کلینیک زیبایی مشهد : فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید
لوگو وبسایت موبایل

اگر فتق عمل نشود چه می شود

یکشنبه, 16 بهمن 1401

اگر فتق عمل نشود چه می شود

با توجه به اینکه امروزه بیماری های رایجی در میان مردم سراسر جهان اتفاق میفتد و مردم با آن سر و کله می زنند بنابراین دلایل ایجاد هر یک از این بیماری ها متفاوت است. گاهی اوقات ممکن است در بدن یکسری نشانه هایی باشد که نشان دهنده یک بیماری خاصی است، به عنوان مثال بیماری فتق از جمله بیماری‌های رایج در میان عموم می باشد که در واقع نسبت به آن آشنایی زیادی ندارند.  به طور معمول بیماری فتق تحت عنوان هرنیا نیز شناخته می شود.

به طور کلی زمانی که فرد دچار یک سری مشکلات حیاتی همچون اختناق و یا مسدود شدن مسیر روده می گردد به پزشک مراجعه نموده و با تشخیص پزشک متوجه می شود که دچار بیماری فتق شده است. این عارضه در برخی از افراد به حالت برآمدگی و گرفتگی در قسمت کشاله ران و یا در بخش شکم می باشد و با مراجعه به پزشک و انجام آزمایشات لازم متوجه می‌شوند که دچار بیماری فتق شده است.

آشنایی با بیماری فتق

در نظر داشته باشید که این بیماری هنگامی اتفاق می افتد که بخش هایی از عضلات شکم همچون لایه های داخلی دچار ضعف شده و ممکن است کشیدگی یا پارگی هایی را در قسمت هایی از شکم به همراه داشته باشد، به همین خاطر وقتی فرد بر روی پوست خود دست می کشد احساس می کند در آن قسمت یک برآمدگی ایجاد شده است. این برآمدگی نشان دهنده بیماری فتق در فرد است که باید به سرعت جهت جراحی و درمان آن برآید.

آشنایی با بیماری فتق

همچنین بخوانید : استفاده از آمپول برای شش تكه شدن شكم

غالباً در نواحی مربوط به شکم و گاهی میان قفسه های سینه و حتی در کشاله های ران ممکن است بیماری فتق ایجاد شده باشد. در برخی از افراد مشاهده شده که در بخش بالای ران و یا در بخش بالای کشاله ران نیز فتق ایجاد شده است.

در رابطه با این بیماری نباید روحیه خود را از دست بدهید و گمان کنید که زندگی شما را تهدید می‌کند اما بهتر است این نکته را هم در نظر داشته باشید که بیماری فتق خودش درمان نخواهد شد و نیازمند جراحی می باشد. در صورتی که به موقع این بیماری تشخیص داده شود و برای درمان از روش جراحی استفاده شود می توان تا حد زیادی از به وجود آمدن عارضه های خطرناک دیگری پیشگیری نمود.

بهتر است بدانید بیماری فتق غالباً خود را در بعضی از اعضای بدن همچون ناف، کشاله ران و قسمتی که قبلاً بنا به دلایلی جراحی شده است خود را نشان می دهد و احتمال بروز در این بخش ها بیشتر است.

 

نحوه پی بردن به بروز بیماری فتق

توجه داشته باشید اگر می خواهید بدانید این بیماری چگونه بروز پیدا می کند در جریان باشید تشخیص آن کار دشواری نیست و نسبت به بیماری‌ های دیگر تشخیص آن کار راحت‌تری است، زیرا امکان دارد فردی بر روی پوست خود حالت برآمدگی را مشاهده نماید. گاهی اوقات برعکس است و ممکن است برآمدگی که از آن صحبت می کنیم از زیر پوست افراد زیاد خود را نمایان نکند اما زمانی که دست خود را بر روی آن قسمت قرار می دهید ممکن است از زیر دست این برآمدگی نمایان شود.

یکی دیگر از علائم شناسایی بیماری فتق می تواند این باشد که شخص مبتلا به بیماری زمانی که لوازم سنگینی را جابجا و یا بلند می کند و یا در زمان فشار زیاد و سرفه و حتی به هنگام ایستادن و نشستن در یک مدت زمان طولانی درد بیشتری را تحمل می کند بنابراین این موضوع می‌ تواند از جمله علائم بروز بیماری فتق در بدن چنین فردی باشد. به منظور تشخیص صحیح تر توصیه می کنیم حتماً به پزشک مراجعه کرده و جهت درمان و مداوا اعمالی که پزشک تجویز می کند را انجام دهید. این کار بهترین راهکار جهت تشخیص و درمان بیماری فتق می باشد.

نحوه پی بردن به بروز بیماری فتق

همچنین بخوانید : نحوه خوابیدن بعد از عمل ابدومینوپلاستی

اگر فتق درمان نشود چه اتفاقی می‌افتد؟

برخی از افراد ممکن است زمانی که بدنشان با یک بیماری مواجه می‌شود زیاد آن را جدی نگیرند. توجه داشته باشید زمانی که حتی دچار یک سردرد کوچک و پی در پی می شوید بهتر است موضوع را جدی بگیرید، به ویژه اگر این بیماری مربوط به گوارش و اندام های داخلی باشد. زمانی که با هر یک از علائم فتق روبرو شدید و متوجه شدید که بدن شما به دام بیماری فتق افتاده است باید حتما به دنبال درمان آن باشید؛ چرا که ممکن است در طولانی مدت عوارض خطرناکی را در پی داشته باشد.

برخی از افراد ممکن است از جراحی این بیماری هراس داشته باشند و برای جراحی نکردن آن تلاش کنند، لذا یکی از سوالاتی که ممکن است در ذهن آن ها نقش ببندد این است که اگر فتق درمان نشود چه اتفاقی خواهد افتاد؟

بهتر است بدانید هر بیماری که در طولانی مدت در بدن افراد بماند ممکن است مشکلات دیگری را برای آن ها به وجود آورد. بیماری فتق نیز از این قبیل بیماری ها می باشد و در صورتی که این بیماری درمان نشود امکان دارد قسمتی از روده انسان را در بخش دیواره های شکم درگیر کند، بنابراین می‌توان نتیجه گرفت در صورت عدم جراحی فتق در طولانی مدت باعث می شود این غده و برآمدگی بیش از پیش بزرگتر شده و شما را بیشتر اذیت کند.

اگر شخص بیمار مرد باشد فتق ایجاد شده ممکن است به درون کیسه بیضه راه یافته و در آنجا بزرگ تر شود در نتیجه منجر به ایجاد تورم در کیسه های بیضه و در نهایت درد شدیدی را به وجود خواهد آورد.

فتق تنها برآمدگی را برای افراد به دنبال ندارد در صورتی که در طولانی مدت درمان نشود ممکن است عوارضی همچون ناتوانی در دفع ادرار، درد های شدید، استفراغ و تهوع را به همراه داشته باشد. پس پیش از این که درد در بدن شما کهنه شود بهتر است نسبت به درمان آن جدی باشید و حتما از پزشک خود مشاوره های لازم را دریافت کنید.

اگر فتق درمان نشود چه اتفاقی می‌افتد؟

همچنین بخوانید : تزریق چربی به باسن در مشهد

بهترین پزشک عمل فتق در مشهد

بهترین پزشک عمل فتق در مشهد، به عوامل مختلفی از جمله تخصص پزشک، سابقه کاری، تجربه، مهارت، تجهیزات پزشکی در دسترس و نظرات بیماران بستگی دارد.

با توجه به این موارد، توصیه ما این است که قبل از انجام عمل فتق در مشهد، بهتر است با پزشکان مختلف مشورت کنید و نظرات و تجربیات دیگران را در این زمینه بررسی کنید. همچنین، می‌توانید با مراجعه به سایت‌های معتبری مانند سامانه‌ی جستجوی پزشکان نظام پزشکی ایران، اطلاعات بیشتری درباره پزشکان فعال در زمینه عمل فتق در مشهد کسب کنید.

لازم به ذکر است که برای انجام هرگونه عمل جراحی، بهتر است از پزشکان مجرب و با تجربه و مجهز به تجهیزات و فناوری‌های پزشکی مدرن استفاده کنید.

هزینه عمل فتق در مشهد

هزینه عمل فتق در مشهد، به عوامل مختلفی از جمله محل انجام عمل، تجهیزات استفاده شده، میزان تخصص پزشک و آزمایشات مورد نیاز برای بیمار قابل وابستگی است. بنابراین، هزینه عمل فتق در مشهد برای هر بیمار ممکن است متفاوت باشد.

به عنوان یک مثال، هزینه عمل فتق در بیمارستان‌های مشهد بین حدود ۲۵ تا ۶۰ میلیون تومان متغیر است. همچنین، باید به هزینه های دیگری مانند هزینه های قبل و بعد از عمل، مانند هزینه های مربوط به مشاوره پزشکی، آزمایشات، بیمه و دارو توجه کنید.

بنابراین، بهتر است برای دانستن دقیق هزینه عمل فتق در مشهد، با پزشک مورد نظر تماس بگیرید و مشاوره در این زمینه را از او بخواهید. همچنین، می‌توانید با بیمارستان‌های مختلف در مشهد تماس بگیرید و اطلاعات دقیقتری در این زمینه کسب کنید.

آشنایی با انواع بیماری فتق

بهتر است بدانید یکی از علائم رایج شناسایی بیماری فتق بروز توده و یا تورم در قسمتی از بدن می باشد. در اینجا می خواهیم انواع فتق را بیان کنیم و به توضیح هر یک از آنها بپردازیم. شناسایی انواع فتق به شما کمک می‌کند تا بدانید فتق شما از کدام نوع است و به سرعت درصدد درمان آن بر آیید. جهت آشنایی با انواع فتق بهتر است تا پایان مطلب ما را همراهی کنید.

- فتق ناف

یکی از انواع فتق، فتق ناف می باشد. به طور معمول این عارضه غالباً در میان نوزادان و کودکان ایجاد می شود. زمانی که روده ها از بخش دیواره شکمی در نزدیکی ناف بیرون می زند می توان به ایجاد فتق در این قسمت شک نمود. به طور کلی فقط فتق ناف است که همزمان با قوی شدن برخی از عضله های شکمی امکان رفع آن به صورت خود به خود وجود دارد. توجه داشته باشید در صورتی که این عارضه تا حدود پنج سالگی کودک رفع نشد بایستی حتماً از روش درمانی جراحی برای از بین بردن آن استفاده نمایید.

- فتق اینگوینال

تقریباً ۶۵ درصد از اشخاصی که بیماری فتق را تجربه کرده‌اند بیماری آن ها از نوع اینگوینال بوده است. معمولاً اینگوینال را با عنوان فتق کشاله ران نیز می شناسند به همین خاطر یکی از انواع رایج فتق اینگوینال می باشد. به طور کلی این نوع فتق زمانی اتفاق می افتد که روده فرد از بخش ضعیفی و یا از یک قسمتی که پارگی داشته در دیواره شکم و غالبا در قسمت کانال اینگوینال خارج می شود.

این نکته را بدانید که محل قرارگیری کانال اینگوینال در سمت کشاله ران است. مردانی که دچار بیماری فتق شده اند اگر از نوع اینگوینال باشد به کیسه بیضه و در صورتی که زنان دچار این بیماری از نوع اینگوینال شده باشند به رحم آن ها نزدیک خواهد بود و در صورت عدم جراحی احتمال آسیب به قسمت های مهمی از بدن وجود دارد.

بهتر است بدانید با توجه به اینکه فتق اینگوینال به بخش هایی همچون بخش مربوط به باروری و تولید مثل در زنان و مردان نزدیک است ممکن است از سوی برخی افراد به منظور ناباروری نگرانی‌هایی را در پی داشته باشد. از نکات مهمی که بهتر است بدانید این است در صورتی که فتق اینگوینال شدید نباشد و به سرعت آن را تشخیص داده باشید هیچگونه ناباروری را به همراه نخواهد داشت، اما در صورتی که این بیماری درمان نشود تا حد زیادی به بخش های مهم بدن همچون باروری و تولید مثل صدمه وارد می کند و در نهایت بیمار را با عارضه وحشتناک تری به نام ناباروری روبرو می سازد.

از توصیه ما به شما این است که در زمان بروز این بیماری به سرعت سعی کنید تا آن را رفع سازید و از ایجاد عارضه های بدتری که ممکن است به خاطر غفلت یا هراس از درمان این بیماری رخ بدهد، پیشگیری نمایید.

فتق شکمی

توجه داشته باشید معمولاً فتق شکمی هنگامی رخ می دهد که یک برآمدگی از قسمت سوراخ شده در عضلات و ماهیچه های شکم خارج شود. به طور کلی از مهمترین دلایلی که باعث ایجاد فتق شکمی می شود می توان بارداری و چاقی را عنوان کرد. به محض اینکه با فتق شکمی و یا هر بیماری دیگری روبرو شدید بهترین راه درمان آن است و هیچ گاه نسبت به سلامتی خود و اطرافیان غفلت نورزید. ممکن است عدم توجه به بیماری در آینده باعث پشیمانی شما و اطرافیان گردد پس قبل از اینکه پشیمانی را تجربه کنید حتماً در زمان مواجهه با هر نوع بیماری به دنبال یافتن راه حلی برای درمان و پیشگیری از بروز سایر بیماری ها باشید.

فرایند جراحی بیماری فتق

توجه داشته باشید با توجه به میزان شدید بودن فتق درمان هایی که پزشک برای آن در نظر میگیرد متفاوت است گاهی اوقات از برخی درمان هایی همچون عمل جراحی و گاهی نیز با استفاده از دارو به درمان این بیماری می پردازند.

برخی از افراد می گویند اگر مشکوک به بیماری فتق بودیم نزد چه متخصصی برای درمان برویم؟ با توجه به اینکه این بیماری مربوط به اندام های تحتانی هستند مراجعه به متخصص اورولوژی بهترین کار است و حتما سعی در درمان آن داشته باشید؛ زیرا این بیماری فقط از طریق درمان از بین می رود در غیر این صورت خود به خود رفع نخواهد شد. به طور کلی برای از بین بردن فتق شیوه های جراحی گوناگونی موجود است به عنوان مثال جراحی رباتیک، جراحی لاپاراسکوپی و جراحی باز از جمله شیوه های رایج می باشد.

جراحی رباتیک یکی از شیوه هایی است که از طریق ایجاد برش های بسیار کوچک در قسمتی که فتق ایجاد شده است انجام می شود. پزشک جراح با استفاده از کنسول هدایت کننده به منظور از بین بردن فتق برآمده لوازم مربوط به جراحی را بر روی آن هدایت می کند.

جراحی لاپاراسکوپی یکی از روش‌های رایجی است که به منظور عدم بریدگی در بخشی که فتق بیرون زده است پزشک جراح سعی می کند تا برش های کوچک را بر روی آن قسمت به وجود آورد و از این طریق می خواهد تا فرایند ورود لوازم جراحی را به منظور انجام جراحی انجام دهد.

جراحی باز در واقع یکی دیگر از شیوه های از بین بردن قسمت برآمده در نواحی گوناگون بدن می باشد. به طور کلی قسمتی که بیرون زده است مجدد به مکان اولیه برگشته و همچنین دیواره های عضلانی شکم و سایر نواحی که دچار ضعف شده است با استفاده از بخیه بازسازی می گردد. به طور کلی در عمل باز با توجه به شدت و نوع فتق امکان دارد از توری پزشکی استفاده شود که در بازه زمانی که برای درمان در نظر گرفته می‌ شود و کار اصلی آن حمایت کردن از بخش های درگیر این بیماری می باشد.

توجه داشته باشید اگر شما مبتلا به بیماری فتق شده اید با نظر پزشک می توانید یکی از شیوه‌ های درمان را انتخاب کنید.

سخن پایانی

همانطور که می دانید شیوه های جراحی متعددی وجود دارد که در بالا چند مورد را بیان کردیم. به طور کلی مزایا و معایب هر یک از شیوه های درمانی چه به صورت جراحی چه به جز آن متفاوت است، بنابراین زمانی که فرد به پزشک متخصص مراجعه می‌کند با توجه به آنچه وی مشاوره می دهد و همچنین با توجه به تشخیص نهایی پزشک و شرایطی که ممکن است هر یک از افراد مبتلا به بیماری داشته باشند نوع عمل جراحی و شیوه درمان متفاوت است.

برخی از افراد می خواهند بدانند عمل فتق چقدر طول می کشد؟با توجه به اینکه فتق یکی از بیماری هایی است که جراحی آن سبک بوده غالباً ۳ تا ۴ ساعت نیاز به زمان دارد. بعد از اینکه جراحی بیمار توسط پزشک متخصص صورت گرفت مدت زمانی که دوره درمان نیاز دارد با توجه به یکسری عواملی همچون شیوه جراحی، شرایط بدنی بیمار و همچنین اندازه و ابعاد فتق بستگی خواهد داشت.

در صورتی که بیمار بر اساس نکاتی که پزشک به وی گوشزد کرده است پیش برود و تک تک آن ها را رعایت کند بنابراین طول دوره درمان زیاد طول نخواهد کشید پس باید تمام موارد پس از جراحی را مدنظر قرار دهد تا مجدد دچار هیچ گونه مشکلی نگردد.

جراحی زیبایی شکم  برای برطرف کردن مشکلات پوست شل و افتاده و زیبا کردن شکم استفاده می شود و اگر شکم شما شامل این نوع موارد هست یکی از کاندیدهای ابدومینوپلاستی هستید

این مورد کاملا نیاز به این دارد که توسط متخصص وضعیت شما بررسی گردد و معاینه شوید

بله در صورت این که وضعیت فتق شما به گونه ای باشد که نیاز به عمل جراحی نداشته باشد متخصص به شما استفاده از کمربند طبی، شکم بند، یا فتق بند را توصیه میکند

نظرات درباره اگر فتق عمل نشود چه می شود

 • محمد
  کاربر : محمد
  چهارشنبه, 03 آبان 1402

  سلام آقای دکتر من فتق بیضه دارم الان حدود دوسال هست که در سمت چپ بیضه در حالت ایستاده کیسه بیضه سمت چپیه دچار بزرگی و سنگینی میشه و در حالت نشسته خوابیده کم میشه هیچگونه دردی ام ندارم آیا بجز جراحی راه دیگ ای هست برای بهبودی دارو و....؟

 • دکتر وفایی -ایوازه
  دکتر وفایی -ایوازه
  چهارشنبه, 03 آبان 1402

  با سلام باید معاینه بشید

 • صادق
  کاربر : صادق
  چهارشنبه, 05 مهر 1402

  من فتق اینگوینال دارم از هفت ساله ولی هنوز دردش شدید نشده و ورم هم نکرده. باید چیکار کنم؟؟

 • دکتر وفایی -ایوازه
  دکتر وفایی -ایوازه
  پنجشنبه, 06 مهر 1402

  بهتره توسط پزشک معاینه بشید

 • مهدی
  کاربر : مهدی
  دوشنبه, 23 مرداد 1402

  با سلام. میگن بعد عملش اگر کار سنگینی انجام بدی دوباره ممکنه فتق ایجاد بشه و باید مجدد بعد دو سه سال بری عمل، درسته؟

 • کلینیک زیبایی و لاغری
  کلینیک زیبایی و لاغری
  سه شنبه, 24 مرداد 1402

  با سلام در حالت عادی نرخ بازگشت بسیار کم هست ولی باید بعد عمل باید مراقبت های پس از آن را رعایت کنید

 • بهزاد امیری
  کاربر : بهزاد امیری
  دوشنبه, 02 مرداد 1402

  بغیزعمل راهدیکردارد

  کمی برآمده شده

 • دکتر وفایی -ایوازه
  دکتر وفایی -ایوازه
  دوشنبه, 02 مرداد 1402

  باید معاینه بشید

آخرین مقالات کلینیک زیبایی

20 فروردین

تاریخچه دانشگاه باهچه شهیر

ادامه مطلب

15 فروردین

روشهای موثر برای لاغر کردن صورت

ادامه مطلب

08 فروردین

اقدامات ممنوعه بعد از تزریق ژل

ادامه مطلب

02 فروردین

تزریق ژل زیر چشم معجزه و درمان قطعی سیاهی و گودی چشم

ادامه مطلب

25 اسفند

بهترین راه های درمان افتادگی پلک

ادامه مطلب

20 اسفند

تزریق چربی و عوارض تزریق چربی

ادامه مطلب

15 اسفند

عوارض عمل بلفاروپلاستی را بشناسیم

ادامه مطلب

10 اسفند

مقایسه روش های برداشتن خال صورت

ادامه مطلب

30 بهمن

صفر تا صد قرص فیتو + نظرات افراد و بررسی اصالت

ادامه مطلب

25 بهمن

خشکی چشم بعد از بلفاروپلاستی

ادامه مطلب

20 بهمن

روش یخ درمانی برای پوست

ادامه مطلب

18 بهمن

آیا پیکر تراشی قابل برگشت است؟

ادامه مطلب

16 بهمن

آیا از تاثیر خواب بر‍‍‍ پوست صورت اطلاعی دارید؟

ادامه مطلب

15 بهمن

کبودی چشم بعد از جراحی بینی ( رینوپلاستی)

ادامه مطلب

10 بهمن

معروف ترین رژیم های لاغری دنیا

ادامه مطلب

05 بهمن

ماموپلاستی چیست؟ آیا جای بخیه ماموپلاستی باقی می ماند؟

ادامه مطلب

30 دی

بررسی علل و درمان سفت و دردناک شدن نوک سینه اقایان

ادامه مطلب

25 دی

درمان واریس با لیزر و مزایا و مراقبت های آن

ادامه مطلب

20 دی

اندولیفت چیست؟ تمام آنچه که باید از اندولیفت بدانید

ادامه مطلب

16 دی

تاثیر جراحی زیبایی بینی بر حس بویایی

ادامه مطلب

12 دی

ماموگرافی دیجیتال چیست؟

ادامه مطلب

07 دی

7 دلیل اساسی برای نیاز به عمل لیپوماتیک چیست؟

ادامه مطلب

04 دی

ترس از عمل ابدومینوپلاستی

ادامه مطلب

16 آذر

راهکار برای افزایش سایز سینه چیست؟

ادامه مطلب

24 آبان

لیپولیز چیست و چه کاربردی دارد؟

ادامه مطلب

29 مهر

اهمیت ماساژ در لیپوماتیک

ادامه مطلب

18 مهر

جراحی زیبایی لیفت ران در مشهد

ادامه مطلب

22 شهریور

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی در مشهد

ادامه مطلب

14 شهریور

متخصص زیبایی زنان مشهد + دکتر زیبایی واژن مشهد

ادامه مطلب

09 شهریور

اسکلروتراپی چیست؟ و چه کاربردی دارد

ادامه مطلب

04 شهریور

بزرگ کردن آلت تناسلی مردان با تزریق ژل ، تزریق چربی یا عمل جراحی

ادامه مطلب

02 شهریور

بهترین سن برای جراحی زیبایی سینه

ادامه مطلب

29 مرداد

عمل مینی بای پس معده + مزایا و معایب و هزینه

ادامه مطلب

25 مرداد

عمل بای پس معده در مشهد + هزینه و عوارض

ادامه مطلب

21 مرداد

بالن معده مشهد : بهترین پزشک بالون معده در مشهد

ادامه مطلب

17 مرداد

پماد زینک اکساید بهترین برای محافظت از پوست

ادامه مطلب

13 مرداد

فیشیال facial صورت چیست؟ مزایا و مراحل آن

ادامه مطلب

07 مرداد

مراقبتهای بعد از عمل ماموپلاستی چگونه است؟

ادامه مطلب

03 مرداد

همه چیز در مورد پماد بتامتازون

ادامه مطلب

30 تیر

صفر تا صد قرص زینک : فواید نحوه مصرف و عوارض

ادامه مطلب

مقالات مرتبط با اگر فتق عمل نشود چه می شود

whatsapp
whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما