کلینیک زیبایی مشهد : فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید
لوگو وبسایت موبایل

حاملگی بعد از ابدومینوپلاستی امکان پذیر است؟

یکشنبه, 27 فروردین 1402

حاملگی بعد از ابدومینوپلاستی امکان پذیر است؟

اگر تا به امروز حداقل یک مرتبه سعی کرده باشید که به وسیلهی ورزش یا به کمک رژیم وزن خود را کمتر نمایید؛ حتما به این مسئله هم پی برده‌اید که کمتر کردن وزن از این شیوه تا چه مقدار دشوار می‌باشد. متاسفانه برخی اوقات ورزش کردن و همین طور رژیم غذایی تاثیر زیادی در تغییر یافتن حالت و شرایط بدن ندارند؛ در این گونه موارد خیلی از افراد به دنبال یک شیوه برای جراحی زیبایی به اسم ابدومینوپلاستی می‌روند.

اما سوال این است که آیا این شیوه از جراحی برای همه افراد بی‌خطر می‌باشد و عوارضی نخواهد داشت؟ این پرسشی است که ذهن خیلی از افراد، به خصوص خانم‌هایی که تمایل دارند بعد از انجام عمل باردار گردند، را درگیر نموده است. در ادامه این مقال می‌خواهیم این طرا بررسی نماییم که عوارض این عمل چیست و بارداری بعد از ابدومینوپلاستی امکان پذیر است؟ و چه خطرات احتمالی دارد؟.

عمل ابدومینوپلاستی

بهتر است اول با ابدومینوپلاستی بیشتر آشنا گردیم. ابدومینوپلاستی یکی از شیوه‌های ‌پرطرفدار و محبوب برای جراحی زیبایی می‌باشد که در این عمل پوست و چربی اضافه‌ای ‌که در ناحیه شکم وجود دارد برداشته خواهد شد؛ برای اینکه شکم شخص باریک‌تر هم به نظر بیاید متخصص به وسیله بخیه بافت زیر پوست را هم سفت‌تر ‌خواهد کرد. عموما کسانی که چربی یا پوستی اضافه در قسمت شکم دارند؛ مثل افرادی که وزن فراوانی از دست داده‌اند یا کسانی که بارداری‌های زیادی تجربه کرده‌اند ‌، ابدومینوپلاستی را انجام خواهند داد.

بارداری بعد از عمل ابدومینوپلاستی خطری ندارد؟

جراحی ابدومینوپلاستی که در واقع همان جراحی زیبایی شکم می‌باشد یک شیوه‌ای ‌است که کاملاً تهاجمی می‌باشد و هدف از آن کمتر شدن سایز شکم انجام است. نتایج این کار باعث دور شدن چربی، کمتر شدن سایز شکم و دور شدن پوست اضافی در این قسمت می‌گردد.
بارداری بعد از این عمل هم امکان دارد و این عمل مانعی برای بارداری نخواهد بود. انجام دادن این عمل زیبایی باعث به وجود آمدن اندامی مناسب و شکمی صاف می‌شود و معمولا برای کسانی مناسب می‌باشد که دارای شکمی شل و افتاده هستند.

بارداری بعد از ابدومینوپلاستی

معمولا دغدغه ذهنی  خانم هایی که دوست دارند یک شکم تخت و صافی داشته باشند این است که "آیا بعد از انجام عمل ابدومینوپلاستی امکان بارداری نیز وجود دارد یا نه؟" که جواب پزشکان مثبت است.
هدف از این کار برگرداندن نسبت‌های ‌زیبایی شکم می‌باشد. یعنی: دور کردن برآمدگی «پیش بند» چربی در قسمت پوست و همین طور شل شدن آن، دور کردن رسوبات چربی و همین طور دوختن دیاستاز و فتق که امکان دارد بعد از تولد یک بچه رخ داده است. بچه جراح یک برش به صورت افقی در قسمت بیکینی ایجاد خواهد کرد، بافت چربی و پوست را از عضله جدا خواهد کرد، آن را سفت می‌نماید و اضافی را دور کند. بعد از آن، یک بخیه بر بالای زخم جراحی زده خواهد شد. لازم به یادآوی است که در ابدومینوپلاستی جدید از فناوری استفاده می‌گردد، هنگامی که یک چسب خاص پوست بالای درز قرار خواهد گرفت.

پس، جراح به وسیله پوست، قسمت بافت چربی، عضلات و فاسیا کار خواهد کرد. در عین حال، اندام‌های ‌درونی و همین طور اندام‌های ‌دستگاه تناسلی زیر فشار قرار نخواهد گرفت. پس ابدومینوپلاستی نخواهد توانست مانعی برای لقاح و بارداری گردد. . حمل بچه هم برای خانمی که جراحی زیبایی در قسمت شکم را انجام داده است و هم برای خانمی که پیش جراح پلاستیک نمی‌رود به همین شکل است. عمل جراحی هیچ گونه تاثیری بر مادر باردار و بچه داخل شکم او ندارد.

آیا می‌توان بعد از جراحی ابدومینوپلاستی باردار شد؟

هیچ گونه مانعی برای باردار شدن بعد از ابدومینوپلاستی وجود ندارد و اصلا مشکلی برای حاملگی او به وجود نمی‌آید ، اما یکسیری دلایلی وجود دارد که دلالت می‌کند بر اینکه مناسب است این عمل بعد از بارداری صورت گیرد.
بیشتر مراجعینی که برای این عمل نزد جراح می‌روند کسانی هستند که به خاطر زایمان، شکم آنها بزرگ است و حالت افتاده و شکل شلی به خود گرفته است و عضلاتی که در قسمت پوشش شكم قرار دارد قوام خود را تا اندازه‌ای ‌از دست داده است. در عمل ابدومینوپلاستی عضلات شکم با هم فیکس می‌گردند و ضمن این که کوچکتر می‌شود ، حالت افتاده‌ای ‌که بر روی شکم است هم برطرف خواهد شد و سفت می‌گردد.
در صورتی که شخص باردار شود و به دنبال آن جنین رشد کند، عضلاتی که فیکس شده است بازهم از هم فاصله می‌گیرند و شکم دومرتبه به شکل قبل از ابدومینوپلاستی بر خواهد گشت. به عبارتی دیگر بارداری دوباره بعد از عمل، سبب شل شدن دوباره پوست خواهد شد و به خاطر این که زیر کشش قرار می‌گیرد عضلاتی که دوخته شده است هم باز می‌گردند.
در این عمل به خاطر اینکه در این شیوه پوست شکم مقداری کشیده می‌شود و دیواره ناحیه شکم هم به همدیگر دوخته خواهد شد پس مناسب است انجام این عمل را به بعد از زایمان کردن موکول نمایید.
پس از عمل زیبایی که در قسمت شکم بانوان انجام می‌شود می‌توانند این خانم‌ها ‌باردار شوند اما به خاطر اینکه پوست شکم آن کشیده خواهد شد و دیواره‌های ‌قسمت شکم جمع می‌گردند این قضیه می‌تواند رشد بچه را در شکم با اختلال مواجه نماید، پس باید به رشد بچه در شکم توجه بیشتری کرد به خاطر این که امکان دارد بافت شکم مادر به مقداری کشیده نشود . با این وجود بانوانی که تمایل به بارداری دارند می‌توانند پزشک خود را مطلع کنند تا در هنگام انجام عمل ابدومینوپلاستی قسمتی از جراحی که در رابطه با جمع کردن دیواره شکم می‌باشد انجام ندهد در این صورت شخص دیگر نگرانی در بارداری دوباره نخواهد داشت.
بنابراین بهتر است پس از آخرین باری که باردار شده اید این عمل را انجام دهید، اما امکان دارد بارداری ناخواسته به وجود بیاید. پس اصلا جای نگرانی نیست و حتما پزشک زنان خود را مطلع کنید. پس از عمل از آن قسمت که شکم پس از چهار تا شش ماه به طور کامل بهبود یافته است، عموما هیچ نوع خطری برای سلامتی این خانم و بچه او وجود ندارد.

آیا می‌توان بعد از جراحی آبدومینوپلاستی باردار شد؟

همچنین بخوانید : عمل بینی در مشهد

مزایای انجام جراحی زیبایی شکم پس از بارداری

از آنجا که بارداری سبب افتادن پوست شکم و به وجود امدن ترک‌های ‌پوستی می‌گردد برطرف کردن افتادگی و شلی پوست یکی از اساسی‌ترین ‌مزیت‌های ‌عمل ابدومینوپلاستی بعد از بارداری می‌باشد. به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم بعد از بارداری و هنگامی که تمایل به باردار شدن دوباره ندارید عمل شکم را انجام دهید.

آیا بارداری بعد از ابدومینوپلاستی امکان‌پذیر است؟

مهم‌ترین دغدغه بانوانی که تمایل به عمل ابدومینوپلاستی دارند، باردار شدن پس از عمل ابدومینوپلاستی و صدمات این کار می‌باشد. خوشبختانه پس از تمام شدن این عمل می‌توانید باردار شوید ؛ در حقیقت خطرات بارداری پس از جراحی بیشتر از حالت معمولی نیست و مریض‌ها ‌پس از ابدومینوپلاستی خواهند توانست درست مثل خانم‌هایی که جراحی انجام نمی‌دهند، بچه‌های ‌سالمی را به دنیا بیاورند.
با وجود این کسی نمی‌تواند بگوید که بارداری پس از این کار مناسب است ؛ چرا که یک سری عوارض اذیت کننده هم دارد که قبل از جراحی باید این عوارض را در نظر داشته باشید. البته اصلا جای نگرانی نخواهد بود و عوارضی که به خاطر بارداری است پس از عمل بی‌خطر می‌باشند.
بعد از انجام عمل ابدومینوپلاستی دیواره و بافت های شکم همچنان انعطاف قبلی خود را خواهد داشت و به اندازه که ای نیاز باشد کشیده میشود تا جنین را در خود جای دهد.ممکن است بعضی از بانوان به این امر پی ببرند که شکم آن ها به اندازه بارداری قبلی شان بزرگ نیست یا اینکه ظاهر آنها پس از بارداری تغییری نکند خوب است که بدانید اصلا جای نگرانی وجود ندارد و این اتفاق کاملا برای بچه ای که داخل شکم مادر در حال رشد است هیچ خطری ندارد.

خطرات بارداری بعد از انجام ابدومینوپلاستی برای بچه و مادر

قبل از هر موضوعی باید این مسئله را بدانید که عمل ابدومینوپلاستی اصلا سبب نمی‌شود که زمان بارداری اذیت کننده‌ای ‌را طی کنید یا این که بارداری ناموفقی را تجربه نمایید. بیشترین صدمه‌ای ‌که در این بین وجود دارد این می‌باشد که احساس خواهید کرد بارداری پس از این عمل مقداری دشوارتر از بارداری‌هایی می‌باشد که قبل از عمل تجربه نموده اید ؛ با این وجود اصلا درد یا اذیتی دیگری برای خانم‌های ‌باردار ایجاد نمی‌شود. بدن شما پس از جراحی به همان مقدار قبل از عمل توانایی باردار شدن را دارد و بارداری ایمن و موفقی را تجربه می‌کنید.
عمدتا در جلسه ابتدایی مشاوره، پزشک از شما سوال می‌کند که پس از این عمل تمایل دارید دومرتبه باردار شوید یا نه. این گونه سوالی به این معنا نمی‌باشد که در آینده توانایی حامله شدن را ندارید ؛ بلکه در صورتی که تمایل به باردار شدن پس از جراحی دارید، باید مراحل زیادتری را نسبت به بقیه افراد سپری کنید. در بعضی از موارد حاملگی پس از جراحی تغییر خیلی زیادی در بدن مادر باردار ایجاد نخواهد کرد.
یکی از مشکلاتی که در این باره وجود دارد این می‌باشد که این احتمال وجود خواهد داشت پس از زایمان شدن پوستی که اضافه است و در کناره‌های ‌شکم خانم باقی است. هر اندازه سن شخص بالاتر برود و در گذشته بارهای زیادتری باردار گردیده باشد؛ احتمال به وجود آمدن این مشکل بیشتر خواهد شد؛ البته این مسئله هیچ گونه موردی برای سلامتی شما به وجود نمی‌آورد ، اما شاید پس از زایمان تمایل داشته باشید یک مرتبه دیگر این ابدومینو را انجام دهید.
حتما جراحی دوباره، به این معنا است که باید دومرتبه هزینه عمل را هم پرداخت کنید، برای انجام دادن آن وقت زیادی سپری کنید و یک مرتبه دیگر به اتاق عمل مراجعه کنید. به خاطر چنین مشکلاتی می‌باشد که پزشکان عموما پیشنهاد می‌کنند ابدومینو را پس از بارداری به انجام برسانید.

بعد از بارداری چه اتفاقی برای شکم می‌افتد؟

خیلی از مادرانی که پس از ابدومینوپلاستی بارداری را تجربه می‌کنند، حتی پس از تولد بچه شان تغییری در ظاهرش احساس نخواهد کرد. در حقیقت حالت شکم خیلی از بانوانی که پس از ابدومینوپلاستی باردار گردیده اند، خیلی بهتر از خانم‌هایی ‌است که اصلا این کار را انجام نمی‌دهند و در خیلی از موارد این بانوان دیگر نیازی به جراحی نیست.

کسانی که در هنگام بارداری شکم خود بیش از اندازه کشیده نخواهد شد، پس از زایمان نیازی به انجام دومرتبه عمل زیبایی ندارند؛ اما در بعضی از موارد خیلی ویژه مثل هنگامی که مادر دوقلو باردار می‌باشد؛ پوست و عضلات شکم خیلی کشیده خواهد شد؛ در این وضعیت نیاز است که دومرتبه ابدومینو انجام گیرد. برخی اوقات با کنترل کردن وزن در هنگام بارداری، می‌توان از به وجود امدن این گونه عوارضی جلوگیری نمود؛ اما باید به این مسئله دقت کنید که اگر سلامتی مادر و بچه باید اولویت داشته باشد.
وضعیت بارداری بعد از ابدومینو برای هر شخصی متفاوت می‌باشد؛ چرا که بدن اشخاص گوناگون به صورت مختلفی به بارداری واکنش نشان خواهد داد. اگر تا الان ابدومینوپلاستی کرده اید ؛ نیاز است که به محض این که از حامله بودن خود اطلاع حاصل کردید به وسیله جراح پلاستیک مشاوره نمایید.

خطرات بارداری بعد از انجام ابدومینوپلاستی برای بچه و مادر

همچنین بخوانید : عمل زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی

مشکلات عمل سزارین بعد از ابدومینوپلاستی

یکی از نگرانی‌های خیلی مهم خانم‌های باردار انجام دادن سزارین پس از ابدومینو می‌باشد. در حقیقت مشکل اساسی در رابطه با بافت زخم جراحی می‌باشد؛ اما مناسب است اطلاع داشته باشید که انجام دادن سزارین پس از ابدومینو تفاوت چندانی با تکرار کردن سزارین نخواهد داشت.
متخصص زایمان به کمک برشی که از عمل جلوتر شما به جا مانده کار خواهد کرد و تفاوتی ندارد که این برش از سزارین قبلی به وجود آمده یا ابدومینو. با این وجود در هر صورت باید به متخصص بانوان اطلاع داده شود که قبلا جراحی زیبایی برای شکم کرده اید؛ چرا که برخی اوقات جای زخم خیلی واضح نخواهد بود.

مشکلات عمل سزارین بعد از ابدومینوپلاستی

همچنین بخوانید : هایفوتراپی صورت

سخن پایانی

در این مقاله در رابطه با حاملگی بعد از ابدومینوپلاستی مطالبی بیان شد. نگرانی در رابطه با بارداری پس از ابدومینو یا به طور کلی عوارض این عمل زیبایی، یک چیز طبیعی می‌باشد. همه بانوان در رابطه با تاثیراتی که این شیوه درمانی بر بدن دارد، نگران هستند. با این وجود این اگر دغدغه اساسی شما برای عمل ابدومینو می‌باشد که بدن دیگر توانایی بارداری را ندارد؛ می‌توانیم به شما عزیزان این اطمینان را بدهیم که در این رابطه هیچ مشکلی نخواهد بود.

تا چند روز اول بعد از ابدومینوپلاستی درد دارید ولی این درد ها از طریق دارو قابل کنترل هست تا چند روز پس از عمل تورم و کبودی را هم تجربه میکنید که کاملا طبیعی هست

عمل ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم هیچ خطری برای حاملی یا بچه دار شدن ایجاد نمیکند ولی بهتر هست تا زمان اینکه بچه دار شوید دست نگه دارید جوت حاملگی تاثیر خود را روی پوست میگذارد

نظرات درباره حاملگی بعد از ابدومینوپلاستی امکان پذیر است؟

آخرین مقالات کلینیک زیبایی

20 فروردین

تاریخچه دانشگاه باهچه شهیر

ادامه مطلب

15 فروردین

روشهای موثر برای لاغر کردن صورت

ادامه مطلب

08 فروردین

اقدامات ممنوعه بعد از تزریق ژل

ادامه مطلب

02 فروردین

تزریق ژل زیر چشم معجزه و درمان قطعی سیاهی و گودی چشم

ادامه مطلب

25 اسفند

بهترین راه های درمان افتادگی پلک

ادامه مطلب

20 اسفند

تزریق چربی و عوارض تزریق چربی

ادامه مطلب

15 اسفند

عوارض عمل بلفاروپلاستی را بشناسیم

ادامه مطلب

10 اسفند

مقایسه روش های برداشتن خال صورت

ادامه مطلب

30 بهمن

صفر تا صد قرص فیتو + نظرات افراد و بررسی اصالت

ادامه مطلب

25 بهمن

خشکی چشم بعد از بلفاروپلاستی

ادامه مطلب

20 بهمن

روش یخ درمانی برای پوست

ادامه مطلب

18 بهمن

آیا پیکر تراشی قابل برگشت است؟

ادامه مطلب

16 بهمن

آیا از تاثیر خواب بر‍‍‍ پوست صورت اطلاعی دارید؟

ادامه مطلب

15 بهمن

کبودی چشم بعد از جراحی بینی ( رینوپلاستی)

ادامه مطلب

10 بهمن

معروف ترین رژیم های لاغری دنیا

ادامه مطلب

05 بهمن

ماموپلاستی چیست؟ آیا جای بخیه ماموپلاستی باقی می ماند؟

ادامه مطلب

30 دی

بررسی علل و درمان سفت و دردناک شدن نوک سینه اقایان

ادامه مطلب

25 دی

درمان واریس با لیزر و مزایا و مراقبت های آن

ادامه مطلب

20 دی

اندولیفت چیست؟ تمام آنچه که باید از اندولیفت بدانید

ادامه مطلب

16 دی

تاثیر جراحی زیبایی بینی بر حس بویایی

ادامه مطلب

12 دی

ماموگرافی دیجیتال چیست؟

ادامه مطلب

07 دی

7 دلیل اساسی برای نیاز به عمل لیپوماتیک چیست؟

ادامه مطلب

04 دی

ترس از عمل ابدومینوپلاستی

ادامه مطلب

16 آذر

راهکار برای افزایش سایز سینه چیست؟

ادامه مطلب

24 آبان

لیپولیز چیست و چه کاربردی دارد؟

ادامه مطلب

29 مهر

اهمیت ماساژ در لیپوماتیک

ادامه مطلب

18 مهر

جراحی زیبایی لیفت ران در مشهد

ادامه مطلب

22 شهریور

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی در مشهد

ادامه مطلب

14 شهریور

متخصص زیبایی زنان مشهد + دکتر زیبایی واژن مشهد

ادامه مطلب

09 شهریور

اسکلروتراپی چیست؟ و چه کاربردی دارد

ادامه مطلب

04 شهریور

بزرگ کردن آلت تناسلی مردان با تزریق ژل ، تزریق چربی یا عمل جراحی

ادامه مطلب

02 شهریور

بهترین سن برای جراحی زیبایی سینه

ادامه مطلب

29 مرداد

عمل مینی بای پس معده + مزایا و معایب و هزینه

ادامه مطلب

25 مرداد

عمل بای پس معده در مشهد + هزینه و عوارض

ادامه مطلب

21 مرداد

بالن معده مشهد : بهترین پزشک بالون معده در مشهد

ادامه مطلب

17 مرداد

پماد زینک اکساید بهترین برای محافظت از پوست

ادامه مطلب

13 مرداد

فیشیال facial صورت چیست؟ مزایا و مراحل آن

ادامه مطلب

07 مرداد

مراقبتهای بعد از عمل ماموپلاستی چگونه است؟

ادامه مطلب

03 مرداد

همه چیز در مورد پماد بتامتازون

ادامه مطلب

30 تیر

صفر تا صد قرص زینک : فواید نحوه مصرف و عوارض

ادامه مطلب

مقالات مرتبط با حاملگی بعد از ابدومینوپلاستی امکان پذیر است؟

whatsapp
whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما