دکتر حسن طالب زاده - حدیث ایوازه فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید
لوگو وبسایت موبایل

چگونگی خوابیدن بعد از عمل ابدومینوپلاستی

چهارشنبه, 02 آذر 1401

نحوه خوابیدن بعد از عمل ابدومینوپلاستی

این روش زیبایی عموما برای افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که چربی های زیادی در ناحیه شکم دارند. این چربی ها باعث شده تا افتادگی پوست در این ناحیه مشاهده شود. افرادی با چنین مشکلاتی میتوانند عمل زیبایی ابدومینوپلاستی را انجام دهند و از نتیجه آن شگفت زده شوند.
همچنین خانم هایی که بعد از دوران بارداری دچار افتادگی پوست در ناحیه شکم شده اند، نیز می تواند این عمل زیبایی را انجام داده و مشکل افتادگی پوست شکم خود را برطرف کنند.
بعد از اینکه این عمل زیبایی را انجام دادید نحوه خوابیدن یکی از مهم ترین موارد در دوره نقاهت میباشد و عدم توجه به آن می تواند عواقب ناخوشایندی را برای شما ایجاد کند.
از مهمترین دلایلی که نباید بر روی شکم بخوابید، این است که پس از این عمل زیبایی اگر بر روی شکم بخوابید، زخم ها باز می‌شوند و می‌تواند عوارض ناخوشایندی را برای شما ایجاد کند. در این حالت مطمئنا دوره نقاهت شما بسیار طولانی تر میشود.
در طی این مقاله تمام اطلاعاتی که پس از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی مورد نیاز است و شما باید آنها بدانید را به صورت کامل توضیح میدهیم. همچنین نحوه صحیح خوابیدن که پس از این عمل زیبایی نکته بسیار مهمی است، نیز به صورت کامل توضیح داده میشود. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

تعریف عمل زیبایی ابدومینوپلاستی

تعریف عمل زیبایی ابدومینوپلاستی

اگر بخواهم یک تعریف کلی از این روش زیبایی بیان کنم، باید بگویم یکی از موثرترین روشها در از بین بردن افتادگی پوست شکم می باشد که می تواند تمام مشکلات افتادگی این ناحیه را به صورت کامل برطرف کند.
از جمله مهمترین نگرانی هایی که خانم ها دارند این است که آیا پس از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی میتوان مجددا باردار شد یا خیر؟
برخی از خانم ها که دوران بارداری خود را طی می‌کنند دچار افتادگی پوست در ناحیه شکم و پهلو میشوند که با عمل زیبایی ابدومینوپلاستی این مشکل برطرف می‌شود. اما این سوال باقی می ماند که آیا پس از این عمل زیبایی میتوان مجددا باردار شد یا خیر؟

قبل از اینکه به جواب سوال برسیم این نکته بسیار مهم است:
اگر افتادگی پوست شکم خانمها پس از بارداری کم باشد و این میزان افتادگی ناچیز مشاهده شود، می توان با رژیم غذایی و ورزش افتادگی پوست را جبران کرد.
اما در صورتی که پوست شکم خانمها افتادگی زیادی داشته باشد و نیاز باشد که این عمل زیبایی برای جبران افتادگی پوست انجام شود و زیبایی خانم ها با آنها برگردانده شود، میتوانند مجدداً فرایند بارداری خود را انجام دهند و مشکلی از این بابت برای آنها اتفاق نخواهد افتاد. البته بارداری بعد از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی می تواند کمی ناخوشایند باشد و دارای عوارضی باشد. برای این منظور شما می بایست از لحظه‌ ای که باردار شدید، تحت نظر پزشک باشید و هر نوع مشکلی که داشتید را به پزشک اطلاع دهید تا به سرعت مشکل برطرف شود. اما در حالت کلی عارضه خاصی پس از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی و بارداری پس از آن گزارش نشده است. اما همچنان با پزشک خود پس از این عمل در ارتباط باشید.

همچنین بخوانید : انجام بوتاکس در دوران بارداری

نکات مهم در هنگام خوابیدن پس از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی

 

 

درست خوابیدن پس از این عمل زیبایی بسیار مهم میباشد. افرادی که این عمل زیبایی را هم می‌خواهند انجام دهند با ابهامات زیادی روبرو هستند. از جمله مهمترین این ابهامات نحوه خوابیدن است. چرا که ناحیه برش داده شده روی شکم می باشد و اگر شما بر روی شکم بخوابید می‌تواند عوارض ناگواری را برای شما به همراه آورد. به همین منظور روش هایی به شما در ادامه توصیه می‌کنیم که این روش‌ها می‌تواند در کنار این که سلامت شما را حفظ کند، دوره نقاهت شما را نیز کوتاه تر میکند و به سرعت می توانید سلامت خود را به دست آورد.

خواب عمیق می تواند مهمترین تاثیر را در درمان شما و کاهش دوره نقاهت داشته باشد و این یکی از جالب ترین نکات در دوران نقاهت پس از عمل ابدومینوپلاستی است.
یکی از عواملی که می‌تواند خواب عمیق را به شما هدیه دهد این است که هر نوع اتفاق دارای استرس را از خود دور کنید و افکار خود را آزاد کنید. با این کار شما می توانید به خوابی آرامش بخش برسید و از نظر روحی هیچ نوع دغدغه ای نداشته باشید. این کار می‌تواند به خواب راحت شما و کاهش دوره نقاهت بسیار کمک کننده باشد.

بعد از ابدومینوپلاستی روی مبل بخوابید

 

بعد از ابدومینوپلاستی روی مبل بخوابید

 

یکی از راهکارهای درست خوابیدن پس از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی این است که می‌توان روی مبل خوابید. پس از این عمل زیبایی اگر با چنین روشی بخوابید، نیمه ی عمل شده بدن شما در قسمت بالایی قرار دارد و می تواند در نگه داشتن زخم ها و بهبود آنها کمک بهتری کند.

این کار باعث می‌شود که هر نوع تورم و تجمع مایع در ناحیه های عمل شده از بین برود یا کاهش چشمگیر داشته باشد. خوابیدن روی مبل در چند روز ابتدایی پس از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی راهکاری بسیار مهم است.

دلیل دیگری که باید چند روز ابتدایی پس از عمل زیبایی را بر روی مبل خوابید این است که:
راحت تر می توانید بلند شوید و فشار کمتری به عضلات شکم شما وارد می شود.

خوابیدن به پشت در ابدومینوپلاستی

این راهکار نه تنها پس از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی حتی در دورانی که سلامت کامل خود را دارید، بهترین راهکار برای حفظ سلامت شما است. خوابیدن به پشت می تواند سلامت شما را تضمین کند.

توجه به این نکته که تمام سطح پشت شما می بایست بر روی تشک قرار بگیرد و هنگام خوابیدن آرامش کامل داشته باشید، بسیار حائز اهمیت است.

زمانی که به پشت بخوابید هیچ نوع فشار مضاعفی به سینه و شکم شما وارد نمی شود. پس به هیچ عنوان هیچ نوع دردی در این نواحی احساس نخواهید کرد. لذا خواب راحت تری را تجربه می کنید.

در صورتی که با خوابیدن به پشت مشکل دارید این عمل زیبایی می تواند برای شما مشکلاتی را ایجاد کند. برای اینکه این مشکل برطرف شود ابتدا می بایست چند هفته قبل از این عمل زیبایی را به پشت بخوابید و این کار را تمرین کنید تا پس از این که عمل زیبایی ابدومینوپلاستی را انجام دادید با چنین مشکلی روبرو نشوید.

از درآوردن گن ها در هنگام خوابیدن خودداری کنید

 

از درآوردن گن ها در هنگام خوابیدن خودداری کنید

 

پس از این عمل زیبایی متخصص زیبایی توصیه میکند تا گن های مخصوصی را استفاده کنید. این گن ها باعث میشود تا بدن را از تورم های ناشی از این عمل زیبایی در امان بماند. به دلیل اینکه شما در طول شبانه روز حداقل ۸ ساعت می خوابید. نبود این گن ها می تواند باعث ایجاد تورم و درد در این ناحیه شود. پس استفاده از این گن ها می‌تواند در کنار اینکه دوره نقاهت را کوتاه کند، اثر بهتری در زیبایی شما داشته باشد. لذا به هیچ عنوان این گن ها را خارج نکنید.

البته پزشک متخصص مدت زمانی که شما می بایست از این گن ها استفاده کنید را به صورت کامل توضیح می دهد. اگر خواستید گن ها را در بیاورید، طبق دستوری که پزشک به شما میدهد آنها را خارج کنید.

عواملی که باعث میشود خواب عمیق نداشته باشید را از خود دور کنید

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، اگر خواب عمیق داشته باشید، هم بافت های آسیب دیده سرعت درمان بهترین را طی می‌کنند و هم دوره نقاهت شما در کوتاه ترین زمان به پایان میرسد.

پس اگر در هر شرایطی هستید که می تواند به خواب عمیق و راحت شما آسیب بزند، از آن محیط دور شوید و اگر غذاهای مضر مصرف می کنید، از آن غذاها را نیز دوری کنید تا خواب راحتی را در طول شبانه روز تجربه کنید.

همچنین مصرف برخی از مواد غذایی مضر همچون:
مصرف بی رویه شکر، کافئین یا الکل باعث میشود که خواب شما دچار ناهماهنگی شود و این ناهماهنگی میتواند به دوره نقاهت و همچنین به سلامت شما آسیب بزند. پس باید بیشترین تمرکز شما برای خوردن غذاهای سالم و نوشیدن آب باشد. چرا که بهترین عامل در خواب راحت و تضمین سلامت جسم است.

تاریک و ساکت بودن اتاق شما نیز می تواند به خواب راحت و عمیق کمک کند.

همچنین بخوانید : حمام بعد ازعمل بینی

فعالیت در طول روز بعد از ابدومینوپلاستی

پزشک متخصص پس از اینکه این عمل زیبایی را برای شما انجام داد، حتما به شما توصیه می‌کند که از انجام ورزش های سنگین که به سلامت شما در دوره نقاهت آسیب می‌زند دوری کنید. اما بی تحرکی نیز می‌تواند به دوره نقاهت شما آسیب بزند و آن را بیشتر کند و در درمان شما تاخیر زیادی ایجاد شود. پس به هیچ عنوان بی‌تحرک نباشید و در طول روز پیاده‌ روی کنید و یک برنامه منظم برای قدم دادن داشته باشید. در طول شبانه روز هم این برنامه‌ ریزی‌ها را انجام دهید تا سریع تر درمان شوید.

سخن پایانی

 

سخن پایانی

 

در حالت کلی پس از اینکه این عمل زیبایی بر روی شما انجام شد، نهایتاً دو روز در بیمارستان بستری هستید و پس از آن ترخیص می شوید. حتما از گن هایی که پزشک تجویز میکند تا یک ماه استفاده کنید. هر نوع التهابی که بدن شما داشته باشد، به کمک این گن ها از بین می رود. پس برای برداشتن گن ها به هیچ عنوان عجله نکنید.

پس از این عمل زیبایی احساس درد در این ناحیه می‌تواند امری رایج باشد و به هیچ عنوان نگران کننده نیست. برای اینکه این نوع درد ها از بین برود مسکن هایی برای شما تجویز می شود که باید طبق دستور پزشک آنها را مصرف کنید.

در انتها استحمام میتواند نکته ای مهم در دوره نقاهت باشد. حداکثر تا سه روز بعد از این عمل زیبایی به هیچ عنوان استحمام نکنید. اگر هر نوع سوالی در مورد عمل ابدومینوپلاستی دارید و یا اینکه می خواهید اطلاعات خود را در مورد عمل زیبایی ابدومینوپلاستی بیشتر کنید با تیم مشاوره ما تماس بگیرید و تمام اطلاعاتی که مورد نیاز شما است را بپرسید.

تا چند روز اول بعد از ابدومینوپلاستی درد دارید ولی این درد ها از طریق دارو قابل کنترل هست تا چند روز پس از عمل تورم و کبودی را هم تجربه میکنید که کاملا طبیعی هست

عمل ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم هیچ خطری برای حاملی یا بچه دار شدن ایجاد نمیکند ولی بهتر هست تا زمان اینکه بچه دار شوید دست نگه دارید جوت حاملگی تاثیر خود را روی پوست میگذارد

نظرات درباره نحوه خوابیدن بعد از عمل ابدومینوپلاستی

 • مطهره کاظمی
  کاربر : مطهره کاظمی
  یکشنبه, 06 آذر 1401

  خودتون رو واسه بعد عملش آماده کنید سختی زیاد داره به نظرم

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  دوشنبه, 07 آذر 1401

  ممنون از ارسال نظر شما

آخرین مقالات
01 فروردین

صفر تا صد قرص گین آپ

ادامه مطلب

26 اسفند

پماد ویتامین آد برای لکه های صورت

ادامه مطلب

22 اسفند

استفاده از بوتاکس برای سینه ، زیر بغل و کف دست

ادامه مطلب

17 اسفند

علامت های عفونت لب بعد از تزریق ژل

ادامه مطلب

13 اسفند

روش‌های درمان سیاهی دور چشم مزوتراپی، پی آر پی یا هایفوتراپی

ادامه مطلب

08 اسفند

کلینیک لاغری در مشهد

ادامه مطلب

04 اسفند

قرص تقویت کننده مو هیرتامین

ادامه مطلب

30 بهمن

راه های کوچک کردن بینی در خانه

ادامه مطلب

27 بهمن

مرگ در اثر تزریق بوتاکس

ادامه مطلب

23 بهمن

قرص راکوتان چه کاربردی دارد و عوارض روآکوتان چیست؟

ادامه مطلب

19 بهمن

حساسیت به بوتاکس

ادامه مطلب

16 بهمن

اگر فتق عمل نشود چه می شود

ادامه مطلب

12 بهمن

ژل جالپرو و کاربرد آن

ادامه مطلب

08 بهمن

برآمدگی استخوان بینی بعد از عمل و راه درمان آن

ادامه مطلب

04 بهمن

عمل چال گونه در مشهد با قیمت

ادامه مطلب

01 بهمن

چگونه پف زیر چشم را از بین ببریم؟ روش‌های درمان پف زیر چشم

ادامه مطلب

27 دی

تزریق چربی به واژن (لابیا) ، مزایا و عوارض

ادامه مطلب

23 دی

چه کسانی نباید هایفو انجام دهند

ادامه مطلب

19 دی

بوتاكس ديستون

ادامه مطلب

17 دی

قرص برای جلوگیری از شکستن ناخن

ادامه مطلب

12 دی

استفاده از آمپول برای شش تكه شدن شكم

ادامه مطلب

07 دی

کرم سفت کننده سینه

ادامه مطلب

03 دی

فین کردن پس از عمل زیبایی بینی

ادامه مطلب

29 آذر

بوتاکس دیستون بهتر است یا مصپورت

ادامه مطلب

26 آذر

اسلیو معده بهتر است یا لیپوماتیک

ادامه مطلب

22 آذر

جوانسازی پوست با کربوکسی تراپی در مشهد

ادامه مطلب

19 آذر

تزریق ژل لب در مشهد + قیمت تزریق ژل لب

ادامه مطلب

16 آذر

تزریق ژل به بینی برای فرم دهی بینی

ادامه مطلب

13 آذر

مزایا و معایب جوانسازی پوست صورت

ادامه مطلب

10 آذر

انواع روش ها و هزینه زاویه سازی صورت

ادامه مطلب

08 آذر

روش تخلیه ژل صورت چه عوارضی دارد؟

ادامه مطلب

05 آذر

طریقه صحیح شستشوی بینی بعد از عمل

ادامه مطلب

02 آذر

نحوه خوابیدن بعد از عمل ابدومینوپلاستی

ادامه مطلب

28 آبان

مزیتها و عوارضی که پروتز چانه دارد؟

ادامه مطلب

24 آبان

فرایند سوهان کشیدن بینی پس از عمل زیبایی

ادامه مطلب

21 آبان

عمل زیبایی کوچک کردن سینه در مشهد

ادامه مطلب

14 آبان

بهترین قرص برای کاهش ورم بینی بعد از عمل بینی چیست؟

ادامه مطلب

09 آبان

حمام کردن بعد از عمل بینی

ادامه مطلب

03 آبان

شستشو صورت یا حمام بعد از بوتاکس چگونه هست؟

ادامه مطلب

20 مهر

تزریق ژل به سینه در مشهد

ادامه مطلب

مقالات مرتبط با نحوه خوابیدن بعد از عمل ابدومینوپلاستی

whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما