کلینیک زیبایی دکتر طالب زاده - ایوازه : فوق تخصص جراحی زیبایی و درمانی در مشهد

رایگان مشاوره بگیرید :

0902-8136132
کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید
لوگو وبسایت موبایل

علامت های عفونت لب بعد از تزریق ژل

چهارشنبه, 17 اسفند 1401

علامت های عفونت لب بعد از تزریق ژل

برخی از بانوان علاقه وافری به حجیم کردن لب ها دارند از این رو موضوع حجیم شدن لب ها از نظر برخی افراد بسیار زیبا است و هیچگاه نمی توان آن را از منظر این افراد تغییر داد لذا در حال حاضر افرادی وجود دارند که برای افزایش زیبایی خود می خواهند تا لب های خود را با استفاده از ژل حجیم تر نمایند. افرادی هستند که نسبت به ژل تزریقی به لب ها ممکن است حساسیت داشته باشند برخی از افراد نیز بر اثر تزریق ژل با عفونت مواجه می شوند. افراد زیادی وجود دارند که نسبت به تزریق ژل و علائم ناشی از عفونت لب پس از تزریق ژل اطلاعات زیادی ندارند بنابراین در این مقاله به بیان تزریق ژل و علائم عفونت لب پس از آن اشاره می کنیم.

تزریق ژل چیست؟

در نظر داشته باشید که به منظور از بین بردن چین و چروک هایی که در اطراف لب ایجاد شده‌اند و یا از بین بردن جای زخم می توان از روش تزریق ژل استفاده نمود، علاوه بر آن تزریق ژل به منظور افزایش میزان حجم لب ها به کار گرفته می شود. هرگاه از تزریق ژل برای یک ناحیه استفاده می کنید دقیقا آن ناحیه دچار برآمدگی خواهد شد. این حالت ممکن است پس از گذشت مدت زمانی از بین برود ژل ها دارای انواع متعددی است که هر یک از آن‌ها قابلیت ها و کاربرد های مخصوص به خود را دارند به عنوان مثال کلاژن گاوی، کلسیم هیدروکسی آپاتیت، اسید هیالورونیک، پلیمر مصنوعی تجزیه‌پذیر را نام برد.

زمانی که پزشک متخصص از روش تزریق ژل استفاده می‌کنند پیش از تزریق بایستی از ماده بی حس کننده موضعی استفاده شود؛ در چنین حالتی جراح قادر است تا با استفاده از سوزن های ویژه تزریق ژل مواد را در زیر پوست تزریق می کنند. تقریباً ۱۵ دقیقه زمان نیاز است تا بتوان ژل را در ناحیه مورد نظر تزریق نموده برخی از افراد بعد از اینکه از روش تزریق ژل استفاده کردن می‌توانند مجدد بعد از گذشت چندین هفته این روش را مورد استفاده قرار دهند و از تمامی مزایای آن نیز بهره مند گردند.

در نظر داشته باشید که تزریق ژل از جمله شیوه هایی است که برای افراد خطر زیادی به دنبال ندارد و به منظور شادابی پوست، حجیم شدن لب ها و از بین بردن چین و چروک ها مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به اینکه این شیوه به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است و دوره نقاهت آن زیاد نیست بنابراین افراد زیادی می خواهند به خاطر قابلیت های آن از این روش استفاده کنند اما بهتر است بدانید تزریق ژل اگرچه دارای قابلیت ها و مزایای بسیار زیادی است اما در مقابل ممکن است یکسری عوارضی را برای افراد در پی داشته باشد؛ به عنوان مثال ایجاد عفونت لب پس از تزریق ژل از جمله عوارض این شیوه درمانی به حساب می آید که در ادامه به توضیح بیشتر این موارد خواهیم پرداخت.

آشنایی با عوارض تزریق ژل لب

عوارضی که ممکن است تزریق ژل لب در پی داشته باشد تا حد زیادی بر روی چهره تاثیرگذار خواهد بود. به منظور اینکه میزان تاثیر ژل لب کاهش پیدا کند بایستی از مراکز معتبر و کلینیک‌های دارای متخصصان با تجربه استفاده نمایید، در چنین حالتی میزان عوارض ژل لب کاهش پیدا می کند از جمله عوارضی که ممکن است تزریق ژل لب به دنبال داشته باشد می توان ایجاد جوش پس از تزریق، ایجاد واکنش های آلرژیک، آسیب جدی به بافت های موجود در لب ها، ایجاد التهابات پوستی، تورم و کبودی و قرمزی پوست و ایجاد عفونت درون لب ها پس از تزریق اشاره نمود.

آشنایی با عوارض تزریق ژل لب

همچنین بخوانید : روش‌های درمان سیاهی دور چشم مزوتراپی، پی آر پی یا هایفوتراپی

 

یکی از دلایل شایعی که پس از تزریق ژل لب در چهره افراد ممکن است ایجاد شود کبودی و تورم می باشد. گاهی اوقات خونریزی را نیز به همراه دارد. در نظر داشته باشید که کبودی ها و تورمی که پس از تزریق ژل لب ایجاد شده است ممکن است پس از گذشت تقریباً ۲ الی ۳ هفته بهتر شود البته یکسری دلایلی وجود دارد که منجر به افزایش این عوارض می گردد به عنوان مثال می توان جنس ماده ژل لب، میزان سی‌سی که درون لب تزریق می شود و غیره اشاره نمود. در صورتی که پزشک ناخودآگاه به صورت اشتباه سوزن را اشتباهی درون یک ناحیه وارد نماید احتمال ایجاد تورم خونریزی و کبودی بسیار زیاد می شود.

یکی دیگر از عوارضی که ممکن است بعد از تزریق ژل برای افراد اتفاق بیفتد ایجاد عفونت می باشد با توجه به این که لب ها از جمله نواحی بسیار حساس در چهره افراد به شمار می‌رود بنابراین عین اعضا به دهان بسیار نزدیک بوده و احتمال ایجاد عفونت در آنها بسیار زیاد است ممکن است دهان هر فرد مشهد شمارتو باتری های داشته باشد در صورتی که این باتری ها به قسمت تزریق ژل راه پیدا کند احتمال ایجاد عفونت در لب ها چند برابر شده و نمای ناخوشایندی در چهره افراد ایجاد خواهد کرد

بهتر است بدانید عفونت ها غالباً به شکل یک برآمدگی قرمز رنگ می باشد. در واقع یکسری علائمی وجود دارد که با مشاهده آن ها می توانید به عفونت لب ها بعد از تزریق ژل پی ببرید در ادامه به بیان این علائم خواهیم پرداخت.

 

آشنایی با علامت های عفونت لب بعد از تزریق ژل

حتماً شما هم می دانید که هر عوارضی که در بدن به خاطر مصرف دارو و یا تزریق اتفاق می‌افتد یکسری علائمی را در پی دارد. تزریق ژل به لب ها نیز از جمله شیوه هایی است که ممکن است با عوارضی همچون عفونت مواجه شود. در صورتی که با علائمی همچون گرمی، قرمزی پوست، احساس درد و حساس شدن به لمس این قسمت ها، ورم و غیره مواجه شدید بنابراین احتمال ایجاد عفونت در لب‌ها وجود دارد. در نظر داشته باشید که چنین علامت هایی از طریق عوارض زیادی که باعث التهاب بعد از عمل زیبایی می شود همچون واکنش های آلرژیک، ورم و کبودی و غیره یکسان است.

هنگامی که برای تزریق ژل نزد متخصصان می‌روید بنابراین این افراد به راحتی می‌توانند تفاوت میان عفونت، قرمزی، واکنش ایمنی و و غیره پس از تزریق ژل را شناسایی نمایند و برای آن راه درمانی را پیش روی شما قرار دهند. بهتر است پیش از اینکه از شیوه تزریق ژل برای لب ها استفاده کنید نزد افراد متخصص جهت دریافت مشاوره های لازم بروید. یکی از راهکارهایی که احتمال بروز عوارض مختلف را تا حد زیادی کاهش می‌دهد مراجعه به کلینیک های معتبر می باشد.

آشنایی با علامت های عفونت لب بعد از تزریق ژل

همچنین بخوانید : مرگ در اثر تزریق بوتاکس

چگونه به عفونت لب ها بعد از تزریق پی ببریم؟

در نظر داشته باشید که قسمتی از واکنش های التهابی که ممکن است به خاطر عفونت ایجاد شود در مدت زمان ۲ الی ۲۴ ساعت در قسمت مشخصی از چهره به وجود می آید، به عنوان مثال برخی از افراد طی این مدت زمان ممکن است با قرمزی در این ناحیه و خارش هایی مواجه شوند که این علائم پس از انجام شیوه تزریق ژل لب از نخستین علامت هایی است که نشان دهنده عفونت در این ناحیه است.

به خاطر داشته باشید نخستین علائمی که بر اثر عفونت ممکن است مشاهده کنید درد در این قسمت می باشد، همچنین قرمزی را نیز مشاهده خواهید کرد. بازه زمانی که ممکن است علامت های عفونت در لب ها بروز نماید هفته اول تقریباً روز دوم تا ششم می باشد. زمانی که ژل تزریق می گردد التهاب ناشی از آن در مدت زمان ۶ ساعت به اوج خود می رسد و در نهایت شروع به کاهش آن خواهد کرد. اگر فردی نسبت به تزریق ژل آلرژی داشته باشد این آلرژی در اکثر مواقع طی ۲۴ ساعت نخست تزریق ژل در تمام چهره مشاهده می شود، اما ورمی که در چهره ایجاد می شود و این ورم به خاطر عفونت است اندکی پس از آلرژی به طور آهسته در لب ها ایجاد شده و این عفونت تنها مختص یک قسمت است. هرگاه این علامت ها به صورت همزمان اتفاق افتاد بایستی به سرعت به درمان عفونت و آلرژی بپردازید.

در نظر داشته باشید که تزریق ژل زمانی با عفونت همراه خواهد شد که این فرآیند به واسطه افرادی صورت بگیرد که در این زمینه هیچگونه مهارت و تجربه‌ای به دست نیاورده اند، همچنین در صورتی که به نکات مربوط به مراقبت های پس از تزریق توجه نشود احتمال بروز عفونت تا حد زیادی افزایش پیدا خواهد کرد. در نظر داشته باشید اگر جزو افرادی هستید که علاقه زیادی به قلیان یا سیگار دارید اگر تقریباً تا ۳ روز پس از تزریق ژل این فرایند را انجام دهید عفونت در لب ها تشدید خواهد شد. اگر در صورت خود تبخال مشاهده می کنید و این علائم پیش از انجام تزریق ژل است نباید تزریق ژل را انجام دهید زیرا ممکن است عفونت در این قسمت ها افزایش پیدا کند.

در صورتی که شما جزو افرادی هستید که از مواد آرایشی استفاده می کنید که استانداردهای لازم را ندارد و بسیار بی کیفیت هستند همچون رژلب های نامناسب و بی کیفیت باعث ایجاد عفونت در لب ها خواهد شد. اگر پس از تزریق ژل احساس کردید که دست‌های شما در اثر برخورد با چیزی آلوده شده است اصلاً نباید با همان دست های آلوده در ناحیه ای که تزریق صورت گرفته است دست بزنید زیرا ممکن است به خاطر آلودگی دست های شما در ناحیه ای که تزریق ژل صورت گرفته عفونت زیاد شود.

به خاطر داشته باشید اگر از کلینیک های غیر معتبر جهت تزریق ژل و یا سالن های زیبایی خصوصی نامعتبر استفاده کنید در چنین حالتی احتمال دارد که فرآیند تزریق ژل به لب ها با استفاده از سوزن هایی انجام شود که استریل شده نیستند در چنین حالتی ممکن است که عفونت لب ها بسیار زیاد شود.

شیوه های متعدد مانع از ایجاد عفونت پس از تزریق ژل لب

در نظر داشته باشید به منظور اینکه با عفونت لب ها پس از انجام تزریق ژل مواجه نشوید بایستی یک‌سری راه‌کارهایی را مد نظر قرار دهید که در واقع این راهکارها به منظور جلوگیری از ایجاد هرگونه عفونت بسیار حائز اهمیت است.

بهتر است بدانید هنگامی که در ناحیه ای که از آن استفاده شده است شروع به حرکت کند احتمال بروز عفونت وجود دارد به طور معمول هرگاه شخصی احساس کند که ژل در اون لب ها در حالت حرکت قرار دارد ممکن است این فرایند عفونت را تشدید کند در صورتی که نسبت به موضوع حرکت ژل در لب ها دقت نداشته باشید و نسبت به آن غفلت ورزید عفونت در این قسمت شدید شده و زیبایی شما را از بین خواهد برد بنابراین مراجعه به پزشک بهترین راه برای رفع عفونت و حرکت ژل ها می باشد.

رعایت نمودن نکات بهداشتی از جمله راه حل های بسیار راحتی است که با مدنظر قرار دادن آن ها می توانید مانع از ایجاد عفونت در لب ها پس از تزریق آن شوید. در واقع رعایت نکات بهداشتی از جمله مسائلی است که هم بایستی بیمار و هم بایستی پزشک به رعایت آن ها بپردازد. در چنین حالتی است که می توان جلوی بروز عفونت را گرفته اما اگر به چنین موضوعی توجه نشود بنابراین عفونت چند برابر خواهد شد.

بهتر است هر گاه فکر تزریق ژل در لب ها را دارید پیش از انجام این فرایند در جلسات مشاوره ای که پزشک معمولاً آن ها را برای بیمار مطرح می‌کند شرکت داشته باشد تا به واسطه این مشاوره ها مانع از بروز عفونت در لب ها به خاطر تزریق ژل گردد. به طور معمول زمانی که پزشک در جلسات مشاور شروع به صحبت می‌کند و از بیمار می خواهد تا با وی صحبت کند به دنبال دستیابی به اطلاعات دقیقی در رابطه با شرایط بیمار است. در این جلسات پزشک می تواند دریابد که بیمار با توجه به شرایط جسمانی که دارد چه داروهایی را می تواند به مصرف رساند؟

در نظر داشته باشید احتمال دارد آن دسته از داروهایی که منجر به غلظت خون گردند از برنامه دارویی حذف شوند. در صورتی که چنین داروهایی را به مصرف نرسانید بنابراین مصرف نکردن آن ها به پیشگیری از عفونت کمک خواهد کرد.

شیوه های متعدد مانع از ایجاد عفونت پس از تزریق ژل لب

همچنین بخوانید : ژل جالپرو و کاربرد آن

از نکات بسیار مهمی که به شما کمک می کند تا عفونت ایجاد نشود استریل بودن تمامی تجهیزاتی است که در مراکزی که به آن ها مراجعه می کنید به کار گرفته می شود. در واقع اگر کلینیکی که به آن سرزده‌اید و آن را به منظور انجام فرآیند تزریق ژل به لب ها انتخاب کرده‌اید معتبر باشد و تمامی ابزار آلات و تجهیزات موجود در آن به صورت استریل به کار گرفته شوند خطر عفونت تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند و شما نیز سلامتی خود را تا حد زیادی تضمین کرده اید.

سخن پایانی علامت های عفونت لب بعد از تزریق ژل

در نظر داشته باشید هرگاه پس از تزریق ژل با پدیده های ناخوشایند و غیر طبیعی مواجه شدید احتمال دارد که عفونت در این قسمت زیاد باشد بنابراین ممکن است طی روزهای پس از انجام تزریق ژل به لب یکسری دانه هایی با رنگ قرمز در اطراف لب و یا بر روی آن ها ببینید که در چنین صورتی عفونت در ناحیه لب ها ایجاد شده است. جالب است بدانید در اطراف لب ها ممکن است باکتری هایی وجود داشته باشند که طی روزهای آتی پس از انجام تزریق ژل احتمال رشد آن ها بر روی لب ها زیاد است، بنابراین عفونت در این قسمت ها تشدید می شود. در صورتی که پس از تزریق ژل بر روی لب‌ها یکسری دانه هایی را مشاهده کردید که به رنگ قرمز است بنابراین خطر عفونت در این نواحی زیاد بوده و کاری که شما باید انجام دهید مراجعه به پزشک و مشورت باوی می باشد. از طریق مراجعه کردن به کلینیک های معتبر و متخصصان آن می توانید از بروز عفونت و تشدید آن تا حد زیادی جلوگیری نمایید.

 

 

بله حتما توسط متخصص باید انجام شود و مشاوره چه از لحاظ سلامت و چه زیبایی باید قبل از تزریق ژل داشته باشید

تزریق ژل عمدتا عارضه ی خاصی ندارد و معمولا تا حد کبودی که واکنش بدن هست ولی اگر جایی این کار را انجام دهید که اصول بهداشتی رعایت نشود امکان عفونت وجود دارد

نظرات درباره علامت های عفونت لب بعد از تزریق ژل

آخرین مقالات
22 شهریور

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی در مشهد

ادامه مطلب

14 شهریور

متخصص زیبایی زنان مشهد + بهترین جراح زیبایی زنان

ادامه مطلب

09 شهریور

اسکلروتراپی چیست؟ و چه کاربردی دارد

ادامه مطلب

04 شهریور

بزرگ کردن آلت تناسلی مردان با تزریق ژل

ادامه مطلب

02 شهریور

بهترین سن برای جراحی زیبایی سینه

ادامه مطلب

29 مرداد

عمل مینی بای پس معده + مزایا و معایب و هزینه

ادامه مطلب

25 مرداد

عمل بای پس معده در مشهد + هزینه و عوارض

ادامه مطلب

21 مرداد

بالن معده مشهد : بهترین پزشک بالون معده در مشهد

ادامه مطلب

17 مرداد

پماد زینک اکساید بهترین برای محافظت از پوست

ادامه مطلب

13 مرداد

فیشیال facial صورت چیست؟ مزایا و مراحل آن

ادامه مطلب

07 مرداد

مراقبتهای بعد از عمل ماموپلاستی چگونه است؟

ادامه مطلب

03 مرداد

همه چیز در مورد پماد بتامتازون

ادامه مطلب

30 تیر

صفر تا صد قرص زینک : فواید نحوه مصرف و عوارض

ادامه مطلب

26 تیر

سینه سوم یا پستان فرعی

ادامه مطلب

22 تیر

عدم تقارن سینه و روش های درمان

ادامه مطلب

18 تیر

مدت زمان ماندگاری تزریق ژل

ادامه مطلب

14 تیر

عوارض استفاده از قرص های چاقی

ادامه مطلب

11 تیر

جابه جایی پروتز سینه : نشانه ها و راه های درمان آن

ادامه مطلب

07 تیر

صفر تا صد عمل اسلیو معده را بدانید

ادامه مطلب

03 تیر

تقویت موی سر مردان

ادامه مطلب

31 خرداد

آمپول کاهش ورم بینی چیست؟

ادامه مطلب

27 خرداد

بررسی علت ایجاد اگزما پوستی و راه‌های درمان آن

ادامه مطلب

23 خرداد

قرص سیپروترون کامپاند برای چیست + عوارض و نحوه مصرف

ادامه مطلب

19 خرداد

پسوریازیس چیست ؟ + راه های درمان

ادامه مطلب

15 خرداد

پلاسما جت چیست؟ + مراقبت های پس از پلاسما جت

ادامه مطلب

11 خرداد

سریع ترین راه از بین بردن لک صورت | درمان لک صورت

ادامه مطلب

07 خرداد

پماد کلسیپوتریول : موارد مصرف ، نحوه مصرف و عوارض شایع

ادامه مطلب

03 خرداد

بهترین کلینیک زیبایی مشهد چه ویژگی هایی دارد

ادامه مطلب

30 اردیبهشت

مراقبت‌ های ‌بعد از عمل سینه که باید بدانید

ادامه مطلب

27 اردیبهشت

پماد کالامین برای چیست؟ نحوه مصرف و عوارض استفاده از آن

ادامه مطلب

24 اردیبهشت

خواص آلوئه ورا برای پوست صورت

ادامه مطلب

21 اردیبهشت

چاق و سفت شدن صورت در مدت زمان یک هفته

ادامه مطلب

18 اردیبهشت

مرگ بر اثر پیکر تراشی و لیپوساکشن | آیا مرگ بر اثر پیکرتراشی واقعیت دارد یا شایعه است؟

ادامه مطلب

15 اردیبهشت

ماسک صورت با ماست

ادامه مطلب

11 اردیبهشت

سوتین مخصوص بعد از عمل سینه

ادامه مطلب

07 اردیبهشت

چه عواملی باعث بزرگ شدن بینی می شود؟

ادامه مطلب

03 اردیبهشت

ویتامین های چاق کننده سریع

ادامه مطلب

30 فروردین

مشکلات تنفسی بعد از عمل بینی

ادامه مطلب

27 فروردین

حاملگی بعد از ابدومینوپلاستی امکان پذیر است؟

ادامه مطلب

24 فروردین

بهترین روش های درمان شوره سر

ادامه مطلب

مقالات مرتبط با علامت های عفونت لب بعد از تزریق ژل

whatsapp
instagram
how-to

مشاوره با ما