کلینیک زیبایی مشهد : فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید
لوگو وبسایت موبایل

معرفی ویتامین های که باعث افزایش وزن می شوند

یکشنبه, 03 اردیبهشت 1402

ویتامین های چاق کننده سریع

بدن همه افراد برای ادامه حیات و سوخت و ساز ها و فعالیت های روزانه به ویتامین نیاز دارد از طرفی ویتامین ها نقش بسیار مهم و حیاتی در بدن افراد بر عهده دارند. در واقع هر مدل از ویتامین ها نقش متفاوتی دارد و در بعضی مواقع کمبود یا زیاده روی در مصرف کردن ویتامین باعث به وجود آمدن مشکل می شود. برخی از ویتامین ها وجود دارند که باعث چاقی و افزایش وزن می شوند و افرادی که به دنبال چاقی هستند می توانند از این ویتامین ها استفاده کنند. اما باید این موضوع را نیز در نظر بگیریم که براساس ژنتیک برخی افراد عملکرد ویتامین ها بر بردن افراد متفاوت می باشد.

چند دسته ویتامین داریم؟

به صورت جمعی ویتامین ها شامل دو دسته می باشند که عبارتند از:

ویتامین های حل شونده در آب و ویتامین های حل شونده در چربی .

ویتامین های محلول در آب: این نوع ویتامین ها همانطور که از آن ها پیدا است در آب حل می شود و اگر مقدار این ویتامین در بدن کم باشد خیلی سریع احساس می شود و از طرفی اگر مقدار این ویتامین ها زیاد باشد توسط بدن افراد دفع خواهد شد و این ویتامین ها جز ویتامین های گروه BوCهستند. پس باید به رژیم غذایی خود دقت نمایید.

ویتامین های محلول در چربی: این ویتامین ها همانطور که مشخص است در چربی حل می شود و اگر در مصرف آن زیاده روی کنید و مقدار زیادی اضافی باشد توسط بدن دفع نخواهد شد و در کبد تجمع می کند که باعث بروز بیماری های بسیار زیادی می شود.

کدام ویتامین ها چاق کننده می باشند؟

در واقع کالری باعث و دلیل چاقی بدن می باشد و اگر شما کالری بیشتری مصرف نمایید چاقتر خواهید شد و این کالری از طریق غذا به بدن منتقل می شود ولی اگر بخواهید که از طریق مصرف  نمودن ویتامین چاق شوید باید غذاها بی که باعث کاهش وزن و لاغری می شود را از برنامه غذایی خود حذف نمایید‌.

برخی ویتامین ها در بدن باعث افزایش یا کاهش وزن میشوند. برای مثال فقر ویتامین B12وC باعث لاغری افراد میشود زیرا ویتامین ها میتوانند در سوخت و ساز بدن ما تاثیر بگذارند .

از طرفی برخی از ویتامین ها وجود دارند که بر اشتهای افراد نیز تاثیر گذاشته و باعث می شود که غذای زیادی میل کنید واین بیشتر خوردن غذا هم یکی دیگر از دلایل تغییر وزن می باشد. گاهی افراد هیچ توجهی به برنامه و رژیم غذایی ندارند و فقط مولتی ویتامین ها را مقصر چاقی و یا لاغری خود می دانند. یکی از دلایل زیاد شدن اشتها پایین آمدن سطح سرتونین مغز می باشد به عنوان مثال ویتامین B6در این امر دخیل می باشد.

کسانی که یک رژیم غذایی مناسب و سالم دارند بدنشان ویتامین ها و مواد مغذی را به طور کامل دریافت میکند و در نتیجه دچار کمبود ویتامین نمیشود اما کسانی که به تغذیه خود اهمیت نمیدهند و رژیم غذایی ناسالمی دارند بدن آنها در جذب ویتامین ها دچار مشکل خواهد شد.

کدام ویتامین ها چاق کننده می باشند؟

همچنین بخوانید : پروتز سینه 

ویتامین B12 باعث میشودبدن غذای بیشتر از مورد نیاز خود مصرف کند . اگر این ویتامین در بدن کم باشد دستگا گوارش ما دچار اختلال میشود و در نتیجه ممکن است کم خونی بگیریم.  شما میتوانید از مواد خوراکی که در طول روز مصرف میکنید متوجه شوی آیه به اندازه کافی این ویتامین را در برنامه غذایی خود مصرف میکنید یا خیر. برای مثال بعضی از مواد غذایی که دارای ویتامینB12 میباشند شامل:

تخم مرغ 

ماهی های پرچربی

میگو

لبنیات 

و بوقلمون می باشد.

ویتامین های چاق کننده از گروه ویتامین هایB

طبق مطالعات انجام شده ویتامین هایBبرروی چاقی صورت و بدن بیشتر از سایر ویتامین ها اثر می گذارد و باعث افزایش وزن می شود.

بعضی از ویتامین های چاق کننده گروهBشامل:

B9

B6

B7

B12

B5

B3

B2می باشد.

اگر بتوانید از این ویتامین ها در مکمل ها و رژیم غذایی خود استفاده نمایید باعث چاقی و افزایش وزن شما خواهد شد.

بهترین ویتامین های چاق کننده و اشتها آور کدام ویتامین ها می باشند؟

افرادی که به دنبال چاقی و افزایش وزن هستند علاوه بر ویتامین های چاق کننده می توانند از ویتامین های استفاده نمایند که باعث افزایش اشتها می شود. در این بین بسیاری از پزشکان تغذیه طبق مطالعاتی که انجام داده اند معتقد هستند که برخی ویتامین ها بر اشتها تاثیر گذاشته و باعث پر اشتهایی افراد می شودو نتیجه می گیریم که باعث افزایش وزن می شود از جمله این ویتامین ها، ویتامین هایA,B,C,Dمی باشد که باعث افزایش وزن در افراد خواهد شد.

نکته مهم این است که اگر ویتامین Bدر بدن کم باشد دچار کمبود و کاهش وزن خواهیم شد پس باید حواسمان به رژیم غذایی و بدنمان باشد.

بهترین ویتامین های چاق کننده و اشتها آور کدام ویتامین ها می باشند؟

همچنین بخوانید : تزریق چربی به سینه مشهد

چه رابطه ای بین ویتامینE و چاق شدن وجود دارد؟

یکی از ویتامین های محلول در چربی ویتامین Eاست. این ویتامین در مغز آجیل ،سبزیجات،ماهی چرب،و روغن زیتون به مقدار خیلی زیادی وجود دارد. فقر  کمبود این ویتامین در بدن میتواند باعث ایجاد بیماری زیادی شود برای مثال بعضی از این بیماری ها عبارت اند از:

آلزایمر،دیابت،بیماری های قلبی و سرطان

ممکن است این تصور در ذهن باشد که ویتامین E در بدن باعث چاقی میشود اما طی تحقیقات انجام شده بدن این ویتامین را دفع میکند .اگر مقدار زیادی از این ویتامین در گردش خون افراد هم باشد به بافت هدف خود نخواهد رسید و این اتفاق به دلیل چاق بودن افراد می افتد.به همین خاطر است که افراد چاق دچار کمبود ویتامینE در بدن خود میشوند.

چه نوع ویتامینی برای چاق شدن پایین تنه مناسب است؟

از عوامل جذابیت و زیبایی در بانوان داشتن بدنی خوش فرم باسن و ران چاق می باشد و بسیاری از خانم ها این چاقی را از جمله عوامل زیبایی می بینند. در بسیاری از افراد وجود کمبود ویتامین ها باعث لاغری بدن و پایین تنه می شود خانم های که به دنبال تناسب اندام و خوش فرمی بدن خود می گردند بهتر است که از رژیم غذایی مناسب استفاده کنند و پیشنهاد ما به این بانوان مصرف نمودن قرص های ویتامین است که از این بین قرص های ویتامین Bدر این راستا بسیار موثر می باشد. پس ویتامین B از ویتامین های چاق کننده پایین تنه می باشد. از مزیت های استفاده از ویتامین برای چاقی پایین تنه این است که مصرف این ویتامین ها هیچگونه آسیب و ضرری را به دنبال نخواهد داشت و باعث چاقی و تجمع چربی در ناحیه کمر و شکم و پهلوها نخواهد شد بلکه با رژیم غذایی مناسب و ورزش می توانید پایین تنه ای خوش فرم داشته باشید.

چه نوع ویتامینی برای چاق شدن پایین تنه مناسب است؟

همچنین بخوانید : قرص گین آپ برای چاقی

بهترین و موثرترین ویتامین های چاق کننده صورت

کمبود زینک در بدن باعث کاهش وزن می شود پس زینک یکی از ویتامین های چاق کننده و خوب می باشد که کمبود این ویتامین باعث کاهش اشتها شده و زینک نقش موثری در عملکرد و فعالیت های بدن دارد و افراد با مصرف این ویتامین شاهد افزایش وزن خواهند بود.

آهن نیز ممکن است که در چاقی تاثیرگذار باشد گرچه آهن ویتامین نمی باشد ولی از بهترین مکمل ها در جهت سوخت و ساز بدن ب شمار می رود. به دلیل معدنی بودن آهن احتمال دارد که باعث بالارفتن اشتها شود.

بنابراین آهن به صورت مستقیم باعث چاقی و افزایش وزن نمی شود. ممکن است که مصرف آهن در افرادی که به تیرویید دچار هستند باعث چاقی اندکی در این افراد شود.

بیشتر بخوانید: چاق و سفت شدن صورت در کمترین زمان ممکن

ویتامین های چاق کننده مفید برای صورت را بشناسید

بسیاری از افراد، به خصوص بانوان، دنبال راه‌هایی برای افزایش پرشدن و چاقی  صورت خود بدون افزایش وزن و تجمع چربی در سایر نقاط بدن هستند. ویتامین‌های E و B برای پرشدگی و سفت شدن پوست صورت بسیار مفید و کارآمد هستند.

از جمله ویتامین های دیگری که باعث چاقی صورت می شود ویتامینAمی باشد . ویتامینAدر سبزیجات و روغن های حیوانی به صورت فراوان وجود دارد .

اگر پس از مصرف این ویتامین بدن هیچ نوع فعالیتی نداشته باشد این ویتامین در بدن انباشته خواهد شد و باعث چاقی می شود.

در صورت مصرف کردن زیاد ویتامین های چاق کننده چه عوارضی را به دنبال خواهد داشت؟

زمانی که افراد از برنامه و رژیم غذایی معمولی برخوردار باشد امکان ازدیاد و زیاده روی ویتامین ها وجود نخواهد داشت . در صورتی ممکن است که ویتامین ها بیشتر از حد نیاز بدن باشد که افراد از مواد مکمل استفاده نمایند گاهی  زیاده روی در مصرف ویتامین ممکن است عوارضی نداشته باشد اما اگر بیش از اندازه شود باعث بروز بیماری پدر برخی مواقع خطرهای جدی خواهد شد. البته باید بدانید که این نکته در باره ویتامین های محلول در چربی صدق می کند و درباره ویتامین های محلول در آب اگر ویتامین بیشتر از نیاز بدن باشد توسط بدن دفع می شود. عوارضی که با مصرف بیش از حد برخی ویتامین ها به وجود می آید عبارتند از:

مصرف زیاد ویتامینC:

مصرف بیش از اندازه و زیاد ویتامین Cممکن است باعث مسمومیت شود و بر روی دستگاه گوارش اثرات مخربی داشته باشد و همچنین باعث استفراغ ،و حالت تهوع و سردرد های شدید شود.

مصرف زیاد ویتامین B3:

اگر این ویتامین زیاد مصرف شود باعث اختلال در عملکرد بینایی، افزایش فشار خون، شکم درد و آسیب رساندن به کبد می شود.

مصرف زیاد ویتامینB9:

اگر در مصرف نمودن این ویتامین زیاده روی شود باعث اختلال در سیستم ایمنی بدن و تاثیر بر عملکرد ذهن خواهد شد.

مصرف زیاد ویتامین A:

مصرف زیاد این ویتامین به طور تقریبی از طریق مواد غذایی اتفاق نمی افتاد اما و عوارض این ویتامین بیشتر به مصرف نمودن مکمل ها مربوط می شود. از عوارض این نوع ویتامین افزایش فشار مغز و تهوع و در حالت بسیار شدید باعث مرگ می شود.

مصرف زیاد ویتامین D:

مصرف زیادی ویتامینDباعث افزایش فشار خون می شود که ممکن است به برخی اندام های بدن آسیب برسد و باعث کاهش اشتها و وزن و نامرتب شدن ضربان قلب می گردد.

مصرف زیاد ویتامینE:

مصرف زیاد و بیش از اندازه ویتامین Eنه تنها مفید نیس بلکه عوارضی از جمله لخته شدن خون و سکته مغزی با خود به همراه دارد .

سخن پایانی

نتیجه می گیریم که ویتامین ها نقش بسیار مهمی در سلامت بدن افراد دارد و بدن نیز برای ادامه فعالیت و سوخت و ساز به انواع ویتامین ها احتیاج دارد .در صورتی که برخی از ویتامین ها به صورت زیاد مصرف شود باعث افزایش وزن خواهد شد که در بالا برای شما شرح داده ایم و از طرفی رژیم نامناسب غذایی و زیاده روی بیش از حد در مصرف نمودن ویتامین ها باعث خطر و آسیب به بدن و در برخی موارد منجر به مرگ خواهد شد پس بهتر است که از مصرف خودسرانه مقدار زیادی ویتامین پرهیز نمایید. در صورتی باید برای افزایش بدن از ویتامین استفاده نمایید که به صورت کنترل شده و همراه برنامه غذایی مناسب باشد.

ویتامین B یا ب همراه با زینک با کمک به افزایش اشتها باعث چاقی می شود

اگر فرزند شما نسبت به حدول وزنی کمبود وزن دارد بهتر است زیر نظر پزشک مولتی ویتامین استفاده کند

نظرات درباره ویتامین های چاق کننده سریع

آخرین مقالات کلینیک زیبایی

20 فروردین

تاریخچه دانشگاه باهچه شهیر

ادامه مطلب

15 فروردین

روشهای موثر برای لاغر کردن صورت

ادامه مطلب

08 فروردین

اقدامات ممنوعه بعد از تزریق ژل

ادامه مطلب

02 فروردین

تزریق ژل زیر چشم معجزه و درمان قطعی سیاهی و گودی چشم

ادامه مطلب

25 اسفند

بهترین راه های درمان افتادگی پلک

ادامه مطلب

20 اسفند

تزریق چربی و عوارض تزریق چربی

ادامه مطلب

15 اسفند

عوارض عمل بلفاروپلاستی را بشناسیم

ادامه مطلب

10 اسفند

مقایسه روش های برداشتن خال صورت

ادامه مطلب

30 بهمن

صفر تا صد قرص فیتو + نظرات افراد و بررسی اصالت

ادامه مطلب

25 بهمن

خشکی چشم بعد از بلفاروپلاستی

ادامه مطلب

20 بهمن

روش یخ درمانی برای پوست

ادامه مطلب

18 بهمن

آیا پیکر تراشی قابل برگشت است؟

ادامه مطلب

16 بهمن

آیا از تاثیر خواب بر‍‍‍ پوست صورت اطلاعی دارید؟

ادامه مطلب

15 بهمن

کبودی چشم بعد از جراحی بینی ( رینوپلاستی)

ادامه مطلب

10 بهمن

معروف ترین رژیم های لاغری دنیا

ادامه مطلب

05 بهمن

ماموپلاستی چیست؟ آیا جای بخیه ماموپلاستی باقی می ماند؟

ادامه مطلب

30 دی

بررسی علل و درمان سفت و دردناک شدن نوک سینه اقایان

ادامه مطلب

25 دی

درمان واریس با لیزر و مزایا و مراقبت های آن

ادامه مطلب

20 دی

اندولیفت چیست؟ تمام آنچه که باید از اندولیفت بدانید

ادامه مطلب

16 دی

تاثیر جراحی زیبایی بینی بر حس بویایی

ادامه مطلب

12 دی

ماموگرافی دیجیتال چیست؟

ادامه مطلب

07 دی

7 دلیل اساسی برای نیاز به عمل لیپوماتیک چیست؟

ادامه مطلب

04 دی

ترس از عمل ابدومینوپلاستی

ادامه مطلب

16 آذر

راهکار برای افزایش سایز سینه چیست؟

ادامه مطلب

24 آبان

لیپولیز چیست و چه کاربردی دارد؟

ادامه مطلب

29 مهر

اهمیت ماساژ در لیپوماتیک

ادامه مطلب

18 مهر

جراحی زیبایی لیفت ران در مشهد

ادامه مطلب

22 شهریور

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی در مشهد

ادامه مطلب

14 شهریور

متخصص زیبایی زنان مشهد + دکتر زیبایی واژن مشهد

ادامه مطلب

09 شهریور

اسکلروتراپی چیست؟ و چه کاربردی دارد

ادامه مطلب

04 شهریور

بزرگ کردن آلت تناسلی مردان با تزریق ژل ، تزریق چربی یا عمل جراحی

ادامه مطلب

02 شهریور

بهترین سن برای جراحی زیبایی سینه

ادامه مطلب

29 مرداد

عمل مینی بای پس معده + مزایا و معایب و هزینه

ادامه مطلب

25 مرداد

عمل بای پس معده در مشهد + هزینه و عوارض

ادامه مطلب

21 مرداد

بالن معده مشهد : بهترین پزشک بالون معده در مشهد

ادامه مطلب

17 مرداد

پماد زینک اکساید بهترین برای محافظت از پوست

ادامه مطلب

13 مرداد

فیشیال facial صورت چیست؟ مزایا و مراحل آن

ادامه مطلب

07 مرداد

مراقبتهای بعد از عمل ماموپلاستی چگونه است؟

ادامه مطلب

03 مرداد

همه چیز در مورد پماد بتامتازون

ادامه مطلب

30 تیر

صفر تا صد قرص زینک : فواید نحوه مصرف و عوارض

ادامه مطلب

مقالات مرتبط با ویتامین های چاق کننده سریع

whatsapp
whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما