کلینیک زیبایی مشهد : فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید
لوگو وبسایت موبایل

زاویه سازی صورت : روش ها، مزایا، معایب، عوارض و هزینه

پنجشنبه, 10 آذر 1401

انواع روش ها و هزینه زاویه سازی صورت

یکی از جذاب ترین عمل های زیبایی که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است زاویه دار کردن صورت می باشد. این عمل زیبایی میتواند صورت فرد را در حد شگفت انگیزی زیبا و جوان کند و باعث افزایش اعتماد به نفس فرد شود.

اما نکته ای که در این زمینه وجود دارد این است که معیار کوچک یا بزرگ بودن زاویه های صورت در جوامع گوناگون متغیر است. پس نمی‌توان یک استاندارد بین المللی برای همه زاویه های فک و صورت در نظر گرفت.

به همین منظور این مقاله را آماده کردیم تا اطلاعات کامل را در مورد زاویه سازی صورت در اختیار شما قرار دهیم و اگر متقاضی این عمل زیبایی هستید مطالعه مقاله می تواند اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهد.

مقدمه ای بر زاویه سازی صورت

افزایش سن اصلی ترین عامل در از بین رفتن ظاهر صورت میشود. لذا در این سنین افتادگی هایی در پوست شما اتفاق می‌افتد که می‌تواند زیبایی شما را دچار اختلال کرده و فرورفتگی های نیز در چانه ایجاد می شود. همین امر در ظاهر صورت شما امری تاثیر گذار می باشد و منجر به پایین آمدن اعتماد به نفس شما خواهد شد.

 

مقدمه ای برای زاویه سازی صورت

 

در طی این عمل زیبایی اصلاحات زیادی در ناحیه غبغب (این مورد با ساکشن غبغب متفاوت هست)، بینی و قسمت‌های صورت شما انجام می شود که در نهایت پوستی جوان و شاداب خواهید داشت.

در طی این عمل زیبایی برجسته کردن برخی از قسمت‌های صورت میتواند در جوانسازی صورت تاثیرگذار باشد. اصلاح خطوط فک و گونه نیز در این زمینه زیاد اتفاق می افتد، که این روش ها برای شرایط مختلف استانداردهای مختلفی دارند. به همین منظور از پزشکانی که در این زمینه تخصص بالایی دارند کمک بگیرید تا بهترین عمل و بهترین نتیجه را مشاهده کنید.

فرایند زاویه سازی صورت

همانطور که در ابتدا متذکر شدیم این روش زیبایی دارای روش های مختلفی است. در ابتدا پزشک متخصص می باید شما را معاینه کند و در جلسات مشاوره مشخص می‌شود که از چه روشی برای عمل زیبایی شما استفاده شود. همچنین حالت صورت شما نیز در این جلسات معاینه مورد بررسی قرار می‌گیرد و در نهایت روش مورد نیاز برای اصلاح صورت شما در نظر گرفته می شود.

 

فرایند زاویه سازی صورت

انواع روشهای جوانسازی یا زاویه سازی صورت

اولین مورد زاویه سازی تزریق چربی است

رایج ترین روشی که در زاویه سازی صورت استفاده میشود، تزریق چربی می باشد که یک عمل سرپایی است. لذا پس از تزریق چربی در قسمتهای تعیین شده صورت عمل به اتمام می‌رسد و بعد از آن می توانید کارهای روزانه خود همانند گذاشته انجام دهید و هیچ مشکلی نخواهید داشت.

این چربی ها از نواحی مختلف بدن خود فرد برداشت می شوند و پس از اینکه مراحل آماده سازی را طی کرد، برای تزریق در ناحیه های مختلف صورت مورد استفاده قرار می گیرند.

نکته مهم در رابطه با زاویه سازی صورت با چربی این است که چربی مورد نیاز از بدن خود فرد متقاضی گرفته شود. دلیل این هم این است که چربی برداشت شده از بدن متقاضی با بدن خود فرد همسانی و همخوانی دارد. پس در زمانی که چربی تزریق می شود تا چندین سال این چربی سازگاری دارد و هیچ مشکلی برای متقاضی ایجاد نخواهد کرد.

 

اولین مورد زاویه سازی تزریق چربی است

تزریق ژل برای زاویه سازی

بررسی آناتومی صورت فرد در جلسات معاینه برای تزریق ژل بسیار حائز اهمیت است. پس از اینکه جلسات معاینه انجام شد و نقاط مورد نظر برای تزریق ژل نشانه گذاری شد، فرآیند تزریق ژل برای زاویه سازی صورت انجام خواهد شد.

این عمل زیبایی سرپایی بوده و فرآیند نقاهت طولانی مدتی را ندارد، اما اگر در میزان ژل تزریقی اشتباه صورت گیرد می تواند عواقب ناخوشایندی برای متقاضی داشته باشد. به همین خاطر کمک گرفتن از پزشکان متخصص و کلینیک های تخصصی برای این فرایند زیبایی بسیار مهم میباشد. اگر تزریق به درستی انجام شود می‌تواند از ۳ تا ۶ سال برای فرد ماندگاری داشته باشد.

بررسی و اطلاعات نوع ژل برند مورد استفاده در بسیار مهم است. چرا که اگر از برندهای معتبر استفاده نشود، میتواند مشکلات حادی را برای شما ایجاد کند. پس از پزشک متخصص بخواهید تا برندهای معتبر را برای تزریق استفاده کند. هزینه های عمل های زیبایی ثابت نیستند و قیمتهای متغیری دارد و اگر می خواهید بهترین نتیجه را از این عمل زیبایی در نظر بگیرید به هزینه‌های آن توجه نکنید. پس ژل هایی را برای صورت استفاده کنید که معتبر هستند و از برندهای شناخته شده استفاده شده اند. در غیر اینصورت مجبور هستید دنبال تخلیه ژل صورت باشید

زاویه سازی صورت به وسیله نخ

از رایج ترین و جذاب ترین روش هایی که می توان زاویه سازی صورت را انجام داد، کمک گرفتن از نخ می باشد. پزشک متخصص با علامت گذاری قسمت های مورد نظر نخهایی را از این زاویه ها عبور می دهد و سپس آنها را می کشد تا زاویه صورت متقارن میشود. اگر این روش به درستی انجام نشود، صورتش را کاملاً نامتقارن می‌شود و احساس ناخوشایندی را خواهید داشت و مجبور خواهید شد که هزینه مجدد پرداخت کنید تا صورت شما به حالت قبلی خود بازگردد. پس در انتخاب پزشک خود برای این عمل زیبایی بسیار دقت کنید.

بوتاکس

برای کسانی که شکل ظاهری فک آنها به صورت مربع میباشد و صورتشان کشیده است یکی از بهترین شیوه های زاویه سازی صورت انجام عمل بوتاکس میباشد.

بوتاکس در قسمت هایی که پزشک متخصص تعیین کند، تزریق می شود و شما دردی را احساس نخواهید کرد. پس از گذشت دوره نقاهت و رعایت دستورات پزشک نتیجه جذابی را خواهید دید.

هزینه زاویه سازی صورت

وجود انواع روش های زاویه سازی صورت و طی کردن دوره نقاهت و همچنین کمک گرفتن از ابزار مختلف می‌تواند در هزینه ها تاثیرگذار باشد. پس یک هزینه استاندارد و معین برای همه عمل های زیبایی وجود ندارد. اما با توجه به پزشک متخصص، کلینیک مورد استفاده، روش و همچنین میزان عمل مورد نیاز برای صورت شما می تواند از جمله فاکتورهای باشد که هزینه های شما را معین می کند.

هزینه زاویه سازی صورت

کمک گرفتن از جراحی برای زاویه سازی صورت

انجام روش زیبایی کمی ناخوشایند می باشد. اما افرادی که دچار زاویه های خیلی ناخوشایند هستند و نمی‌توان با ژل یا تزریق خاصی این کار را انجام داد به این روش زیبایی روی می‌آورند. استفاده از برش ها و سوراخکاری ها در فک یا سایر قسمت‌های صورت می تواند بهترین راهکار برای افرادی باشد که نیاز به اصلاحات زیادی در صورت خود دارند.

در صورتی که روش جراحی را برای زاویه سازی صورت خود انتخاب کنید، در کنار اینکه دوره نقاهت شما می تواند بسیار طولانی باشد، اما از آن طرف ماندگاری عمل زیبایی نیز بسیار طولانی خواهد بود. به همین خاطر نیاز به تزریق مجدد همانند عمل زیبایی تزریق ژل ندارید.

همچنین بخوانید : مزایا و معایب پروتز چانه

زاویه سازی صورت چه عوارضی دارد؟

این عوارض می‌تواند در روش های مختلف شکل های گوناگونی داشته باشند. همچون درد، تورم، کبودی و سوزش های ناخوشایند.در ادامه مقاله به این نوع عوارض اشاره می کنیم:

1: مواد مورد استفاده در عمل زیبایی شما به نوعی هستند که شما به آنها حساسیت دارید و بدن شما این مواد را پس می‌زند. لذا که منجر می شود فرایند بازسازی را انجام دهید.

2: درد و تورم از جمله عوامل شایع بعد از عمل زیبایی هستند که پس از اتمام دوره نقاهت از بین می روند. اما در صورتی که این دردها و تورم از حد استاندارد خود بیشتر مشاهده شد، حتماً باید پزشک متخصص خود را در جریان بگذارید تا با توجه به داروها و طی کردن دوره نقاهت مجدد این موارد از بین بروند.

3: در صورتی که عمل زیبایی تزریق با ژل را انتخاب کرده باشید، یکی از رایج ترین عوارضی که ممکن است گریبان شما می‌شود، عدم تقارن صورت شما می باشد و بسیار ناخوشایند است. البته در برخی موارد می‌توان با تکرار جلسات این اصلاحات را برطرف کرد. اما اگر نتوان اصلاحات مورد نظر را به درستی انجام داد، مجبور به تخلیه ژل صورت خود خواهید بود.

ممکن است زخم هایی که در حین عمل های زیبایی بر روی بدن شما ایجاد میشوند ماندگار شوند و طی مدت طولانی از بین نروند اگر نتوانید با روش های مختلف این زخم هارا از بین برید زیبایی شمارا تحت تاثیر قرار خواهد داد و شاید لازم باشد عمل هایی دوباره انجام دهید تا این زخم ها را از بین ببرید .

مشاهده و عفونت و دردهای ناخوشایند در قسمتهای تزریق ژل نیز می تواند از جمله رایج ترین عوارض این عمل های زیبایی باشد. همچنین کبودی در هنگام اتفاق می‌افتد که پس از مدتی این موارد نیز از بین می رود. مگر در شرایط خاص که می بایست به پزشک متخصص خود مراجعه کرده و مشکلات خود را حل کنید.

سخن پایانی

این مقاله اطلاعات کاملی را در مورد زاویه سازی صورت، روش های مختلف و هزینه های آن در اختیار شما قرار داد. این عمل زیبایی یکی از پرمخاطب ترین عمل های زیبایی در بین مخاطبان می باشد. لذا حتماً باید از پزشکان متخصص استفاده کنید که از تجربه و مهارت بالایی برخوردار هستند و می‌توانند بهترین نتیجه را برای شما ایجاد کنند. توجه به کلینیک و اطلاعات پزشکان متخصص و همچنین نمونه کارهای او می‌تواند در عملکرد او و همچنین نتیجه بهتر تاثیرگذار باشد.

قبل از اینکه عمل زیبایی زاویه سازی صورت را انجام دهید حتما در جلسات مشاوره و معاینه شرکت کنید. در طی این جلسات هر گونه مشکل یا اختلال روحی روانی دارید مورد بررسی قرار میگیرد و اگر مشکلی نداشتید، میتوانید فرایند عمل زیبایی را انجام دهید. در برخی موارد اگر شما داروهایی را مصرف کنید ممکن است ژل تزریق شده در صورت شما اثر منفی داشته باشد و مشکلات ناخوشایندی برای شما اتفاق بیفتد. پس قبل از اینکه عمل زیبایی را انجام دهید حتما با پزشک متخصص خود مشورت کرده و تمام اطلاعات مورد نیاز را در اختیار او قرار دهید تا با دید باز به سراغ این عمل زیبایی بروید.

در پایان باید بگویم که اگر پزشک شما تجربه مناسب نداشته باشد، بازگشت صورت شما به حالت اولیه امری جبران ناپذیر می باشد، که می تواند زیبای شما را برای همیشه تحت تاثیر منفی قرار دهد و اعتماد بنفس خود را از دست بدهد. پس در انتخاب پزشک متخصص دقت ویژه‌ای داشته باشید.

بنا به نوع ژل و نحوه نگهداری و تحرک متفاوت هست و بین 6 ماه تا 2 سال ماندگاری دارد

تزریق ژل عمدتا عارضه ی خاصی ندارد و معمولا تا حد کبودی که واکنش بدن هست ولی اگر جایی این کار را انجام دهید که اصول بهداشتی رعایت نشود امکان عفونت وجود دارد

جراحی های صورت احساس ناراحتی توام با درد دارند ولی با دارو قابل کنترل هست و درد آن خیلی زیاد نیست

ممکن است در طول کشیدن پوست از دو روش بیحسی موضعی یا تزریقی استفاده کرد تا بیمار راحت تر باشد . در صورت لزوم در هرزمان می توان به بیمار بیهوشی بیشتری تزریق کرد.

نظرات درباره انواع روش ها و هزینه زاویه سازی صورت

 • رضا
  کاربر : رضا
  سه شنبه, 22 آذر 1401

  کدومش رو پیشنهاد می کنید؟

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  سه شنبه, 22 آذر 1401

  ضمن تشکر از ارسال نظر توسط شما ، هر کدام بنا به شرایطی قابلیت استفاده دارن و بنا به شرایط شما مشخص می شود

آخرین مقالات کلینیک زیبایی

20 فروردین

تاریخچه دانشگاه باهچه شهیر

ادامه مطلب

15 فروردین

روشهای موثر برای لاغر کردن صورت

ادامه مطلب

08 فروردین

اقدامات ممنوعه بعد از تزریق ژل

ادامه مطلب

02 فروردین

تزریق ژل زیر چشم معجزه و درمان قطعی سیاهی و گودی چشم

ادامه مطلب

25 اسفند

بهترین راه های درمان افتادگی پلک

ادامه مطلب

20 اسفند

تزریق چربی و عوارض تزریق چربی

ادامه مطلب

15 اسفند

عوارض عمل بلفاروپلاستی را بشناسیم

ادامه مطلب

10 اسفند

مقایسه روش های برداشتن خال صورت

ادامه مطلب

30 بهمن

صفر تا صد قرص فیتو + نظرات افراد و بررسی اصالت

ادامه مطلب

25 بهمن

خشکی چشم بعد از بلفاروپلاستی

ادامه مطلب

20 بهمن

روش یخ درمانی برای پوست

ادامه مطلب

18 بهمن

آیا پیکر تراشی قابل برگشت است؟

ادامه مطلب

16 بهمن

آیا از تاثیر خواب بر‍‍‍ پوست صورت اطلاعی دارید؟

ادامه مطلب

15 بهمن

کبودی چشم بعد از جراحی بینی ( رینوپلاستی)

ادامه مطلب

10 بهمن

معروف ترین رژیم های لاغری دنیا

ادامه مطلب

05 بهمن

ماموپلاستی چیست؟ آیا جای بخیه ماموپلاستی باقی می ماند؟

ادامه مطلب

30 دی

بررسی علل و درمان سفت و دردناک شدن نوک سینه اقایان

ادامه مطلب

25 دی

درمان واریس با لیزر و مزایا و مراقبت های آن

ادامه مطلب

20 دی

اندولیفت چیست؟ تمام آنچه که باید از اندولیفت بدانید

ادامه مطلب

16 دی

تاثیر جراحی زیبایی بینی بر حس بویایی

ادامه مطلب

12 دی

ماموگرافی دیجیتال چیست؟

ادامه مطلب

07 دی

7 دلیل اساسی برای نیاز به عمل لیپوماتیک چیست؟

ادامه مطلب

04 دی

ترس از عمل ابدومینوپلاستی

ادامه مطلب

16 آذر

راهکار برای افزایش سایز سینه چیست؟

ادامه مطلب

24 آبان

لیپولیز چیست و چه کاربردی دارد؟

ادامه مطلب

29 مهر

اهمیت ماساژ در لیپوماتیک

ادامه مطلب

18 مهر

جراحی زیبایی لیفت ران در مشهد

ادامه مطلب

22 شهریور

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی در مشهد

ادامه مطلب

14 شهریور

متخصص زیبایی زنان مشهد + دکتر زیبایی واژن مشهد

ادامه مطلب

09 شهریور

اسکلروتراپی چیست؟ و چه کاربردی دارد

ادامه مطلب

04 شهریور

بزرگ کردن آلت تناسلی مردان با تزریق ژل ، تزریق چربی یا عمل جراحی

ادامه مطلب

02 شهریور

بهترین سن برای جراحی زیبایی سینه

ادامه مطلب

29 مرداد

عمل مینی بای پس معده + مزایا و معایب و هزینه

ادامه مطلب

25 مرداد

عمل بای پس معده در مشهد + هزینه و عوارض

ادامه مطلب

21 مرداد

بالن معده مشهد : بهترین پزشک بالون معده در مشهد

ادامه مطلب

17 مرداد

پماد زینک اکساید بهترین برای محافظت از پوست

ادامه مطلب

13 مرداد

فیشیال facial صورت چیست؟ مزایا و مراحل آن

ادامه مطلب

07 مرداد

مراقبتهای بعد از عمل ماموپلاستی چگونه است؟

ادامه مطلب

03 مرداد

همه چیز در مورد پماد بتامتازون

ادامه مطلب

30 تیر

صفر تا صد قرص زینک : فواید نحوه مصرف و عوارض

ادامه مطلب

مقالات مرتبط با انواع روش ها و هزینه زاویه سازی صورت

whatsapp
whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما