است را به خوبی آگاه شوید. سپس در صورتی که تمام اطلاعات مربوط به این زیبایی را دریافت کردید و با فرایند عمل مشکلی نداشتید، میتوانید این عمل را انجام دهید.

به همین خاطر می بایست از متخصصان و پزشکانی در حوزه زیبایی کمک بگیرید که از تخصص بالایی برخوردار هستند و هیچ مشکلی را در فرایند زیبایی شما ایجاد نکنند. پزشکان حوزه زیبایی بسیار زیاد هستند و اگر رزومه آنها و نمونه کارهای آنها را بررسی نکنید، ممکن است اتفاقات ناگواری در حین عمل زیبایی برای شما اتفاق بیفتد که برگشت آن می‌تواند عوارض بیشتری داشته باشد.
پس این مقاله را به خوبی مطالعه کنید و روش تخلیه ژل مزایا، معایب و همچنین روش هایی که به این عمل زیبایی و پزشکان و متخصصان مربوط است را به خوبی مطالعه کرده و اطلاعات خود را افزایش دهید.

در چه شرایطی ژل باید تخلیه شود؟

 

متاسفانه بیشتر افرادی که اقدام به تخلیه ژل می کنند، افرادی هستند که اطلاعات کاملی در این زمینه ندارند و پزشک آنها اطلاعات جامع را در اختیار آنها قرار نداده اند. به همین خاطر پس از اینکه تزریق ژل را انجام میدهند، از نتیجه آن رضایت ندارند و اقدام به تخلیه ژل می‌کنند. البته دلایل دیگری نیز در تخلیه ژل در این عمل زیبایی وجود دارد، که در ادامه به همه آنها اشاره خواهیم کرد.

 

در چه شرایطی ژل باید تخلیه شود؟

 

اگر فرد از تزریق ژل رضایت نداشت یا اینکه پشیمان شد

پس از اینکه چند روز از تزریق گذشت و التهابات مورد نظر روی لبها از بین رفت یا تزریق ژل به چانه انجام شد ، نتیجه نهایی ممکن است مورد رضایت فرد نباشد و بخواهد فرایند تخلیه ژل را انجام دهد. دلیل این امر ممکن است به خاطر فرم دهی بد لب ها یا ناحیه ای دیگر از صورت باشد.

مشاهده حساسیت بعد از تزریق ژل

این اتفاق در افرادی مشاهده می شود که به پزشک دارای تخصص مراجعه نکرده‌ اند و صرفاً از کلینیک های غیر استاندارد برای تزریق ژل بهره برده‌ اند. کلینیک های معتبر قبل از اینکه ژل را به لبها یا ناحیه های دیگر صورت تزریق کنند، ابتدا فرد را مورد معاینه قرار میدهد و اگر فرد حساسیت‌هایی داشته باشد، تزریق انجام نمی‌شود. اما اگر معاینه انجام نشود و ژل منجر به حساسیت در فرد شود، مطمئنا در طی چند روز می بایست تمام ژل های تزریق شده تخلیه شوند تا حساسیت فرد بیشتر نشود.

نداشتن تقارن مناسب

تزریق ژل عموماً در هر دو لب بالا و پایین یا گونه ها به صورت مساوی انجام می شود. اگر این تزریق به صورت نامتقارن باشد، زیبایی فرد دچار اختلال می‌شود و از آن حالت قرینگی خارج می‌شود. پس عدم رضایت فرد را در پی دارد و منجر به تخلیه کردن ژل خواهد شد. برای این منظور پزشک متخصص می‌بایست کاملاً به این موضوع آگاه باشد و اطلاعات کاملی در مورد میزان تزریق ژل به لب های بالا و پایین را در اختیار داشته باشد.

البته در برخی موارد ممکن است این عدم تقارن طبیعی باشد و با تزریق اصلاحی این مشکل برطرف خواهد شد.

ایجاد فرورفتگی یا کیست در ناحیه تزریق

 

اگر در ناحیه تزریق فرورفتگی ها یا توده هایی مشاهده شد، یکی از عوارض تزریق میباشد و عموماً برطرف می‌شود. اما در صورتی که این ماندگاری بیشتر از دوره نقاهت به طول انجامید و پزشک متخصص نتوانست آن را درمان کند، حتماً باید تخلیه ژل را انجام دهید.

 

ایجاد فرورفتگی یا کیست در ناحیه تزریق

 

همچنین بخوانید : تزریق ژل به سینه 

 

تزریق ژل خارج از حد استاندارد

تزریق ژل به لب می تواند از زیبایی که فرد را دو چندان کند و اعتماد به‌ نفس زیادی به او بدهد. اما اگر این تزریق بیش از حد استاندارد باشد، باز هم می‌تواند مخرب بوده و منجر به از بین رفتن زیبایی فرد شود.

لب ها اولین قسمت در نگاه اول مخاطبان می باشد و در صورتی که این ناحیه زیبایی مناسبی نداشته باشد، می تواند زیبایی ظاهری فرد را از بین ببرد. پس تزریق ژل به اندازه کافی، میتواند بهترین تاثیر را خواهد داشت.

اگر ژل بیش از حد تزریق شود، می تواند یکی از عوامل تخلیه ژل از این ناحیه باشد.

عفونت بعد از تزریق

کمک گرفتن از کلینیک های تخصصی و پزشکان مجرب که سابقه زیادی در تزریق ژل دارند، باعث از بین رفتن عفونت ها شود و اگر این عفونت ها مشاهده شود باز هم تاثیر آنها بسیار کم بوده و به سرعت عفونت از بین می رود. اما باز هم توجه داشته باشید که این عفونت ها دلیلی بر خراب شدن تزریق نیستند و در برخی موارد طبیعی خواهند بود. توجه به ابزاری که پزشک متخصص از آنها برای تزریق ژل استفاده می‌کند نیز یکی از عوامل ایجاد عفونت در این ناحیه می باشد.

اگر می خواهید ژل را تخلیه کنید چه اقداماتی باید انجام دهید؟

 

در این شرایط نیز می بایست نکات مهم را مورد نظر قرار دهید تا فرایند تخلیه ژل نیز بدون مشکل انجام شود و عوارضی برای شما نداشته باشد.


هفته قبل از اینکه بخواهید ژل ها را تخلیه کنید، یعنی 7 روز قبل از هر نوع قرص آسپرین ایبوپروفن یا سایر فرصت ها را لغو کنید و تحت نظر پزشک باشید.

به هیچ و آرایش نکرده و صورت خود را کاملا بشویید و سپس به کلینیک بروید.

از عدم حساسیت خود نسبت به فیلرها مطمئن شوید و این کار با انجام آزمایش ها صورت می گیرد.

پس از اینکه تخلیه ژل را انجام دادید، باید به نکاتی توجه کنید تا دوره نقاهت شما طی شود:

عمل های زیبایی که معمولاً دوره نقاهت خاصی نخواهد داشت و پس از اینکه فرآیند زیبایی انجام شد، فرد می‌تواند به فعالیت‌های روزمره خود برسد و به همین صورت فرآیند تخلیه ژل صورت نیز دوره نقاهت خاصی نداشته و فرد می توانید فرایند روزمره خود را انجام دهد.

 

اگر می خواهید ژل را تخلیه کنید چه اقداماتی باید انجام دهید؟

 

همچنین بخوانید: مزایا و معایب پروتز چانه

کمک گرفتن از کمپرس سرد در دوره نقاهت می‌تواند درمان شما را سریعتر انجام دهد.

تا چند روز به هیچ عنوان آسپرین مصرف نکنید.

در صورتی که هر نوع عارضه ای را مشاهده کردید که خارج از دستورات پزشک بود، سریعاً با او تماس بگیرید و تمام اطلاعات را در اختیار او قرار دهید. عدم اطلاعات رساندن به پزشک می‌تواند عوارض ناگواری را برای شما به همراه آورد.

فرایند تخلیه ژل چه عوارض و مزایایی دارد

در کنار این که تزریق ژل دارای عوارض و مزایای زیادی است، در مقابل آن تخلیه ژل نیز می تواند دارای عوارضی باشد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم>

اولین مزیت تخلیه ژل لب این است که حالت و فرم دهی لب به قبل از تزریق باز می گردد و مشکلی مشاهده نخواهد کرد.

اما توجه به دستورات پزشک برای اینکه بهترین نتیجه را ببینید بسیار حائز اهمیت است. چرا که این فرایند ممکن است کمی دشوار باشد.

از جمله رایج ترین عوارضی که در زمان تخلیه ژل ممکن است اتفاق بیفتد التهاب در ناحیه تزریق، کبودی، تورم و دردهایی میباشد که دلیل آن تزریق زل یا تخلیه ژل است.

تخلیه ژل

تخلیه دارای روش های مختلف می باشد که پزشک متخصص شما آن روش را تشخیص داده و به همان ترتیب فرایند تخلیه را انجام میدهد. این پزشکان باید تخصص بالایی داشته باشند تا بهترین تشخیص داده و کمترین عوارض را برای شما ایجاد کنند.

تخلیه ژل با سوزن

اگر ژل تزریق شده در ناحیه لبها غلظت کمی داشته باشد، می توان به کمک سوزن فرایند تخلیه را انجام داد.

همینطور در زمان تخلیه کیست هایی در ناحیه های تخلیه نمایان می شوند که باز هم به کمک سوزن می توان مشکلات این کیست ها را برطرف کرده و مایعی که باعث تشکیل شدن این کیست ها است را تخلیه کنید.

روش تخلیه ژل به کمک سونوگرافی

در صورتی که ژل های تزریق شده در ناحیه لب ایجاد کرده باشد و سفت شده باشند، نمی توان به کمک سوزن این تخلیه را انجام داد. به همین خاطر میتوان از روش سونوگرافی استفاده شده و می توان به کمک سونوگرافی تشخیص داد که توده و ژل های تزریق شده از طریق دهان خارج شوند یا اینکه برشهای انجام دهد و این ژل تخلیه شود.

سخن پایانی

صورت یکی از مهم‌ترین قسمت‌های است که فرد می تواند باعث اعتماد به نفس و یا از بین بردن اعتماد به نفس شود. به همین خاطر حفظ زیبایی در این ناحیه می‌تواند منجر به بالا رفتن اعتماد به نفس شما شود. تخلیه ژل زمانی در صورت شما اتفاق می افتد که شما از فرآیند آن رضایت نداشته باشید یا اینکه عدم تقارن را مشاهده کنید و همچنین اگر عفونت هایی را در نواحی تزریق مشاهده کردید، تخلیه می بایست اتفاق بیفتد. پزشک متخصص می‌بایست از تخصص و تجربه بالایی برخوردار باشد تا بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان آور. در این نوع عمل های زیبایی به هیچ عنوان و هزینه ها توجه نکنید. چرا که هزینه‌های کم مطمئناً فراینده درمانی یا تزریق را دچار اختلال می کند و ممکن است از مواد نامرغوب برای تزریق استفاده شود. پس اگر تمایل به این گونه عمل های زیبایی دارید به شما و هزینه آن توجه نکنید. در صورتی که هر سوالی در مورد تخلیه ژل در ناحیه صورت و بدن خود دارید، می توانید با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید تا اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار دهیم.

 

سخن پایانی برای تخلیه ژل

 

بله حتما توسط متخصص باید انجام شود و مشاوره چه از لحاظ سلامت و چه زیبایی باید قبل از تزریق ژل داشته باشید

در صورت پشیمانی از تزریق ژل با مشورت پزشک خود می توانید ژل تزریق شده را تخلیه کنید

نظرات درباره روش تخلیه ژل صورت چه عوارضی دارد؟

 • هانیه مقانلو
  کاربر : هانیه مقانلو
  سه شنبه, 22 آذر 1401

  من تزریق ژل زدم خیلی بد شده پیشمونم چیکار کنم؟

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  سه شنبه, 22 آذر 1401

  با درود می توانید نسبت به تخلیه ژل تزریق شده اقدام فرمایید

آخرین مقالات
08 بهمن

برآمدگی استخوان بینی بعد از عمل و راه درمان آن

ادامه مطلب

04 بهمن

عمل چال گونه در مشهد با قیمت

ادامه مطلب

01 بهمن

چگونه پف زیر چشم را از بین ببریم؟ روش‌های درمان پف زیر چشم

ادامه مطلب

27 دی

تزریق چربی به واژن (لابیا) ، مزایا و معایب

ادامه مطلب

23 دی

چه کسانی نباید هایفو انجام دهند

ادامه مطلب

19 دی

بوتاكس ديستون

ادامه مطلب

17 دی

قرص برای جلوگیری از شکستن ناخن

ادامه مطلب

12 دی

استفاده از آمپول برای شش تكه شدن شكم

ادامه مطلب

07 دی

کرم سفت کننده سینه

ادامه مطلب

03 دی

فین کردن پس از عمل زیبایی بینی

ادامه مطلب

29 آذر

بوتاکس دیستون بهتر است یا مصپورت

ادامه مطلب

26 آذر

اسلیو معده بهتر است یا لیپوماتیک

ادامه مطلب

22 آذر

جوانسازی پوست با کربوکسی تراپی در مشهد

ادامه مطلب

19 آذر

تزریق ژل لب در مشهد + قیمت تزریق ژل لب

ادامه مطلب

16 آذر

تزریق ژل به بینی برای فرم دهی بینی

ادامه مطلب

13 آذر

مزایا و معایب جوان سازی پوست صورت

ادامه مطلب

10 آذر

انواع روش ها و هزینه زاویه سازی صورت

ادامه مطلب

08 آذر

روش تخلیه ژل صورت چه عوارضی دارد؟

ادامه مطلب

05 آذر

طریقه صحیح شستشوی بینی بعد از عمل

ادامه مطلب

02 آذر

نحوه خوابیدن بعد از عمل ابدومینوپلاستی

ادامه مطلب

28 آبان

مزیتها و معایبی که پروتز چانه دارد؟

ادامه مطلب

24 آبان

فرایند سوهان کشیدن بینی پس از عمل زیبایی

ادامه مطلب

21 آبان

عمل زیبایی کوچک کردن سینه در مشهد

ادامه مطلب

14 آبان

بهترین قرص برای کاهش ورم بینی بعد از عمل بینی چیست؟

ادامه مطلب

09 آبان

حمام کردن بعد از عمل بینی

ادامه مطلب

03 آبان

شستشو صورت یا حمام بعد از بوتاکس چگونه هست؟

ادامه مطلب

20 مهر

تزریق ژل به سینه در مشهد

ادامه مطلب

12 مهر

بوتاکس معده باعث لاغری می شود؟

ادامه مطلب

31 شهریور

ساکشن غبغب در مشهد - هزینه برداشتن غبغب

ادامه مطلب

22 شهریور

مراقبت ها پس از لیفت سینه

ادامه مطلب

08 شهریور

هزینه عمل سینه زنان ، هزینه عمل زیبایی سینه زنان

ادامه مطلب

28 مرداد

استخر بعد از بوتاکس

ادامه مطلب

22 مرداد

تزریق بوتاکس چشم گربه ای

ادامه مطلب

12 تیر

جراحی بوکال فت یا تخلیه چربی دهان

ادامه مطلب

04 تیر

تزریق ژل به چانه در مشهد

ادامه مطلب

31 خرداد

لیفت صورت با نخ ( نخ لیفت)

ادامه مطلب

30 خرداد

انجام بوتاکس در دوران شیردهی و بارداری

ادامه مطلب

25 خرداد

تزریق چربی به باسن در مشهد

ادامه مطلب

22 خرداد

بهترین جراح بینی در مشهد | هزینه بهترین جراح بینی در مشهد

ادامه مطلب

20 خرداد

ژنیکوماستی چیست و هزینه عمل ژنیکوماستی چقدر است

ادامه مطلب

مقالات مرتبط با روش تخلیه ژل صورت چه عوارضی دارد؟

whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما