کلینیک زیبایی دکتر طالب زاده - ایوازه : فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید
لوگو وبسایت موبایل

عوارض استفاده از قرص های چاقی

چهارشنبه, 14 تیر 1402

عوارض استفاده از قرص های چاقی

مصرف قرص های چاقی باید تحت نظارت پزشک صورت گیرد و نباید بدون تجویز پزشک مصرف شود. قرص‌هایی  که به عنوان قرص‌های افزایش وزن شناخته می‌شوند، برای افزایش وزن برخی افراد تجویز می‌شوند. این قرص‌ها معمولاً شامل هورمون‌هایی هستند که باعث افزایش اشتها و توده بدنی می‌شوند. با این حال، باید توجه داشت که مصرف این قرص‌ها باید تحت نظارت پزشک صورت گیرد و نباید بدون مشورت با پزشک مصرف شوند. همچنین، باید به یاد داشت که مصرف این قرص‌ها ممکن است باعث عوارض جانبی مانند افزایش فشار خون، افزایش قند خون و افزایش خطر بروز بیماری‌های قلبی-عروقی شود در این مقاله ما به بررسی عوارض قرص های چاقی می پردازیم

انواع قرص های چاقی

 1. قرص‌های هورمونی: این قرص‌ها شامل هورمون‌هایی هستند که به عنوان یک درمان برای کمبود وزن و کمبود توده بدنی در افراد استفاده می‌شوند. برخی از مشهورترین هورمون‌های مورد استفاده در این قرص‌ها شامل تستوسترون، استروئیدها و هورمون رشد (GH) می‌باشند.

 2. قرص‌های غیر هورمونی: این قرص‌ها شامل ترکیبات گیاهی، ویتامین‌ها، مواد معدنی و دیگر مکمل‌های غذایی می‌باشند. برخی از مواد معدنی و ویتامین‌های موجود در این قرص‌ها شامل آهن، فولیک اسید، ویتامین D و B12 و... هستند.

کارکرد قرص های چاقی و افزایش وزن چگونه است

 در مورد قرص‌های افزایش وزن باید گفت که این قرص‌ها معمولا شامل هورمون‌ها هستند که به افزایش تولید چربی و توده بدنی کمک می‌کنند. این قرص‌ها می‌توانند به افرادی که برای هر دلیلی (مانند بیماری، استفاده از داروهای خاص و ...) کمبود وزن دارند، کمک کنند تا به وزن سالم تری برسند. با این حال، باید توجه داشت که مصرف این قرص‌ها باید تحت نظارت پزشک صورت گیرد و بدون مشورت با پزشک مصرف شوند. همچنین، باید به یاد داشت که مصرف این قرص‌ها ممکن است باعث عوارض جانبی مانند افزایش فشار خون، افزایش قند خون و افزایش خطر بروز بیماری‌های قلبی-عروقی شود.

قرص‌های افزایش وزن شامل ترکیبات مختلفی هستند که به چندین روش ممکن است به افزایش وزن کمک کنند. به عنوان مثال:

1. افزایش اشتها: برخی از قرص‌های افزایش وزن شامل ترکیباتی هستند که به افزایش اشتها کمک می‌کنند. این ترکیبات ممکن است با تحریک سیستم اعصاب و هورمون‌های رشد بدن، افزایش اشتها و مصرف غذا را افزایش دهند.

2. افزایش توده بدنی: برخی از قرص‌های افزایش وزن شامل ترکیباتی هستند که به افزایش توده بدنی کمک می‌کنند. این ترکیبات ممکن است با تحریک تولید چربی در بدن و توده عضلانی، به افزایش وزن کمک کنند.

3. افزایش جذب مواد مغذی: برخی از قرص‌های افزایش وزن شامل ترکیباتی هستند که به افزایش جذب مواد مغذی در بدن کمک می‌کنند. این ترکیبات ممکن است با تحریک رشد بافت‌های بدن و بهبود جذب مواد مغذی، به افزایش وزن کمک کنند.

عوارض استفاده از قرص های چاقی

همچنین بخوانید : صفر تا صد قرص گین آپ

عوارض استفاده از قرص های چاقی

استفاده از قرص های چاقی به خودی خود دارای مشکل نیست به شرطی که زیر نظر پزشک استفاده شود و از جاهای معتبر تهیه گردد که البته این مورد فقط احتمال وجود عوارض رو کمتر می کند ، استفاده از قرص های چاقی مخصوصا در ایران متاسفانه دارای عوارض زیادی می باشد به دلیل اینکه قرص های تقلبی به وفور پیدا می شود ، مصرف قرص‌های افزایش وزن ممکن است با عوارض جانبی مختلفی همراه باشد. به عنوان مثال:

1. افزایش فشار خون مصرف قرص های افزایش وزن

مصرف قرص‌های افزایش وزن ممکن است باعث افزایش فشار خون در برخی افراد شود. برخی از قرص‌های افزایش وزن حاوی موادی هستند که ممکن است باعث افزایش فشار خون شوند. در برخی از موارد، افزایش وزن به تنهایی می‌تواند باعث افزایش فشار خون شود.

2. افزایش قند خون مصرف قرص های افزایش وزن

مصرف قرص‌های افزایش وزن ممکن است باعث افزایش قند خون در برخی افراد شود. برخی از قرص‌های افزایش وزن حاوی کربوهیدرات و شکر هستند که ممکن است باعث افزایش قند خون شوند. در برخی از موارد، افزایش وزن به تنهایی می‌تواند باعث افزایش قند خون شود.

افزایش قند خون ممکن است باعث بروز مشکلاتی مانند دیابت و اختلالات متابولیکی شود. در موارد شدید، افزایش قند خون می‌تواند باعث بروز مشکلات قلبی و عروقی شود.

3. عوارض گوارشی مصرف قرص های افزایش وزن

مصرف قرص‌های افزایش وزن ممکن است عوارض گوارشی برای برخی افراد داشته باشد. در برخی موارد، افزایش وزن ممکن است باعث افزایش سطح چربی خون و مشکلات گوارشی شود. برخی از عوارض گوارشی ممکن است شامل موارد زیر باشند:

 • سوء هاضمه: مصرف قرص‌های افزایش وزن ممکن است باعث سوء هاضمه و درد شکم شود.
 • اسهال: مصرف قرص‌های افزایش وزن ممکن است باعث اسهال شود که ممکن است باعث کاهش وزن شود.
 •  تحریک دستگاه گوارش: برخی از قرص‌های افزایش وزن ممکن است باعث تحریک دستگاه گوارش شوند که ممکن است باعث بروز مشکلات گوارشی شود.
 • تغییر در رفتار معده: مصرف قرص‌های افزایش وزن ممکن است باعث تغییر در رفتار معده شود که ممکن است باعث بروز مشکلات گوارشی شود.
 •  تغییر در عملکرد کبد: مصرف قرص‌های افزایش وزن ممکن است باعث تغییر در عملکرد کبد شود که ممکن است باعث بروز مشکلات گوارشی شود.

 

4. عوارض پوستی مصرف قرص های چاقی

مصرف قرص‌های افزایش وزن نباید بر روی پوست و مو تأثیر منفی داشته باشد، اما در برخی موارد ممکن است باعث بروز عوارض جانبی شود. به عنوان مثال:

 •  افزایش ترشح چربی در پوست: برخی از قرص‌های افزایش وزن ممکن است باعث افزایش ترشح چربی در پوست شوند که ممکن است باعث بروز مشکلات پوستی مانند آکنه و جوش شود.
 •  تغییر ساختار مو: برخی از قرص‌های افزایش وزن ممکن است باعث تغییر ساختار مو شوند که ممکن است باعث ریزش مو و یا ترک‌های مو شود.
 •  افزایش حساسیت پوستی: برخی از قرص‌های افزایش وزن ممکن است باعث افزایش حساسیت پوستی شوند که ممکن است باعث تحریک و التهاب پوست شود.
 •  تغییر رنگ پوست: برخی از قرص‌های افزایش وزن ممکن است باعث تغییر رنگ پوست شوند که ممکن است باعث بروز عوارض جانبی مانند لک‌های پوستی شود.
 • افزایش حساسیت نسبت به نور خورشید: برخی از قرص‌های افزایش وزن ممکن است باعث افزایش حساسیت پوست نسبت به نور خورشید شوند که ممکن است باعث بروز عوارض جانبی مانند سوختگی و تیرگی پوست شود.

در هر صورت، باید توجه داشت که هر قرص چاقی به طور مستقل نمی‌تواند به بهبود پوست و مو کمک کند و برای بهبود خوبی، باید با مصرف قرص‌های چاقی، مراقبت مناسب از پوست و مو و استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی مناسب را نیز به عنوان یک روش درمانی ترکیب کرد. همچنین، بهتر است قبل از شروع هر گونه درمان چاقی، با پزشک خود مشورت کنید.

5. عوارض روانی مصرف قرص چاقی

مصرف قرص‌های افزایش وزن ممکن است عوارض روانی برای برخی افراد داشته باشد. در برخی موارد، افزایش وزن ممکن است باعث افزایش اعتماد به نفس و بهبود خود ارزیابی شود، اما در موارد دیگر ممکن است باعث افزایش اضطراب، افسردگی و اختلال در روابط اجتماعی شود. برخی از عوارض روانی ممکن است شامل موارد زیر باشند:

 •  افسردگی: برخی از قرص‌های افزایش وزن ممکن است باعث افسردگی و تحریک سیستم عصبی شود که ممکن است باعث بروز افسردگی شود.
 •  اضطراب: مصرف قرص‌های افزایش وزن ممکن است باعث افزایش اضطراب و ترس شود که ممکن است باعث مشکل در روابط اجتماعی شود.
 •  اختلال در رفتار: برخی از قرص‌های افزایش وزن ممکن است باعث اختلال در رفتار شوند که ممکن است باعث بروز مشکلات رفتاری شود.
 • تغییر در خلق و خو: مصرف قرص‌های افزایش وزن ممکن است باعث تغییر در خلق و خو شود که ممکن است باعث بروز مشکلات در روابط اجتماعی شود.
 •  افزایش خطر اعتیاد: برخی از قرص‌های افزایش وزن ممکن است باعث افزایش خطر اعتیاد به دارو شوند که ممکن است باعث بروز مشکلات روانی شود.

در هر صورت، باید توجه داشت که عوارض روانی ممکن است برای همه افراد بروز نکند و بیشتر در افرادی که در گذشته مشکلات روانی داشته‌اند، بروز کند. همچنین، باید به دقت دستورالعمل‌های مصرف دارو را رعایت کرد و در صورت بروز هرگونه عارضه‌ای، به پزشک خود مراجعه کنید.

به همین دلیل، استفاده از قرص‌های افزایش وزن باید تحت نظارت پزشک باشد و باید با مشورت پزشک مصرف شوند. همچنین، افرادی که دارای بیماری‌های قلبی، دیابت و یا بیماری‌های گوارشی هستند، باید با پزشک خود مشورت کنند قبل از شروع مصرف این قرص‌ها.

 

بهترین راه افزایش وزن چیست

همچنین بخوانید :بهترین کلینیک زیبایی مشهد

بهترین راه افزایش وزن چیست

افزایش وزن برای برخی افراد، امری چالش برانگیز است که به دلیل عوامل مختلفی مانند ژنتیک، سن، سطح فعالیت و سلامتی قابلیت دستیابی به آن را ندارند. با این حال، از طریق تغذیه مناسب، ورزش، و مصرف مکمل های غذایی می‌توان به افزایش وزن دست یافت. در زیر به برخی از روش‌های موثر برای افزایش وزن اشاره می‌کنم:

1. مصرف غذاهای با کالری بالا: مصرف غذاهایی با کالری بالا، مانند موز، آووکادو، ماست، گوشت قرمز و دوغ و شیر، می‌تواند به افزایش وزن کمک کند.

2. مصرف مکمل‌های غذایی: مصرف مکمل‌های غذایی مانند پودر پروتئین، کربوهیدرات و چربی، می‌تواند به افزایش وزن کمک کند.

3. تمرینات ورزشی: ورزش‌هایی با وزن بالا مانند بدن‌سازی و قدرتی می‌توانند باعث افزایش وزن و حجم عضلات شوند.

4. استراحت کافی: استراحت کافی از اهمیت بسیاری برخوردار است. استراحت کافی به بدن اجازه می‌دهد تا بهبود یابد و پس از تمرینات ورزشی، به ساخت عضلات بپردازد.

5. مصرف چند وعده غذایی: مصرف چند وعده غذایی در روز می‌تواند به بدن کمک کند تا بیشترین مقدار ممکن از مواد مغذی را دریافت کند.

در چه زمانی باید برای افزایش وزن از قرص چاقی استفاده کنیم

مصرف قرص‌های افزایش وزن باید تحت نظر پزشک باشد و تنها در صورتی که شما به دلیل کمبود وزن یا کاهش وزن غیرعادی بودید، باید از قرص‌های افزایش وزن استفاده کنید.

پزشک شما باید ابتدا علت کاهش وزن شما را بررسی کند و سپس میزان وزن صحیح برای شما را تعیین کند. در صورتی که پزشک شما تصمیم گرفت که شما باید وزن خود را افزایش دهید، ممکن است به شما قرص‌های افزایش وزن تجویز کند. با این حال، همیشه باید به دقت دستورالعمل‌های پزشک خود را رعایت کرده و از مصرف دقیق دارو پیروی کنید.

لازم به ذکر است که قرص‌های افزایش وزن تنها باید تحت نظر پزشک مصرف شوند و باید به دقت دستورالعمل‌های پزشک را رعایت کنید. همچنین، در صورت بروز هرگونه عارضه یا علائم نامطلوب، باید به پزشک خود اطلاع دهید.

اگر قرص به تجویز دکتر باشد بله مجاز هست و می توانید استفاده کنید

مصرف هر گونه مکمل یا قرص، بهتر است با مشورت پزشک یا متخصص تغذیه صورت گیرد. همچنین، بهتر است نکاتی مانند میزان مصرف، زمان مصرف و عوارض جانبی ممکن را با پزشک خود مطرح 

نظرات درباره عوارض استفاده از قرص های چاقی

 • سارا
  کاربر : سارا
  دوشنبه, 27 شهریور 1402

  سلام من قصد استفاده از قرص های افزایش وزن گین اپ رو دارم آیا استفاده کنم یا خیر؟
  ۲۳سالمه .۴۲کیلو وزنم دارم و ۱۵۷ قدم هست

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  سه شنبه, 28 شهریور 1402

  با سلام پیشنهاد میکنیم مقاله صفر تا صد گین آپ در سایت ما و نظرات رو مطالعه بفرمایید

 • احمد ذوقی
  کاربر : احمد ذوقی
  سه شنبه, 21 شهریور 1402

  سلام من از قرص و پودر چاقی گیاه ماکا استفاده میکنم
  آیا عوارض دارند ؟؟؟؟؟؟؟

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  سه شنبه, 21 شهریور 1402

  با سلام بله این قرص هم برخی وقت ها عارضخ ایجاد میکند

 • امنه جان
  کاربر : امنه جان
  شنبه, 11 شهریور 1402

  من از داروی چاق کننده بنام حیات معده استفاده میکنم طفل ام را شیر میدهم آیا عوارضی جانبی دارد

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  یکشنبه, 12 شهریور 1402

  با سلام بله این قرص ها رو باید توسط پزشک برای شرایط فعلی شما تجویز شوند

آخرین مقالات
22 شهریور

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی در مشهد

ادامه مطلب

14 شهریور

متخصص زیبایی زنان مشهد + بهترین جراح زیبایی زنان

ادامه مطلب

09 شهریور

اسکلروتراپی چیست؟ و چه کاربردی دارد

ادامه مطلب

04 شهریور

بزرگ کردن آلت تناسلی مردان با تزریق ژل

ادامه مطلب

02 شهریور

بهترین سن برای جراحی زیبایی سینه

ادامه مطلب

29 مرداد

عمل مینی بای پس معده + مزایا و معایب و هزینه

ادامه مطلب

25 مرداد

عمل بای پس معده در مشهد + هزینه و عوارض

ادامه مطلب

21 مرداد

بالن معده مشهد : بهترین پزشک بالون معده در مشهد

ادامه مطلب

17 مرداد

پماد زینک اکساید بهترین برای محافظت از پوست

ادامه مطلب

13 مرداد

فیشیال facial صورت چیست؟ مزایا و مراحل آن

ادامه مطلب

07 مرداد

مراقبتهای بعد از عمل ماموپلاستی چگونه است؟

ادامه مطلب

03 مرداد

همه چیز در مورد پماد بتامتازون

ادامه مطلب

30 تیر

صفر تا صد قرص زینک : فواید نحوه مصرف و عوارض

ادامه مطلب

26 تیر

سینه سوم یا پستان فرعی

ادامه مطلب

22 تیر

عدم تقارن سینه و روش های درمان

ادامه مطلب

18 تیر

مدت زمان ماندگاری تزریق ژل

ادامه مطلب

14 تیر

عوارض استفاده از قرص های چاقی

ادامه مطلب

11 تیر

جابه جایی پروتز سینه : نشانه ها و راه های درمان آن

ادامه مطلب

07 تیر

صفر تا صد عمل اسلیو معده را بدانید

ادامه مطلب

03 تیر

تقویت موی سر مردان

ادامه مطلب

31 خرداد

آمپول کاهش ورم بینی چیست؟

ادامه مطلب

27 خرداد

بررسی علت ایجاد اگزما پوستی و راه‌های درمان آن

ادامه مطلب

23 خرداد

قرص سیپروترون کامپاند برای چیست + عوارض و نحوه مصرف

ادامه مطلب

19 خرداد

پسوریازیس چیست ؟ + راه های درمان

ادامه مطلب

15 خرداد

پلاسما جت چیست؟ + مراقبت های پس از پلاسما جت

ادامه مطلب

11 خرداد

سریع ترین راه از بین بردن لک صورت | درمان لک صورت

ادامه مطلب

07 خرداد

پماد کلسیپوتریول : موارد مصرف ، نحوه مصرف و عوارض شایع

ادامه مطلب

03 خرداد

بهترین کلینیک زیبایی مشهد چه ویژگی هایی دارد

ادامه مطلب

30 اردیبهشت

مراقبت‌ های ‌بعد از عمل سینه که باید بدانید

ادامه مطلب

27 اردیبهشت

پماد کالامین برای چیست؟ نحوه مصرف و عوارض استفاده از آن

ادامه مطلب

24 اردیبهشت

خواص آلوئه ورا برای پوست صورت

ادامه مطلب

21 اردیبهشت

چاق و سفت شدن صورت در مدت زمان یک هفته

ادامه مطلب

18 اردیبهشت

مرگ بر اثر پیکر تراشی و لیپوساکشن | آیا مرگ بر اثر پیکرتراشی واقعیت دارد یا شایعه است؟

ادامه مطلب

15 اردیبهشت

ماسک صورت با ماست

ادامه مطلب

11 اردیبهشت

سوتین مخصوص بعد از عمل سینه

ادامه مطلب

07 اردیبهشت

چه عواملی باعث بزرگ شدن بینی می شود؟

ادامه مطلب

03 اردیبهشت

ویتامین های چاق کننده سریع

ادامه مطلب

30 فروردین

مشکلات تنفسی بعد از عمل بینی

ادامه مطلب

27 فروردین

حاملگی بعد از ابدومینوپلاستی امکان پذیر است؟

ادامه مطلب

24 فروردین

بهترین روش های درمان شوره سر

ادامه مطلب

whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما