دکتر حسن طالب زاده - حدیث ایوازه فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
لوگو وبسایت موبایل

زاویه سازی صورت : روش ها، مزایا، معایب، عوارض و هزینه

پنجشنبه, 10 آذر 1401

انواع روش ها و هزینه زاویه سازی صورت

یکی از جذاب ترین عمل های زیبایی که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است زاویه دار کردن صورت می باشد. این عمل زیبایی میتواند صورت فرد را در حد شگفت انگیزی زیبا و جوان کند و باعث افزایش اعتماد به نفس فرد شود.

اما نکته ای که در این زمینه وجود دارد این است که معیار کوچک یا بزرگ بودن زاویه های صورت در جوامع گوناگون متغیر است. پس نمی‌توان یک استاندارد بین المللی برای همه زاویه های فک و صورت در نظر گرفت.

به همین منظور این مقاله را آماده کردیم تا اطلاعات کامل را در مورد زاویه سازی صورت در اختیار شما قرار دهیم و اگر متقاضی این عمل زیبایی هستید مطالعه مقاله می تواند اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهد.

مقدمه ای بر زاویه سازی صورت

افزایش سن اصلی ترین عامل در از بین رفتن ظاهر صورت میشود. لذا در این سنین افتادگی هایی در پوست شما اتفاق می‌افتد که می‌تواند زیبایی شما را دچار اختلال کرده و فرورفتگی های نیز در چانه ایجاد می شود. همین امر در ظاهر صورت شما امری تاثیر گذار می باشد و منجر به پایین آمدن اعتماد به نفس شما خواهد شد.

 

مقدمه ای برای زاویه سازی صورت

 

در طی این عمل زیبایی اصلاحات زیادی در ناحیه غبغب (این مورد با ساکشن غبغب متفاوت هست)، بینی و قسمت‌های صورت شما انجام می شود که در نهایت پوستی جوان و شاداب خواهید داشت.

در طی این عمل زیبایی برجسته کردن برخی از قسمت‌های صورت میتواند در جوانسازی صورت تاثیرگذار باشد. اصلاح خطوط فک و گونه نیز در این زمینه زیاد اتفاق می افتد، که این روش ها برای شرایط مختلف استانداردهای مختلفی دارند. به همین منظور از پزشکانی که در این زمینه تخصص بالایی دارند کمک بگیرید تا بهترین عمل و بهترین نتیجه را مشاهده کنید.

فرایند زاویه سازی صورت

 

همانطور که در ابتدا متذکر شدیم این روش زیبایی دارای روش های مختلفی است. در ابتدا پزشک متخصص می باید شما را معاینه کند و در جلسات مشاوره مشخص می‌شود که از چه روشی برای عمل زیبایی شما استفاده شود. همچنین حالت صورت شما نیز در این جلسات معاینه مورد بررسی قرار می‌گیرد و در نهایت روش مورد نیاز برای اصلاح صورت شما در نظر گرفته می شود.

 

فرایند زاویه سازی صورت

 

انواع روشهای جوانسازی یا زاویه سازی صورت

اولین مورد زاویه سازی تزریق چربی است

رایج ترین روشی که در زاویه سازی صورت استفاده میشود، تزریق چربی می باشد که یک عمل سرپایی است. لذا پس از تزریق چربی در قسمتهای تعیین شده صورت عمل به اتمام می‌رسد و بعد از آن می توانید کارهای روزانه خود همانند گذاشته انجام دهید و هیچ مشکلی نخواهید داشت.

این چربی ها از نواحی مختلف بدن خود فرد برداشت می شوند و پس از اینکه مراحل آماده سازی را طی کرد، برای تزریق در ناحیه های مختلف صورت مورد استفاده قرار می گیرند.

نکته مهم در رابطه با زاویه سازی صورت با چربی این است که چربی مورد نیاز از بدن خود فرد متقاضی گرفته شود. دلیل این هم این است که چربی برداشت شده از بدن متقاضی با بدن خود فرد همسانی و همخوانی دارد. پس در زمانی که چربی تزریق می شود تا چندین سال این چربی سازگاری دارد و هیچ مشکلی برای متقاضی ایجاد نخواهد کرد.

 

اولین مورد زاویه سازی تزریق چربی است

تزریق ژل برای زاویه سازی

بررسی آناتومی صورت فرد در جلسات معاینه برای تزریق ژل بسیار حائز اهمیت است. پس از اینکه جلسات معاینه انجام شد و نقاط مورد نظر برای تزریق ژل نشانه گذاری شد، فرآیند تزریق ژل برای زاویه سازی صورت انجام خواهد شد.

این عمل زیبایی سرپایی بوده و فرآیند نقاهت طولانی مدتی را ندارد، اما اگر در میزان ژل تزریقی اشتباه صورت گیرد می تواند عواقب ناخوشایندی برای متقاضی داشته باشد. به همین خاطر کمک گرفتن از پزشکان متخصص و کلینیک های تخصصی برای این فرایند زیبایی بسیار مهم میباشد. اگر تزریق به درستی انجام شود می‌تواند از ۳ تا ۶ سال برای فرد ماندگاری داشته باشد.

بررسی و اطلاعات نوع ژل برند مورد استفاده در بسیار مهم است. چرا که اگر از برندهای معتبر استفاده نشود، میتواند مشکلات حادی را برای شما ایجاد کند. پس از پزشک متخصص بخواهید تا برندهای معتبر را برای تزریق استفاده کند. هزینه های عمل های زیبایی ثابت نیستند و قیمتهای متغیری دارد و اگر می خواهید بهترین نتیجه را از این عمل زیبایی در نظر بگیرید به هزینه‌های آن توجه نکنید. پس ژل هایی را برای صورت استفاده کنید که معتبر هستند و از برندهای شناخته شده استفاده شده اند. در غیر اینصورت مجبور هستید دنبال تخلیه ژل صورت باشید

زاویه سازی صورت به وسیله نخ

از رایج ترین و جذاب ترین روش هایی که می توان زاویه سازی صورت را انجام داد، کمک گرفتن از نخ می باشد. پزشک متخصص با علامت گذاری قسمت های مورد نظر نخهایی را از این زاویه ها عبور می دهد و سپس آنها را می کشد تا زاویه صورت متقارن میشود. اگر این روش به درستی انجام نشود، صورتش را کاملاً نامتقارن می‌شود و احساس ناخوشایندی را خواهید داشت و مجبور خواهید شد که هزینه مجدد پرداخت کنید تا صورت شما به حالت قبلی خود بازگردد. پس در انتخاب پزشک خود برای این عمل زیبایی بسیار دقت کنید.

بوتاکس

افرادی که فک مربعی یا صورتی کشیده دارند، بهترین روش زاویه سازی صورت برای آنها عمل بوتاکس است.

بوتاکس در قسمت هایی که پزشک متخصص تعیین کند، تزریق می شود و شما دردی را احساس نخواهید کرد. پس از گذشت دوره نقاهت و رعایت دستورات پزشک نتیجه جذابی را خواهید دید.

 

هزینه زاویه سازی صورت

 

وجود انواع روش های زاویه سازی صورت و طی کردن دوره نقاهت و همچنین کمک گرفتن از ابزار مختلف می‌تواند در هزینه ها تاثیرگذار باشد. پس یک هزینه استاندارد و معین برای همه عمل های زیبایی وجود ندارد. اما با توجه به پزشک متخصص، کلینیک مورد استفاده، روش و همچنین میزان عمل مورد نیاز برای صورت شما می تواند از جمله فاکتورهای باشد که هزینه های شما را معین می کند.

 

هزینه زاویه سازی صورت

 

کمک گرفتن از جراحی برای زاویه سازی صورت

انجام روش زیبایی کمی ناخوشایند می باشد. اما افرادی که دچار زاویه های خیلی ناخوشایند هستند و نمی‌توان با ژل یا تزریق خاصی این کار را انجام داد به این روش زیبایی روی می‌آورند. استفاده از برش ها و سوراخکاری ها در فک یا سایر قسمت‌های صورت می تواند بهترین راهکار برای افرادی باشد که نیاز به اصلاحات زیادی در صورت خود دارند.

در صورتی که روش جراحی را برای زاویه سازی صورت خود انتخاب کنید، در کنار اینکه دوره نقاهت شما می تواند بسیار طولانی باشد، اما از آن طرف ماندگاری عمل زیبایی نیز بسیار طولانی خواهد بود. به همین خاطر نیاز به تزریق مجدد همانند عمل زیبایی تزریق ژل ندارید.

همچنین بخوانید : مزایا و معایب پروتز چانه

زاویه سازی صورت چه عوارضی دارد

این عوارض می‌تواند در روش های مختلف شکل های گوناگونی داشته باشند. همچون درد، تورم، کبودی و سوزش های ناخوشایند.در ادامه مقاله به این نوع عوارض اشاره می کنیم:

1: مواد مورد استفاده در عمل زیبایی شما به نوعی هستند که شما به آنها حساسیت دارید و بدن شما این مواد را پس می‌زند. لذا که منجر می شود فرایند بازسازی را انجام دهید.

2: درد و تورم از جمله عوامل شایع بعد از عمل زیبایی هستند که پس از اتمام دوره نقاهت از بین می روند. اما در صورتی که این دردها و تورم از حد استاندارد خود بیشتر مشاهده شد، حتماً باید پزشک متخصص خود را در جریان بگذارید تا با توجه به داروها و طی کردن دوره نقاهت مجدد این موارد از بین بروند.

3: در صورتی که عمل زیبایی تزریق با ژل را انتخاب کرده باشید، یکی از رایج ترین عوارضی که ممکن است گریبان شما می‌شود، عدم تقارن صورت شما می باشد و بسیار ناخوشایند است. البته در برخی موارد می‌توان با تکرار جلسات این اصلاحات را برطرف کرد. اما اگر نتوان اصلاحات مورد نظر را به درستی انجام داد، مجبور به تخلیه ژل صورت خود خواهید بود.

قسمت های زخمی شده در عمل های زیبایی در برخی موارد ماندگاری بسیار زیادی دارند و اگر نتوانید، این برش ها و اسکارها را از بین ببرید، زیبایی شما تحت تاثیر قرار می گیرد و می بایست عمل های جداگانه انجام دهید تا این اسکارها از بین بروند.

مشاهده و عفونت و دردهای ناخوشایند در قسمتهای تزریق ژل نیز می تواند از جمله رایج ترین عوارض این عمل های زیبایی باشد. همچنین کبودی در هنگام اتفاق می‌افتد که پس از مدتی این موارد نیز از بین می رود. مگر در شرایط خاص که می بایست به پزشک متخصص خود مراجعه کرده و مشکلات خود را حل کنید.

سخن پایانی

این مقاله اطلاعات کاملی را در مورد زاویه سازی صورت، روش های مختلف و هزینه های آن در اختیار شما قرار داد. این عمل زیبایی یکی از پرمخاطب ترین عمل های زیبایی در بین مخاطبان می باشد. لذا حتماً باید از پزشکان متخصص استفاده کنید که از تجربه و مهارت بالایی برخوردار هستند و می‌توانند بهترین نتیجه را برای شما ایجاد کنند. توجه به کلینیک و اطلاعات پزشکان متخصص و همچنین نمونه کارهای او می‌تواند در عملکرد او و همچنین نتیجه بهتر تاثیرگذار باشد.

قبل از اینکه عمل زیبایی زاویه سازی صورت را انجام دهید حتما در جلسات مشاوره و معاینه شرکت کنید. در طی این جلسات هر گونه مشکل یا اختلال روحی روانی دارید مورد بررسی قرار میگیرد و اگر مشکلی نداشتید، میتوانید فرایند عمل زیبایی را انجام دهید. در برخی موارد اگر شما داروهایی را مصرف کنید ممکن است ژل تزریق شده در صورت شما اثر منفی داشته باشد و مشکلات ناخوشایندی برای شما اتفاق بیفتد. پس قبل از اینکه عمل زیبایی را انجام دهید حتما با پزشک متخصص خود مشورت کرده و تمام اطلاعات مورد نیاز را در اختیار او قرار دهید تا با دید باز به سراغ این عمل زیبایی بروید.

در پایان باید بگویم که اگر پزشک شما تجربه مناسب نداشته باشد، بازگشت صورت شما به حالت اولیه امری جبران ناپذیر می باشد، که می تواند زیبای شما را برای همیشه تحت تاثیر منفی قرار دهد و اعتماد بنفس خود را از دست بدهد. پس در انتخاب پزشک متخصص دقت ویژه‌ای داشته باشید.

بنا به نوع ژل و نحوه نگهداری و تحرک متفاوت هست و بین 6 ماه تا 2 سال ماندگاری دارد

تزریق ژل عمدتا عارضه ی خاصی ندارد و معمولا تا حد کبودی که واکنش بدن هست ولی اگر جایی این کار را انجام دهید که اصول بهداشتی رعایت نشود امکان عفونت وجود دارد

جراحی های صورت احساس ناراحتی توام با درد دارند ولی با دارو قابل کنترل هست و درد آن خیلی زیاد نیست

ممکن است در طول کشیدن پوست از دو روش بیحسی موضعی یا تزریقی استفاده کرد تا بیمار راحت تر باشد . در صورت لزوم در هرزمان می توان به بیمار بیهوشی بیشتری تزریق کرد.

نظرات درباره انواع روش ها و هزینه زاویه سازی صورت

 • رضا
  کاربر : رضا
  سه شنبه, 22 آذر 1401

  کدومش رو پیشنهاد می کنید؟

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  سه شنبه, 22 آذر 1401

  ضمن تشکر از ارسال نظر توسط شما ، هر کدام بنا به شرایطی قابلیت استفاده دارن و بنا به شرایط شما مشخص می شود

آخرین مقالات
08 بهمن

برآمدگی استخوان بینی بعد از عمل و راه درمان آن

ادامه مطلب

04 بهمن

عمل چال گونه در مشهد با قیمت

ادامه مطلب

01 بهمن

چگونه پف زیر چشم را از بین ببریم؟ روش‌های درمان پف زیر چشم

ادامه مطلب

27 دی

تزریق چربی به واژن (لابیا) ، مزایا و معایب

ادامه مطلب

23 دی

چه کسانی نباید هایفو انجام دهند

ادامه مطلب

19 دی

بوتاكس ديستون

ادامه مطلب

17 دی

قرص برای جلوگیری از شکستن ناخن

ادامه مطلب

12 دی

استفاده از آمپول برای شش تكه شدن شكم

ادامه مطلب

07 دی

کرم سفت کننده سینه

ادامه مطلب

03 دی

فین کردن پس از عمل زیبایی بینی

ادامه مطلب

29 آذر

بوتاکس دیستون بهتر است یا مصپورت

ادامه مطلب

26 آذر

اسلیو معده بهتر است یا لیپوماتیک

ادامه مطلب

22 آذر

جوانسازی پوست با کربوکسی تراپی در مشهد

ادامه مطلب

19 آذر

تزریق ژل لب در مشهد + قیمت تزریق ژل لب

ادامه مطلب

16 آذر

تزریق ژل به بینی برای فرم دهی بینی

ادامه مطلب

13 آذر

مزایا و معایب جوان سازی پوست صورت

ادامه مطلب

10 آذر

انواع روش ها و هزینه زاویه سازی صورت

ادامه مطلب

08 آذر

روش تخلیه ژل صورت چه عوارضی دارد؟

ادامه مطلب

05 آذر

طریقه صحیح شستشوی بینی بعد از عمل

ادامه مطلب

02 آذر

نحوه خوابیدن بعد از عمل ابدومینوپلاستی

ادامه مطلب

28 آبان

مزیتها و معایبی که پروتز چانه دارد؟

ادامه مطلب

24 آبان

فرایند سوهان کشیدن بینی پس از عمل زیبایی

ادامه مطلب

21 آبان

عمل زیبایی کوچک کردن سینه در مشهد

ادامه مطلب

14 آبان

بهترین قرص برای کاهش ورم بینی بعد از عمل بینی چیست؟

ادامه مطلب

09 آبان

حمام کردن بعد از عمل بینی

ادامه مطلب

03 آبان

شستشو صورت یا حمام بعد از بوتاکس چگونه هست؟

ادامه مطلب

20 مهر

تزریق ژل به سینه در مشهد

ادامه مطلب

12 مهر

بوتاکس معده باعث لاغری می شود؟

ادامه مطلب

31 شهریور

ساکشن غبغب در مشهد - هزینه برداشتن غبغب

ادامه مطلب

22 شهریور

مراقبت ها پس از لیفت سینه

ادامه مطلب

08 شهریور

هزینه عمل سینه زنان ، هزینه عمل زیبایی سینه زنان

ادامه مطلب

28 مرداد

استخر بعد از بوتاکس

ادامه مطلب

22 مرداد

تزریق بوتاکس چشم گربه ای

ادامه مطلب

12 تیر

جراحی بوکال فت یا تخلیه چربی دهان

ادامه مطلب

04 تیر

تزریق ژل به چانه در مشهد

ادامه مطلب

31 خرداد

لیفت صورت با نخ ( نخ لیفت)

ادامه مطلب

30 خرداد

انجام بوتاکس در دوران شیردهی و بارداری

ادامه مطلب

25 خرداد

تزریق چربی به باسن در مشهد

ادامه مطلب

22 خرداد

بهترین جراح بینی در مشهد | هزینه بهترین جراح بینی در مشهد

ادامه مطلب

20 خرداد

ژنیکوماستی چیست و هزینه عمل ژنیکوماستی چقدر است

ادامه مطلب

مقالات مرتبط با انواع روش ها و هزینه زاویه سازی صورت

whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما