کلینیک زیبایی مشهد : فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید
لوگو وبسایت موبایل

نکات مهم پس از جراحی سینه براساس زمان بندی روز های بعد از عمل

سه شنبه, 22 شهریور 1401

مراقبت ها پس از جراحی لیفت سینه

مراقبت ها پس از لیفت سینه بسیار اهمیت بالایی دارد مخصوصا اینکه جراحی لیفت سینه یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی برای بانوان است و باعث می شود سینه های شما بلندتر، جوان تر و خوش فرم تر به نظر برسند. این برای زنان بالای 40 سال، مادران تازه وارد، کسانی که سینه های سنگین تری دارند و افرادی که وزن زیادی از دست داده اند ایده آل است. دکتر طالب زاده -ایوازه متخصص لیفت سینه و جراح پلاستیک متخصص در مشهد  است. در اینجا مقاله ای در مورد آنچه که باید انتظار داشت وجود دارد. جدول زمانی بعد از  لیفت سینه و بهترین نکات او برای بهبودی پس از لیفت سینه را بررس میکنیم

جدول زمانی بهبودی پس از لیفت سینه

نتیجه شما بعد از جراحی لیفت سینه نه تنها بر اساس تجربه و تخصص جراح است، بلکه بر اساس میزان مهارت شما در پیروی از دستورالعمل های پس از جراحی است که جراح به شما توصیه میکند. اگر می‌خواهید به نتایج عالی دست یابید، لازم است در شش هفته اول پس از جراحی، مراقبت‌های نهایی را انجام دهید.

دکتر طالب زاده-ایوازه شما را به طور کامل از نظر آنچه که باید بخورید و بنوشید، برنامه خوابتان، میزان فعالیتی که باید انجام دهید، داروها و مراقبت از برش ها را راهنمایی می کنند. دستورالعمل ها را با دقت دنبال کنید و به نتیجه مطلوب خواهید رسید. 

نکات مهم پس از لیفت سینه

روز جراحی لیفت سینه چه کارهایی انجام دهیم؟

اکثر بیمارانی که عمل جراحی سینه مانند پروتز سینه یا لیفت سینه انجام می دهند می توانند پس از 1 یا 2 شب اقامت در بیمارستان به خانه بروند. شما به یک همراه نیاز دارید که شما را به خانه برساند به دلیل اینکه ممکن است هنوز هم اثرات پس از بیهوشی را احساس کنید. قبل از اینکه برای جراحی مراجعه کنید، ترتیبی دهید که شخصی همراه شما باشید که بعد از ترخیص از بیمارستان شما را زودتر به خانه برساند. در روز اول، سینه های شما با باندهای پس از عمل و یک سوتین جراحی پوشانده می شود. در برخی موارد، لوله‌های زهکشی کوچکی در نزدیکی برش‌ها متصل می‌شوند . تنها کاری که باید در روز اول انجام دهید استراحت است.

سه روز پس از جراحی لیفت سینه چه می شود؟

ممکن است در سه روز اول جراحی، ناراحتی خفیف تا متوسط ​​را تجربه کنید.. ممکن است کمی حالت تهوع داشته باشید. نگران نباشید زیرا این یک عارضه جانبی رایج بیهوشی است. معمولا بهترین جراح سینه از شما می‌خواهد برای یک ویزیت بعدی که در آن لوله‌های زهکشی و بانداژهای شما برداشته می‌شود، مراجعه کنید. به پوشیدن سوتین فشاری خود ادامه دهید. در سه روز اول حمام اسفنجی بگیرید و دوش نگیرید.

یک هفته پس از جراحی لیفت سینه چه حالتی داریم

به محض رسیدن به پایان هفته اول، درد باید به طور قابل توجهی کاهش یابد. می توانید کمی در خانه حرکت کنید. از خم شدن، بلند کردن وزنه های سنگین و بالا بردن بازوی خود در بالای سر خودداری کنید. به طور کلی توصیه می شود حدود دو هفته از محل کار خود مرخصی بگیرید، اما اگر کار شما از نظر فیزیکی فشرده نیست، گاهی اوقات می توانید با مشاوره با دکتر خود کار خود ادامه دهید. می توانید به آرامی در خانه قدم بزنید.

دو هفته بعد از جراحی لیفت سینه چه در انتظار ماست؟

عوارض شما باید تا هفته دوم برطرف شود. فعالیت های شدید همچنان ممنوع است. هر بخیه ای که خود حل نمی شود تا پایان هفته 2 برداشته می شود. برش شما در این مدت شروع به بهبود می کند. می توانید روال معمول دوش گرفتن خود را از سر بگیرید. از حمام کردن، استخرها و سونا خودداری کنید زیرا همچنان می توانند منجر به عفونت شوند.

یک ماه پس از جراحی لیفت سینه 

شما کم کم می توانید بیشتر از قبل فعالیت های خود را از سر بگیرید. از بلند کردن وزنه و ورزش های بسیار فشرده که به ناحیه سینه فشار وارد می کند خودداری کنید. در این مرحله می توانید حمام کردن را از سر بگیرید زیرا محل برش شما باید به طور کامل بهبود یابد. بیشتر تورم تا حدود یک ماه از بین خواهد رفت.

شش هفته پس از جراحی لیفت سینه

می توانید از پوشیدن سوتین فشاری خود دست بکشید. و البته! زمان آن رسیده است که بالاخره تمام آن سوتین های خیره کننده ای را که قصد پوشیدنشان را داشتید بپوشید. می توانید به فعالیت های عادی خود بازگردید. در صورت تمایل به پهلو بخوابید. با توصیه دکتر خود می توانید از درمان های به حداقل رساندن جای زخم مانند کرم ها، روغن های ماساژ و نوارهای سیلیکونی استفاده کنید. همیشه هنگام بیرون رفتن از کرم ضد آفتاب استفاده کنید زیرا می تواند از تیره شدن جای زخم های شما جلوگیری کند.

نکات مهم برای ریکاوری بعد از لیفت سینه

اکنون که درباره دوره بهبودی بیشتر می دانید. در اینجا لیستی از دستورالعمل هایی است که باید برای سرعت بخشیدن به بهبودی خود به دقت دنبال کنید.برای اطلاع از هزینه عمل سینه می توانید با ما در ارتباط باشید.

بهبودی پس از عمل لیفت سینه

 1. ترتیبات پس از عمل را از قبل انجام دهید

باید ترتیبی دهید که یکی از دوستان/عضو خانواده یا فردی مسئول شما را در روز جراحی لیفت سینه به خانه برساند. همچنین در چند روز اول پس از جراحی به کسی نیاز دارید که در انجام کارهای خانه، غذا درست کردن و کمک به بچه ها (در صورت داشتن چنین چیزی) به شما کمک کند. اتاق ریکاوری خود را از قبل آماده کنید. یک فضای خواب راحت ایجاد کنید، یک میز در کنار تخت خود داشته باشید و تمام وسایل مورد نیاز را داشته باشید و مطمئن شوید که همه چیز به راحتی در دسترس است.

 1. زودتر آماده شوید - به خرید بروید!

به خرید بروید و تمام مواد غذایی مورد نیاز خود را برای یکی دو ماه بعد از جراحی خریداری کنید. وقتی در مرحله بهبودی هستید، دویدن برای خرید لوازم خانگی و مواد غذایی جالب نیست. بنابراین، انبار کنید و می توانید بروید. چند لباس راحت جدید هم بخر.

 1. هر گونه آزمایش آزمایشگاهی پزشکی را قبل از جراحی انجام دهید

هر گونه آزمایش پزشکی مورد نیاز توسط جراح خود را انجام دهید تا در چند روز گذشته نگران جمع آوری گزارش های آزمایشگاهی نباشید.

 1. تغذیه شما به بهبود و نتایج اسکار کمک می کند

اول از همه، شما باید قبل و بعد از جراحی یک رژیم غذایی سالم داشته باشید. از خوردن غذاهای غنی از سدیم خودداری کنید زیرا می توانند تورم را بدتر کنند. غذاهای غنی از فیبر بخورید و مقدار زیادی آب بنوشید. یک یا دو هفته غذا را آماده کنید تا بعد از جراحی نگران آشپزی نباشید. تغذیه خوب به بهبود زخم کمک می کند. تغذیه نامناسب باعث شکستگی زخم می شود.

 1. از مصرف دخانیات و الکل خودداری کنید

هم سیگار و هم الکل می توانند به طور قابل توجهی در روند بهبودی شما اختلال ایجاد کنند و باعث کبودی شوند. از این رو، از شما خواسته می شود که سیگار و الکل را قبل و بعد از عمل تا زمانی که ممکن است ترک کنید. سیگار خون رسانی به زخم های شما را کاهش می دهد و بهبودی را به تاخیر می اندازد. این می تواند منجر به عوارضی مانند مرگ بافت، انقباض و نتایج بی کیفیت اسکار شود. سیگار نکش!

 1. هر چه سریعتر حرکت کنید و پیاده روی های ملایم انجام دهید - برای کمک به جلوگیری از لخته شدن

به آرامی شروع به حرکت کنید و به پیاده روی کوتاه در اطراف خانه خود بپردازید. بسیار مهم است و به جلوگیری از لخته شدن خون کمک می کند. ورزش‌های شدید را انتخاب نکنید، فقط به آرامی در خانه‌تان قدم بزنید.

۷- خوب بخوابید

از خوابیدن به پهلو یا شکم خودداری کنید زیرا به سینه ها فشار وارد می کند و ممکن است بر برش های شما را تحت تاثیر قرار دهد. سعی کنید به پشت بخوابید و چند بالش زیر سر خود قرار دهید. خواب خوب یکی از مهمترین جنبه های درمان موثر است.

بعد از لیفت سینه خوب بخوابید

 1. نکات دوش گرفتن و حمام کردن

یک روز قبل از جراحی دوش بگیرید تا محل جراحی را به خوبی تمیز و تمیز کنید. این ممکن است به جلوگیری از عفونت کمک کند. در چند روز اول، نمی توانید دوش بگیرید. از این رو، به حمام اسفنجی نیاز خواهید داشت. بعد از سه روز می توانید دوش گرفتن را شروع کنید اما آب را مستقیماً به سمت سینه های خود نگیرید. حدود یک ماه استحمام نکنید زیرا ممکن است منجر به عفونت شود.

 1. داروهای خود را مصرف کنید

نکن، تکرار می کنم از مصرف داروهای خود غافل نشوید. برای شما داروهای مسکن و همچنین آنتی بیوتیک تجویز می شود. اگر نمی خواهید درد و عفونت های ناخواسته را تجربه کنید، آنها را به طور منظم مصرف کنید. داروهای مسکن را مصرف کنید و آنها را به طور منظم طبق دستور مصرف کنید - قبل از اینکه هر دردی بدتر شود.

جدول زمانی پس از لیفت سینه

 1. در بازدیدهای بعدی خود شرکت کنید - هیچ کدام را از دست ندهید!

دکتر طالب زاده از شما می خواهد که برای دو تا سه ویزیت بعدی وارد شوید. هرگز تنبل نشوید و از قرار ملاقات خود صرف نظر کنید زیرا ممکن است منجر به مشکلات شود. دکتر طالب زاده و تیم او مطمئن خواهند شد که هیچ نشانه ای از عفونت یا عوارض وجود ندارد و شما در حال بهبودی با سرعت طبیعی هستید.

 1. درمان های کاهش اسکار را شروع کنید

پس از گذشت چهار تا شش هفته، می‌توانید اقدامات از بین بردن جای زخم را شروع کنید. به احتمال زیاد، جراح شما را با نوارهای سیلیکونی و همچنین پمادها شروع می کند. از قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید اجتناب کنید، همیشه هنگام بیرون رفتن از SPF استفاده کنید. آفتاب می تواند جای زخم های شما را تیره کند.

برای قبل از انجام جراحی زیبایی سینه نیاز به رژیم غذایی خاصی نیست ولی بعد از انجام جراحی زیبایی سینه بهتر هست از مصرف غذاهای پرنمک و چرب امتناع کرد

این عمل خطری را برای عملکرد سینه را ایجاد نمیکند ولی برای نشان دادن کامل مزیت های این عمل بهتر هست بعد از بارداری این عمل انجام دهید که چاقی و ورم زمان حاملگی تاثیر نگذارد

شما مقداری زخم خواهید داشت، اما معمولاً جراحان آنها را به خوبی پنهان می کنند. زخم ها نیز با گذشت زمان کم کم روشن و محو می شوند.

نظرات درباره مراقبت ها پس از جراحی لیفت سینه

 • مهسا توکلی
  کاربر : مهسا توکلی
  چهارشنبه, 19 مهر 1402

  ببخشید سه روزه عمل لیفت انجام دادم ولی دکترم سینه فرعی زیر بغلم را تخلیه نکرده خیلی نگرانم دوباره بیهوشی و عمل انجام‌بدم

 • راضیه
  کاربر : راضیه
  سه شنبه, 03 آبان 1401

  آقای دکتر من زیر سینم عفونت کرده چیکار کنم؟

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  چهارشنبه, 04 آبان 1401

  در اسرع وقت با جراح خود وقت ملاقات بگیرید تا شرایط شما را بررسی کند

 • نسیم
  کاربر : نسیم
  پنجشنبه, 31 شهریور 1401

  خیلی خیلی مفید بود برام . فقط واتس اپ هم لطفا جواب بدید یه چند تا سوال دارم

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  پنجشنبه, 31 شهریور 1401

  خرسندیم که برای شما مفید بوده ایم

 • محدثه
  کاربر : محدثه
  یکشنبه, 27 شهریور 1401

  ممنون از شما آقای دکتر نازنین.

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  دوشنبه, 28 شهریور 1401

  خرسندیم از اینکه مطلب برای شما مفید بوده هست

 • فهیمه
  کاربر : فهیمه
  جمعه, 25 شهریور 1401

  واقعا کاربردی بود . مرسی از مطلب مفیدتون

 • دکتر طالب زاده -ایوازه
  دکتر طالب زاده -ایوازه
  جمعه, 25 شهریور 1401

  بسیار خرسندیم که مطلب برای شما مفید بوده هست

آخرین مقالات کلینیک زیبایی

20 فروردین

تاریخچه دانشگاه باهچه شهیر

ادامه مطلب

15 فروردین

روشهای موثر برای لاغر کردن صورت

ادامه مطلب

08 فروردین

اقدامات ممنوعه بعد از تزریق ژل

ادامه مطلب

02 فروردین

تزریق ژل زیر چشم معجزه و درمان قطعی سیاهی و گودی چشم

ادامه مطلب

25 اسفند

بهترین راه های درمان افتادگی پلک

ادامه مطلب

20 اسفند

تزریق چربی و عوارض تزریق چربی

ادامه مطلب

15 اسفند

عوارض عمل بلفاروپلاستی را بشناسیم

ادامه مطلب

10 اسفند

مقایسه روش های برداشتن خال صورت

ادامه مطلب

30 بهمن

صفر تا صد قرص فیتو + نظرات افراد و بررسی اصالت

ادامه مطلب

25 بهمن

خشکی چشم بعد از بلفاروپلاستی

ادامه مطلب

20 بهمن

روش یخ درمانی برای پوست

ادامه مطلب

18 بهمن

آیا پیکر تراشی قابل برگشت است؟

ادامه مطلب

16 بهمن

آیا از تاثیر خواب بر‍‍‍ پوست صورت اطلاعی دارید؟

ادامه مطلب

15 بهمن

کبودی چشم بعد از جراحی بینی ( رینوپلاستی)

ادامه مطلب

10 بهمن

معروف ترین رژیم های لاغری دنیا

ادامه مطلب

05 بهمن

ماموپلاستی چیست؟ آیا جای بخیه ماموپلاستی باقی می ماند؟

ادامه مطلب

30 دی

بررسی علل و درمان سفت و دردناک شدن نوک سینه اقایان

ادامه مطلب

25 دی

درمان واریس با لیزر و مزایا و مراقبت های آن

ادامه مطلب

20 دی

اندولیفت چیست؟ تمام آنچه که باید از اندولیفت بدانید

ادامه مطلب

16 دی

تاثیر جراحی زیبایی بینی بر حس بویایی

ادامه مطلب

12 دی

ماموگرافی دیجیتال چیست؟

ادامه مطلب

07 دی

7 دلیل اساسی برای نیاز به عمل لیپوماتیک چیست؟

ادامه مطلب

04 دی

ترس از عمل ابدومینوپلاستی

ادامه مطلب

16 آذر

راهکار برای افزایش سایز سینه چیست؟

ادامه مطلب

24 آبان

لیپولیز چیست و چه کاربردی دارد؟

ادامه مطلب

29 مهر

اهمیت ماساژ در لیپوماتیک

ادامه مطلب

18 مهر

جراحی زیبایی لیفت ران در مشهد

ادامه مطلب

22 شهریور

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی در مشهد

ادامه مطلب

14 شهریور

متخصص زیبایی زنان مشهد + دکتر زیبایی واژن مشهد

ادامه مطلب

09 شهریور

اسکلروتراپی چیست؟ و چه کاربردی دارد

ادامه مطلب

04 شهریور

بزرگ کردن آلت تناسلی مردان با تزریق ژل ، تزریق چربی یا عمل جراحی

ادامه مطلب

02 شهریور

بهترین سن برای جراحی زیبایی سینه

ادامه مطلب

29 مرداد

عمل مینی بای پس معده + مزایا و معایب و هزینه

ادامه مطلب

25 مرداد

عمل بای پس معده در مشهد + هزینه و عوارض

ادامه مطلب

21 مرداد

بالن معده مشهد : بهترین پزشک بالون معده در مشهد

ادامه مطلب

17 مرداد

پماد زینک اکساید بهترین برای محافظت از پوست

ادامه مطلب

13 مرداد

فیشیال facial صورت چیست؟ مزایا و مراحل آن

ادامه مطلب

07 مرداد

مراقبتهای بعد از عمل ماموپلاستی چگونه است؟

ادامه مطلب

03 مرداد

همه چیز در مورد پماد بتامتازون

ادامه مطلب

30 تیر

صفر تا صد قرص زینک : فواید نحوه مصرف و عوارض

ادامه مطلب

مقالات مرتبط با مراقبت ها پس از جراحی لیفت سینه

whatsapp
whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما