دکتر حسن طالب زاده - حدیث ایوازه فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید
لوگو وبسایت موبایل

ژنیکوماستی چیست و هزینه عمل ژنیکوماستی در مشهد چقدر است

جمعه, 20 خرداد 1401

ژنیکوماستی چیست و هزینه عمل ژنیکوماستی چقدر است

ژنیکوماستی اصطلاح برای بزرگی پستان در آقایان هست که بزرگ شدن بافت غده ای در سینه مردان هست این وضعیت در نوزادی یا نوجوانی و هنگام بلوغ که پسر در حال رشد هست می تواند رخ دهد

ژنیکوماستی  یا بزرگی سینه در آقایان وقتی به وجود می آید که هورمون های استروژن یا همان هورمون های زنانه در برابر هورمون آندروژن ها یا همان هورمون های مردانه بیشتر باشد و تعادل برقرار نباشد.همه افراد، چه مرد و چه زن، دارای هر دو هورمون زنانه (استروژن) و هورمون های مردانه (آندروژن) هستند. در دوران بلوغ، سطوح این هورمون ها ممکن است نوسان داشته باشد و در سطوح مختلف افزایش یابد و در نتیجه حالت موقتی ایجاد شود که در آن غلظت استروژن نسبتاً بالا است که بین 6 ماه تا دو سال هم امکان دارد طول بکشد. ژنیکوماستی را باید از شبه ژنیکوماستی یا لیپوماستی که به وجود رسوبات چربی در ناحیه سینه مردان چاق اشاره دارد، تشخیص داد. ژنیکوماستی واقعی ناشی از رشد غده یا بافت پستان است که در مردان به مقدار بسیار کمی وجود دارد. این عارضه شایع ترین دلیل برای چک کردن سینه مردانه است. 

دلایل و علل ژنیکوماستی (بزرگی پستان آقایان) چیست؟

ژنیکوماستی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد اگر چه ژنیکوماستی  بلوغ کم کم بهتر می شود و تا دو سال کاملا برطرف می گردد اما برخی اوقات امکان اینکه ادامه یابد وجود دارد و باید درمان شود مخصوصا اگر این بزرگی سینه باعث خجالت فرد شود و مشکلات روانی را در پی داشته باشد و همه دوست دارن اندام زیبایی داشته باشند. مهم ترین دلایل ژنیکوماستی  موارد زیر هستند:

 

دلایل ژینکوماستی

 

 • ژنیکوماستی  می تواند از عوارض دارویی شیمیایی یا گیاهان دارویی باشد 
 • داشتن عارضه یا بیماری در بدن مانند پرکاری تیروئید، مشکلات کلیه ای و کبدی 
 • افزایش سن هم به دلیل کاهش تولید تستوسترون که می تواند باعث این مشکل شود.
 • چاقی بیش از حد 
 • سرطان سینه: برای برخی از بیماران با سرطان سینه، جراحی ژنیکوماستی ممکن است به عنوان بخشی از درمان استفاده شود.

 • بیماری‌های خود ایمنی: در برخی از بیماری‌های خود ایمنی مانند سیستمیک لوپوس یا سرماخوردگی مزمن، بافت سینه ممکن است به میزان زیادی تحت تاثیر قرار گیرد و نیاز به جراحی ژنیکوماستی داشته باشد.

 • تغییرات آناتومیکی: در برخی از موارد، تغییرات آناتومیکی در سینه مانند شکل غیرطبیعی، اندازه نامناسب یا توده‌های خوش خیم ممکن است نیاز به جراحی داشته باشند.

 • آسیب‌های فیزیکی: در برخی از موارد، آسیب‌های فیزیکی مانند شکستگی‌ها، زخم‌ها و یا آسیب‌های دیگر ممکن است به یک جراحی ژنیکوماستی نیاز داشته باشند.

نکته بسیار مهم که باید در نظر بگیریم این هست که بزرگ شدن بافت سینه در مردان می تواند به دلیل بزرگ شدن واقعی بافت پستان باشد یا در نتیجه رسوب چربی در ناحیه سینه ای سینه باشد. بزرگ شدن واقعی بافت غده سینه به دلیل نوسانات یا عدم تعادل هورمونی است. بزرگ شدن سینه در مردان به دلیل این بیماری به عنوان ژنیکوماستی شناخته می شود. با این حال، به خصوص در مردان چاق یا دارای اضافه وزن، ممکن است بافت چربی در ناحیه سینه افزایش یابد. این عارضه که با بزرگ شدن واقعی بافت پستان مردانه یکسان نیست، ظاهر سینه های بزرگ شده را ایجاد می کند و به نام کاذب ژنیکوماستی شناخته می شود.

 

علائم و نشانه های ژنیکوماستی چیست؟

اولین علامت ژنیکوماستی بزرگ شدن سینه های مردانه است. همانطور که قبلا ذکر شد، ژنیکوماستی بزرگ شدن بافت غدد به جای بافت چربی است. معمولاً از نظر مکان با توجه به نوک پستان متقارن است و ممکن است حالت لاستیکی یا سفت داشته باشد. ژنیکوماستی معمولا در هر دو طرف رخ می دهد اما در برخی موارد می تواند یک طرفه باشد. بزرگ شدن ممکن است از یک طرف بیشتر باشد حتی اگر هر دو طرف درگیر باشند. حساسیت و حساسیت ممکن است وجود داشته باشد، اگرچه معمولاً درد شدیدی وجود ندارد.مهمترین تفاوت ژنیکوماستی با سرطان سینه مردانه  که حدود 1 درصد از کل موارد سرطان سینه را تشکیل می دهد. سرطان معمولاً به یک طرف محدود می شود، لزوماً در اطراف نوک پستان متمرکز نمی شود، احساس سفت یا سفت می کند و می تواند با فرورفتگی پوست، عقب رفتن نوک پستان، ترشح از نوک پستان و بزرگ شدن غدد لنفاوی زیر بغل (زیر بغل) همراه باشد. 

 

علایم و نشانه های ژینکوماستی

 

راه های درمان ژنیکوماستی چیست؟

یکی از نگرانی ها این هست که کسانی که در بلوغ هستن پیگیر درمان ژنیکوماستی هستند که همانطور که خدمت شما گفته شد در طول 6 ماه اغلب برطرف می شود سپس باید دنبال قطع مصرف داروهای احتمالی برای ایجاد ژنیکوماستی یا رفع مشکلات پزشکی مانند مشکلات کلیه ای و کبدی باشید و بعد از این موارد دنبال راه حل درمان برای ژنیکوماستی باشید

استفاده دارویی برای درمان ژنیکوماستی :

حقیقت این هست که تا زمان نگارش این مقاله هیچ داروی موثری که مورد تایید برای درمان ژنیکوماستی  باشد ارایه نشده هست و داروهایی که ارایه شده اند دارای اثربخشی محدودی هستند ولی در هر حال داروهایی که برای درمان این بیماری استفاده شده اند عبارتند از :

 • مصرف قرص کلومیفن که  آن را تا 6 ماه می توان مصرف کرد.
 • مصرف قرص تاموکسیفن که سطح استروژن را تعدیل میکند
 • قرص و کپسول دانازول که این هم مانند قرص کلومیفن سطح استروژن را کاهش می دهد

 

ژینکوماستی دکتر طالب زاده ایوازه

 

استفاده از جراحی برای درمان ژنیکوماستی :

استفاده از داروها در اوایل تا حدی می تواند تاثیر گذار باشد ولی بعد از گذشتن زمان و اینکه این بیماری برطرف نشد استفاده از جراحی برای درمان ژنیکوماستی موثر هست که این نوع جراحی در زمره جراحی های زیبایی سینه قرار میگیرد در این روش جراح سینه برشی را در سینه ایجاد میکند و غده بزرگ شده یا چربی های اضافه را خارج می کند و سریعترین روش برای درمان ژینکوماستی هست . البته این عمل جراحی عمل خطرناکی نیست و با بی حسی و در مدت زمان 40 دقیقه تا یک ساعت انجام می شود و نیاز به استراحت در بیمارستان هم ندارد و در مطب پزشک قابل انجام هست و همان روز هم می توانید به زندگی عادی برگردید

سایر روش ها برای درمان ژنیکوماستی :

علاوه بر درمان از طریق قرص و جراحی روش های دیگری هم وجود دارد برای درمان ژینکوماستی

 • پیدا کردن علت خارجی و قطع یا درمان آن : همانطور که در بالا گفتیم امکان اینکه این مشکل از طریق خوردن برخی داروها به وجود بیاید هست و باید منشا مشخص شود و مصرف دارو قطع شود . یا مشکلات کبدی یا کلیه ای که باعث به وجود آمدن این بیماری می شود برطرف گردد
 • ورزش کردن : استفاده از ورزش هایی برای لاغر شدن سبنه که متخصص این امر می تواند ورزش هایی برای لاغر شدن سینه بدهد
 • رژیم غذایی مناسب هم روش دیگری هست که می تواند کمک کند فرد و سینه لاغر شود 
 • استفاده از طب سنتی در برخی موارد هم کارگشا بوده 

 

گرید ژینکوماستی

ویژگی های بهترین جراح ژنیکوماستی

جراحی ژنیکوماستی یک فرایند پیچیده و حساس است که برای به دست آوردن نتایج بهتر و کاهش خطرات جانبی، نیازمند تخصص و تجربه جراحی کافی است. برای پیدا کردن بهترین جراح ژنیکوماستی، به برخی از ویژگی‌هایی که باید در یک جراح ژنیکوماستی برای انجام عمل موفق داشته باشد، توجه کنید:

 1. تخصص و تجربه: بهترین جراح ژنیکوماستی باید دارای تخصص و تجربه کافی در این زمینه باشد و بتواند بهترین راهکارهای درمانی را برای بیماران ارائه دهد.

 2. فن بیان و ارتباطات بالا: یک جراح ژنیکوماستی باید دارای فن بیان و ارتباطات بالا با بیماران باشد تا بتواند بهترین راهکارها و پیشنهادات را برای بیماران خود ارائه دهد و آن‌ها را به خوبی آموزش دهد.

 3. آگاهی از تکنولوژی‌های جدید: بهترین جراح ژنیکوماستی باید با تکنولوژی‌های جدید و روش‌های پیشرفته جراحی آشنا باشد و به کارگیری آن‌ها در جراحی دسترسی داشته باشد.

 4. توجه به جزئیات: جراحی ژنیکوماستی نیازمند دقت و توجه به جزئیات است. بهترین جراح ژنیکوماستی باید دارای دقت و دانش کافی در اجرای عمل جراحی باشد.

 5. توانایی مدیریت خطرات: همانطور که در هر جراحی دیگری، در جراحی ژنیکوماستی نیز خطراتی وجود دارد. بهترین جراح ژنیکوماستی باید دارای توانایی مدیریت خطرات و احتمالات پیش‌بینی شده باشد.

هزینه جراحی ژنیکوماستی در مشهد

همانطور که در بالا خدمت شما گفتیم جراحی برای کوچک کردن سینه آقایان راه سریع تری هست و خطر خاصی هم برای فرد به همراه ندارد . برای کوچک کردن سینه آقایان دو روزش وجود دارد یکی لیپوماتیک و دومی برش پوست و لیفت سینه هست که در لیپوماتیک هزینه کمتر هست . هزینه انجام جراخی ژینکوماستی به شرایط مختلفی بستگی دارد و باید فرد حتما معاینه و مشاوره شود . از میزان چربی که برداشته می شود تا نوع بیمارستان و نوع بیهوشی و نوع بیمه ای که فرد دارد متفاوت هست 

 

درمان ژینکوماستی در مشهد

هزینه جراحی ژنیکوماستی در مشهد وابسته به چندین عامل است، از جمله:

1- تجربه و تخصص جراح: جراحان با تجربه بیشتر معمولاً هزینه بیشتری دارند.

2- مراکز درمانی: هزینه جراحی ژنیکوماستی به شدت به مراکز درمانی مختلف مشهد بستگی دارد. مراکز بزرگ تر و مجهز تر معمولاً هزینه بیشتری دارند.

3- نوع بیماری: هزینه جراحی ژنیکوماستی ممکن است بسته به نوع بیماری و درجه شدت آن متفاوت باشد.

4- نوع جراحی: هزینه جراحی ژنیکوماستی ممکن است بسته به نوع جراحی که انجام می شود (مانند جراحی باز، لاپاراسکوپی، روباتیک، و غیره) متفاوت باشد.

5- نوع بیمه: در صورتی که بیمار بیمه دارد، هزینه جراحی ژنیکوماستی ممکن است تا حدودی تحت پوشش بیمه باشد.

به طور کلی، هزینه جراحی ژنیکوماستی در مشهد می تواند بین ۱۵ تا ۵۰ میلیون تومان باشد. با این حال، برای دقیق تر بودن و بررسی هزینه های دقیق تر، بهتر است با مراکز درمانی مختلف در مشهد تماس بگیرید و از آنها هزینه ها را بپرسید. همچنین، در صورتی که بیمار بیمه دارد، بهتر است با بیمه خود تماس بگیرد و از شرایط پوشش بیمه برای جراحی ژنیکوماستی استفاده کند.

روش های جراحی ژنیکوماستی

بله، روش‌های مختلفی برای انجام جراحی ژنیکوماستی وجود دارد که بسته به نوع بیماری و شرایط فردی بیمار، پزشک معالج می‌تواند یکی از این روش‌ها را برای انجام جراحی انتخاب کند. در ادامه به برخی از روش‌های جراحی ژنیکوماستی اشاره می‌کنیم:

1- جراحی باز: در این روش، جراحی از طریق یک برش بزرگ در اطراف سینه انجام می‌شود و به دلیل برش بزرگ، بهبودی بیشتری نسبت به روش‌های دیگر دارد. این روش معمولاً برای بیماران با سینه‌های بزرگ و بیمارانی که نیاز به برداشتن بافت‌های بیشتر دارند، انتخاب می‌شود.

2- جراحی لاپاراسکوپی: در این روش، چندین برش کوچک در اطراف سینه انجام می‌شود و یک دستگاه لاپاراسکوپ (دستگاهی با لنز و دوربین) وارد سینه می‌شود تا به جایی که نیاز به جراحی است، دسترسی داشته باشد. این روش معمولاً برای بیمارانی که سینه کوچکتری دارند و نیازی به برداشتن بافت‌های بیشتر ندارند، انتخاب می‌شود.

3- روباتیک: در این روش، جراحی با کمک دستگاه روباتیک انجام می‌شود. دستگاه روباتیک دارای برش‌های کوچکی است که به کمک آن، پزشک می‌تواند به جایی که نیاز به جراحی است، دسترسی پیدا کند. این روش معمولاً برای بیمارانی که نیاز به جراحی دقیق دارند، انتخاب می‌شود.

هر یک از این روش‌ها دارای مزایا و معایب خود هستند و پزشک معالج باید برای هر بیمار، بهترین روش را انتخاب کند. به همین دلیل، مشاوره با پزشک معالج در مورد روش‌های مختلف جراحی ژنیکوماستی بسیار مهم است.

 

متاسفانه ورزش یا رژیم غذایی تاثیری بر ژنیکوماستی ندارن و برای برطرف کردن باید حتما از طریق جراحی چربی و در گاهی اوقات غدد اضافی برداشته شود

برای این مورد محدودیت سنی به جز وقتی که در سن بلوغ هستید نیست و هر وقت شما بخواهید می توانید این عمل را انجام دهید 

اگر دستورات پزشک را رعایت کنید جراحی ژنیکوماستی دوران نقاهت زیادی ندارد و بعد از 48 ساعت می توانید با احتیاط زندگی عادی خود را از سر بگیرید 

نظرات درباره ژنیکوماستی چیست و هزینه عمل ژنیکوماستی چقدر است

 • ranapashaei3@gmail.com
  کاربر : ranapashaei3@gmail.com
  جمعه, 21 بهمن 1401

  باسلام. شما جراحی پستان سوم هم انجام میدین من زیر بغلم ی غذا دارم

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  یکشنبه, 23 بهمن 1401

  با سلام لطفا با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید یا از طریق فرم مشاوره با ما در ارتباط باشید

 • رضا
  کاربر : رضا
  چهارشنبه, 30 شهریور 1401

  یعنی با ورزش سینه کوچیک نمیشه؟

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  پنجشنبه, 31 شهریور 1401

  با درود خیر ژنیکوماستی با ورزش برطرف نمی شود

 • علی
  کاربر : علی
  جمعه, 18 شهریور 1401

  کاربر وقتی با عنوان هزینه ژنیکوماستی میاد تو سایتتون انتظار داره هزینه رو هم ببینه!!! نه اینکه مشخص نباشه

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  شنبه, 19 شهریور 1401

  هزینه ها بنا به شرایطی متفاوت هست به محض اینکه وضعیت فعلی خود رو شرح دهید هزینه ارسال میگردد

 • محسن
  کاربر : محسن
  دوشنبه, 24 مرداد 1401

  این کار رو میشه با سایر عمل ها مثل برداشتن غبغب انجام داد؟ هزینه چقدر می شود؟

 • دکتر طالب زاده - ایوازه
  دکتر طالب زاده - ایوازه
  دوشنبه, 24 مرداد 1401

  با درود احتراما بله می شود و بهتر هم هست که اگر عمل دیگری در حوزه لیپوساکشن دارید همراه این عمل انجام دهید برای هزینه لطفا با شماره های مطب ارتباط بگیرید یا از طریق فرم مشاوره اقدام کنید

آخرین مقالات
19 خرداد

پسوریازیس چیست ؟ + راه های درمان

ادامه مطلب

15 خرداد

پلاسما جت چیست؟ + مراقبت های پس از پلاسما جت

ادامه مطلب

11 خرداد

سریع ترین راه از بین بردن لک صورت | درمان لک صورت

ادامه مطلب

07 خرداد

پماد کلسیپوتریول : موارد مصرف ، نحوه مصرف و عوارض شایع

ادامه مطلب

03 خرداد

بهترین کلینیک زیبایی مشهد چه ویژگی هایی دارد

ادامه مطلب

30 اردیبهشت

مراقبت‌ های ‌بعد از عمل سینه که باید بدانید

ادامه مطلب

27 اردیبهشت

پماد کالامین برای چیست؟ نحوه مصرف و عوارض استفاده از آن

ادامه مطلب

24 اردیبهشت

خواص آلوئه ورا برای پوست صورت

ادامه مطلب

21 اردیبهشت

چاق و سفت شدن صورت در مدت زمان یک هفته

ادامه مطلب

18 اردیبهشت

مرگ بر اثر پیکر تراشی و لیپوساکشن | آیا مرگ بر اثر پیکرتراشی واقعیت دارد یا شایعه است؟

ادامه مطلب

15 اردیبهشت

ماسک صورت با ماست

ادامه مطلب

11 اردیبهشت

سوتین مخصوص بعد از عمل سینه

ادامه مطلب

07 اردیبهشت

چه عواملی باعث بزرگ شدن بینی می شود؟

ادامه مطلب

03 اردیبهشت

ویتامین های چاق کننده سریع

ادامه مطلب

30 فروردین

مشکلات تنفسی بعد از عمل بینی

ادامه مطلب

27 فروردین

حاملگی بعد از ابدومینوپلاستی امکان پذیر است؟

ادامه مطلب

24 فروردین

بهترین روش های درمان شوره سر

ادامه مطلب

20 فروردین

معجون جوش خوردن استخوان

ادامه مطلب

17 فروردین

قرص پردنیزولون 5 برای چیست؟ + عوارض و نحوه مصرف

ادامه مطلب

14 فروردین

بهترین فصل کاشت مو چه موقع است؟

ادامه مطلب

10 فروردین

اسکلروتراپی صورت چیست و چه کاربردی دارد؟

ادامه مطلب

05 فروردین

پی آر پی صورت چیست؟

ادامه مطلب

01 فروردین

صفر تا صد قرص گین آپ

ادامه مطلب

26 اسفند

پماد ویتامین آ د برای لکه های صورت

ادامه مطلب

22 اسفند

استفاده از بوتاکس برای سینه ، زیر بغل و کف دست

ادامه مطلب

17 اسفند

علامت های عفونت لب بعد از تزریق ژل

ادامه مطلب

13 اسفند

روش‌های درمان سیاهی دور چشم مزوتراپی، پی آر پی یا هایفوتراپی

ادامه مطلب

08 اسفند

کلینیک لاغری در مشهد

ادامه مطلب

04 اسفند

قرص تقویت کننده مو هیرتامین

ادامه مطلب

30 بهمن

راه های کوچک کردن بینی در خانه

ادامه مطلب

27 بهمن

مرگ در اثر تزریق بوتاکس

ادامه مطلب

23 بهمن

قرص راکوتان چه کاربردی دارد و عوارض روآکوتان چیست؟

ادامه مطلب

19 بهمن

حساسیت به بوتاکس

ادامه مطلب

16 بهمن

اگر فتق عمل نشود چه می شود

ادامه مطلب

12 بهمن

ژل جالپرو و کاربرد آن

ادامه مطلب

08 بهمن

برآمدگی استخوان بینی بعد از عمل و راه درمان آن

ادامه مطلب

04 بهمن

عمل چال گونه در مشهد با قیمت

ادامه مطلب

01 بهمن

چگونه پف زیر چشم را از بین ببریم؟ روش‌های درمان پف زیر چشم

ادامه مطلب

27 دی

تزریق چربی به واژن (لابیا) ، مزایا و عوارض

ادامه مطلب

23 دی

چه کسانی نباید هایفو انجام دهند

ادامه مطلب

مقالات مرتبط با ژنیکوماستی چیست و هزینه عمل ژنیکوماستی چقدر است

whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما