دکتر حسن طالب زاده - حدیث ایوازه فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید
لوگو وبسایت موبایل

مراقبت‌ های ‌بعد از عمل سینه که باید بدانید

شنبه, 30 اردیبهشت 1402

مراقبت‌ های ‌بعد از عمل سینه که باید بدانید

هر یک از کسانی که تا کنون جراحی سینه را تجربه کرده‌اند ‌باید به طور کامل در رابطه با مراقبت‌های ‌بعد از عمل اطلاعات کسب کنند. جراح پلاستیک به طور کامل در رابطه با هر یک از این مراقبت‌ها ‌به مریض توضیحاتی را خواهد داد و مطابق با همین مریض نیاز خواهد داشت که مطابق گفته‌های ‌متخصص مراقبت‌های ‌عمل سینه مورد نیاز را انجام دهد. اگر هر کدام از مراقبت‌‌هایی ‌که در این جا مطرح شده به شکل اصولی انجام نشود ممکن است که نتیجه به صورتی که شما و متخصص انتظار دارید اتفاق نیفتد.
مراقبت‌هایی ‌که در رابطه با نرمش، استحمام و ... است از جمله اساسی‌ترین ‌مسئله‌هایی ‌است که مریض باید آنها را مورد بررسی قرار دهد و مطابق با آنها اقدامات لازمه را انجام دهد.

معرفی مراقبت‌های ‌بعد از جراحی سینه

بعضی از مراقبت‌هایی ‌که بعد از عمل سینه است عبارت است از:
زمان استحمام کردن
یکی از اساسی‌ترین ‌چیزهایی که در رابطه با مراقبت‌های ‌عمل سینه اهمیت زیادی خواهد داشت استحمام کردن است. اگر جراحی سینه را کرده اید یک روز پس از جراحی می‌توانید استحمام کنید. اما توجه کنید در جایی که جراحی شده است نباید رطوبت بالایی باقی باشد. به شکل کلی استحمام نمودن پس از جراحی سینه اصلا مشکلی ندارد.

معرفی مراقبت‌های ‌بعد از جراحی سینه

همچنین بخوانید : سوتین مخصوص بعد از عمل سینه

همچنین بخوانید :

انجام دادن فعالیت‌های ‌سبک

پس از عمل هم حتما به مدت چهار تا شش هفته استراحت نمایید. البته که کار‌های ‌شخصی خود را بعد از روز اول جراجی انجام خواهد شد. ورزش‌هایی ‌که سبک هستند مثل پیاده روی اصلا ممنوع نیست. اما ورزش‌هایی ‌که سنگین می‌باشند را تا دو ماه اصلا نباید انجام داد.
همچنین اشیای سنگین را اصلا نباید بردارید. در هنگام استراحت کردن دقت داشته باشید که اصلا نباید بالای سینه خواب شوید به دلیل این که باعث به بروز یکسری مشکلاتی می‌گردد البته اگر متخصص فقط غدد لنفاوی نگهبان را در هنگام عمل برداشته است محدودیت خواب شما تا اندازه‌ای ‌کمتر می‌شود.

نرمش‌های ‌مناسب

نرمش نمودن پس از جراجی یکی از مسائلی است که لازم است به آن دقت کنید. برای مراقبت‌های ‌عمل سینه پیشنهاد می‌کنیم که نرمش‌هایی ‌که برای دست و شانه هست را یک روز پس از جراحی انجام دهید به خاطر این که از خشکی مفصل جلوگیری خواهد کرد.

تغذیه مناسب بعد از جراحی

نوع تغذیه بعد از عمل سینه از مراقبت‌های ‌عمل سینه دیگری است که باید به آن توجه خاص کرد. در صورتی که شما گرفتار بیماری زمینه‌ای ‌ویژه‌ای ‌نیستید باید اطلاع داشته باشید که رژیم غذایی خود را محدود نکنید. اما اگر به مریضی‌های ‌زمینه‌ای ‌مثل فشار خون و یا مریضی دیابت دچار هستید باید اطلاع داشته باشید که نیاز است از یک رژیم خاصی پیروی نمایید.
پس از تمام شدن عمل سینه باید از غذاهایی که این غذاها رقیق کننده خون می‌باشند مثل سیر، پیاز، ادویه و غیره بخورید و مناسب است از مصرف غذاهایی که این غذاها دارای چربی زیادی می‌باشند اجتناب کرد و تا جایی که توان دارید از سبزیجات و میوه پس از عمل مصرف نمایید.

پوشیدن لباس راحت

دقت به نوع لباس پس از جراحی سینه یکی از مراقبت‌های ‌عمل سینه خیلی لازمی است و تلاش کنید از لباس‌هایی ‌که دارای زیپ می‌باشند استفاده نمایید تا در زمان خارج نمودن لباس به مشکل نخورید. استفاده کردن از سوتین برای زنان پس از عمل هیچ گونه مشکلی نخواهد داشت اما باید توجه کرد که سوتین حتما باید از جنس نخ و راحت باشد.

خودداری از رانندگی کردن

از رانندگی نمودن تا یک مدتی اجتناب نمایید به دلیل این که حرکت دست و همین طور شانه هنوز به صورت طبیعی برنگشته. برخی خانم‌ها ‌وجود دارند که امکان دارد پس از عمل رانندگی نمایند اگر که شما این عمل را انجام دهید قطعا خطر بالایی را برای سلامتی و ایمنی بدن به همراه خواهد داشت.
شما باید توجه داشته باشید که دست و شانه انسان پس از جراحی سینه نیاز به یکسری مراقبت‌های ‌عمل سینه زیادی دارد. رعایت نکردن این نکات سبب می‌شود که نتیجه بدی را از جراحی بگیرید.

مصرف دارو زیر نظر پزشک

بعضی از مردم بعد از عمل دچار کبودی و یا دچار درد زیاد می‌شوند. این گروه از مردم باید با جراح خود مشورت نمایند تا جراح طبق نوع کبودی و همین طور شدت دردی که مریض دارد دارو خوب را برای مریض تجویز کند به طور قطعی دقت داشته باشید که در سر موقع داروهای خود را استفاده کنید.

مراقبت‌های ‌بعد از هفته سوم و چهارم

پس از این که از زمان عمل یک ماه بگذرد باید قدرت انجام ورزش و تمرین را داشته باشید. اگر چه در بعضی از اوقات هنوز یکسری کارها و محدودیت‌هایی هستن که باید رعایت کنید به طور مثال انجام دادن ورزش‌هایی ‌که به قفسه سینه مربوط می‌شود و در مقابل یکسری ورزش‌هایی ‌که مخصوص تقویت شانه و بازو می‌باشد را زیادتر انجام دهید.
بهترین پیشنهادی که پس از هفته چهارم می‌توان به شما کرد این می‌باشد که اگر هنوز درد دارید باید به متخصص و جراح خود این چیز را اطلاع دهید.

مراقبت‌های ‌بعد از جراحی سینه

برای جراحی ماستکتومی مریض را به طور کامل بیهوش می‌کننند، پس از جراحی هنگامی که شخص به هوش امد، اطراف سینه آن پانسمان است، و به وسیله یک یا به کمک دو لوله که در درون سینه بیمار گذاشته می‌شود، مایعات بیرون خواهد شد، این لوله‌ها ‌حتی پس از ترخیض بیمار هم در سینه‌های ‌آن قرار خواهند داشت.
در زمان ترخیص پرستاران شیوه مراقبت از این بیمار را آموزش خواهند داد. شرایط هر کسی پس از جراحی با هم متفاوت می‌باشد، به طور کلی پس از جراحی ماستکتومی شخص وظیفه دارد مراقبت‌های ‌عمل سینه را برای تسریع در پروسه بهبودی و ممانعت از عوارضی که پس از جراحی است را رعایت کند، این مسئله هم خیلی اهمیت دارد که بیمار همزمان با عمل سرطان سینه ، جراحی بازسازی سینه را نیز به انجام برساند.
در این مطلب، می‌پردازیم به بیان مراقبت‌هایی ‌که پس از جراحی سینه وجود دارد تا این که شما عزیزان با این مباحث بیشتر آشنا گردید.

چه اقداماتی بعد از جراحی سینه لازم است

عموما بیشتر مریضان بیست و چهار ساعت پس از جراحی ماستکتومی از بیمارستان مرخص می‌شوند. اما هنگامی که به طور همزمان بازسازی سینه را نیز انجام دهند ، مدت زمان بستری کردن مریض در بیمارستان بیشتر می‌گردد.

برای مراقبت کردن از زخم‌ها ‌و کنترل نمودن درد پس ازجراحی، همه موارد و پیشنهاد‌های ‌مورد نیاز به وسیله جراح و یا به وسیله پرستار در اختیار مریض قرار خواهد گرفت.
از انجام کار‌های ‌فیزیکی سخت و دشوار، تا یک هفته پس از عمل اجتناب کنید. و حتما با اجازه جراح و متخصص می‌توانید کار‌های ‌خود را کم کم شروع نمایید.
پرستار و یا متخصص مریض ورزش‌هایی ‌را با عکس‌ها ‌به شکل مکتوب در اختیار مریض قرار خواهد داد و توضیحات مورد نیاز را هم به شخص می‌دهند. مریض باید ورزش‌ها ‌را برای جلوگیری از خشک شدن شانه‌ها ‌به طور دقیق و مطابق با دستور متخصص انجام دهد. اگر شخص بازسازی سینه را هم انجام دهد ، برای پیشگیری کردن از کلوئید هم این ورزش‌ها ‌خیلی موثر می‌باشند.
در هنگام سپری کردن دوره درمان به خاطر کنترل نکردن وزن به شرایط مریض و همین طور داشتن سرطان سینه، سختگیری ویژه‌های ‌انجام نمی‌گیرد. اما پس از ترخیص مریض، باید برای شخص رژیم غذایی مناسبی را در نظر داشت. مثلا شخص باید در پنج وعده غذایی بهره بردن از میوه و سبزیجات، خوردن غلات کامل، محدودیت استفاده از قند‌های ‌ساده مثل قند، شکر و مربا و رعایت کردن و محدود نمودن مصرف گوشت قرمز به ویژه گوشت‌هایی ‌که پر چرب هستند را در نظر داشته باشد.

پوشیدن لباس راحت : در طی دوره درمان و همچنین پس از این که دوره درمان تمام شد از لباس‌هایی ‌که راحت هستند به ویژه لباس نخی استفاده کند.
بعد از هر طور جراحی یکسری مراقبت‌هایی ‌مورد نیاز می‌باشد که انجام دادن این مراقبت‌ها ‌می‌تواند تاثیر خیلی خوبی بر فرایند بهبودی مریض بگذارد. خوشبختانه جراحی سرطان سینه از آن نوع از عمل‌هایی ‌می‌باشد که به مراقبت‌های ‌عمل سینه دشواری نیاز نخواهد داشت و فقط با رعایت کردن چند چیز خیلی ساده می‌توان شرایط رشد و بهتر شدن کامل را فراهم نمود.

اقداماتی بعد از جراحی سینه

در گذشته عمل‌هایی ‌که بر بالای سینه بیمار انجام داده می‌شد تاثیر فراوانی در قسمت زیر بغل هم می‌گذاشت .و این چیز سبب می‌شد تا شخص بعد از عمل دچار محدودیت در حرکت در قسمت دست‌ها ‌در طرفی که مورد عمل قرار گرفته شود. اما الان محدودیتی برای انجام هر گونه حرکت دست و شانه وجود ندارد و شخص پس از عمل می‌توانند دست خود را آزادانه به حرکت در بیاورد و احساس دردی هم نکند. پیشنهاد می‌شود بعد از عمل سینه شانه را بدون حرکت داشته باشید به دلیل این که مفصل شانه با سرعت بیشتر دچار خشکی خواهد شد.
پس از جراحی باید از ورزش‌هایی ‌که خیلی سنگین هستند خود داری کرد. اما انجام دادن حرکات ورزشی که سبک می‌باشند و همین طور پیاده روی مشکلی نخواهد داشت و قابل انجام می‌باشد. به طور کلی پشنهاد می‌کنیم پس از عمل تقریبا دو هفته استراحت نمایید و از انجام دادن فعالیت‌هایی ‌که سنگین هستند و پرفشار می‌باشند دوری نمایید. همین طور از بلند نمودن اجسامی که سنگین هستند و کشیدن و فشار آوردن بر همان دست که سینه طرف آن عمل شده است خود داری شود.
پس از عمل سینه هیچ گونه محدودیتی برای استفاده کردن از سوتین وجود ندارد. اما اگر تحت عمل ماستکتومی کامل هستید و یک طرف سینه کاملا تخلیه گردیده است می‌توانید از سوتین‌هایی ‌که دارای پروتز هستند بهره ببرید.

چطور بفهمیم سرطان سینه داریم؟

درن ها

درن‌ها ‌لوله‌هایی ‌می‌باشند که برای خارج نمودن خون آبه و همین طور بیرون کردن ترشحات در محل عمل به کار گرفته می‌شوند. در عمل سینه هم از درن‌ها ‌استفاده می‌کنند و اکثر مراقبت‌های ‌عمل سینه مربوط به این درن‌ها ‌هستند. مدت زمانی که این درن‌ها ‌در بدن شخص باید باشند مختلف و بسته با نظر متخصص و شرایطی که مریض دارد است .
عموما درن‌ها ‌باید بین یک تا 2 هفته در بدن بیمار باشد. شخص باید ترشحات بیرون شده را مورد اندازه گیری قرار دهد و آن‌ها ‌را تخلیه نماید. حجم خونابه و همچنین ترشحات خالی شده از درن باید هر بیست و چهار ساعت به متخصص گزارش داده شود.
درن‌ها ‌عموما به وسیله بخیه بالای پوست سینه قرار می‌گیرند و به کمک چسب آن‌ها ‌را محکم خواهند کرد. در وقتی که درن در بدن می‌باشد محدودیتی در استحمام وجود ندارد . اما باید دقت داشت که باید درن و همین طور محل متصل شدن آن نباید خیس گردد به دلیل این که امکان دارد عفونت کند و یکسری دردسر‌های ‌فراوانی برای شما ایجاد نماید. مواظب باشید درن‌ها ‌نباید کشیده شوند به خاطر این که احتمال تحریک شدن زخم و به وجود آمدن مشکل است.

چطور بفهمیم سرطان سینه داریم؟

همچنین بخوانید : کرم سفت کننده سینه

دوران نقاهت لیفت سینه چند روز است؟

وقتی که برای دوران نقاهت پس از عمل سینه در نظر گرفته خواهد شد، تقریبا شش هفته تا چندین ماه به طول خواهد انجامید. لیفت سینه برای این که سینه‌هایی ‌که افتاده است بالاتر برود، کشیده شوند و سفت شود انجام می‌گیرد. به همین خاطر با توجه به چیزی که هر موردی از مراجعه کنندگان خواهند داشت عمل فرم دادن به سینه می‌تواند عارضه‌ها ‌و دوره نقاهت و همین طور پروسه بهبود معینی را طی نماید.
با در نظر گرفتن برش‌هایی ‌که در سینه به وجود می‌آید دوران نقاهت هم متفاوت خواهد شد. سن و شرایط فیزیکی و سلامتی شخصی که مراجعه کرده هم می‌تواند تا اندازه خیلی زیادی در به طول انجامیدن این دوره برای اشخصا تاثیر گذار باشد.

دوران نقاهت لیفت سینه چند روز است؟

همچنین بخوانید : مراقبت ها پس از لیفت سینه

سخن پایانی

انجام دادن مراقبت‌های ‌عمل سینه از اهمیت خیلی زیادی برخوردار هستند به دلیل این که بالای نتیجه عمل خیلی تاثیر گذار می‌باشد در صورتی که تمایل به انجام عمل سینه را دارید با متخصصان مجموعه ما در ارتباط باشید تا این که عمل با کیفیتی را با حداقل عوارض انجام دهید. و به این ترتیب این مجموعه شما را در تصمیم گیری درست راهنمایی نماید. بنابراین بهترین گزینه برای اقدام به عمل سینه این است که ابتدا با این مجموعه ارتباط برقرار کنید و بعد از این که اطمینان حاصل کردید این عمل را انجام دهید. متاسفانه یکی از دلایلی که بسیاری در این عمل ها با مشکل مواجه هستند عدم مشورت با متخصصان مربوطه است.

برای قبل از انجام جراحی زیبایی سینه نیاز به رژیم غذایی خاصی نیست ولی بعد از انجام جراحی زیبایی سینه بهتر هست از مصرف غذاهای پرنمک و چرب امتناع کرد

این عمل خطری را برای عملکرد سینه را ایجاد نمیکند ولی برای نشان دادن کامل مزیت های این عمل بهتر هست بعد از بارداری این عمل انجام دهید که چاقی و ورم زمان حاملگی تاثیر نگذارد

نظرات درباره مراقبت‌ های ‌بعد از عمل سینه که باید بدانید

آخرین مقالات
19 خرداد

پسوریازیس چیست ؟ + راه های درمان

ادامه مطلب

15 خرداد

پلاسما جت چیست؟ + مراقبت های پس از پلاسما جت

ادامه مطلب

11 خرداد

سریع ترین راه از بین بردن لک صورت | درمان لک صورت

ادامه مطلب

07 خرداد

پماد کلسیپوتریول : موارد مصرف ، نحوه مصرف و عوارض شایع

ادامه مطلب

03 خرداد

بهترین کلینیک زیبایی مشهد چه ویژگی هایی دارد

ادامه مطلب

30 اردیبهشت

مراقبت‌ های ‌بعد از عمل سینه که باید بدانید

ادامه مطلب

27 اردیبهشت

پماد کالامین برای چیست؟ نحوه مصرف و عوارض استفاده از آن

ادامه مطلب

24 اردیبهشت

خواص آلوئه ورا برای پوست صورت

ادامه مطلب

21 اردیبهشت

چاق و سفت شدن صورت در مدت زمان یک هفته

ادامه مطلب

18 اردیبهشت

مرگ بر اثر پیکر تراشی و لیپوساکشن | آیا مرگ بر اثر پیکرتراشی واقعیت دارد یا شایعه است؟

ادامه مطلب

15 اردیبهشت

ماسک صورت با ماست

ادامه مطلب

11 اردیبهشت

سوتین مخصوص بعد از عمل سینه

ادامه مطلب

07 اردیبهشت

چه عواملی باعث بزرگ شدن بینی می شود؟

ادامه مطلب

03 اردیبهشت

ویتامین های چاق کننده سریع

ادامه مطلب

30 فروردین

مشکلات تنفسی بعد از عمل بینی

ادامه مطلب

27 فروردین

حاملگی بعد از ابدومینوپلاستی امکان پذیر است؟

ادامه مطلب

24 فروردین

بهترین روش های درمان شوره سر

ادامه مطلب

20 فروردین

معجون جوش خوردن استخوان

ادامه مطلب

17 فروردین

قرص پردنیزولون 5 برای چیست؟ + عوارض و نحوه مصرف

ادامه مطلب

14 فروردین

بهترین فصل کاشت مو چه موقع است؟

ادامه مطلب

10 فروردین

اسکلروتراپی صورت چیست و چه کاربردی دارد؟

ادامه مطلب

05 فروردین

پی آر پی صورت چیست؟

ادامه مطلب

01 فروردین

صفر تا صد قرص گین آپ

ادامه مطلب

26 اسفند

پماد ویتامین آ د برای لکه های صورت

ادامه مطلب

22 اسفند

استفاده از بوتاکس برای سینه ، زیر بغل و کف دست

ادامه مطلب

17 اسفند

علامت های عفونت لب بعد از تزریق ژل

ادامه مطلب

13 اسفند

روش‌های درمان سیاهی دور چشم مزوتراپی، پی آر پی یا هایفوتراپی

ادامه مطلب

08 اسفند

کلینیک لاغری در مشهد

ادامه مطلب

04 اسفند

قرص تقویت کننده مو هیرتامین

ادامه مطلب

30 بهمن

راه های کوچک کردن بینی در خانه

ادامه مطلب

27 بهمن

مرگ در اثر تزریق بوتاکس

ادامه مطلب

23 بهمن

قرص راکوتان چه کاربردی دارد و عوارض روآکوتان چیست؟

ادامه مطلب

19 بهمن

حساسیت به بوتاکس

ادامه مطلب

16 بهمن

اگر فتق عمل نشود چه می شود

ادامه مطلب

12 بهمن

ژل جالپرو و کاربرد آن

ادامه مطلب

08 بهمن

برآمدگی استخوان بینی بعد از عمل و راه درمان آن

ادامه مطلب

04 بهمن

عمل چال گونه در مشهد با قیمت

ادامه مطلب

01 بهمن

چگونه پف زیر چشم را از بین ببریم؟ روش‌های درمان پف زیر چشم

ادامه مطلب

27 دی

تزریق چربی به واژن (لابیا) ، مزایا و عوارض

ادامه مطلب

23 دی

چه کسانی نباید هایفو انجام دهند

ادامه مطلب

مقالات مرتبط با مراقبت‌ های ‌بعد از عمل سینه که باید بدانید

whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما