کلینیک زیبایی مشهد : فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید
لوگو وبسایت موبایل

علامت های عفونت لب بعد از تزریق ژل

چهارشنبه, 17 اسفند 1401

علامت های عفونت لب بعد از تزریق ژل

برخی از بانوان علاقه وافری به حجیم کردن لب ها دارند از این رو موضوع حجیم شدن لب ها از نظر برخی افراد بسیار زیبا است و هیچگاه نمی توان آن را از منظر این افراد تغییر داد لذا در حال حاضر افرادی وجود دارند که برای افزایش زیبایی خود می خواهند تا لب های خود را با استفاده از ژل حجیم تر نمایند. افرادی هستند که نسبت به ژل تزریقی به لب ها ممکن است حساسیت داشته باشند برخی از افراد نیز بر اثر تزریق ژل با عفونت مواجه می شوند. افراد زیادی وجود دارند که نسبت به تزریق ژل و علائم ناشی از عفونت لب پس از تزریق ژل اطلاعات زیادی ندارند بنابراین در این مقاله به بیان تزریق ژل و علائم عفونت لب پس از آن اشاره می کنیم.

تزریق ژل چیست؟

در نظر داشته باشید که به منظور از بین بردن چین و چروک هایی که در اطراف لب ایجاد شده‌اند و یا از بین بردن جای زخم می توان از روش تزریق ژل استفاده نمود، علاوه بر آن تزریق ژل به منظور افزایش میزان حجم لب ها به کار گرفته می شود. هرگاه از تزریق ژل برای یک ناحیه استفاده می کنید دقیقا آن ناحیه دچار برآمدگی خواهد شد. این حالت ممکن است پس از گذشت مدت زمانی از بین برود ژل ها دارای انواع متعددی است که هر یک از آن‌ها قابلیت ها و کاربرد های مخصوص به خود را دارند به عنوان مثال کلاژن گاوی، کلسیم هیدروکسی آپاتیت، اسید هیالورونیک، پلیمر مصنوعی تجزیه‌پذیر را نام برد.

زمانی که پزشک متخصص از روش تزریق ژل استفاده می‌کنند پیش از تزریق بایستی از ماده بی حس کننده موضعی استفاده شود؛ در چنین حالتی جراح قادر است تا با استفاده از سوزن های ویژه تزریق ژل مواد را در زیر پوست تزریق می کنند. تقریباً ۱۵ دقیقه زمان نیاز است تا بتوان ژل را در ناحیه مورد نظر تزریق نموده برخی از افراد بعد از اینکه از روش تزریق ژل استفاده کردن می‌توانند مجدد بعد از گذشت چندین هفته این روش را مورد استفاده قرار دهند و از تمامی مزایای آن نیز بهره مند گردند.

در نظر داشته باشید که تزریق ژل از جمله شیوه هایی است که برای افراد خطر زیادی به دنبال ندارد و به منظور شادابی پوست، حجیم شدن لب ها و از بین بردن چین و چروک ها مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به اینکه این شیوه به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است و دوره نقاهت آن زیاد نیست بنابراین افراد زیادی می خواهند به خاطر قابلیت های آن از این روش استفاده کنند اما بهتر است بدانید تزریق ژل اگرچه دارای قابلیت ها و مزایای بسیار زیادی است اما در مقابل ممکن است یکسری عوارضی را برای افراد در پی داشته باشد؛ به عنوان مثال ایجاد عفونت لب پس از تزریق ژل از جمله عوارض این شیوه درمانی به حساب می آید که در ادامه به توضیح بیشتر این موارد خواهیم پرداخت.

آشنایی با عوارض تزریق ژل لب

عوارضی که ممکن است تزریق ژل لب در پی داشته باشد تا حد زیادی بر روی چهره تاثیرگذار خواهد بود. به منظور اینکه میزان تاثیر ژل لب کاهش پیدا کند بایستی از مراکز معتبر و کلینیک‌های دارای متخصصان با تجربه استفاده نمایید، در چنین حالتی میزان عوارض ژل لب کاهش پیدا می کند از جمله عوارضی که ممکن است تزریق ژل لب به دنبال داشته باشد می توان ایجاد جوش پس از تزریق، ایجاد واکنش های آلرژیک، آسیب جدی به بافت های موجود در لب ها، ایجاد التهابات پوستی، تورم و کبودی و قرمزی پوست و ایجاد عفونت درون لب ها پس از تزریق اشاره نمود.

آشنایی با عوارض تزریق ژل لب

همچنین بخوانید : روش‌های درمان سیاهی دور چشم مزوتراپی، پی آر پی یا هایفوتراپی

 

یکی از عوارض شایع تزریق ژل لب کبودی و تورم میباشد. و گاهی نیز همراه با خونریزی میباشد. این کبودی ها ممکن است تا 2الی 3هفته بهبود پیداکنند. بعضی از دلایلی که میتواند به افزایش این عوارض منجرشود عبارت اند از: جنس ماده ی ژل لب،میزان سی سی ژل تزریق شده و با تجربه نبودن پزشک

یکی دیگر از عوارضی که ممکن است بعد از تزریق ژل برای افراد اتفاق بیفتد ایجاد عفونت می باشد با توجه به این که لب ها از جمله نواحی بسیار حساس در چهره افراد به شمار می‌رود بنابراین عین اعضا به دهان بسیار نزدیک بوده و احتمال ایجاد عفونت در آنها بسیار زیاد است ممکن است دهان هر فرد مشهد شمارتو باتری های داشته باشد در صورتی که این باتری ها به قسمت تزریق ژل راه پیدا کند احتمال ایجاد عفونت در لب ها چند برابر شده و نمای ناخوشایندی در چهره افراد ایجاد خواهد کرد.

بهتر است بدانید عفونت ها غالباً به شکل یک برآمدگی قرمز رنگ می باشد. در واقع یکسری علائمی وجود دارد که با مشاهده آن ها می توانید به عفونت لب ها بعد از تزریق ژل پی ببرید در ادامه به بیان این علائم خواهیم پرداخت.

آشنایی با علامت های عفونت لب بعد از تزریق ژل

حتماً شما هم می دانید که هر عوارضی که در بدن به خاطر مصرف دارو و یا تزریق اتفاق می‌افتد یکسری علائمی را به خود به همراه دارد. تزریق ژل به لب ها نیز از جمله شیوه هایی است که ممکن است با عوارضی همچون عفونت مواجه شود. در صورتی که با علائمی همچون گرمی، قرمزی پوست، احساس درد و حساس شدن به لمس این قسمت ها، ورم و غیره مواجه شدید بنابراین احتمال ایجاد عفونت در لب‌ها وجود دارد. در نظر داشته باشید که چنین علامت هایی از طریق عوارض زیادی که باعث التهاب بعد از عمل زیبایی می شود همچون واکنش های آلرژیک، ورم و کبودی و غیره یکسان است.

هنگامی که برای تزریق ژل نزد متخصصان می‌روید بنابراین این افراد به راحتی می‌توانند تفاوت میان عفونت، قرمزی، واکنش ایمنی و و غیره پس از تزریق ژل را شناسایی نمایند و برای آن راه درمانی را پیش روی شما قرار دهند. بهتر است پیش از اینکه از شیوه تزریق ژل برای لب ها استفاده کنید نزد افراد متخصص جهت دریافت مشاوره های لازم بروید. یکی از راهکارهایی که احتمال بروز عوارض مختلف را تا حد زیادی کاهش می‌دهد مراجعه به کلینیک های معتبر می باشد.

آشنایی با علامت های عفونت لب بعد از تزریق ژل

همچنین بخوانید : مرگ در اثر تزریق بوتاکس

چگونه به عفونت لب ها بعد از تزریق پی ببریم؟

در نظر داشته باشید که قسمتی از واکنش های التهابی که ممکن است به خاطر عفونت ایجاد شود در مدت زمان ۲ الی ۲۴ ساعت در قسمت مشخصی از چهره به وجود می آید، به عنوان مثال برخی از افراد طی این مدت زمان ممکن است با قرمزی در این ناحیه و خارش هایی مواجه شوند که این علائم پس از انجام شیوه تزریق ژل لب از نخستین علامت هایی است که نشان دهنده عفونت در این ناحیه است.

به خاطر داشته باشید نخستین علائمی که بر اثر عفونت ممکن است مشاهده کنید درد در این قسمت می باشد، همچنین قرمزی را نیز مشاهده خواهید کرد. بازه زمانی که ممکن است علامت های عفونت در لب ها بروز نماید هفته اول تقریباً روز دوم تا ششم می باشد. زمانی که ژل تزریق می گردد التهاب ناشی از آن در مدت زمان ۶ ساعت به اوج خود می رسد و در نهایت شروع به کاهش آن خواهد کرد. اگر فردی نسبت به تزریق ژل آلرژی داشته باشد این آلرژی در اکثر مواقع طی ۲۴ ساعت نخست تزریق ژل در تمام چهره مشاهده می شود، اما ورمی که در چهره ایجاد می شود و این ورم به خاطر عفونت است اندکی پس از آلرژی به طور آهسته در لب ها ایجاد شده و این عفونت تنها مختص یک قسمت است. هرگاه این علامت ها به صورت همزمان اتفاق افتاد بایستی به سرعت به درمان عفونت و آلرژی بپردازید.

در نظر داشته باشید که تزریق ژل زمانی با عفونت همراه خواهد شد که این فرآیند به واسطه افرادی صورت بگیرد که در این زمینه هیچگونه مهارت و تجربه‌ای به دست نیاورده اند، همچنین در صورتی که به نکات مربوط به مراقبت های پس از تزریق توجه نشود احتمال بروز عفونت تا حد زیادی افزایش پیدا خواهد کرد. در نظر داشته باشید اگر جزو افرادی هستید که علاقه زیادی به قلیان یا سیگار دارید اگر تقریباً تا ۳ روز پس از تزریق ژل این فرایند را انجام دهید عفونت در لب ها تشدید خواهد شد. اگر در صورت خود تبخال مشاهده می کنید و این علائم پیش از انجام تزریق ژل است نباید تزریق ژل را انجام دهید زیرا ممکن است عفونت در این قسمت ها افزایش پیدا کند.

در صورتی که شما جزو افرادی هستید که از مواد آرایشی استفاده می کنید که استانداردهای لازم را ندارد و بسیار بی کیفیت هستند همچون رژلب های نامناسب و بی کیفیت باعث ایجاد عفونت در لب ها خواهد شد. اگر پس از تزریق ژل احساس کردید که دست‌های شما در اثر برخورد با چیزی آلوده شده است اصلاً نباید با همان دست های آلوده در ناحیه ای که تزریق صورت گرفته است دست بزنید زیرا ممکن است به خاطر آلودگی دست های شما در ناحیه ای که تزریق ژل صورت گرفته عفونت زیاد شود.

به خاطر داشته باشید اگر از کلینیک های غیر معتبر جهت تزریق ژل و یا سالن های زیبایی خصوصی نامعتبر استفاده کنید در چنین حالتی احتمال دارد که فرآیند تزریق ژل به لب ها با استفاده از سوزن هایی انجام شود که استریل شده نیستند در چنین حالتی ممکن است که عفونت لب ها بسیار زیاد شود.

روش های متعدد مانع از ایجاد عفونت پس از تزریق ژل لب

در نظر داشته باشید به منظور اینکه با عفونت لب ها پس از انجام تزریق ژل مواجه نشوید بایستی یک‌سری راه‌کارهایی را مد نظر قرار دهید که در واقع این راهکارها به منظور جلوگیری از ایجاد هرگونه عفونت بسیار حائز اهمیت است.

بهتر است بدانید هنگامی که در ناحیه ای که از آن استفاده شده است شروع به حرکت کند احتمال بروز عفونت وجود دارد به طور معمول هرگاه شخصی احساس کند که ژل در اون لب ها در حالت حرکت قرار دارد ممکن است این فرایند عفونت را تشدید کند در صورتی که نسبت به موضوع حرکت ژل در لب ها دقت نداشته باشید و نسبت به آن غفلت ورزید عفونت در این قسمت شدید شده و زیبایی شما را از بین خواهد برد بنابراین مراجعه به پزشک بهترین راه برای رفع عفونت و حرکت ژل ها می باشد.

رعایت بهداشت یک راه حل بسیار آسان و راحت برای جلوگیری از عف.ونت در لب ها پس از تزریق میباشد.نکات بهداشتی را هم بیمار و همچنین پزشک باید حتما حتما رعایت کنند تا از بروز عفونت جلوگیری کنند.

بهتر است هر گاه فکر تزریق ژل در لب ها را دارید پیش از انجام این فرایند در جلسات مشاوره ای که پزشک معمولاً آن ها را برای بیمار مطرح می‌کند شرکت داشته باشد تا به واسطه این مشاوره ها مانع از بروز عفونت در لب ها به خاطر تزریق ژل گردد. به طور معمول زمانی که پزشک در جلسات مشاور شروع به صحبت می‌کند و از بیمار می خواهد تا با وی صحبت کند به دنبال دستیابی به اطلاعات دقیقی در رابطه با شرایط بیمار است. در این جلسات پزشک می تواند دریابد که بیمار با توجه به شرایط جسمانی که دارد چه داروهایی را می تواند به مصرف رساند؟

در نظر داشته باشید احتمال دارد آن دسته از داروهایی که منجر به غلظت خون گردند از برنامه دارویی حذف شوند. در صورتی که چنین داروهایی را به مصرف نرسانید بنابراین مصرف نکردن آن ها به پیشگیری از عفونت کمک خواهد کرد.

شیوه های متعدد مانع از ایجاد عفونت پس از تزریق ژل لب

همچنین بخوانید : ژل جالپرو و کاربرد آن

از نکات بسیار مهمی که به شما کمک می کند تا عفونت ایجاد نشود استریل بودن تمامی تجهیزاتی است که در مراکزی که به آن ها مراجعه می کنید به کار گرفته می شود. در واقع اگر کلینیکی که به آن سرزده‌اید و آن را به منظور انجام فرآیند تزریق ژل به لب ها انتخاب کرده‌اید معتبر باشد و تمامی ابزار آلات و تجهیزات موجود در آن به صورت استریل به کار گرفته شوند خطر عفونت تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند و شما نیز سلامتی خود را تا حد زیادی تضمین کرده اید.

سخن پایانی

در نظر داشته باشید هرگاه پس از تزریق ژل با پدیده های ناخوشایند و غیر طبیعی مواجه شدید احتمال دارد که عفونت در این قسمت زیاد باشد بنابراین ممکن است طی روزهای پس از انجام تزریق ژل به لب یکسری دانه هایی با رنگ قرمز در اطراف لب و یا بر روی آن ها ببینید که در چنین صورتی عفونت در ناحیه لب ها ایجاد شده است. جالب است بدانید در اطراف لب ها ممکن است باکتری هایی وجود داشته باشند که طی روزهای آتی پس از انجام تزریق ژل احتمال رشد آن ها بر روی لب ها زیاد است، بنابراین عفونت در این قسمت ها تشدید می شود. در صورتی که پس از تزریق ژل بر روی لب‌ها یکسری دانه هایی را مشاهده کردید که به رنگ قرمز است بنابراین خطر عفونت در این نواحی زیاد بوده و کاری که شما باید انجام دهید مراجعه به پزشک و مشورت باوی می باشد. از طریق مراجعه کردن به کلینیک های معتبر و متخصصان آن می توانید از بروز عفونت و تشدید آن تا حد زیادی جلوگیری نمایید.

 

 

بله حتما توسط متخصص باید انجام شود و مشاوره چه از لحاظ سلامت و چه زیبایی باید قبل از تزریق ژل داشته باشید

تزریق ژل عمدتا عارضه ی خاصی ندارد و معمولا تا حد کبودی که واکنش بدن هست ولی اگر جایی این کار را انجام دهید که اصول بهداشتی رعایت نشود امکان عفونت وجود دارد

نظرات درباره علامت های عفونت لب بعد از تزریق ژل

آخرین مقالات کلینیک زیبایی

20 فروردین

تاریخچه دانشگاه باهچه شهیر

ادامه مطلب

15 فروردین

روشهای موثر برای لاغر کردن صورت

ادامه مطلب

08 فروردین

اقدامات ممنوعه بعد از تزریق ژل

ادامه مطلب

02 فروردین

تزریق ژل زیر چشم معجزه و درمان قطعی سیاهی و گودی چشم

ادامه مطلب

25 اسفند

بهترین راه های درمان افتادگی پلک

ادامه مطلب

20 اسفند

تزریق چربی و عوارض تزریق چربی

ادامه مطلب

15 اسفند

عوارض عمل بلفاروپلاستی را بشناسیم

ادامه مطلب

10 اسفند

مقایسه روش های برداشتن خال صورت

ادامه مطلب

30 بهمن

صفر تا صد قرص فیتو + نظرات افراد و بررسی اصالت

ادامه مطلب

25 بهمن

خشکی چشم بعد از بلفاروپلاستی

ادامه مطلب

20 بهمن

روش یخ درمانی برای پوست

ادامه مطلب

18 بهمن

آیا پیکر تراشی قابل برگشت است؟

ادامه مطلب

16 بهمن

آیا از تاثیر خواب بر‍‍‍ پوست صورت اطلاعی دارید؟

ادامه مطلب

15 بهمن

کبودی چشم بعد از جراحی بینی ( رینوپلاستی)

ادامه مطلب

10 بهمن

معروف ترین رژیم های لاغری دنیا

ادامه مطلب

05 بهمن

ماموپلاستی چیست؟ آیا جای بخیه ماموپلاستی باقی می ماند؟

ادامه مطلب

30 دی

بررسی علل و درمان سفت و دردناک شدن نوک سینه اقایان

ادامه مطلب

25 دی

درمان واریس با لیزر و مزایا و مراقبت های آن

ادامه مطلب

20 دی

اندولیفت چیست؟ تمام آنچه که باید از اندولیفت بدانید

ادامه مطلب

16 دی

تاثیر جراحی زیبایی بینی بر حس بویایی

ادامه مطلب

12 دی

ماموگرافی دیجیتال چیست؟

ادامه مطلب

07 دی

7 دلیل اساسی برای نیاز به عمل لیپوماتیک چیست؟

ادامه مطلب

04 دی

ترس از عمل ابدومینوپلاستی

ادامه مطلب

16 آذر

راهکار برای افزایش سایز سینه چیست؟

ادامه مطلب

24 آبان

لیپولیز چیست و چه کاربردی دارد؟

ادامه مطلب

29 مهر

اهمیت ماساژ در لیپوماتیک

ادامه مطلب

18 مهر

جراحی زیبایی لیفت ران در مشهد

ادامه مطلب

22 شهریور

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی در مشهد

ادامه مطلب

14 شهریور

متخصص زیبایی زنان مشهد + دکتر زیبایی واژن مشهد

ادامه مطلب

09 شهریور

اسکلروتراپی چیست؟ و چه کاربردی دارد

ادامه مطلب

04 شهریور

بزرگ کردن آلت تناسلی مردان با تزریق ژل ، تزریق چربی یا عمل جراحی

ادامه مطلب

02 شهریور

بهترین سن برای جراحی زیبایی سینه

ادامه مطلب

29 مرداد

عمل مینی بای پس معده + مزایا و معایب و هزینه

ادامه مطلب

25 مرداد

عمل بای پس معده در مشهد + هزینه و عوارض

ادامه مطلب

21 مرداد

بالن معده مشهد : بهترین پزشک بالون معده در مشهد

ادامه مطلب

17 مرداد

پماد زینک اکساید بهترین برای محافظت از پوست

ادامه مطلب

13 مرداد

فیشیال facial صورت چیست؟ مزایا و مراحل آن

ادامه مطلب

07 مرداد

مراقبتهای بعد از عمل ماموپلاستی چگونه است؟

ادامه مطلب

03 مرداد

همه چیز در مورد پماد بتامتازون

ادامه مطلب

30 تیر

صفر تا صد قرص زینک : فواید نحوه مصرف و عوارض

ادامه مطلب

مقالات مرتبط با علامت های عفونت لب بعد از تزریق ژل

whatsapp
whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما