کلینیک زیبایی مشهد : فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید
لوگو وبسایت موبایل

سوتین مخصوص بعد از عمل سینه

دوشنبه, 11 اردیبهشت 1402

سوتین مخصوص بعد از عمل سینه

یک نوع عمل زیبایی که به منظور تغییر سایز و اصلاح نمودن سینه ها صورت می گیرد، عمل سینه می باشد. یکی از اساسی ترین مرحله پس از انجام عمل سینه، استفاده از سوتین مخصوص و مناسب می باشد. در واقع توجه به انتخاب سوتین مناسب، برای پس از عمل سینه نقش چشمگیری در سریع تر شدن روند درمان و نتیجه آن دارد. سوتین های مخصوص این جراحی، مزیت های بسیاری دارند، برخی از مورد ها، همچون درد، تورم و ملتهب شدن کا پس از عمل به وجود می آید را بسیار کاهش می دهد.پزشک ضمن کمتر شدن احتمال این که سینه به حالت افتاده برگردد؛ استفاده نمودن از سوتین های مخصوص را الزامی می داند.

سوتین های مخصوص بعد از عمل سینه و انواع آن

استفاده از سوتین های مخصوص؛ ضمن ترمیم و بهبود زخم های پس از عمل؛ بسیار ضروری می باشد. به علاوه این که شامل تغییراتی نظیر سایز سینه و ظاهر سینه، استفاده از این سوتین ها را به یک اولویت تبدیل نموده است.در واقع سوتین های مناسب بعد از عمل سینه، پستان ها را در در حالت کاملا متناسب نگه می دارد و باعث کاهش دوران نقاهت در فرد می شود. این سوتین ها انواع مختلفی دارند که برخی از آن ها عبارت است از...

سوتین فشرده سازی:

این نوع سوتین در حقیقت از بهترین نول سوتین در زمان نقاهت بعد از عمل سینه می باشد چرا که در کاهش تورم و درد بسیار موثر است.

سوتین بند دار قابل تنظیم:

در حین زمان نقاهت؛ با استفاده از این نوع سوتین تورم و درد فرد کمتر خواهد شد؛ از این رو ضمن ثابت نگه داشتن سینه ها می بایست از سوتین هایی که بند قابل تنظیم دارند؛ استفاده نمود. به خاطر داشته باشید که بند های سوتین می بایست به حد کافی سفت و محکم باشد تا بتواند به درستی از سینه ها محافظت کند. توصیه می شود برای بهتر شدن دستور های مراقبتی در این مسئله؛ از این نوع سوتین استفاده نمائید.

سوتین دارای قفل جلو:

یک کوع دیگر از سوتین های مناسب پس از عمل سینه؛ سوتین هایی می باشد که از جلو دارای زیپ یا قفل است. در حین بستن یا باز نمودن سوتین؛ فشار چندانی به سینه یا بازو فرد وارد نمی شود. استفاده از سوتین های قفل جلو برای تقویت نمودن عضله های زیر بغل بعد از عمل سینه کاملا مناسب است. و برای کسانی که جراحی سینه انجام داده اند این گزینه می تواند یک انتخاب مناسب باشد‌. چرا که سینه ها را کاملا ثابت نگه میدارد و تقویت می نماید.

باندهای سینه:

این مورد در نواحی بالایی سینه قرار می گیرد و سبب جلوگیری از حرکت نمودن سینه ها بعد از عمل می شود.

استفاده از سوتین مخصوص بعر از عمل سینه؛ چه مزیت هایی دارد؟

برای هرچه بهتر شدن، دوران نقاهت بعد از عمل سینه، استفاده نمودن از سوتین گزینه ی بسیار خوبی است.مزایای سوتین های مخصوص فقط کمتر شدن تورم و درد نیست بلکه مزیت های فروانی دارد از جمله:

پیشگیری از جمع شدن مایعات و تورم در سینه:

ممکن است پس از عمل سینه دچار عارضه هایی نظیر جمع شدن مایعات در سینه شوید؛ و این اتفاق معمولا به دلیل توجه نکردن به توصیه های لازم است؛ و تجمع مایعات در بین بافت های سینه موجب تورم در سینه می شود. از این رو می توانید با استفاده از سوتین مخصوص بعد از عمل سینه، می تواند بروز این مسئله را کاهش دهید.

پیشگیری از جمع شدن مایعات و تورم در سینه:

همچنین بخوانید : لیفت سینه + عوارض و مزایا

رفع کبودی بعد از عمل به طور سریع:

در حین عمل و آسیب دیدن رگ ها، ممکن است کبودی به وجود بیاید که این عارضه طبیعی می باشد.ولیکن اشخاصی که بعد از عمل از سوتین مخصوص استفاده می نمایند؛ امکان بروز کبودی در نواحی سینه را کاهش می دهند. چرا که این نوع سوتین های فشاری، در واقع با فشرده ساختن رگ های نواحی سینه، و پیشگیری از منتقل شدن گلبول های قرمز به طرف اپیدرم، موجب کاهش کبودی می شوند.

کاهش التهاب و درد:

این که درد و التهاب چقدر ممکن است باشد بسته به واکنش افراد دارد، که طبیعتا این مسئله در اشخاص متفاوت می باشد و امکان دارد تحمل درد های پس از عمل سینه برای عده ای از افراد کمی سخت باشد. چنانچه گردش خون در این بخش بهبود یابد در کاهش درد نقش خواهد داشت. از این رو می بایست از سوتین مخصوص استفاده نمود چرا که تاثیر به سزایی در گردش خون و کمتر شدن درد دارد.

جلوگیری از افتادگی سینه:

سوتین های مناسب در سرعت بهبود یافتن زخم ها و کمتر شدن زمان نقاهت و در برطرف شدن افتادگی سینه نقش زیادی دارد. به علاوه که از به وجود آمدن عفونت و افتادگی آن کمک می نماید.

پیشگیری از لخته خون و آمبولی ریه:

از دیگر مورد های جدی پس از انجام عمل سینه، لخته خون و به طرف ریه حرکت نمودن آن می باشد که به این مسئله، لخته خون و حرکت آن به ریه آمبولی می گویند. استفاده از سوتین مخصوص ضمن فشرده ساختن رگ های محیطی تاثیر گذار می باشد و جریان خون در قسمت جراحی را تقویت می نماید. و این امر موجب کاهش احتمالات ذکر شده می شود.

جلوگیری از تشکیل اسکار:

گاهی ممکن است پس از اینکه عمل سینه انجام داده اید ، شاهد جمع شدن پوست در نواحی بخیه ها شوید. این حالت در آخر در به وجود آمدن بافت های کلوئید دچار می شود و در توسعه بخشیدن نواحی زخم تاثیر دارد.از این جهت استفاده از سوتین مخصوص در تجزیه سریع و نرم کلوئید ها کمک می نماید و تاثیر کلی آن کاهش اسکار پس از انجام عمل سینه است.

در هنگام خرید سوتین مخصوص عمل سینه، به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

بر اساس مزیت های بسیار سوتین های مخصوص پس از جراحی سینه؛ اکثر جراحان و پزشکان توصیه می نمایند که به مدت دو الی سه ماه پس از جراحی سینه از آن استفاده نمائید. نا گفته نماند که به هر میزان کیفیت سوتین بهتر باشد، کارایی و تاثیر آن نیز افزایش خواهد یافت. یا به عبارتی استفاده از سوتین های ذکر شده پس از عمل سینه ، برای رسیدن به نتیجه  بهتر و دلخواه کمک می نماید. نا گفته نماند که چنانچه قصد استفاده از این سوتین ها را دارید، می بایست به برخی از نکات در آن توجه فرمائید.
در حین خرید، بهتر است از سوتین های دارای قفل جلو که باز و بسته می شود، انتخاب نمائید چرا که استفاده از این نوع سوتین، اندازه دلخ
واه بند ها را دارا می باشد و همچنین سبب کاهش فشار به بازو و سینه فرد می شود.

نکته دیگر این که از خرید سوتین های دارای سیم خود داری فرمائید چرا که اگر از آن ها استفاده کنید امکان بروز ناراحتی و درد در نواحی جراحی وجود دارد. به خاطر داشته باشید که پس از عمل سینه می بایست به مدت زیادی ، از سوتین های فشاری استفاده نمائید از این جهت است که راحتی آن ها حائز اهمیت می باشد.
همچنین از جنس و کیفیت سوتین نیز اطمینان حاصل فرمائید. و این که چنانچه از الیاف استفاده شده در طراحی این سوتین دارای تنفس باشد خیلی بهتر است.چرا که تهویه بهتری به سینه می رساند و این مسئله ی خروج و ورود هوا در بهبود یافتن نتیجه عمل تاثیر به سزایی دارد.  در واقع سوتین های فشاری می بایست طوری طراحی شده باشند که رطوبت نواحی سینه و همچنین احتمال بروز عفونت را بکاهد.

در هنگام خرید سوتین مخصوص عمل سینه، به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

همچنین بخوانید : پروتز سینه در مشهد

نا گفته نماند که ، پس از انجام عمل سینه ، رعایت نکات و مراقبت از زخم های این بخش ضمن جلوگیری از نمایان شدن عفونت بسیار مهم می باشد، از این رو بهتر است سوتینی را برگزینید که تولید آن طوری باشد که از مواد ضد باکتری هم استفاده شده باشد. در حقیقت این نوع سوتین ها باعث جلوگیری از رشد باکتری های بد بو و مضر بر روی سینه می شود.
در روز های نخست پس از جراحی، سینه ها بزرگ و متورم خواهد شد، ولیکن به طور تدریجی با کاهش تورم، اندازه سینه ها متغیر خواهد بود. جراحان متخصص همواره توصیه می کنند که در انتخاب سوتین های مخصوص، نوع بند دار قابل تنظیم را اولویت قرار دهید، زیرا با استفاده از این نوع سوتین؛ تغییر حجم و اندازه سینه بر افتادگی این بخش تاثیر بدی نخواهد داشت. چنانچه اندازه سوتین را طبق نوع عمل برگزینید بهتر است.

اگر پس از عمل سینه، از سوتین مخصوص استفاده نکنیم دچار چه مشکلاتی خواهیم شد؟

در بیشتر موارد، استفاده نکردن از سوتین های فشاری موجب کند شدن درمان و بهبودی آن می شود.همچنین بروز نشانه هایی همچون تورم، التهاب و درد پس از عمل سینه در افرادی که از سوتین مخصوص استفاده ننموده اند، طولانی تر و بیشتر خواهد بود. عدم استفاده از این نوع سوتین ها، باعث گسترده شدت اسکار ها پس از عمل سینه می شود. به خاطر داشته باشید که توجه نکردن به این مورد نه تنها در کاهش تاثیرات عمل نقش دارد ، بلکه سبب افتادگی پوست و سینه خواهد شد. همچنین نا گفته نماند که هنگانی به نتیجه دلخواه و مطلوب خود پس از عمل سینه خواهید رسید که از سوتین مناسب بر نوع عمل استفاده نمائید.

چه عواملی در قیمت سوتین مخصوص پس از عمل سینه موثر می باشد؟

بدون شک،یکی  از عوامل اساسی در انتخاب سوتین مخصوص عمل سینه، هزینه این محصول می باشد. ویژگی های بسیاری در تعیین قیمت سوتین های فشاری، تاثیر دارد. ولیکن کشور سازنده ی محصول، نوع برند و نوع سوتین ۳ مورد مهم در بالا یا پایین رفتن قیمت سوتین های فشاری می باشد. به عنوان مثال، سوتسن های اکسترنال بدون پروتز و سوتین هایی که از مواد ضد عرق و انتی باکتری طراحی شده است در مقایسه با دیگر سوتین ها، قیمت بیشتری خواهند داشت. از این جهت توصیه ما به شما این است که، به دلیل ارزان بودن سایر سوتین ها، مراقبت از سینه های خود را به  خطر نیدازید و چنانچه می خواهید به نتیجه دلخواه و مطلوب خود پس از عمل، برسید همواره از سوتین های فشاری با کیفیت و متناسب با نوع عمل خود، استفاده نمائید. با این کار نه تنها به نتیجه ی بهتری دست خواهید یافت بلکه هزینه ای هم که ضمن عمل سینه، پرداخت نموده اید، هدر نخواهد رفت.

سوتین مناسب برای سینه های دارای بخیه در نواحی بازو کدام است؟

در کل، سوتین مخصوص، برای شخصی که عمل سینه انجام داده است، توسط جراح برگزیده می شود؛ از این رو پزشک متخصص طبق عمل و در نظر گرفتن شرایط برش ها، نوع بهتر سوتین را به بیمار معرفی می نماید. البته که این نوع سوتین ها دارای مدل طبی و ورزشی می باشد که این مسئله شامل محدودیت در استفاده و تهیه آن به فرد نخواهد بود‌. اما بهتر است برای پس از جراحی سینه از سوتین هایی استفاده نمود که، باز و بسته نمودن آن در نواحی جراحی و بازو ،فشار چندانی وارد نکند. بنا بر این  همان طور که قبل تر هم ذکر شد، استفاده از سوتینی که دارای قفل از جلو باشد گزینه ی بسیار مناسبی برای افرادی که عمل سینه انجام داده اند می باشد، چرا که این نوع سوتین نیازی به فشار آوردن به دست ها در حین پوشیدن ندارد، و به راحتی از قسمت جلو، باز و بسته خواهد شد.

سوتین مناسب برای سینه های دارای بخیه در نواحی بازو کدام است؟

همچنین بخوانید تزریق چربی به سینه مشهد

سخن پایانی

عده بسیاری از بانوان، به دلایل متفاوتی نظیر، شیردهی، استفاده نکردن از سوتین، اضافه وزن و.. درگیر مسئله ی بزرگ شدن سینه های خود هستند و این موضوع برایشان یک مسئله ی رنج آور شده است. ولیکن با پیشرفت روز افزون علم پزشکی، دیگر نیازی نیست نگران این موضوع باشید، متخصصین با استفاده از روش های نوین، جراحی سینه را انجام می دهند و بانوان می توانند طبق سلیقه خود ، اندازه ی سینه های خود رد برگزینند. اما نکته حائز اهمیت این است که پس از انجام جراحی سینه، نیاز به برخی از مراقبت ها دارد تا سبب تسریع روند درمان شود، یک نوع مراقب بسیار مهم انتخاب سوتین مخصوص پس از عمل سینه می باشد، چرا که نقش به سزایی در بهبودی فرآیند درمان، کاهش تورم و کبودی در نواحی زخم دارد.بنا بر این چنانچه می خواهید از عمل خود، نتیجه ی دلخواه را کسب کنید، حتما به موارد ذکر شده دقت فرمائید.

برای انجام ورزش سنگین پس از ماموپلاستی یا جراحی زیبایی کوچک کردن سینه باید حداقل سه ماه از تاریخ عمل گذشته باشد

کرم سفت کننده سینه بر روی برخی جواب گو هست ولی اینکه نتیجه خیلی زیادی داشته باشد و یا دائمی باشد خیر نیست

بله برای تاثیر بهتر و دوران نقاهت کمتر حتما باید از سوتین های مخصوص استفاده کنید

پزشک شما باید بررسی کند که چه نوع سوتینی برای شما مناسب است. در بعضی از موارد، پزشکان پس از عمل جراحی سینه، سوتین‌های ویژه‌ای را به بیماران خود توصیه می‌کنند که طراحی و مواد

نظرات درباره سوتین مخصوص بعد از عمل سینه

آخرین مقالات کلینیک زیبایی

20 فروردین

تاریخچه دانشگاه باهچه شهیر

ادامه مطلب

15 فروردین

روشهای موثر برای لاغر کردن صورت

ادامه مطلب

08 فروردین

اقدامات ممنوعه بعد از تزریق ژل

ادامه مطلب

02 فروردین

تزریق ژل زیر چشم معجزه و درمان قطعی سیاهی و گودی چشم

ادامه مطلب

25 اسفند

بهترین راه های درمان افتادگی پلک

ادامه مطلب

20 اسفند

تزریق چربی و عوارض تزریق چربی

ادامه مطلب

15 اسفند

عوارض عمل بلفاروپلاستی را بشناسیم

ادامه مطلب

10 اسفند

مقایسه روش های برداشتن خال صورت

ادامه مطلب

30 بهمن

صفر تا صد قرص فیتو + نظرات افراد و بررسی اصالت

ادامه مطلب

25 بهمن

خشکی چشم بعد از بلفاروپلاستی

ادامه مطلب

20 بهمن

روش یخ درمانی برای پوست

ادامه مطلب

18 بهمن

آیا پیکر تراشی قابل برگشت است؟

ادامه مطلب

16 بهمن

آیا از تاثیر خواب بر‍‍‍ پوست صورت اطلاعی دارید؟

ادامه مطلب

15 بهمن

کبودی چشم بعد از جراحی بینی ( رینوپلاستی)

ادامه مطلب

10 بهمن

معروف ترین رژیم های لاغری دنیا

ادامه مطلب

05 بهمن

ماموپلاستی چیست؟ آیا جای بخیه ماموپلاستی باقی می ماند؟

ادامه مطلب

30 دی

بررسی علل و درمان سفت و دردناک شدن نوک سینه اقایان

ادامه مطلب

25 دی

درمان واریس با لیزر و مزایا و مراقبت های آن

ادامه مطلب

20 دی

اندولیفت چیست؟ تمام آنچه که باید از اندولیفت بدانید

ادامه مطلب

16 دی

تاثیر جراحی زیبایی بینی بر حس بویایی

ادامه مطلب

12 دی

ماموگرافی دیجیتال چیست؟

ادامه مطلب

07 دی

7 دلیل اساسی برای نیاز به عمل لیپوماتیک چیست؟

ادامه مطلب

04 دی

ترس از عمل ابدومینوپلاستی

ادامه مطلب

16 آذر

راهکار برای افزایش سایز سینه چیست؟

ادامه مطلب

24 آبان

لیپولیز چیست و چه کاربردی دارد؟

ادامه مطلب

29 مهر

اهمیت ماساژ در لیپوماتیک

ادامه مطلب

18 مهر

جراحی زیبایی لیفت ران در مشهد

ادامه مطلب

22 شهریور

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی در مشهد

ادامه مطلب

14 شهریور

متخصص زیبایی زنان مشهد + دکتر زیبایی واژن مشهد

ادامه مطلب

09 شهریور

اسکلروتراپی چیست؟ و چه کاربردی دارد

ادامه مطلب

04 شهریور

بزرگ کردن آلت تناسلی مردان با تزریق ژل ، تزریق چربی یا عمل جراحی

ادامه مطلب

02 شهریور

بهترین سن برای جراحی زیبایی سینه

ادامه مطلب

29 مرداد

عمل مینی بای پس معده + مزایا و معایب و هزینه

ادامه مطلب

25 مرداد

عمل بای پس معده در مشهد + هزینه و عوارض

ادامه مطلب

21 مرداد

بالن معده مشهد : بهترین پزشک بالون معده در مشهد

ادامه مطلب

17 مرداد

پماد زینک اکساید بهترین برای محافظت از پوست

ادامه مطلب

13 مرداد

فیشیال facial صورت چیست؟ مزایا و مراحل آن

ادامه مطلب

07 مرداد

مراقبتهای بعد از عمل ماموپلاستی چگونه است؟

ادامه مطلب

03 مرداد

همه چیز در مورد پماد بتامتازون

ادامه مطلب

30 تیر

صفر تا صد قرص زینک : فواید نحوه مصرف و عوارض

ادامه مطلب

مقالات مرتبط با سوتین مخصوص بعد از عمل سینه

whatsapp
whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما