کلینیک زیبایی دکتر طالب زاده - ایوازه : فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید
لوگو وبسایت موبایل

معرفی ویتامین های که باعث افزایش وزن می شوند

یکشنبه, 03 اردیبهشت 1402

ویتامین های چاق کننده سریع

بدن همه افراد برای ادامه حیات و سوخت و ساز ها و فعالیت های روزانه به ویتامین نیاز دارد از طرفی ویتامین ها نقش بسیار مهم و حیاتی در بدن افراد بر عهده دارند. در واقع هر مدل از ویتامین ها نقش متفاوتی دارد و در بعضی مواقع کمبود یا زیاده روی در مصرف کردن ویتامین باعث به وجود آمدن مشکل می شود. برخی از ویتامین ها وجود دارند که باعث چاقی و افزایش وزن می شوند و افرادی که به دنبال چاقی هستند می توانند از این ویتامین ها استفاده کنند. اما باید این موضوع را نیز در نظر بگیریم که براساس ژنتیک برخی افراد عملکرد ویتامین ها بر بردن افراد متفاوت می باشد.

چند دسته ویتامین داریم؟

به صورت جمعی ویتامین ها شامل دو دسته می باشند که عبارتند از:

ویتامین های حل شونده در آب و ویتامین های حل شونده در چربی .

ویتامین های محلول در آب: این نوع ویتامین ها همانطور که از آن ها پیدا است در آب حل می شود و اگر مقدار این ویتامین در بدن کم باشد خیلی سریع احساس می شود و از طرفی اگر مقدار این ویتامین ها زیاد باشد توسط بدن افراد دفع خواهد شد و این ویتامین ها جز ویتامین های گروه BوCهستند. پس باید به رژیم غذایی خود دقت نمایید.

ویتامین های محلول در چربی: این ویتامین ها همانطور که مشخص است در چربی حل می شود و اگر در مصرف آن زیاده روی کنید و مقدار زیادی اضافی باشد توسط بدن دفع نخواهد شد و در کبد تجمع می کند که باعث بروز بیماری های بسیار زیادی می شود.

کدام ویتامین ها چاق کننده می باشند؟

در واقع کالری باعث و دلیل چاقی بدن می باشد و اگر شما کالری بیشتری مصرف نمایید چاقتر خواهید شد و این کالری از طریق غذا به بدن منتقل می شود ولی اگر بخواهید که از طریق مصرف  نمودن ویتامین چاق شوید باید غذاها بی که باعث کاهش وزن و لاغری می شود را از برنامه غذایی خود حذف نمایید‌.

کمبود ویتامین های مانند B12وCباعث لاغر شدن و کمبود وزن می شود. از جاییکه مصرف نمودن ویتامین ها در سوخت و ساز بدن تاثیر گذاشته پس مصرف ویتامین ها باعث افزایش و کاهش وزن نیز خواهد شد.

از طرفی برخی از ویتامین ها وجود دارند که بر اشتهای افراد نیز تاثیر گذاشته و باعث می شود که غذای زیادی میل کنید واین بیشتر خوردن غذا هم یکی دیگر از دلایل تغییر وزن می باشد. گاهی افراد هیچ توجهی به برنامه و رژیم غذایی ندارند و فقط مولتی ویتامین ها را مقصر چاقی و یا لاغری خود می دانند. یکی از دلایل زیاد شدن اشتها پایین آمدن سطح سرتونین مغز می باشد به عنوان مثال ویتامین B6در این امر دخیل می باشد.

کسانیکه رژیم غذایی مناسب دارند ویتامین ها و مواد مغذی را دریافت می نمایند و در نتیجه دچار کمبود ویتامین نمی شوند ولی در مقابل کسانیکه به برنامه غذایی خود هیچ توجهی ندارند و رژیم غذایی ناسالمی دارند باعث افت نمودن سطح خون می شود و در جذب شدن ویتامین ها نیز اثر می گذارد.

یکی از دلایل کم خونی بدن کمبود ویتامین های B12وCمی باشدو در این شرایط است که بدن افراد نمی تواند به میزانی که لازم می باشد سلول های خونی را تولید کند. از علایم کم خونی می توان به سرگیجه، ضعف نمودن عظلانی، کاهش وزن، تنگ شدن نفس، ضربان نامرتب قلب، فراموشی، تغییر نمودن خلق و خو اشاره کرد.

کدام ویتامین ها چاق کننده می باشند؟

همچنین بخوانید : پروتز سینه 

ویتامینB12باعث خواهد شد بدون اینکه احتیاجی به غذای بیشتری داشته باشید، غذای بیشتری مصرف نمایید در صورتی که این ویتامین در بدن کم باشد باعث اختلال در دستگاه گوارشی و کم خونی اثر می گذارد. رژیم غذایی شما از عواملی می باشد که شما متوجه خواهید شد به اندازه کافی ویتامینB12دارید یانه از جمله مواد غذایی که دارای ویتامینB12می باشند شامل:

تخم مرغ ها

ماهی های پرچربی

میگو

لبنیات ها

و بوقلمون می باشد.

ویتامین های چاق کننده از گروه ویتامین هایB

طبق مطالعات انجام شده ویتامین هایBبرروی چاقی صورت و بدن بیشتر از سایر ویتامین ها اثر می گذارد و باعث افزایش وزن می شود.

بعضی از ویتامین های چاق کننده گروهBشامل:

B9

B6

B7

B12

B5

B3

B2می باشد.

اگر بتوانید از این ویتامین ها در مکمل ها و رژیم غذایی خود استفاده نمایید باعث چاقی و افزایش وزن شما خواهد شد.

بهترین ویتامین های چاق کننده و اشتها آور کدام ویتامین ها می باشند؟

افرادی که به دنبال چاقی و افزایش وزن هستند علاوه بر ویتامین های چاق کننده می توانند از ویتامین های استفاده نمایند که باعث افزایش اشتها می شود. در این بین بسیاری از پزشکان تغذیه طبق مطالعاتی که انجام داده اند معتقد هستند که برخی ویتامین ها بر اشتها تاثیر گذاشته و باعث پر اشتهایی افراد می شودو نتیجه می گیریم که باعث افزایش وزن می شود از جمله این ویتامین ها، ویتامین هایA,B,C,Dمی باشد که باعث افزایش وزن در افراد خواهد شد.

نکته مهم این است که کاهش و کمبود ویتامینBدر بدن باعث کمبود و کاهش وزن خواهد شد پس باید به رژیم غذایی و ویتامین های بدن خود توجه داشته باشید.

بهترین ویتامین های چاق کننده و اشتها آور کدام ویتامین ها می باشند؟

همچنین بخوانید : تزریق چربی به سینه مشهد

چه رابطه ای بین ویتامینE و چاق شدن وجود دارد؟

یک نوع از ویتامین های محلول در چربی ویتامین Eمی باشد، این ویتامین در مغز های آجیل و سبزیجات و آووکادو و روغن زیتون و ماهی چرب به مقدار زیادی وجود دارد کمبود ویتامینEباعث به وجود آمدن مریضی های زیادی می شود که از جمله این بیماری ها شامل: آلزایمر، بیماری های قلبی، سرطان و دیابت می باشد.

شاید تصور کنید که مصرف زیاد ویتامینEباعث چاقی بیشتر در افراد چاق خواهد شد ولی طبق مطالعاتی که انجام شده است بدن این ویتامین را رد می کند حتی اگر مقدار زیادی از این ویتامین در گردش خون افراد باشد به بافت مورد نظر راه پیدا نخواهد کرد و این عمل به دلیل چاقی کافی بدن رخ خواهد داد به همین دلیل بیشتر افراد چاق دارای کمبود ویتامینEمی باشند.

چه نوع ویتامینی برای چاق شدن پایین تنه مناسب است؟

از عوامل جذابیت و زیبایی در بانوان داشتن بدنی خوش فرم باسن و ران چاق می باشد و بسیاری از خانم ها این چاقی را از جمله عوامل زیبایی می بینند. در بسیاری از افراد وجود کمبود ویتامین ها باعث لاغری بدن و پایین تنه می شود خانم های که به دنبال تناسب اندام و خوش فرمی بدن خود می گردند بهتر است که از رژیم غذایی مناسب استفاده کنند و پیشنهاد ما به این بانوان مصرف نمودن قرص های ویتامین است که از این بین قرص های ویتامین Bدر این راستا بسیار موثر می باشد. پس ویتامین B از ویتامین های چاق کننده پایین تنه می باشد. از مزیت های استفاده از ویتامین برای چاقی پایین تنه این است که مصرف این ویتامین ها هیچگونه آسیب و ضرری را به دنبال نخواهد داشت و باعث چاقی و تجمع چربی در ناحیه کمر و شکم و پهلوها نخواهد شد بلکه با رژیم غذایی مناسب و ورزش می توانید پایین تنه ای خوش فرم داشته باشید.

چه نوع ویتامینی برای چاق شدن پایین تنه مناسب است؟

همچنین بخوانید : قرص گین آپ برای چاقی

بهترین و موثرترین ویتامین های چاق کننده صورت

کمبود زینک در بدن باعث کاهش وزن می شود پس زینک یکی از ویتامین های چاق کننده و خوب می باشد که کمبود این ویتامین باعث کاهش اشتها شده و زینک نقش موثری در عملکرد و فعالیت های بدن دارد و افراد با مصرف این ویتامین شاهد افزایش وزن خواهند بود.

آهن نیز ممکن است که در چاقی تاثیرگذار باشد گرچه آهن ویتامین نمی باشد ولی از بهترین مکمل ها در جهت سوخت و ساز بدن ب شمار می رود. به دلیل معدنی بودن آهن احتمال دارد که باعث بالارفتن اشتها شود.

بنابراین آهن به صورت مستقیم باعث چاقی و افزایش وزن نمی شود. ممکن است که مصرف آهن در افرادی که به تیرویید دچار هستند باعث چاقی اندکی در این افراد شود.

ویتامین های چاق کننده مفید برای صورت را بشناسید

اکثر افراد به خصوصا خانم ها به دنبال راهی برای چاق شدن صورت هستند به طوری که در سایر نقاط بدنشان چربی تجمع نشود. در رابطه با چاقی صورت باید گفت ویتامین های EوBدر چاقی صورت بسیار موثر می باشد .برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید خوب است که در کنار مصرف این ویتامین ها از مکمل کلسیم نیز استفاده نمایید.

از جمله ویتامین های دیگری که باعث چاقی صورت می شود ویتامینAمی باشد . ویتامینAدر سبزیجات و روغن های حیوانی به صورت فراوان وجود دارد .

اگر پس از مصرف این ویتامین بدن هیچ نوع فعالیتی نداشته باشد این ویتامین در بدن انباشته خواهد شد و باعث چاقی می شود.

در صورت مصرف کردن زیاد ویتامین های چاق کننده چه عوارضی را به دنبال خواهد داشت؟

زمانی که افراد از برنامه و رژیم غذایی معمولی برخوردار باشد امکان ازدیاد و زیاده روی ویتامین ها وجود نخواهد داشت . در صورتی ممکن است که ویتامین ها بیشتر از حد نیاز بدن باشد که افراد از مواد مکمل استفاده نمایند گاهی  زیاده روی در مصرف ویتامین ممکن است عوارضی نداشته باشد اما اگر بیش از اندازه شود باعث بروز بیماری پدر برخی مواقع خطرهای جدی خواهد شد. البته باید بدانید که این نکته در باره ویتامین های محلول در چربی صدق می کند و درباره ویتامین های محلول در آب اگر ویتامین بیشتر از نیاز بدن باشد توسط بدن دفع می شود. عوارضی که با مصرف بیش از حد برخی ویتامین ها به وجود می آید عبارتند از:

مصرف زیاد ویتامینC:

ویتامین Cبه طور معمولی مسمومیت پایین و اندکی دارند ولی با این حال اگر در مصرف این ویتامین زیاده روی شود بر دستگاه گوارش اثر گذاشته و باعث بروز مسمومیت، استفراغ و حالت تهوع و تشدید سر دردهای میگرنی می شود.

مصرف زیاد ویتامین B3:

اگر این ویتامین زیاد مصرف شود باعث اختلال در عملکرد بینایی، افزایش فشار خون، شکم درد و آسیب رساندن به کبد می شود.

مصرف زیاد ویتامینB9:

اگر در مصرف نمودن این ویتامین زیاده روی شود باعث اختلال در سیستم ایمنی بدن و تاثیر بر عملکرد ذهن خواهد شد.

مصرف زیاد ویتامین A:

مصرف زیاد این ویتامین به طور تقریبی از طریق مواد غذایی اتفاق نمی افتاد اما و عوارض این ویتامین بیشتر به مصرف نمودن مکمل ها مربوط می شود. از عوارض این نوع ویتامین افزایش فشار مغز و تهوع و در حالت بسیار شدید باعث مرگ می شود.

مصرف زیاد ویتامین D:

مصرف زیادی ویتامینDباعث افزایش فشار خون می شود که ممکن است به برخی اندام های بدن آسیب برسد و باعث کاهش اشتها و وزن و نامرتب شدن ضربان قلب می گردد.

مصرف زیاد ویتامینE:

مصرف کردن بیش از حد ویتامینEبسیار خطرناک است به طوریکه با زیاده روی در مصرف این ویتامین باعث لخته شدن خون و درنهایت سکته مغزی می شود.

تاثیر ویتامین CوDبر چاقی چیست؟

مصرف نمودن ویتامین Cتاثیر غیر مستقیمی بر افزایش وزن دارد .ویتامینCازجمله ویتامین های است که در کاهش و کم نمودن استرس افراد بسیار مفید می باشد و مصرف این ویتامین مناسب افرادی می باشد که از کاهش وزن به دلیل استرس رنج می برند‌. جذب و دریافت آهن نیز برای بدن مهم است و کم بودن میزان  آهن در بدن باعث کاهش و کم شدن اشتها می شود و ویتامینCبرای جذب آهن به بدن کمک می کند.

مصرف نمودن ویتامینDبرخی مطالعات سطوح پایین تر افزایش وزن را از طریق ویتامین Dرد می کنند اما این امکان وجود دارد که دریافت مناسب ویتامین Dبر افزایش وزن بدن اثرگذار می باشد . سلامت استخوان ها برای نظرات بسیار ضروری می باشد و ویتامین Dنیز نقش بسیار مهمی در سلامت استخوان ها دارد و افرادی که به دنبال افزایش وزن عظلانی هستند گزینه ایده آل برای این اشخاص مصرف مناسب و کافی ویتامینD می باشد.

سخن پایانی

نتیجه می گیریم که ویتامین ها نقش بسیار مهمی در سلامت بدن افراد دارد و بدن نیز برای ادامه فعالیت و سوخت و ساز به انواع ویتامین ها احتیاج دارد .در صورتی که برخی از ویتامین ها به صورت زیاد مصرف شود باعث افزایش وزن خواهد شد که در بالا برای شما شرح داده ایم و از طرفی رژیم نامناسب غذایی و زیاده روی بیش از حد در مصرف نمودن ویتامین ها باعث خطر و آسیب به بدن و در برخی موارد منجر به مرگ خواهد شد پس بهتر است که از مصرف خودسرانه مقدار زیادی ویتامین پرهیز نمایید. در صورتی باید برای افزایش بدن از ویتامین استفاده نمایید که به صورت کنترل شده و همراه برنامه غذایی مناسب باشد.

ویتامین B یا ب همراه با زینک با کمک به افزایش اشتها باعث چاقی می شود

اگر فرزند شما نسبت به حدول وزنی کمبود وزن دارد بهتر است زیر نظر پزشک مولتی ویتامین استفاده کند

نظرات درباره ویتامین های چاق کننده سریع

آخرین مقالات
16 آذر

راهکار برای افزایش سایز سینه چیست؟

ادامه مطلب

24 آبان

لیپولیز چیست و چه کاربردی دارد؟

ادامه مطلب

29 مهر

اهمیت ماساژ در لیپوماتیک

ادامه مطلب

18 مهر

جراحی زیبایی لیفت ران در مشهد

ادامه مطلب

22 شهریور

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی در مشهد

ادامه مطلب

14 شهریور

متخصص زیبایی زنان مشهد + بهترین جراح زیبایی زنان

ادامه مطلب

09 شهریور

اسکلروتراپی چیست؟ و چه کاربردی دارد

ادامه مطلب

04 شهریور

بزرگ کردن آلت تناسلی مردان با تزریق ژل ، تزریق چربی یا عمل جراحی

ادامه مطلب

02 شهریور

بهترین سن برای جراحی زیبایی سینه

ادامه مطلب

29 مرداد

عمل مینی بای پس معده + مزایا و معایب و هزینه

ادامه مطلب

25 مرداد

عمل بای پس معده در مشهد + هزینه و عوارض

ادامه مطلب

21 مرداد

بالن معده مشهد : بهترین پزشک بالون معده در مشهد

ادامه مطلب

17 مرداد

پماد زینک اکساید بهترین برای محافظت از پوست

ادامه مطلب

13 مرداد

فیشیال facial صورت چیست؟ مزایا و مراحل آن

ادامه مطلب

07 مرداد

مراقبتهای بعد از عمل ماموپلاستی چگونه است؟

ادامه مطلب

03 مرداد

همه چیز در مورد پماد بتامتازون

ادامه مطلب

30 تیر

صفر تا صد قرص زینک : فواید نحوه مصرف و عوارض

ادامه مطلب

26 تیر

سینه سوم یا پستان فرعی

ادامه مطلب

22 تیر

عدم تقارن سینه و روش های درمان

ادامه مطلب

18 تیر

مدت زمان ماندگاری تزریق ژل

ادامه مطلب

14 تیر

عوارض استفاده از قرص های چاقی

ادامه مطلب

11 تیر

جابه جایی پروتز سینه : نشانه ها و راه های درمان آن

ادامه مطلب

07 تیر

صفر تا صد عمل اسلیو معده را بدانید

ادامه مطلب

03 تیر

تقویت موی سر مردان

ادامه مطلب

31 خرداد

آمپول کاهش ورم بینی چیست؟

ادامه مطلب

27 خرداد

بررسی علت ایجاد اگزما پوستی و راه‌های درمان آن

ادامه مطلب

23 خرداد

قرص سیپروترون کامپاند برای چیست + عوارض و نحوه مصرف

ادامه مطلب

19 خرداد

پسوریازیس چیست ؟ + راه های درمان

ادامه مطلب

15 خرداد

پلاسما جت چیست؟ + مراقبت های پس از پلاسما جت

ادامه مطلب

11 خرداد

سریع ترین راه از بین بردن لک صورت | درمان لک صورت

ادامه مطلب

07 خرداد

پماد کلسیپوتریول : موارد مصرف ، نحوه مصرف و عوارض شایع

ادامه مطلب

03 خرداد

بهترین کلینیک زیبایی مشهد چه ویژگی هایی دارد

ادامه مطلب

30 اردیبهشت

مراقبت‌ های ‌بعد از عمل سینه که باید بدانید

ادامه مطلب

27 اردیبهشت

پماد کالامین برای چیست؟ نحوه مصرف و عوارض استفاده از آن

ادامه مطلب

24 اردیبهشت

خواص آلوئه ورا برای پوست صورت

ادامه مطلب

21 اردیبهشت

چاق و سفت شدن صورت در مدت زمان یک هفته

ادامه مطلب

18 اردیبهشت

مرگ بر اثر پیکر تراشی و لیپوساکشن | آیا مرگ بر اثر پیکرتراشی واقعیت دارد یا شایعه است؟

ادامه مطلب

15 اردیبهشت

ماسک صورت با ماست

ادامه مطلب

11 اردیبهشت

سوتین مخصوص بعد از عمل سینه

ادامه مطلب

07 اردیبهشت

چه عواملی باعث بزرگ شدن بینی می شود؟

ادامه مطلب

مقالات مرتبط با ویتامین های چاق کننده سریع

whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما