کلینیک زیبایی مشهد : فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید
لوگو وبسایت موبایل

آیا مرگ بر اثر پیکرتراشی واقعیت دارد یا شایعه است؟

دوشنبه, 18 اردیبهشت 1402

مرگ بر اثر پیکر تراشی و لیپوساکشن | آیا حقیقت داردیا شایعه است؟

خیلی از افراد وجود دارند که از چاقی و اضافه وزن خود رنج می برند و با رژیم های غذایی و سایر روش ها موفق نشده اند که لاغر بشوند و به وزن دلخواه خود برسند. از جمله  روش هایی که امروزه باعث لاغری سریع و رسیدن به فرم و وزن دلخواه می باشد جراحی پیکرتراشی می باشد اما افراد زیادی در رابطه با مرگ بر اثر پیکرتراشی سوال می کنند و جویای این می باشند که آیا مرگ بر اثر پیکرتراشی صحت دارد و یا شایعه ای بیش نیست برای گرفتن پاسخ سوالات خود در رابطه با مرگ در اثر پیکر تراشی و لیپوساکشن تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

جراحی پیکرتراشی به چه صورت می باشد؟

عمل پیکر تراشی تکنیک ها و روش های بسیار زیادی دارد که از جمله این تکنیک ها شامل: لیپوساکشن، لیپوماتیک، لیپو ست، ابد مینو پلاستی، لیپو لیزر، کرایولیپولیز، اولترازد، بادی جت، دستگاه اکسیلیس می باشد که در پایین هر کدام از این تکنیک ها را برایتان توضیح می دهیم.

همچنین بخوانید : اگر فتق عمل نشود چه می شود

لیپوساکشن:

در روش لیپوساکشن برای برطرف نمودن چربی ها از روش مکش مورد استفاده قرار می گیرد و در نواحی متفاوتی همانند سینه، باسن، بازوها و ران ها می توان برای حذف چربی ها از لیپوساکشن استفاده نمود.

لیپوماتیک:

در استفاده از روش لیپوماتیک برای رفع نمودن چربی ها پزشک سوراخی را در بدن ایجاد می نماید و با استفاده از میان چربی های اضافی بدن را تخلیه می کند که این روش با استفاده از اشعه های ماورابنفش انجام می گیرد و مزیتی که روش لیپوماتیک دارد این است که پزشک قادر است که از چربی های تخلیه شده برای فرم دهی ناحیه دیگری استفاده نماید.

لیپوست:

لیپوست یک دستگاهی برای خلاص شدن از شر چربی های اضافه است که میتواند چربی های مضر و موضعی بدن را به طور کامل تخلیه کند و زیبایی را به شما هدیه بدهد.

ابدومینوپلاستی:

ابدومینوپلاستی روشی برای افرادی که به صورت ناگهانی لاغر شده و یا قبلاً شکمی چاق داشته اند والان شکمی افتاده دارند و افراد سالمند و.. مناسب می باشد و می تواند پوست افتاده افراد را به صورت قبل سفت و‌جمع کند.

لیپولیزر:

در این روش برای تخلیه و از بین بردن چربی های اضافه از دستگاه لیزر مورد استفاده قرار می گیرد و از مزایای استفاده از لیزر این است که می توان با نهایت دقت و ظرافت کار را انجام دادم در این روش برش سوراخ مانندی روی پوست انجام می شود و حرارت به محل مورد نظر انجام می شود سپس با فشار دست یا ساکشن می توان چربی ها را خارج نمود و از این روش برای بازوها، شکم، ران و سینه های افراد  استفاده می شود.

کرایولیپولیز:

‌ در این روش هم از دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد و روشی مناسب برای جایگزین کردن لیپوساکشن می باشد و با استفاده از این روش چربی های بدن بدون آسیب به سایر اندام ها خارج می شود و در این روش با استفاده از دستگاه سلول های چربی سرد بدن شکسته شده و از بدن دفع می شود.

بادی جت:

بادی جت یک ورژن پیشرفته از لیپوساکشن است که توسط جراحان زیبایی انجام میشود.در این روش اعمال تغییراتی بر روی چربی های زیر پوست قرار میگیرد که ظاهری زیباتر به بدن فرد میدهد و اعتماد به نفس فرد را بالاتر میبرد.

دستگاه اکسیلیس:

اکسیلیس یک روش درمانی بدون بیهوشی و جراحی و بدون هیچ دوره نقاهت پس از جراحی تغییرات بسیار زیادی را در بدن خود تجربه خواهید کرد. در این روش چربی های اضافه پوست برداشته میشود، سلولیت پوست از بین میرود.

آیا مرگ در اثر پیکرتراشی حقیقت دارد؟

یکی از نکته های مهم و جالب این است که مرگ در اثر عمل پیکرتراشی بسیار نادر می باشد و مرگ در اثر پیکرتراشی از عوارض این جراحی نمی باشد بلکه زمانی این اتفاق خواهد افتاد که جراح تخصص و مهارت لازم و کافی را نداشته باشد بنابراین شما باید در اولین قدم به متخصص ماهر و متخصص مراجعه کنید که با توجه به شرایط جسمی شما عمل پیکر تراشی را برایتان انجام دهد‌. امروزه مرگ بر اثر عمل های زیبایی و پیکرتراشی بسیار کم شده است اما این به این معنی نمی باشد که مرگ اتفاق می افتاد همانطور که گفته شد مرگ بر اثر پیکر تراشی بسیار نادر بوده و اگر چنین چیزی یا آمبولی، عفونت و خون ریزی اتفاق بیفتد همگی از ماهر نبودن پزشک و تجربه کافی نداشتن پزشک می باشد.

اما به دلیل ماهیت پیچیده و خطرناک این فرایند، ممکن است در برخی موارد عوارض جانبی و حتی مرگ ناشی از آن رخ دهد. برای جلوگیری از این مشکلات، پیکرتراشی فقط توسط افرادی با تجربه و آموزش کافی انجام می‌شود و همچنین از تجهیزات و ابزارهای ایمن و با کیفیت استفاده می‌شود. در هر صورت، مرگ ناشی از پیکرتراشی یک اتفاق نادر است و در بیشتر موارد مراقبت‌های مناسب و رعایت استانداردهای ایمنی می‌تواند از وقوع آن جلوگیری کند.

همچنین بخوانید : عوارض و خطرات لیپوماتیک و پیکرتراشی چیست

خطر عمل پیکرتراشی

تمامی جراحی ها دارای عوارضی می باشند اما امروزه با پیشرفت علم و دانش عوارض تا حدود زیادی کاهش یافته است و شما می توانید با انتخاب پزشک درست خطر پیکرتراشی را کاهش دهید و خطر مرگ پیکرتراشی را به حداقل برسانید گرچه انتخاب و تحقیق پزشک مناسب زمان بر است باید بدانید که ارزش نتیجه و کاهش عوارض را دارد.

آمبولی در پیکر تراشی و خطر آمبولی

از شایع ترین عوارضی که بیماران بستری شده در آی سی یو و بیمارستان دارند آمبولی می باشد در واقع آمبولی لخته شدن چربی و هوا در خون افراد می باشد که با توجه به شدت این عارضه باعث لخته شدن خون می شود. از جمله عواملی که باعث عارضه آمبولی می سود، بالا رفتن سن، اضافه وزن و انجام عمل های طولانی مدت می باشد.

در پیکرتراشی نیز خطر آمبولی از طرفی به تجربه و مهارت پزشک و از طرف دیگر به مراقبت های انجام شده توسط بیمار بستگی دارد. پس برای جلوگیری از ایجاد آمبولی و سایر خطرات باید به نکته هایی که پزشک می گوید دقت نموده و از انجام مراقبت ها سرباز نزنید تا خطر مرگ را به صفر برسانید.

عوارض انجام دادن عمل لیپوساکشن

همانند همه ی جراحی های دنیا لیپوساکشن نیز عوارضی به دنبال دارد و ممکن است افراد به داروهای بیهوشی حساسیت نشان دهد از جمله عوارض انجام عمل لیپوساکشن شامل موارد زیر می باشد:

بی نظمی در شکل ظاهری پوست:

از جایی که برای برداشتن چربی ها در روش لیپوساکشن از طریق سوراخ و میله انجام می شود پله دلیل خاصیت کشسانی و ارتجاعی ضعیف پوست ممکن است که ظاهر بدن افراد ناهموار باشد و بعد از عمل یکدست نشود که این ناهمواری به دلیل برداشت چربی ها می باشد که ممکن است موقتی بوده یا دایمی باشد‌.

تجمع مایعات:

احتمال دارد که پس از برداشتن چربی کیسه های مایع داری در زیر شکل ایجاد شود که پزشک با استفاده از سوزن های مخصوصی آن ها را بر می دارد.

احساس بی حسی و کرخت شدن:

گاهی ممکن است که به دلیل برداشتن چربی آن قسمت دچار بی حسی شود که موقتی بوده و با استفاده از تحریک نمودن عصب بر طرف می شود.

ایجاد عفونت:

احتمال عفونت های پوستی بسیار کم می باشد اما اگر عفونت ایجاد شود حتی ممکن است که زندگی فرد را به خط. بیندازد.

سوراخ داخلی بدن:

سوزنی به صورت عمیق به داخل بدن وارد می شود که در مواقع بسیار کم و نادر ممکن است وارد کردن سوزن باعث سوراخ شدن و پارگی اندام های داخلی شود که گاهی نیز باید جراحی های اورژانسی را انجام بدهید.

ایجاد آمبولی چربی:

قطعات یا تکه های از چربی های سست شده امکان دارد که در رگ های فرد کیر بیفتد یا در ریه افراد تجمع پیداکنند و وارد مغز افراد بشوند که در این صورت نیز احتیاج به جراحی اورژانسی می باشد‌.

دارا بودن مشکلات قلبی و مشکلات کلیوی:

به وجود آمدن تغییر در سطح مایعات بدن افراد در موقعی که از تزریق انجام شده و مکش نیز انجام می شود بسیار خطر ناک بوده و زندگی افراد را تهدید می کند.

اقدامات قبل از انجام پیکرتراشی و کاهش خطر مرگ در اثر پیکرتراشی  چیست؟

اولین و مهم ترین اقدام برای انجام دادن پیکرتراشی انتخاب پزشک ماهر و متخصص می باشد و باید هرچند طولانی و زمان بر باشد در انتخاب دکتر خود تحقیق نموده و دکتری متخصص و ماهر را انتخاب نمایید و با بیماران دکتر و خود دکتر مشاوره نمایید و از مهارت و تخصص دکتر اطمینان حاصل کنید.

در مواقعی که برای عمل پیکرتراشی مراجعه می کنید با توجه به نظر پزشک آزمایش های تجویز می شود که باید قبل از عمل این آزمایش ها را انجام دهید.

قبل از انجام عمل پیکرتراشی در صورتی که داروی خاصی مصرف می نمایید و یا سابقه بیماری خاصی دارید باید پزشک خود را در جریان بگذارید.

استفاده نمودن و مصرف داروهای که باعث رقیق شدن خون می شود قبل از عمل ممنوع می باشد و باید با پزشک خود مشورت نمایید همچنین نباید از دخانیات و یا الکل قبل از انجام دادن عمل نباید استفاده شود.

مراقبت های بعد از انجام دادن پیکرتراشی برای جلوگیری از خطر مرگ چه می باشد؟

پس از اینکه جراحی پیکرتراشی به اتمام برسد و در زمان ترخیص پرستاران و کادر درمانی تمامی مراقبت های بعد از انجام عمل پیکرتراشی را به شما آموزش می دهند که شامل موارد زیر می باشد:

به مدت زمان دو روز بعد از انجام دادن عمل استحمام کردن ممنوع می باشد و بعد از گذشت روز با آب ولرم می توانید به مدت کوتاهی دوش بگیرید.

به هیچ عنوان نباید به منطقه و قسمت های که تحت برش و جراحی قرار گرفته اند فشاری وارد کرد و از فشار دادن یا حتی ماساژ این قسمت ها خودداری نمایید.

با توجه به نظر پزشک گن مخصوص را برای خود تهیه نمایید و به مدت زمان شش هفته پس از عمل از این گن برای رسیدن به نتیجه و فرم دهی بهتر استفاده کنید.

در این نوع عمل به هیچ عنوان بیمار نباید استراحت مطلق داشته باشد و باید برای جریان خون بهتر و جلوگیری از تجمع مایعات دو روز بعد از انجام جراحی پیاده روی کند.

بیمار می تواند برای جلوگیری از ایجاد هرگونه فشاری از توالت فرنگی استفاده کند و استفاده از توالت فرنگی باعث می شود تا فشار خیلی کمتری به بدن شما وارد شود.

بیماران تا چند هفته پس از جراحی نباید ورزش کنند و نباید از سونا و جکوزی استفاده کنند و پس از گذشت شش هفته می توانند با توجه به نظر پزشک ورزش نمایند.

رژیم غذایی پس از انجام عمل پیکرتراشی باید حاوی پروتئین و بسیار سبک باشد و از خوردن غذاهای پرحجم و سنگین جلوگیری کنید.

مصرف نمودن الکل و همچنین دخانیات تا یک ماه پس از انجام جراحی ممنوع می باشد و بهتر است که برای کاهش عوارض و خطرات احتمالی تمامی نکات و مراقبت ها را انجام دهید تا نتیجه مطلوبی را به دست بیاورید.

دوره نقاهت جراحی پیکرتراشی چه مدت است؟

با توجه به روش های قدیمی پیکرتراشی دوره نقاهت این جراحی بسیار کوتاهتر شده است و احساس درد در ناحیه مورد نظر طبیعی می باشد که با استفاده از مسکن نایب که پزشک تجویز نموده می توان درد را مهار کرد به طور کلی پس از انجام یک هفته می توانند فعالیت های روزمره را انجام دهند و پس از مدت یک و نیم ماه با نظر پزشک می توانند ورزش را انجام بدهند. رژیم غذایی باید سبک و کم نمک باشد ودر صورت بروز هرگونه مشکل باید سریعا به پزشک خود مشورت نمایید.

همچنین بخوانید : چگونگی خوابیدن بعد از عمل ابدومینوپلاستی

سخن پایانی

همانطور که گفته شد در گذشته برای حذف چربی ها فقط از روش جراحی استفاده می شده است اما با گذشت زمان و پیشرفت علم روش های بسیار زیادی برای حذف چربی ها به وجود آمده است که عوارض کمتری دارند. خطر مرگ در اثر پیکر تراشی بسیار کم بوده و بستگی به مهارت و تخصص پزشک دارد و برای جلوگیری از هرگونه خطر باید به پزشک متخصص مراجعه نمایید و مراقبت های قبل و بعد از پیکرتراشی را انجام دهد اگر چه عوارض پیکرتراشی و خطر مرگ به پزشک بستگی دارد ولی رعایت مراقبت های لازم از طرف فرد بیمار نیز بسیار مهم می باشد و در صورت عدم رعایت باعث خطرات جبران ناپذیری خواهد شد. ولی مهم ترین مسأله مراجعه نزد پزشک و مشاهده نمونه کارها و مشاوره با مراجعه کنندگان می باشد همچنین باید با خود پزشک مشورت نمایید تا بفهمید که برای بیماران خود و خواسته های شان وقت می گذارد یا وقت نمی گذارد.

این نوع عمل برای سنین 18 تا 60 سال مجاز هست که البته باید شرایط بدنی و بیماری حتما توسط متخصص بررسی گردد و نتایج آزمایشات قبل از عمل مشخص می کند که این عمل مجاز هست یا خیر

جراحی زیبایی شکم  برای برطرف کردن مشکلات پوست شل و افتاده و زیبا کردن شکم استفاده می شود و اگر شکم شما شامل این نوع موارد هست یکی از کاندیدهای ابدومینوپلاستی هستید

نظرات درباره مرگ بر اثر پیکر تراشی و لیپوساکشن | آیا حقیقت داردیا شایعه است؟

آخرین مقالات کلینیک زیبایی

20 فروردین

تاریخچه دانشگاه باهچه شهیر

ادامه مطلب

15 فروردین

روشهای موثر برای لاغر کردن صورت

ادامه مطلب

08 فروردین

اقدامات ممنوعه بعد از تزریق ژل

ادامه مطلب

02 فروردین

تزریق ژل زیر چشم معجزه و درمان قطعی سیاهی و گودی چشم

ادامه مطلب

25 اسفند

بهترین راه های درمان افتادگی پلک

ادامه مطلب

20 اسفند

تزریق چربی و عوارض تزریق چربی

ادامه مطلب

15 اسفند

عوارض عمل بلفاروپلاستی را بشناسیم

ادامه مطلب

10 اسفند

مقایسه روش های برداشتن خال صورت

ادامه مطلب

30 بهمن

صفر تا صد قرص فیتو + نظرات افراد و بررسی اصالت

ادامه مطلب

25 بهمن

خشکی چشم بعد از بلفاروپلاستی

ادامه مطلب

20 بهمن

روش یخ درمانی برای پوست

ادامه مطلب

18 بهمن

آیا پیکر تراشی قابل برگشت است؟

ادامه مطلب

16 بهمن

آیا از تاثیر خواب بر‍‍‍ پوست صورت اطلاعی دارید؟

ادامه مطلب

15 بهمن

کبودی چشم بعد از جراحی بینی ( رینوپلاستی)

ادامه مطلب

10 بهمن

معروف ترین رژیم های لاغری دنیا

ادامه مطلب

05 بهمن

ماموپلاستی چیست؟ آیا جای بخیه ماموپلاستی باقی می ماند؟

ادامه مطلب

30 دی

بررسی علل و درمان سفت و دردناک شدن نوک سینه اقایان

ادامه مطلب

25 دی

درمان واریس با لیزر و مزایا و مراقبت های آن

ادامه مطلب

20 دی

اندولیفت چیست؟ تمام آنچه که باید از اندولیفت بدانید

ادامه مطلب

16 دی

تاثیر جراحی زیبایی بینی بر حس بویایی

ادامه مطلب

12 دی

ماموگرافی دیجیتال چیست؟

ادامه مطلب

07 دی

7 دلیل اساسی برای نیاز به عمل لیپوماتیک چیست؟

ادامه مطلب

04 دی

ترس از عمل ابدومینوپلاستی

ادامه مطلب

16 آذر

راهکار برای افزایش سایز سینه چیست؟

ادامه مطلب

24 آبان

لیپولیز چیست و چه کاربردی دارد؟

ادامه مطلب

29 مهر

اهمیت ماساژ در لیپوماتیک

ادامه مطلب

18 مهر

جراحی زیبایی لیفت ران در مشهد

ادامه مطلب

22 شهریور

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی در مشهد

ادامه مطلب

14 شهریور

متخصص زیبایی زنان مشهد + دکتر زیبایی واژن مشهد

ادامه مطلب

09 شهریور

اسکلروتراپی چیست؟ و چه کاربردی دارد

ادامه مطلب

04 شهریور

بزرگ کردن آلت تناسلی مردان با تزریق ژل ، تزریق چربی یا عمل جراحی

ادامه مطلب

02 شهریور

بهترین سن برای جراحی زیبایی سینه

ادامه مطلب

29 مرداد

عمل مینی بای پس معده + مزایا و معایب و هزینه

ادامه مطلب

25 مرداد

عمل بای پس معده در مشهد + هزینه و عوارض

ادامه مطلب

21 مرداد

بالن معده مشهد : بهترین پزشک بالون معده در مشهد

ادامه مطلب

17 مرداد

پماد زینک اکساید بهترین برای محافظت از پوست

ادامه مطلب

13 مرداد

فیشیال facial صورت چیست؟ مزایا و مراحل آن

ادامه مطلب

07 مرداد

مراقبتهای بعد از عمل ماموپلاستی چگونه است؟

ادامه مطلب

03 مرداد

همه چیز در مورد پماد بتامتازون

ادامه مطلب

30 تیر

صفر تا صد قرص زینک : فواید نحوه مصرف و عوارض

ادامه مطلب

مقالات مرتبط با مرگ بر اثر پیکر تراشی و لیپوساکشن | آیا حقیقت داردیا شایعه است؟

whatsapp
whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما